Sexem k Osviceni

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod Anubis » 22 kvě 2014, 20:58

Cagliostro píše:Hehe, skeptik?

Jak nemůžu být skeptikem činnosti, která mě od sebe sama odvádí...

I když je pravda, že čtení té zprávy mi pomohlo pochopit, že už nejsem tak zahořklý, jako před rokem. Možná tomu dám ještě šanci, na sex to ale ještě pořád nevidím - viz George Bernard Shaw. Jehož citát se krásně shoduje se současným meme: Wizard.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod Cagliostro » 23 kvě 2014, 16:09

Anubis píše:


Tak tady nejde ani tak o skepsi.

Možná budu ze staré školy a puritán, nicméně sex do hermetismu nepatří v té formě, jak tu bylo uvedeno v titulku tématu. Pokud ovšem existuje někdo,kdo tomu věří, že bude zasvěcen do vyšších mysterií pomoc sexu, je to jeho omyl. Bude zasvěcen maximálně do nemravnosti. Je to :twisted:
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod Anubis » 23 kvě 2014, 17:46

Cagliostro píše:...

Pěkný příběh je uveden ve 108 meditací od Eduarda Tomáše, kde se vykládá o asketickém králi Džanakovi, u kterého byl vlastně pohlavní styk impulsem k hledání své božské podstaty. Podle všeho to byl jeho první a poslední sex, takže bych mu to odpustil.

Podobnou příhodu jsem četl někde v egyptských mystériích, kdy se takhle zasvěcovali kněží. Pokládal jsem to však za brak. Jestliže se ovšem na to podíváme optikou „účel světí prostředky“, tak je vše v pořádku. Mladík se jistě při aktu zamiluje a pokud již svou milou nikdy nespatří, tak ji začne hledat. Stačí tedy, aby před prásknutím dveřmi řekla: „Najdeš mě vždy tady (ukazuje si na duchovní srdce)“. Tím v jinochovi zaseje duchovní sémě a jeho čeká už jen světlá budoucnost, což?

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod Cagliostro » 23 kvě 2014, 20:37

Tak z Egypta známe mnoho legend.

Já použiju jinou. Adept byl na svém zasvěcení zkoušen mimo jiné v tom, dokáže-li odmítnout sex od dívky, která mu ho nabídne. Pokud svolil, byl okamžitě vyškrtnut z nejvyšších tajemství. Tolik k Osirisovým velekněžím.
Pominu známou historicky doložitelnou věc o sňatcích velekněží, kteří měli své harémy, neb to je již moc nová doba.
Zvláštní statut pak měli velekněžky Isis. I tam to bylo o čistotě, :panna:

O panu Tomášovi jsem slyšel hodně legend, ostatně jako o jiných mysticích, proto ho nebudu brát vážně. Jsem přesvědčen, že čistí mystikové končí jako sexuální mašiny.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod Anubis » 23 kvě 2014, 21:23

Cagliostro píše:O panu Tomášovi jsem slyšel hodně legend, ostatně jako o jiných mysticích, proto ho nebudu brát vážně. Jsem přesvědčen, že čistí mystikové končí jako sexuální mašiny.

Moc se soustředíš na jeho osobu, ten příběh je jen přetlumočený... Poslední větu jsem nepochopil. Něco mi uniklo?

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod Cagliostro » 23 kvě 2014, 21:25

Že se soustředím na jeho osobu.... mno, je to fuk.

Poslední věta je snad jasná, co si myslím o mystikách. Mají rádi sex a dělají to rádi, možná až moc rádi. A ztrácejí se zřetele svou původní cestu. I když mystika není to pravé ořechové, že...
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod Anubis » 23 kvě 2014, 21:33

Cagliostro píše:Poslední věta je snad jasná, co si myslím o mystikách. Mají rádi sex a dělají to rádi, možná až moc rádi. A ztrácejí se zřetele svou původní cestu. I když mystika není to pravé ořechové, že...

V tvém podání to slovo mystik už vyznívá pejorativně. Nemyslíš tím něco jiného? Např. stoupence (sentimentálního) mysticismu? Já mystika vidím jako duchovního člověka a ne někoho závislého na čemkoliv včetně sexu.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod Cagliostro » 23 kvě 2014, 21:35

Mám na mystiky jeden metr, mysticismus je spíše ovlivněn náboženstvím. Když hovořím o mysticích, myslím mystiky. Já si je představuji jako to, co jsem uvedl výše.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod Arex » 23 kvě 2014, 21:44

Dovolil jsem si něco moudrého o mystice:

"Není snad pojmu a slova, jež by tak mylně byly vykládány, a o nichž by tolik panovalo zmatku, jako jsou slova mystika a mysticismus. Obé bývá zaměňováno, nerozlišováno a nikdo vlastně neví, oč se tu jedná.

Rozdíl mezi mysticismem a mystikou je týž, jako mezi pobožnůstkářstvím a svatostí. Mysticismem je člověk mystifikován, mysl jeho se zatemňuje, podstata pravé mystiky je však Světlo a jas. Na rozdíl od pravé mystiky, která je majetkem člověka duchovně znovuzrozeného, vnitřního, nesmrtelného, je mysticism výplodem mozku nižší, smrtelné části člověka, a je ovšem pochopitelno, že je na světě více blouznivců mysticismu než pravých mystiků. Jeť cesta mystikova těžká cesta kříže, naprosto nepoznatelna a nepřístupna pro toho, komu nevzešlo pravé poznání sebe sama; kdežto cesta mysticismu je v pravém slova smyslu širokou cestou, vedoucí do záhuby."


Pavla Moudrá: Podstata mystiky. In: Výbor z přednášek I., Vídeň 1918.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod Ondra » 24 kvě 2014, 09:17

Nedávno jsem jinde četl diskuzi věnovanou tantře a tam jasně vyplynulo, že tantra není o sexu, tak jak ho v běžném slova smyslu vnímáme, k tomu bylo i přidáno to, to co se vyučuje u nás pod tantrou, že není vlastně tantrou... osobně bych nedělal závěry z něčeho, čemu vlastně nerozumíme.

Co se týče sexu, tak celá stránka této věci, je poznamenána křesťanstvím, tedy už samotnou výchovou ( křesťané prominou ) , kde jde o potlačování naprosto přirozené stránky člověka... Tabu...
Z toho se odvíjí i cesta francouzské školy, anglická tím tolika ovlivněná neni.

Pak je tu velká otázka sexuální magie, což zde je nejspíše vyzdvihováno, jako problematické. Zde bych řekl, že skutečně může dojít k tomu co zmiňuje Cagliostro, protože v sobě skrývá neskutečnou sílu účinku. Jenže zase je to o tom, kdo a jak to používá, stejně tak, jako u jakékoliv jiné praktické magie.

Jiank přátelé sex neni nic špatného, naopak. Tyhle přežitky z dob kostlivce, jsou dávno pryč.
Mi spiš přijde, že vetšina z vás nemá manželku, přitelkyni, partnerku. Tam pokud je to vyladěné, tak to prožívání jednoty, je požehnáním. Můžu to potvrdit z vlastní zkušenosti.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod Anubis » 24 kvě 2014, 10:27

Ondra píše:...

Je možné, že v této sféře mám velké zkreslení, proto jsem rád, že na to reaguje někdo s takovou samozřejmostí jako ty.

Za svůj krátký život jsem narazil na dvě přirozenosti. Jedna byla dětská spontaneita, kdy jsem tvořil a studoval - trvalo to asi do 11 let. V období po tom mě zakryl temný mrak a přišla přirozená degenerace. Naráz jsem se neznámo proč cítil sám a opuštěn/oddělen. Cítil jsem pocit křivdy a méněcennosti, z tohoto postoje jsem teprve začal myslet na to, že bych provozoval sex, abych dostal zpět to, co mi patří - jednotu - do té doby mě to nenapadlo. V mém uspořádání navíc existuje činitel, který umí vše zastavit, takže jsem měl na výběr mezi přirozenou degenerací, a tak nějak staticky čistým postojem, který zase vede k degeneraci jiného druhu.

Poznává se v tom někdo? Kam tyto cesty vedou?

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod Cagliostro » 24 kvě 2014, 13:42

Anubis píše:Poznává se v tom někdo? Kam tyto cesty vedou?[/blok]


Co jsi zmínil, u tebe je pouze dočasná stagnace. Protože jsi zběhlý nejen v mystice, máš povědomí i o jiných sférách. Ten zájem o hořejšek by tě nepustil.

Ondra píše:
Jiank přátelé sex neni nic špatného, naopak. Tyhle přežitky z dob kostlivce, jsou dávno pryč.
Mi spiš přijde, že vetšina z vás nemá manželku, přitelkyni, partnerku. Tam pokud je to vyladěné, tak to prožívání jednoty, je požehnáním. Můžu to potvrdit z vlastní zkušenosti.


No sice se to Ondro hezky poslouchá, ale..
Nahoře jsem již psal, že budu jistě považován za puritána, nikoliv. Zde mi šlo pouze o slova, kam vede čistý mystik. Nechci parafrázovat slova jiného starého hermetika, který razantně napsal ve svém studiu, že mystikové končí v psychiatrických léčebnách. Podle mého názoru spíše fyzicky klesají, podlehnou svému pudu a egu.
Nehovořím za přežitky z dob kostlivých, ale ze svého názoru.
Ego sum, qui sum!

Carion
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 15 dub 2014, 17:54
pohlaví: Žena

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod Carion » 24 kvě 2014, 15:53

Já vnímám sex jako posvátný akt spojení na fyzické úrovni, i když mnozí lidé takto pouze uspokojují svou pudovou potřebu.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod Cagliostro » 24 kvě 2014, 17:22

Jak řekl jinde Anubis:

Anubis píše:Každý mág musí být zároveň mystikem!


a já dodávám, nikdy by neměl být jenom mystikem.
Carion píše:Já vnímám sex jako posvátný akt spojení na fyzické úrovni, i když mnozí lidé takto pouze uspokojují svou pudovou potřebu.

Proti tomu nemám výhrad. Ale já raději budu ze staré školy.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Sexem k Osviceni

Příspěvekod Ondra » 25 kvě 2014, 09:07

Cagliostro píše:No sice se to Ondro hezky poslouchá, ale..
Nahoře jsem již psal, že budu jistě považován za puritána, nikoliv. Zde mi šlo pouze o slova, kam vede čistý mystik. Nechci parafrázovat slova jiného starého hermetika, který razantně napsal ve svém studiu, že mystikové končí v psychiatrických léčebnách. Podle mého názoru spíše fyzicky klesají, podlehnou svému pudu a egu.
Nehovořím za přežitky z dob kostlivých, ale ze svého názoru.



Vše je v pořádku, nereagoval jsem přímo na tebe, ale na obecně k tématu.

Jinak osobně jsem se nesetkal s žádným mystikem, který by skončil v blázinci, nebo na něčem ujížděl. Tedy těžko k tomu něco mohu říct. Jestli to někdo někde napsal, není pro mne směrodatný, odrážím se od svého života. Tím ale neříkám, že nemáš pravdu, jen jsem se stím nesetkal.


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti