Stránka 1 z 2

Paměť vody

Napsal: 01 črc 2013, 10:08
od Hadron
Reaguji na dokument o tajemství vody, který koluje na netu. Udělal jsem pokus uvedený v pořadu, výsledek je zde https://sites.google.com/site/pametvody/
Na vodu jsem emočně působil 15 dní.
Podle mě má voda paměť a určitě reaguje na své okolí. Jaký je váš názor?

Re: Paměť vody

Napsal: 01 črc 2013, 10:17
od Ankhur
Evidentně má voda mnohá tajemství.
Obecně mám pocit, že je to o vnitřní vibraci a ve fyzické rovině o struktuře vazeb molekul.

Re: Paměť vody

Napsal: 01 črc 2013, 10:33
od Michal
Možná by to mělo lepší výpovědní hodnotu, kdyby se to udělalo v odděleném prostředí, kde se nemůže šířit plíseň. Takhle se plíseň snadno přesune z jedné sklenice do druhé.

Re: Paměť vody

Napsal: 01 črc 2013, 15:32
od Pete
s7yrfoam - nemyslim si ze by slo o plisen, kdyz 3 sklenicky na kazdou se zamerovala jina emoce a kazda sklenice s vodou mela jinou posvatnou geometrii, podle toho o jake slovo a emoci se jednalo

Re: Paměť vody

Napsal: 01 črc 2013, 16:17
od marvin
Hadron píše:Reaguji na dokument o tajemství vody, který koluje na netu. Udělal jsem pokus uvedený v pořadu, výsledek je zde https://sites.google.com/site/pametvody/
Na vodu jsem emočně působil 15 dní.
Podle mě má voda paměť a určitě reaguje na své okolí. Jaký je váš názor?


Super, moc pěkně udělané. Myslím, že takhle dopadnou všechny pokusy : )

Jen tak dál: ) - Jasně z toho plyne, jak je důležité myslet pozitivně.. hlavně o sobě a ostatních.. lidská těla, jakož i všechny ostatní bytosti (zvířata) jsou stejně tak ovlivnitelné a citlivé na to, jak se o nich přemýšlí. Počítám, že takhle nějak(černá plíseň) dopadne člověk uvnitř, na úrovni orgánů, pokud bude žít v permanentním strachu, stresu, shonu a negacích : (

Re: Paměť vody

Napsal: 02 črc 2013, 11:20
od Michal
Pete píše:


Je to dobré, když si to někdo udělá pro to, aby se přesvědčil jak mu to funguje. K tomu, aby to přesvědčilo kriticky přemýšlejícího člověka to je zatím málo. Pomohlo by, kdyby tam byla třeba navíc ještě délka působení. Těžko měřitelné ale nejspíš určující bude schopnost koncentrace a množství energie člověka dělajícího experiment.

Pěkně by to mohlo být vidět třeba na ovoci. Veos to zkoušel na pomerančích a ten, který každý den 10 minut nabíjel životní energií se nezkazil. Nepamatuju si už jaká byla délka experimentu.

Re: Paměť vody

Napsal: 02 črc 2013, 12:37
od marvin
bylo by dobré - z toho udělat animaci. prostě aspon fotka každý den, nebo ideálně vícekrát deně. udělat si sekvenční foťák, který by se třeba po hodině spouštěl, tak aby bylo dost snímků.. když by se to pak spustilo dohromady, udělalo by to docela dobrý film: )

Re: Paměť vody

Napsal: 02 črc 2013, 15:04
od majstro
To je hodne dobry napad.. neco takoveho mozna zkusim.... a pak se podelim :-)

Re: Paměť vody

Napsal: 06 črc 2013, 01:21
od Hadron
Ono ve skutečnosti, když ty sklenice každý den vidím je to přesvědšivější než fotografie a popis. Je mi jasné, že podminky nejsou idealni, ale o to take trochu jde. pokud to ma fungovat, tak se s tim ta voda vyporada. A to se myslim prave daří. Voda, kterou mam rad, proste plesnivy mnohem pozdeji. V pokusu pokračuji, dal jsem tentokrát méně rýže, je to trošku jiné (v zásadě, ale ,,dobrá,, voda opět odolává lépe napadení plísní).
Plánuji třetí pokus, vychytat lépe prostředí a musím vyměnit sklenice :-) Díky za podporu

Re: Paměť vody

Napsal: 22 črc 2013, 12:08
od Milda
Takto svou pozornosti alchymista ridi sve dilo.
Neni to jen voda, ktera reaguje dle tveho ocekavani.
Je to cela materie v bance, ktera zije jak Buh v tobe zehna.

Re: Paměť vody

Napsal: 22 črc 2013, 12:12
od Hadron
Ahoj, dokončil jsem druhý pokus. tady je vysledek druheho pokusu s ovlivnovanim vody.
Tentokrat se zacal vyvyjet dost prekvapive.
Jinak souhlasim, že prostředí, kde by se nešířila plíseň, by bylo dobré vyzkoušet, na druhou stranu je dobré, že na vodu působí nějaké vlivy a ona musí reagovat. Připravuji ještě třetí díl, pro který jsem dovezl vodu z Alp.

https://sites.google.com/site/pametvody/pamet-vody---1-cast-pokusu-c-2

Re: Paměť vody

Napsal: 22 črc 2013, 12:25
od Milda
Zda se ze jakakoliv pozornost je zivejsi nez ignorance.

Re: Paměť vody

Napsal: 24 črc 2013, 12:02
od Michal
Včera jsem byl za profesorem a ten mi ukazoval další dvě metody na ovlivnění vody. Jde teda převážně o energii, nikoliv myšlenku. V jednom případě jde vzít laserový paprsek a stočit ho do spirály/kruhu, například použitím optického vlákna a umístit ho okolo nádoby s vodou. Nárust energie takové vody je prý zatím nejvyšší co zaznamenal. Ale to by nebyl on, aby neměl už další metodu, která je ještě účinnější. Má doma generátor energie, neviděl jsem ho, ale dostal jsem kartičku s různými symboly, které slouží jako brána pro tu energii. Když na ni teď položím vodu po dobu dvou hodin, cítil jsem energii vody na vzdálenost 1,5 m. Teď to zkouším s jablkem, nektarinkama a budu se posunovat k jídlu s menším obsahem vody, abychom zjistili, jakým způsobem to funguje i na jiné věci než vodu. Je to tak silné, že je potřeba ty kartičky schovávat mezi magnety, aby se jejich vyzařování neutralizovalo. Jakmile to ozkoušíme, tak se zkusím podělit o nějakou metodu, kterou byste to mohli reprodukovat.

Re: Paměť vody

Napsal: 25 črc 2013, 23:27
od AlA777
marvin píše:bylo by dobré - z toho udělat animaci. prostě aspon fotka každý den, nebo ideálně vícekrát deně. udělat si sekvenční foťák, který by se třeba po hodině spouštěl, tak aby bylo dost snímků.. když by se to pak spustilo dohromady, udělalo by to docela dobrý film: )

Jenom technicka: prave se sekvencnim focenim zrovna experimentuju, jde to relativne snadno a zdarma zrealizovat pouzitim modifikovaneho firmware do DSLR.

Re: Paměť vody

Napsal: 05 říj 2013, 13:52
od yanzo
Ahoj, shodou okolností jsem nedávno četl moc zajímavý článek o vodě, kterou napsal Jan Palouček. Protože se zde vyskytla úvaha o molekulách, přepisuji část z článku, která mne moc zaujala.

Zdánlivá jednoduchost molekuly vody svádí k domněnce, že je snadné vodě porozumět. Dnes je již známo, že voda má složitou prostorovou organizaci, která závisí na druhu přijatých informací. Voda je tedy pokaždé jiná. Informace se ve vodě kóduje prostřednictvím prostorového uspořádání molekul. S touto změnou vnitřní struktury jsou spojeny i změny jejich fyzikálních a biologických vlastností. K fyzikálně prokazatelným změnám patří například změna magnetického pole....

Pro zájemce vřele doporučuji.