Exorcismus

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Exorcismus

Příspěvekod Tomáš » 14 črc 2013, 20:17

Tak jsem se dnes po dlouhé době podíval na V moci ďábla. Potom jsem se začal zajímat o samotný námět tohoto filmu, který vznikl na pravdivých událostech, které se staly dívce jménem Anneliese Michel z Německa. http://cs.wikipedia.org/wiki/Anneliese_Michel

Na youtube je nahrávka z původního exorcismu. Je to trošku rozrušující, ale stojí to za to si to pustit (tedy mě to přišlo zajímavé).



Co si o tom myslíte? Jak se to stane popřípadě jak s tím bojovat? :)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
inkey
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 08 úno 2011, 21:25
pohlaví:

Re: Exorcismus

Příspěvekod inkey » 14 črc 2013, 22:32

Znám nějaké případy exorcismu, ale končilo to povětšinou špatně, zajímavé to mají ti, kteří se fyzicky pouze vizuálně setkali s temnou bytostí, (na zemi jich je mnoho těchto bytostí), že se zjevila před někým, a pak ta osoba byla jako kdyby paralyzována a pak se psychicky řítil, co je odradilo hlavně od víry k bohu (mise toho zjevení se splnila), já tomu říkám, že dotyčný má životní zkoušku ve víře, pokud to zvládne a uvědomí si proč se to stalo, že jaká je toho příčina, tak je to pro něj výhra. Exorcismus je těžká téma, lepší je se zabývat pouze svým vývojem a nikoli tímto bádáním, neboť když to člověka potká fyzicky a není na to duchovně, psychicky připraven, tak má opravdu velké problémy ... takže raději nepokoušet ... :-)

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Exorcismus

Příspěvekod Tomáš » 14 črc 2013, 22:45

Jelikož jsem mikrokosmos, tak se zabývám sebou. :) Temné bytosti mají své místo nejen v makrokosmu. :)

Ale ano, myslím, že bych byl při přímé konfrontaci paralyzován strachem, ale určitě bych to překonal. Věřím v to. ;)

Ale to trochu odbíhám. :)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Exorcismus

Příspěvekod Pete » 16 črc 2013, 15:28

Pripomelo mi to Da Vinci Demons kde jeden knez tvrdil, ze sekundu pred smrti (udusenim a modlenim) byl Duch a Duse ocisteny.. od daneho Demona.. podle me to tak kdysi probihalo, ze Exorcismus byl na tolik sadisticky, ze mohli pacienta az zabit.. chudaci

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Exorcismus

Příspěvekod Milda » 18 črc 2013, 02:28

Myslim ze jsem uz videl presvedcivejsi dukazy z produkce hororu nez tento zaznam.
Posednuti je dle meho nazoru hra ega.
Je to jako hra na maga.
Jsi tim cemu veris ze jsi.

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Exorcismus

Příspěvekod Tomáš » 18 črc 2013, 06:51

Horroru? Je ti doufám jasné, že horrory jsou hrané filmy.:-D Za to tohle je nahrávka exorcismu, který skutečně proběhl. :-D

Myslím, že určitě nechtěla věřit tomu, že nemůže jíst a v případě, že jo, tak pavouky, kobylky apod.

Uvědom si, že ego se nikdy nesnaží zabít člověka, kterého ovládá, protože by zahynulo s ním. Vždyť to všichni známe, tedy až na některé dokonalé jedince, kteří jsou již u Boha. ;-)

Hodně zdaru. :-)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
dar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 12 lis 2010, 21:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Exorcismus

Příspěvekod dar » 18 črc 2013, 11:16

Milda píše: Je to jako hra na maga.
Jsi tim cemu veris ze jsi.


Někdo věří že je mág, někdo věří, že je bůh. My si tady na fóru hrajeme na mágy, ty na boha. Kdo má přímější cestu do Bohnic? :-)

Jistě, že pohledu jednoty a neduality je to hra ega, protože projevená realita je projekcí toho "jediného" ega.
Nicméně je tu pohled nedualistický. Tak jako si vybíráš hru na ego, hru na jednotu či boha, většina lidí žije větší část svých inkarnací v dualistickém světě.
Tam pak platí, že existují astrální bytosti, larvy, živlové bytosti atd. Exorcismus v křesťanském pojetí vymítá zlo, tj jakoukoliv nekřesťanskou bytost z daného člověka. Jsou to nejčastěji případy, kdy se tyto duchovní bytosti "zhomťnují" do našeho světa skrze tělo posednutého.
Exorcismus v širším (magickém) pojetí zbavuje i všech larev a dalších bytostí, které si člověk na sebe často nevědomky sám nabral. U křesťanství se předpokládá, že byl postižený posednut proti své vůli.

Jestliže odmítáš hru na mága a magickou praxi ale sypeš tady perly instantní populistické mystiky, nechápu tvůj egoprogram mastit si tu ego nekonečnými debatami o "své" pravdě.
Třetí oko není prdel, zkuste ho aspoň občas použít.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Exorcismus

Příspěvekod Milda » 18 črc 2013, 15:18

dar píše:
Milda píše: Je to jako hra na maga.
Jsi tim cemu veris ze jsi.


Někdo věří že je mág, někdo věří, že je bůh. My si tady na fóru hrajeme na mágy, ty na boha. Kdo má přímější cestu do Bohnic? :-)

Jistě, že pohledu jednoty a neduality je to hra ega, protože projevená realita je projekcí toho "jediného" ega.
Nicméně je tu pohled nedualistický. Tak jako si vybíráš hru na ego, hru na jednotu či boha, většina lidí žije větší část svých inkarnací v dualistickém světě.
Tam pak platí, že existují astrální bytosti, larvy, živlové bytosti atd. Exorcismus v křesťanském pojetí vymítá zlo, tj jakoukoliv nekřesťanskou bytost z daného člověka. Jsou to nejčastěji případy, kdy se tyto duchovní bytosti "zhomťnují" do našeho světa skrze tělo posednutého.
Exorcismus v širším (magickém) pojetí zbavuje i všech larev a dalších bytostí, které si člověk na sebe často nevědomky sám nabral. U křesťanství se předpokládá, že byl postižený posednut proti své vůli.

Jestliže odmítáš hru na mága a magickou praxi ale sypeš tady perly instantní populistické mystiky, nechápu tvůj egoprogram mastit si tu ego nekonečnými debatami o "své" pravdě.


Ani s tebou se nechci dohadovat.
Bavi me si tu tribit mysl nastolenymi tematy.
Odpovidam za sebe a ze sebe.
Nevim co z mych textu je populisticka mystika, ale za vetsinou textu si stojim i po letech i kdyz bych nekdy nekde mozna neco opravil nebo doplnil.

Ja neodmitam hru na maga.
Magii v ruznych stupnich pouzivam jiz roky a s vysokou ucinnosti ve vysledku.
Ego si mastim porad a vsude :-)

Uživatelský avatar
Windik
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 66
Registrován: 10 zář 2011, 19:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Exorcismus

Příspěvekod Windik » 22 črc 2013, 08:31

dar píše:Exorcismus v širším (magickém) pojetí zbavuje i všech larev a dalších bytostí, které si člověk na sebe často nevědomky sám nabral.

Četl jsem ,že třeba Ramakrišna spálil komukoliv vásany jediným pohledem, dokonce nějakého alkoholika z divadla přivedl k prozření:)

dar píše: nechápu tvůj egoprogram mastit si tu ego nekonečnými debatami o "své" pravdě


Něco podobného už tady bylo:)

Uživatelský avatar
dar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 12 lis 2010, 21:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Exorcismus

Příspěvekod dar » 22 črc 2013, 10:55

Milda píše:Bavi me si tu tribit mysl nastolenymi tematy.


Dogmatická tautologie není zrovna nejvyšší intelektuální disciplínou.

Milda píše:Nevim co z mych textu je populisticka mystika


Napříč všemi tématy v tomto fóru lze tvé argumenty sumarizovat do základní mantry "Já jsem bůh. Vše je jedno." Věty jsou zcela mimo kontext.
V tomto fóru je například řeč o exorcismu. A člověk, který by exorcistu hledal, protože ve svém okolí má někoho, kdo to potřebuje, s tvými informacemi nijak nenaloží. S informací od tebe ani nijak nenaloží člověk, který je posednut a větě "posednutí je hra ega" se jen ďábelsky zasměje :twisted:
Člověk, který říká "já jsem bůh" má k bohu hodně daleko. Musí odložit to "já".

Windik píše:spálil komukoliv vásany

O slově komukoliv bych s dovolením pochyboval. Jen tomu, kde to Prozřetelnost umožnila. A dokud se nezmění vzorec chování, člověku se jeho vasany obvykle rychle vrátí.
Třetí oko není prdel, zkuste ho aspoň občas použít.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Exorcismus

Příspěvekod Milda » 22 črc 2013, 12:19

Tak jo mate pravdu.
Ja si necham tu svou do doby nez na tu vasi pravdu dozraju.

Stale se tu opakuje to, ze ja pravdu nemam.
Proc tedy nekdo nenapisete jak to je.
Vsichni presne vite jak to neni a o tom se roky dohadujete.
Jednou ale budete videt rozumem a citit srdcem, ze vase pravda je na vode nebo alespon naleznete neco, co vam nebude sedet.
Dokud jste spokojeni s tim co ctete nekriticky od jinych, tak nabirate informace.
Dulezite je zjistit, ktere si nechat a ktere korigovat.
Mysl se korekcim brani.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Exorcismus

Příspěvekod Arex » 22 črc 2013, 14:20

Milda: Já bych z Tvého příspěvku vybral jeden zkrácený citát: "Jednou ale budete videt rozumem a citit srdcem." Ano, budeme. A Ty také budeš. Na čase ani na práci, která nás k tomu povede, nezáleží.

To je ten nejvyšší esorcismus, jaký je - vymítání světa, aby se mohla objevit původní duchovní podstata, vtělená do člověka.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Exorcismus

Příspěvekod beo » 26 bře 2015, 00:44

"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů