Vliv katolické církve

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

FTX

Vliv katolické církve

Příspěvekod FTX » 31 pro 2012, 11:41

marvin píše:.. nepochybuj : )

To bych musel být úplně tupý. Tady nás cirkev slušně řečeno vodí za nos již tisíce let.


Cituji:

Podstatným faktem je, že existuje mnoho spasitelů z různých období ... z celého světa, kteří mají tyto společné charakteristiky.

Vyvstává otázka: proč tyto atributy?

Proč porod z panny 25. prosince, smrt na 3 dny, nevyhnutelné vzkříšení, proč 12 učedníků?
Abychom to zjistili, pojďme se podívat na posledního slunečního spasitele. Ježíš Kristus se narodil Panně Marii 25. prosince v Betlému, jeho porod byl oznámen hvězdou na východě, kterou následovali tři králové, aby našli a uctili nového spasitele. V 12-ti letech byl dětským učitelem, v 30-ti ho pokřtil Jan Křtitel... a tím se začalo období jeho vlády. Ježíš měl 12 učedníků, s kterými cestoval a konal zázraky jako léčení nemocných, chůze po vodě, oživení mrtvého, byl známý jako "Král králů", či "Boží syn", "Světlo světa", "Alfa a Omega", "Beránek boží" a mnoho dalšího. Když ho jeho učedník Jidáš za 30 stříbrných zradil, byl ukřižován, uložen do hrobu, po třech dnech vzkříšen a vstoupil na nebesa.

Zaprvé: sekvence zrození je zcela astrologická.

Hvězda na východě je Sírius, nejasnější hvězda noční oblohy, kterou je 24. prosince...vidět v linii s 3 hvězdami Orionova pásu. Tyto 3 hvězdy se dnes nazývají stejně, jako v dávné minulosti: Tři králové.
Tři králové a nejasnější hvězda Sírius, společně ukazují na místo východu Slunce 25. prosince. Proto tři králové "následují" hvězdu na východě, aby našli východ Slunce - zrození Slunce.
Panna Marie je souhvězdí Panna, také známé jako Virgo. Virgo znamená v latině panna. Virgo je také známo jako Dům chleba, a podoba souhvězdí je panna držící snop pšenice. Dům chleba a jeho symbol pšenice... reprezentují srpen a září - čas žní. Ve skutečnosti Betlém doslovně znamená "Dům chleba". Betlém je tedy odkazem na souhvězdí Virgo, místo na nebi, ne na Zemi. Je tu i další zajímavý fenomén souvisící s 25. prosincem, či zimním slunovratem. Mezi letním a zimním slunovratem se dni zkracují a ochlazují. Z pohledu severní polokoule...se Slunce pohybuje na jih, zmenšuje se a je stále slabší. Zkracování dnů a zánik...s příchodem zimního slunovratu
Byla to smrt Slunce. A 22. prosince byl ústup Slunce úplný.

Po dobu 6 měsíců se Slunce pohybovalo více a více na jih, kdy dosáhlo nejnižší bod na obloze. Tu se stává zajímavá věc: Slunce se přestane, alespoň viditelně, pohybovat na 3 dny. Během této 3-denní pauzy Slunce setrvává blízko souhvězdí Jižní kříž. A potom, 25. prosince se Slunce
pohne o 1 stupeň směrem na sever, aby přineslo delší a teplejší dny, a nakonec jaro.
A proto se říkalo: Slunce zemřelo na kříži, 3 dni bylo mrtvé, jen aby bylo vzkříšeno, či znovu zrozeno.

Proto Ježíš a mnozí další sluneční bohové ... sdílejí koncept ukřižování, 3-denní smrti a vzkříšení.
Jde o přechod Slunce před jeho obratem... zpět k severní polokouli, přinášející jaro, a tedy spasení.
Přílohy
Zeitgeist1.jpg
Zeitgeist2.jpg
Zeitgeist3.jpg

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Vliv katolické církvce

Příspěvekod Tomáš » 31 pro 2012, 14:16

Je jasné, že církev chtěla, aby se obyvatelstvo co nejdříve transformovalo z pohanské společnosti na křesťanskou. Proto využili jeden z nejdůležitějších pohanských svátků jako narození Ježíše. Navíc se myslím přesně neví kdy se narodil. Tedy alespoň já jsem o tom nikdy neslyšel.
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Vliv katolické církve

Příspěvekod Milda » 04 led 2013, 17:20

Krestani zneuzili kde co.
Nejvice Jezise.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Vliv katolické církve

Příspěvekod Cagliostro » 21 kvě 2013, 13:16

Ježíš byl snad příliš velký myslitel a ve své podstatě musel spáchat sebevraždu proto, aby se stal symbolem. A kolik osudu tam bylo propleteno? Jídáš, který ho měl zradit končí i se 30 stříbrnými smrtí, král Herodes, 3 králové (3 mágové), prokurátor Pilát, Panenka Maria... A krásná analogie Egypta. Nevím jenom, proč katolící vyšoupli Osirise a na jeho místo nastoupil nejmenovaný Jehova, hahaha. Z panny Marie (jo pana, hm, pro ní asi naplatili fyzikální zákony, které platili pro plození u Isis) vzešel Ježíš. A teď ta analogie kompletní - JEžíš studoval v Egyptě, kde babral tu moudrost. Stejně jako Mojžíš. Tak proč katolící tvrdí, že Ješíš byl sama moudrost, když musel studovat v Egyptě.
Pilát je při tézi katolíků vinný. Ale katolící jsou vinní z toho, že se ztratilo proti katolictví ještě mírnější a čistší náboženství římské. Takže Bohem je v tu chvíli proti katolíkům i Pilát.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Otakar
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 14
Registrován: 14 kvě 2013, 19:29
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Vliv katolické církve

Příspěvekod Otakar » 22 kvě 2013, 18:20

cagliostro: proč si myslíš, že spáchal sebevraždu?

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Vliv katolické církve

Příspěvekod Cagliostro » 22 kvě 2013, 18:43

On se o ní snažil. Jak by na nic by bylo jeho učení, pokud by sebevraždu nespáchal? Jeho 12 apoštolských učňů by jej nemohlo následovat, zemřít mučednickou smrt (kterou v podstatě kázal) a tím pádem by nastala sice doba proroka, ale jakých tenhle svět viděl před a po Kristu stovky, možná tisíce, ale na které se zapomnělo. Ta sebevražda byla dobrovolná (viz. krásně to osvětlují spisy dr. Vladimíra Úlehly, který ač biolog - má pravdu).
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Otakar
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 14
Registrován: 14 kvě 2013, 19:29
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Vliv katolické církve

Příspěvekod Otakar » 22 kvě 2013, 18:51

Proč by to dělal? Jakože On, nemyslím spekulanty vykládající bibli a její okolnosti... mě to přijde jako vcelku extrémní názor, který z ježíše dělá podvodníka se sebepoškozujícími sklony... je to taková hodně deviační myšlenka, ne? :-) že spáchal sebevraždu...

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Vliv katolické církve

Příspěvekod Cagliostro » 22 kvě 2013, 18:58

Netvrdím že byl masochista, jenom to, že dobrovolně šel na smrt. Pokud by nešel, nevzniklo by to, po čem on a jeho kámoši toužili: položit základ nového učení, což se jim, bohužel, povedlo. Tímhle spunktovali potlačení starého světa a mnoho magického muselo na základě toho zmizet.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Otakar
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 14
Registrován: 14 kvě 2013, 19:29
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Vliv katolické církve

Příspěvekod Otakar » 22 kvě 2013, 19:10

jé z toho cítit nějaké osobní zaujetí... Myslím, že se dá rozpoznat rozdíl mezi sebevraždou a podstoupení sebeobětí, ale samozřejmě jsem u toho nebyl, tak nevím jestli prudil s rovností lidí tak moc, že ho přibili na kříž, nebo je to celé smyšlené :-)

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Vliv katolické církve

Příspěvekod Cagliostro » 22 kvě 2013, 19:18

osobní zaujetí-možná. Za větší oběť považuji Piláta Pontského. Pokud by si nezkřížili ty dva cestu, šlo to úplně jinak... Říká se, že Kristus postavil zákony moderního světa. Spíše zabouchl ty staré a nové dveře, které se otevřely, nepřinesly nic moc pozitivního. A je-li papež "zástupce Krista", pak bylo vidět na Klementovi V. že magická kletba účinkuje i na tohoto zástupce.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Vliv katolické církve

Příspěvekod Milda » 22 kvě 2013, 22:56

Predpokladame ze Jezis existoval a byl probuzeny Budha.
V tom pripade je mozne, ze rozehral jakoukoliv hru.
Je mozne, ze take jen nastval lidska egicka a ti ho zabili.
Nasledovnici pak pribeh vylozi po svem a za staleti se stane dogmatem.

Uživatelský avatar
Otakar
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 14
Registrován: 14 kvě 2013, 19:29
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Vliv katolické církve

Příspěvekod Otakar » 23 kvě 2013, 14:49

Dědictví starého světa přece zůstalo, jenom se aklimatizovalo, nebo pokud máš pocit, že lidé nejsou v kolech práce za mrzkou mzdu - otroctví a že finanční hierarchie (věž) neurčuje společnost - hodnotu lidí do tříd... :-) Co se týče proměnlivé církve, dělají ji lidé, kteří už jako Ježíš nejsou, přestože se třeba i snaží... Ohledně černomagických spisů a pekelných válů. které se porůznu našli v církevních inventářích, ono žít řádovým životem, modlit se a rozjímat, vytvoří mnoho otázek ohledně zdroje "zla", a takový kněz se vlastně docela vklidu může podívat satanášům až do chřtánu :-) (a nemusí ho to nutně nějak lámat). Hlavní obměna církve přišla asi s výlevem řeckých spisů a vlivem helenismu (aristoteles) - protože oni mají myšlenku, že na to všechno můžeš přijít sám jako člověk (což sebou nese i důvěru ve svět - jakože jde pochopit a tak). A v neposlední řadě se kdejaký teolog zabýval magii, čili lidové čarodějnictví bylo potlačeno, ale magická věda se dále kultivovala a vypadá to, že i dodnes dochovala :-)

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Vliv katolické církve

Příspěvekod Cagliostro » 23 kvě 2013, 15:03

Otakar píše:...

V katolické církvi jde o jiné věci. Viz katolické restituce v ČR, povinné (katolické) náboženství ve velké části Evropy apod. Že na jejich Boha věří několik svíčkových věřících je ve své podstatě zbytek sugesce, které po staletí ta církev ovládala a která se pomalu vytrácí. Možná podobné srovnání, jako se teď děje stále pod jiným názvem a pod jiným bohem v "Africkém jaru".
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Otakar
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 14
Registrován: 14 kvě 2013, 19:29
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Vliv katolické církve

Příspěvekod Otakar » 28 kvě 2013, 12:34

Myslím, že o tohle konkrétně nejde :-)

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Vliv katolické církve

Příspěvekod Cagliostro » 28 kvě 2013, 21:19

Je to jedno z těch polínek do ohně a dohromady to je panthos. Poněkud cynicky to může být znázorněno i černým humorem, proč je potřeba, aby Kristus žil a zemřel http://www.youtube.com/watch?v=mK4_qT5Xjr0
Ego sum, qui sum!


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host