Runová magie

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Runová magie

Příspěvekod Adam » 08 bře 2016, 17:16

Ano, učitel je, povětšinou, nezbytný, ale jeho možnosti jsou omezené iniciativou samotného žáka - může ho ponoukat, směrovat, promlouvat tak, aby se dotýkal přímo těch míst, která dokáží zarezonovat, nicméně hrozí vypěstování závislosti. Dovolím si na závěr citovat:

Nikdo nemůže být do slova zasvěcován. Pravé zasvěcení je takové, kde se každý sám sobě stává zasvětitelem. Pak se jeho vlastní pochopení stává nevyčerpatelným zdrojem všeho dalšího. (PdL HIM)

Díky všem za podnětné názory a zkušenosti, ať se nám všem daří na cestě ke společnému cíli!

Adam

PS: Beo, respekt! (Můj Tobě :-)
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Runová magie

Příspěvekod Rota » 08 bře 2016, 18:13

Ahoj Adame, pravý duchovní učitel nikdy svého žáka neponouká atd.
Žák musí svého učitele vždy sám vyhledat a ptát se, vždy projevit svou vůli, iniciativu a přání nechat se poučit, vzdělávat se... tím se žák nikdy nestane na učiteli závislí. Naopak učitel sám tě postaví před zkoušky, právě svou přítomností v tvém životě, kdy on je tvým vzorem, částečnou motivací (protože ho chceš i potěšit) i vzorem morálním.
Tato cesta k Bohu je cestou na které se člověk potkává sám se sebou a jedině skrze sebe a "druhé bytosti" k Bohu dojde. Takže ano je to cesta individuální... ale jen do určité míry. Pravý duchovní učitel je ti na tvé cestě podporou, protože až se člověk setká sám se sebou v pravém slova smyslu... začne procházet procesem, který není lehké zdolat. Duchovní učitel je Boží Milostí, kterou musí každá bytost chtít sama přijmout. Pán nám nikdy nic nenutí, ale je to tu a záleží na nás zda přijmeme. Tak se chová i kvalifikovaný zástupce Boha náš učitel.
Některé zrealizované duše ačkoliv mohou jít přímo k Pánu se vrací na tuto zemi, ze své vlastní vůle a milosti, aby pomohli trpícím bytostem. Tak právě taková vzácná duše může být třeba i našim učitelem.
To vše je otázka individuálního rozhodnutí, člověk by se ale měl vždy předem poučit o tom, jaké učení přijímá... kterou cestou se vydává.
Ať se ti daří! R.

Beo děkuji. R

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Runová magie

Příspěvekod gooolem » 08 bře 2016, 18:52

Přátelé, prosím, nechte toto vlákno runám....děkuji
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 99×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Runová magie

Příspěvekod Firzen » 24 bře 2016, 12:22

Možná by se někomu mohl hodit následující odkaz. Autor blogu je s runami evidentně obeznámen poměrně důkladně. Lze tam nalézt i jeho vlastní runové karty, popisy, atd.

http://moje-kniha-stinu.blog.cz/ (nelekejte se názvu, obsah je kvalitní)

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Runová magie

Příspěvekod Adam » 26 bře 2016, 13:13

Pro úplnost přepisuji poslední odstavec úvodní kapitoly (teorie) Klíče k opravdové kabale:

Čtenář jistě přizná, že je tato věda přesvatá, a proto se nikdy neodváží snížit univerzální zákony na obyčejné mantické účely. Každá náboženská soustava měla svou opravdovou kabalu, která různými reformacemi náboženských soustav časem zanikla a udržela se jedině v Orientu mezi pravými zasvěcenci. Staří Keltové a Druidi měli rovněž svou pravou kabalu, dobře známou zasvěceným druidským kněžím. Praktické použití runové magie starými druidskými chrámovými kněžími se opírá o prastarou kabalistickou vědu. Dnes je, žel, velmi málo lidí, kteří runické kabale starých Druidů rozumí a kteří ji možná umí také prakticky upotřebit. Praktická runová kabala se během doby úplně ztratila.
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Runová magie

Příspěvekod gooolem » 27 bře 2016, 09:22

V knize Vatan jsou runove znaky napasovane na kabalisticky strom zivota. Takze v teto knize se da najit nahled spojeni run s kabalou.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
profesorikebara
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 41
Registrován: 03 pro 2015, 14:38
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 79×
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Runová magie

Příspěvekod profesorikebara » 29 říj 2016, 10:59

beo píše:Goolem:

1.) Zvol si runovou sadu, doporučuji Futhark 24 nebo třeba i Lista - pochopíš proč, ale je to spíše o osobních sympatiích.
2.) Poznej severský pantheon, především dvě božské linie Ásů a Vanů, porovnej s Řeky a Římany ať pochopíš korespondence.
3.) Chápej bohy jako egregory, případně aspekty jediného Boha v kontextu dvanáctky, případně použij astrologický klíč.

Uvědom si, že vše funguje na základě univerzálních zákonů, tedy existuje i něco jako univerzální náboženství a ostatní náboženství k němu mají blíže či dále dle zralosti jejich vyznavačů. Pokud Ti je severský pantheon blízký, můžeš s nim pracovat, nemusíš se omezovat ani hledat učitele či kněze (v severském pantheonu se jim říká Godhi(Goði) - na něj u nás nejspíš nenarazíš) - jinak existuje v ČR několik skupin, většinou se to točí kolem pohanů, kde aplikují i kulturní tradici ve spojitosti s jejich životním stylem.

Hrej si! Nenech se omezovat náboženstvím a dogmaty :)


Beo díky moc za tento příspěvek! Ukázal mi cestu :-)
Jsi pánem slov, která jsi nepronesl, ale otrokem těch, která ti unikla.

Uživatelský avatar
profesorikebara
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 41
Registrován: 03 pro 2015, 14:38
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 79×
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Runová magie

Příspěvekod profesorikebara » 20 dub 2017, 10:08

Přátelé je tu někdo kdo se věnuje Runové magii a používá starší Futhark?
Jsi pánem slov, která jsi nepronesl, ale otrokem těch, která ti unikla.

Uživatelský avatar
Haldirus
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 44
Registrován: 05 led 2017, 13:15
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování:

Re: Runová magie

Příspěvekod Haldirus » 20 dub 2017, 11:03

No klidně se hlašte, runy jsou velmi zajímavé téma. Bardon v jeho učebnici ukazuje práci s nimi ale .. není to starší Futhark. Informace jakými úkony je aktivovat či hlubší informace z praxe od podobného mistra by byly nanejvýš úchvatné.
Jedu pomalu ale jistě, jsem zvědavý a tak se rád dozvím zajímavé informace či jiné názory. Nesoutěžím s nikým a tak Vás prosím, mějte se mnou trpělivost.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Runová magie

Příspěvekod Adam » 20 dub 2017, 16:09

Hmmm, já bych si dovolil připomenout, že předmluva UVM, ve které je runická praxe popsaná, obsahuje i důrazné varování před předčasnou praxí run... Hlubší informace by jistě úchvatné byly, ale vůbec nejúchvatnější jsou vlastní výsledky - byť malé a na prvních stupních Brány :-D

Ať se daří,

Adam
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Haldirus
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 44
Registrován: 05 led 2017, 13:15
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování:

Re: Runová magie

Příspěvekod Haldirus » 20 dub 2017, 16:27

:D Dobře, nechal jsem se malinko unést. Nicméně si nemyslím, že naučit se něco dalšího a začínat i s praxí dalších věcí během brány by byly nějak na škodu. Runy mají něco do sebe co je až skoro romantické. Přeci jenom i ten pocit, rozhodit před sebe runy a teď z nich vyčíst odpovědi..
Jedu pomalu ale jistě, jsem zvědavý a tak se rád dozvím zajímavé informace či jiné názory. Nesoutěžím s nikým a tak Vás prosím, mějte se mnou trpělivost.

Uživatelský avatar
profesorikebara
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 41
Registrován: 03 pro 2015, 14:38
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 79×
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Runová magie

Příspěvekod profesorikebara » 20 dub 2017, 17:48

Adame díky za varování, nicméně šlo mi o to jestli se tu někdo zabývá runovou magií nejen divinaci a používá k tomu starší futhark, nikoli ten Armánský zmiňovaný Bardonem. Myslím že by stálo za to sdílet informace a zkušenosti.
Jsi pánem slov, která jsi nepronesl, ale otrokem těch, která ti unikla.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Runová magie

Příspěvekod Adam » 20 dub 2017, 20:12

profesorikebara: Rozumím Ti. O starším Futharku nic zvláštního nevím. Když se dívám na jeho znaky v článku na wiki, vidím větší část shodnou s 18 písmenným Futhorkem, který uvádí Bardon. Nevím, v čem byla praxe s původní sadou odlišná. Dle mého soudu kvalita písmen je táž - s ní se člověk vědomě spojuje - tudíž bych byl opatrný i při jiných RM praxích. Vnímám to tak, že runy vyžadují vysokou úroveň živlové rovnováhy a odosobnění.

Z runové magie jsem zatím jenom zavadil o pózování Man runy (ještě před tím, než vyšla UVM), to mi připadalo intuitivně nejvíc v pohodě. Taky jsem porovnával základní významy hlásek popsané v RM a KkOK, ty se částečně shodují. Klíč je podrobněji rozpracovaný a skvělé mi na něm přijde členění dle úrovní - akáša / mentál / astrál / hrubá hmota - vč. objasnění principu jedno- a vícepísmenných formulí.

Co teď s chutí zkoumám jsou kvality písmen v souvislosti s jejich zvukem a způsobem tvoření v hlasovém aparátu .. a taky stavbu a etymologii slov - právě s přihlédnutím k písmenům, která obsahují. V jazyku je uložena moudrost.

Haldirus: Záleží, zda další doplňková cvičení základní praxi zhutňují, nebo ji rozmělňují. Určitě je žádoucí nalézat souvislosti mezi Bránou a každodenním životem, vč. jiných přístupů a směrů. Osobně považuji za dobré mít ponětí, co daným rozšířením sleduji - nepouštět se do něj naslepo. Udržet rámec: např. čištění zubů smetákem zkouším, abych analogicky zjistil, jestli větší znamená lepší/efektivnější :-D Pokud si nacpu do pusy smeták jenom proto, že jsem o tom zrovna někde zahlédl článek, výtěžnost té zkušenosti (bez kontextu, do kterého bych ji zasadil) bude velmi malá.

Zdraví, Adam
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Runová magie

Příspěvekod Arex » 20 dub 2017, 21:17

Haldirus: Abych se přiznal, je mi o hodně sympatičtější snaha poznat zatím runy tak říkajíc "zvenčí", tedy něco si o nich přečíst, promeditovat a potom zkusit třeba runovou věštbu ("rozhodit runy"), než si myslet, že jsem zralý na praxi Runové magie a za pár týdnů se jejím prostřednictvím "rozhodit" celý. :-)

Já bych se podržel Adama, že bych si sice praxi RM důsledně vyhnul, ale nevidím důvod, proč by ses o nich něco nemohl dozvědět teoreticky. Jen dej pozor na holý rozum, protože autoři pojednávající o runách bývají z nějakého důvodu praštění "nordickou rasou" a "prastarostí nauky" víc, než je zdrávo. Ale přes to všechno v runách rozumné jádro je, a není důvod, proč se na něj nezkusit kouknout. Ideálně přes sklo vitríny. Pak je to bezpečné.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
profesorikebara
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 41
Registrován: 03 pro 2015, 14:38
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 79×
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Runová magie

Příspěvekod profesorikebara » 20 dub 2017, 21:59

Já bych naopak oponoval, jelikož mám vyzkoušeno, že praxe Armanských run a staršího Futharku je výrazně jiná záležitost. A současní autoři typu Miky Straka, Renata Herber, Edred Thorsson, Bernard King či Igor Warneck opravdu nestaví na Deutschland über alles! Na rozdíl od autorů Armánských run tj pánů Von Lista, Marbyho a Gorslebena.
Jsi pánem slov, která jsi nepronesl, ale otrokem těch, která ti unikla.


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti