Cíle duchovního - tedy nejen magického - cvičení

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Helena
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 904
Registrován: 18 črc 2013, 14:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 257×
Obdrženo poděkování: 56×

Re: Cíle duchovního - tedy nejen magického - cvičení

Příspěvekod Helena » 04 říj 2013, 09:51

Tripař píše:Cíl je cesta sama.


Ale bez cíle není cesty :-)
Tiše sedím, nic nedělám, jaro přichází a tráva sama roste.

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Cíle duchovního - tedy nejen magického - cvičení

Příspěvekod Tomáš » 04 říj 2013, 16:13

Alicia píše:
Tripař píše:Cíl je cesta sama.


Ale bez cíle není cesty :-)


Jako cíl si můžeš dát cokoli, ale až dosáhneš svého cíle, tak si nejspíš stanovíš další cíl, kterého budeš chtít dosáhnout. Proto je cílem samotná cesta. ;)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Cíle duchovního - tedy nejen magického - cvičení

Příspěvekod Milda » 05 říj 2013, 09:57

Muj cil duchovni cesty jsem znal asi v 18 letech, kdy jsem premyslel nad zbytecnosti pripravy na svetsky zivot (skola, treninky, individualni priprava), kdyz muj zivot muze nemoci ci urazem prakticky kdykoliv skoncit.
Tato frustrace pomijivosti zivota v kontrastu s narocnou pripravou na zivot me primela hledat odpovedi na otazky me mysli.
Zakladni otazka byla asi Proc? K cemu ta zbytecna prace?
Asi za 20 let jsem to pochopil.
Jiz delsi dobu nemam cile.

FTX

Re: Cíle duchovního - tedy nejen magického - cvičení

Příspěvekod FTX » 05 lis 2013, 01:09

Milda píše:Muj cil duchovni cesty jsem znal asi v 18 letech, kdy jsem premyslel nad zbytecnosti pripravy na svetsky zivot ...... Zakladni otazka byla asi Proc? K cemu ta zbytecna prace? Asi za 20 let jsem to pochopil. Jiz delsi dobu nemam cile.

Milý Mildo & ostatní,

takto uvažovat je správné a pokládat si otázky tohoto typu je velmi dobře. Umožní se ti to lépe orientovat v životě. Mnozí si vnitřní prázdnotu ani uvědomit nedokáží.

Bohužel mi to připadá, že jsi to nedotáhl do konce a neúplné poznání pak způsobuje zbytečný zmatek. A ten se pak může přenášet na ostatní a uvádět je do zmatků. A bohužel zodpovědnost za svedení z cesty padá na toho, kdo dané bytosti způsobil její dezorientaci.

Neříkej mi, že žádný cíl nemáš, tak se nechováš ani tady na fóru:
1, Jaký sleduješ cíl diskusí na tomto fóru? Chceš nás všechny napravit?
-- nehodnotím, pouze konstatuji, že toto je také cíl.

2, Jaký sleduješ cíl, když si přeješ od partnerky to nejlepší potěšení?
http://www.frabato.cz/viewtopic.php?f=20&t=961
-- nehodnotím, pouze konstatuji, že toto je také cíl.

3, Psal jsi o tom, že úspěšně podnikáš a to je také cíl
http://www.frabato.cz/viewtopic.php?f=20&t=952

4, Pak máš rodinu a to je také cíl.

5, Černá magie také sleduje určitý cíl: http://www.frabato.cz/viewtopic.php?f=20&t=954

6, A proč vlastně žiješ? Ze setrvačnosti?
----------------------------------------------------------------------------------------

Takže jen namátkou vidíš, že se podle toho, co sám píšeš vůbec ani nechováš. Cílů máš mraky, alespoň těch, o kterých jsi psal. A určitě tam bude ještě spousta dalších, o kterých jsi tady na fóru nepsal.

Vždy je vhodné o takových dílčích cílech meditovat aby byl poznat cíl jim nadřazený, který již není z daného zorného úhlu vidět. Pokud je v soustavě cílů zmatek, tak se bohužel vkrádají i sub-cíle, které mají hodnotu iluzorní a ženou člověka za větším a větším třeba pracovním nasazením či mamonem až padne vyčerpáním. Některé cíle způsobují druhým nezměrné utrpení - třeba "nahrabat si, co jde". Nebo také cíl "vládnout ostatním železnou pěstí bez ohledu na potoky krve".

Jsou lidé, kteří jsou šťastní a považují za dokonalé naplnění jejich života když přivedou na svět děti a ty jim vyrostou. A už od života více nežádají.
Svým způsobem by se dalo říci, že z tohoto pohledu je možné považovat za cíl přežití. A to jak přežití v rámci jednotlivce, tak i přežití v rámci rodiny a z toho vycházející zajištění kontinuity rodu.

Takový voják v boji čelí hrozbě vlastní smrti každý den. A přesto má také nějakou motivaci. Může to být třeba šťastná společnost, která vznikne po porážce zlých okupantů. Z toho je vidět, že cíl nemusí ležet jen v rovině vlastního přežití.

Chtělo by se to zamyslet, jestli může existovat jiný z určitého hlediska vyšší cíl? Třeba se nabízí morálka nebo etika. Jsou i ti, kteří žijí proto aby mohli jednat čestně. Cíle tohoto typu už přestávají být hmotné a mají spíše ideový, či řekl bych duchovní rozměr.

Je třeba se podívat ještě do jiných rovin při hledání cíle. Třeba takový archanděl Michael má jediný cíl sloužit Bohu. Nezajímá ho ani jeho vlastní existence, jediné, co je pro něho podstatné je naplnit Boží záměr. Milióny let. Zeptej se ho na to.

Každá lidská bytost, která vstupuje do tohoto světa si dala určitý cíl. Třeba, něco prožít, nebo si zlepšit charakter, nebo odolat nějakému životnímu pokušení. Jen málokdy si dá bytost negativní cíl, ale i to je možné a takoví tady jsou. Třeba být těžce nemocný tím se očistit a nebo pomoci rodičům aby mohli pečovat o těžce nemocné dítě. Takoví rodiče pak nemají čas nějaké pochybné myšlenky a svody rozvíjet. A nebo vysloveně negativní třeba nahnat nějaký národ do války. I takový cíl existuje a proto žádnou bytost na tomto světě nelze hodnotit bez znalosti jejího cíle. I v Bibli je to jasně psáno: "Nesuď abys nebyl souzen."

Mimochodem mnoho lidí po odchodu z tohoto světa lituje, že podlehli svodům třírozměrného světa a zbytečně si svůj vlastní vývoj zabrzdili a nebo se dokonce posunuli nazpět a budou muset opět svoji náplň života dohnat a odolat těm samým pokušením, kterým v předchozí inkarnaci podlehli. Jenže jakmile se daná kapitola knihy života uzavře, tak to nelze změnit. Zní to asi jako pohádka, ale můžeš se na to někoho v tzv. 4. agregaci zeptat.

Věřit na re-inkarnaci je zcestné, dokud to někdo nevidí, tak se jedná jen o papouškování knih, které se mohou mýlit.

Asi na moje rady nedáš, ale doporučoval bych ti zjistit, jaký sis vlastně vytyčil úkol. A jestli se ti ho daří plnit? Takový úkol se dá změnit a dokonce i zrušit, ale až se dny naplní, tak už zbývá jen smutek. Pozoruhodné je, že se lidské bytosti samy trestají a sami sebe uvrhávají do daleko horších podmínek pokud ve svém životě podlehnou svodům.

Lidé by si měli vážit každého okamžiku svého života.

A pamatuj že ať ve svém životě uděláš cokoliv, tak každý životní příběh pomáhá Božské Prozřetelnosti ve hledání větší lásky skrze dokonalejší poznávání sebe sama.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Cíle duchovního - tedy nejen magického - cvičení

Příspěvekod Milda » 06 lis 2013, 22:54

FTX:
Dekuji ti za rozsahly prispevek.
Vim, ze nase nazory se vetsinou mijeji a proto me tesi ta energie kterou jsi prispevku venoval.
Cil s velkym C jiz nemam.
Spis Cil s velkym Ž. Život. Zit Zivot je cil i cesta.
Cestu, tedy zpusob zivota si volime.
Ja si davam cile s malym c.
To jsou bezne kazdodenni cile ve velke pestrosti Zivota.
Kazdy jsme original.
Suma všech originalu je Buh.
(Trochu jsem to zjednodusil)

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Cíle duchovního - tedy nejen magického - cvičení

Příspěvekod Ankhur » 06 lis 2013, 22:58

Milda píše:Suma všech originalu je Buh.


V projeveném nebo neprojeveném Bohu? Kam sám patříš?
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

FTX

Re: Cíle duchovního - tedy nejen magického - cvičení

Příspěvekod FTX » 07 lis 2013, 22:43

Milda píše:FTX: Cil s velkym C jiz nemam. Ja si davam cile s malym c. To jsou bezne kazdodenni cile ve velke pestrosti Zivota. Kazdy jsme original.

Jenže právě to kritérium, podle kterého si tyto cíle vybíráš je vyšší nadřazený cíl, který ti z vědomí uniká. Proč jsi třeba namísto času věnovaného čtením Frabata nevěnoval stejný čas příjemnému posezení v hospodě? A potom hrozí, že se ti připletou malé cíle naprosto nelogické a ty nebudeš mít žádné kritérium jak je od sebe odlišit.

Milda píše:Spis Cil s velkym Ž. Život. Zit Zivot je cil i cesta. Cestu, tedy zpusob zivota si volime. Suma všech originalu je Buh. (Trochu jsem to zjednodusil)

Za tím se může skrývat opravdu velká škála různých postojů. Od naprosté pasivity s tím, že za mě vše udělá Bůh až po fundamentalismus.


Třeba při boji musíš mít v cílech jasno. Můžeš v sebeobraně způsobit smrt někomu jinému a nebo sám sobě, pokud nevystihneš správný okamžik. Nevím, jestli se to mám ještě pokusit vysvětlit, jak pochopil hierarchii cílů Ivan Špička a ztrácet tím čas?

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Cíle duchovního - tedy nejen magického - cvičení

Příspěvekod Milda » 08 lis 2013, 01:20

Nene. Nevysvetluj mi to uz.
Vazim si tveho zajmu mi to vysvetlit, ale mame proste ruzne zkusenosti i nazory a jeden druheho jsme obohatili o sve nazory a v tom je ta pestrost zivota.
Zustanme kazdy original.
:-)

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Cíle duchovního - tedy nejen magického - cvičení

Příspěvekod Milda » 08 lis 2013, 01:41

Ankhur píše:
Milda píše:Suma všech originalu je Buh.


V projeveném nebo neprojeveném Bohu? Kam sám patříš?

Kdyz se zamyslim a nevím presne jak to myslis, tak bych rekl....

Ja jsem original projeveny buh a jsem jeden z bozi individualni mnohosti a pestrosti.
Jsem nepatrnou soucasti obrovskeho nesmrtelneho Stvoreni jmenem Buh.

Uživatelský avatar
Charon
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 172
Registrován: 04 dub 2012, 20:16
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Cíle duchovního - tedy nejen magického - cvičení

Příspěvekod Charon » 08 lis 2013, 16:07

Všeobecně prvním cílem cvičení by mělo být projevovat se svobodně, tedy myslet na to na co chceš myslet a nemyslet na to na co nechceš myslet. Nemůžeš být svobodný, pokud myslíš na to na co nechceš myslet. Proto většina různých výcviků se v základu snaží nejprve ovládnout svou mysl. Tudíž míra tvé svobody projevu je v podstatě přímo úměrná schopnosti ovládnout mysl. Píši "v podstatě", neboť se můžeš chtít svobodně projevit, ale pokud k tomu projevu nemáš potřebné schopnosti, pochopené zkušenosti a nebo třeba vnitřní a vnější dispozice, tak k tomuto již reálnému projevu nedojde.

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Cíle duchovního - tedy nejen magického - cvičení

Příspěvekod Michal » 08 lis 2013, 16:38

FTX píše:Nevím, jestli se to mám ještě pokusit vysvětlit, jak pochopil hierarchii cílů Ivan Špička a ztrácet tím čas?


Tohle by mě třeba docela zajímalo.

FTX

Re: Cíle duchovního - tedy nejen magického - cvičení

Příspěvekod FTX » 08 lis 2013, 19:55

Michal píše:
FTX píše:Nevím, jestli se to mám ještě pokusit vysvětlit, jak pochopil hierarchii cílů Ivan Špička a ztrácet tím čas?

Tohle by mě třeba docela zajímalo.

Milda píše:Nene. Nevysvetluj mi to uz.

Odpovím na PM tomu, koho to bude zajímat, a tím tento rozpor vyřeším. Zásada je nepoučovat toho, kdo o to nestojí.

Uživatelský avatar
Charon
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 172
Registrován: 04 dub 2012, 20:16
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Cíle duchovního - tedy nejen magického - cvičení

Příspěvekod Charon » 08 lis 2013, 23:04

Nejspíš jsi myslel "Neházet perly sviním" :-)

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Cíle duchovního - tedy nejen magického - cvičení

Příspěvekod Ondra » 09 lis 2013, 14:05

FXT: jáký cíl stojí na vrchlou té hierarchie, existuje vůbec nějaký (né pomyslný) konečný vrchol ? Můžeš ten cíl nějak uchopit, pojmenovat, popsat, atd... ?

EDIT : Já chtěl, aby jsi odpověděl do diskuze a ne to co jsis přečetl někde, tedy své prožitky, praxe a zkušenosti.

On má Milda pravdu. Existují jen subcíle, ten absoultní nadřazený cíl "neexistuje", protože není pro lidskou mysl uchopitelný. A ten kdo říká, že jeho cíl je Bůh, tak neví vůbec o čem mluví, viz výše. Víceméně to popsal tím životem, jako cílem.
Můžem dosahovat jen aspektů Jeho projevů, těch je mnoho. Láska, dobro atd.. to jsou jen subcíle/aspekty a obávám se, že i ta prázdnota, blaženost atd. také.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Cíle duchovního - tedy nejen magického - cvičení

Příspěvekod Milda » 14 lis 2013, 16:44

Charon píše:Všeobecně prvním cílem cvičení by mělo být projevovat se svobodně, tedy myslet na to na co chceš myslet a nemyslet na to na co nechceš myslet. Nemůžeš být svobodný, pokud myslíš na to na co nechceš myslet. Proto většina různých výcviků se v základu snaží nejprve ovládnout svou mysl. Tudíž míra tvé svobody projevu je v podstatě přímo úměrná schopnosti ovládnout mysl. Píši "v podstatě", neboť se můžeš chtít svobodně projevit, ale pokud k tomu projevu nemáš potřebné schopnosti, pochopené zkušenosti a nebo třeba vnitřní a vnější dispozice, tak k tomuto již reálnému projevu nedojde.

Ano, to je presne.
Svoboda je kdyz ovladnes svou mysl (ja jinde pouzivam slovo ego) a tim ridis svobodne svuj zivot.
Je třeba v beznem zivote kontrolovat sve myslenky a o tolik vice je to dulezite pri magicke praci.
Myslim, ze ten kdo se ma rad, to se sebou mysli dobre a zije pekny zivot.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti