Henri Monfort

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Barez
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 14
Registrován: 09 lis 2011, 08:08
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Barez » 13 led 2014, 11:36

A co se týče brethariánství...
Mám kolem sebe asi tři lidi, kteří se pokoušeli nejíst. Tyto lidi považuji za blázny. Ne že bych samotný fakt "konzumace" prány zatracoval. Tito lidé přestali jíst v zásadě ze dne na den, bez předchozí průpravy, bez koncentrace, bez předchozí práce s pránou. Takže první dva zvládli asi deset dní (a shodně popisovali nárůst energie, leč pak je složila únava), třetí to proléval pivem, takže dal dní 40 a pak zkolaboval...

Věřím, že pro člověka, který celý život žije s tím, že když nebude jíst, nebude mít energii, je zatroleně těžké přenastavit mysl k tomu, aby tenhle program povypustila. Mám za to, že člověk musí hodně dlouho pracovat s pránou samotnou a postupně ověřovat do jaké míry je mu schopná nahradit stravu, než začne experimentovat s nejedením. A jak říkám... promazání určitých mentálních vzorců je klíčové.

V jedné meditaci jsem si silně spojil jídlo a hmotu... Kterak to, že jíme nás přímo poutá ke hmotě. Proto považuji brethariánství za něco víc, než "přestat jíst", protože je to, v mých očích, zprvu metaforické opuštění hrubohmotného světa...
" Vzhledem k tomu, že celý vesmír má duševní podstatu, je poměrně jasné, že jej lze ovládat pouze mentálně." -Kybalion

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod marvin » 13 led 2014, 12:34

Barez píše: Mám kolem sebe asi tři lidi, kteří se pokoušeli nejíst. Tyto lidi považuji za blázny.


Jo asi tak nějak. To co dělali, asi nemělo moc společného s breatharianstvím. Příprava je tam klíčová, přesně tak jak píšeš. Bez změny mentality, dogmat a "egoprogramů" to nepůjde. Při nejlepším to bude dobrý půst, při horším si poškodí zdraví.

Já jsem od téhle myšlenky upustil, když jsem zjistil, že ty výhody (samozřejmě ne všechny), které plynou z breathariánství, můžeme mít i na jídle.

Energetika, vytrvalost, koncentrace a vnímavost. Všechno jde rozvíjet i při normálním životě a spíš bych řekl, že dosáhneme lepších výsledků. Taky si myslím, že příprava na to a čas strávený přechodem (který není jistý) by šel investovat rozhodně lépe :)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
verona
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 82
Registrován: 06 črc 2012, 13:12
pohlaví: Žena
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod verona » 16 led 2014, 02:41

........ Videli jste ho nekdo z blizka nazivo?[/quote]

Byla jsem na Henriho přednášce v Plzni 30.5.2013. Sál byl úplně nabitý a asi nebudu moc přehánět když řeknu, že skoro stejně lidí zůstalo na ulici a na přednášku se nedostalo. S Henrim jsem mluvila osobně přes Danu Hájkovou, která tlumočila. Ta mimochodem je sama asi šest měsíců také pránická, nejí, ale pije. Za ní jsem původně do Plzně přijela, ne za Henrim. K těm co mu nevěří: Henri Monfort skutečně nejí, když momentálně neléčí, tak ani nepije. Vím to od Dany Hájkové i od některých lidí, co s ním jednadvaceti denní proces absolvovali. Mimochodem, on nepřjel nikoho přesvědčovat, přijel na pozvání Jaroslava Duška. Promiňte mi všichni, kteří pochybujete: všechno má svůj čas, i vy jednou uvěříte. Ale s vírou to nemá asi nic společnýho. To buď člověku uvnitř něco sepne a pochopí, a nebo nepochopí a hledá všechno pro to, aby to možný nebylo.
Přílohy
vstupenka.jpg

Uživatelský avatar
verona
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 82
Registrován: 06 črc 2012, 13:12
pohlaví: Žena
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod verona » 16 led 2014, 02:57

Ještě takový podstatný dodatek. Jak tak pročítám vaše příspěvky, vidím, že si pletete pránickou stravu s půstem. Při půstu člověk žije ze zásob těla, nemá dostatek energie, takže tělo je po několika dnech poměrně vyčerpané. Při pránické stravě je tomu právě naopak. Doporučuji přečíst si jeho knihu, tam uvidíte rozdíl po třech dnech půstu a po třech dnech přijímání prány. Mimochodem spousta z vás žije z prány, aniž to víte.

Uživatelský avatar
majstro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 465
Registrován: 18 čer 2009, 15:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 73×
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod majstro » 16 led 2014, 12:09

verona píše:Ještě takový podstatný dodatek. Jak tak pročítám vaše příspěvky, vidím, že si pletete pránickou stravu s půstem. Při půstu člověk žije ze zásob těla, nemá dostatek energie, takže tělo je po několika dnech poměrně vyčerpané. Při pránické stravě je tomu právě naopak. Doporučuji přečíst si jeho knihu, tam uvidíte rozdíl po třech dnech půstu a po třech dnech přijímání prány. Mimochodem spousta z vás žije z prány, aniž to víte.


Az uvidim, ze Henri Monfort ubehne maraton... tak to mozna zacne byt zajimave :-).
Zatim me neprijde, ze by ten clovek byl nejak vitalni.....

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Milda » 16 led 2014, 12:55

Dusek i Monfort jsou profesionalove v prezentaci jakesi duchovni cesty.
Oba dva maji slusny vydelek z vas hledacu pravdy, boha, sebe......
Ja byl kdysi na Duskovi v divadle 2x.
Jedbou jsem byl nadseny a podruhe zklamany.
Poprve to byly vtipne pojate 4 dohody.
Podruhe to bylo po jeho pustu, kdy jsem ho podeziral, ze brzy umre, jak vypadal.
Jeste horsi nez jak vypadal bylo, ze byl utocny a agresivni proti divakum.
Zklamani.
Monfort nevypada jako zdravy vesely spokojeny clovek.
Vypada jako by nemel energii a radost.
Kdo ho 24hod denne kontroluje zda neji a nepije?
I v napojich muze mit cukry a enzymy nebo je statisticky nevyznamnou hrickou prirody.
Skoda ze tem milionum mrtvych lidi, kteri umreli v historii hladem nikdo neporadil, ze nemuseji nic jist, ze staci zit z prany.
Proc nejake jine zvire na zemi nezije z prany?
Proc vsichni hledaji potravu a zabijeji nekdy i jina zvirata pro potravu?
Proc mame chutove poharky a telo plne organu na zpracovani stravy?
Premyslejte a pozorujte a premyslejte.
Nekdo hodne vydelava na lidske hlouposti.
Jen pocitejte, ze za kazdych 300lidi v sale vybrali 100.000,-Kc.
Kdo vydelal milion za 10 prednasek pro 300 lidi?
Kolik se tam prodalo knih a reklamnich a jinych veci?
Trochu premyslejte.
Jdu si dat neco dobreho k snidani.
Asi si dam vajicka s chi, chleba s pranou a sunku s ki.
Dobrou chut.

Uživatelský avatar
verona
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 82
Registrován: 06 črc 2012, 13:12
pohlaví: Žena
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod verona » 16 led 2014, 13:47

Milda píše:Dusek i Monfort jsou profesionalove v prezentaci jakesi duchovni cesty.
Oba dva maji slusny vydelek z vas hledacu pravdy, boha, sebe......
Ja byl kdysi na Duskovi v divadle 2x.
Jedbou jsem byl nadseny a podruhe zklamany.
Poprve to byly vtipne pojate 4 dohody.
Podruhe to bylo po jeho pustu, kdy jsem ho podeziral, ze brzy umre, jak vypadal.
Jeste horsi nez jak vypadal bylo, ze byl utocny a agresivni proti divakum.
Zklamani.
Monfort nevypada jako zdravy vesely spokojeny clovek.
Vypada jako by nemel energii a radost.
Kdo ho 24hod denne kontroluje zda neji a nepije?
I v napojich muze mit cukry a enzymy nebo je statisticky nevyznamnou hrickou prirody.
Skoda ze tem milionum mrtvych lidi, kteri umreli v historii hladem nikdo neporadil, ze nemuseji nic jist, ze staci zit z prany.
Proc nejake jine zvire na zemi nezije z prany?
Proc vsichni hledaji potravu a zabijeji nekdy i jina zvirata pro potravu?
Proc mame chutove poharky a telo plne organu na zpracovani stravy?
Premyslejte a pozorujte a premyslejte.
Nekdo hodne vydelava na lidske hlouposti.
Jen pocitejte, ze za kazdych 300lidi v sale vybrali 100.000,-Kc.
Kdo vydelal milion za 10 prednasek pro 300 lidi?
Kolik se tam prodalo knih a reklamnich a jinych veci?
Trochu premyslejte.
Jdu si dat neco dobreho k snidani.
Asi si dam vajicka s chi, chleba s pranou a sunku s ki.
Dobrou chut.


Ikdyž nemusím se vším souhlasit, tvůj názor rozhodně respektuji.
Ale není přece důležité jestli Monfort jí, nebo ne. Důležité je vědět, že, jak on sám říká, je to jedna z cest ke spiritualitě, nalezení sebe sama. Pro někoho je vhodné dosáhnout toho pránickou cestou, pro jiného magií, nebo mystikou... nebo jinak. Je to pouze jedna z cest.
Mildo, zvířata se řídí instinktem, jak jistě víš, tak nemíchej jabka s hruškama. K tomu, aby ses stal pránistou, musíš sladit všechy těla duchovní, hmotné, i mentální. To zřejmě ty miliony mrtvých neudělaly a zvířata to dodnes nepochopily.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1113×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Arex » 16 led 2014, 14:36

verona píše:K tomu, aby ses stal pránistou, musíš sladit všechy těla duchovní, hmotné, i mentální.


Verona: Nechci Ti brát radost, ale to jsou jen poutavé iluze. Prány existují na úrovni astrálního světa, chceš-li to pojmout šířeji, tak duše. Pracují v podvědomí. Ono se s tím na Západě dělá velké kouzlo, ale jsou to prostě projevy živlových sil. Každý živel má jednu pránu. Pokud se někdo z mágům a mystiků zabývá živly, tak se zabývá také pránami.

Píšu jen proto, abych ozřejmil, že prány jako takové nemají nic společného s duchem; jsou součástí hmotného, astrálního a zčásti i duševního světa. Ale ačkoli jsou působivé, nejsou součástí ducha. Pránická výživa není tedy žádná spiritualita, je to prostě cvičení, které přináší efekty. Nikoli vykoupení.

Literatura:
František Kabelák: Kniha o jógu.
Sarvapali Rádhakrišnan: Indická filosofie I-II.
Usrhs-Pha: Úvod do esoteriky a metafyziky Indie.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
verona
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 82
Registrován: 06 črc 2012, 13:12
pohlaví: Žena
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod verona » 16 led 2014, 15:44

Arex píše:
verona píše:K tomu, aby ses stal pránistou, musíš sladit všechy těla duchovní, hmotné, i mentální.


Verona: Nechci Ti brát radost, ale to jsou jen poutavé iluze. Prány existují na úrovni astrálního světa, chceš-li to pojmout šířeji, tak duše. Pracují v podvědomí. Ono se s tím na Západě dělá velké kouzlo, ale jsou to prostě projevy živlových sil. Každý živel má jednu pránu. Pokud se někdo z mágům a mystiků zabývá živly, tak se zabývá také pránami.

Píšu jen proto, abych ozřejmil, že prány jako takové nemají nic společného s duchem; jsou součástí hmotného, astrálního a zčásti i duševního světa. Ale ačkoli jsou působivé, nejsou součástí ducha. Pránická výživa není tedy žádná spiritualita, je to prostě cvičení, které přináší efekty. Nikoli vykoupení.

Literatura:
František Kabelák: Kniha o jógu.
Sarvapali Rádhakrišnan: Indická filosofie I-II.
Usrhs-Pha: Úvod do esoteriky a metafyziky Indie.



Díky. 1./Nepsala jsem ale, že pránická výživa je spiritualita, ale pouze cesta k ní. 2./ A nepsala jsem ani, že od spirituality čekám vykoupení, ale že pránická strava je cestou ke spiritualitě. Ale fakt je, že mě nenapadlo spojovat pránu s živlama. Děkuji

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1113×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Arex » 16 led 2014, 16:08

verona píše:Nepsala jsem ale, že pránická výživa je spiritualita, ale pouze cesta k ní.


Psala jsi, že pokud se chci stát pránistou, musím sladit mj. duchovní tělo. A protože je úroveň ducha (latinsky: spiritus) nad úrovní prán, jen poznamenávám, že na duchovní složku bytí a spiritualitu nemůže pránista sáhnout; ani cestou tam, ani zpátky, protože duch je zcela mimo dosah prán.

Ale abych jen nepitval drobnosti, tady je seznam prán:

Vjána (mezidech) - země - Muládhara
Apána (vdech) - voda - Svádhišthána
Samána (všedech) - oheň - Manipúra
Prána (výdech) - vzduch - Anáhata
Udána (rozdech) - akáša - Višuddhi.

Lidé, nebojte se číst, v knihách najdete oporu k praxi.
Lidé, nebojte se praktikovat, v praxi najdete potvrzení.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Helena
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 904
Registrován: 18 črc 2013, 14:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 257×
Obdrženo poděkování: 56×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Helena » 16 led 2014, 17:05

Na pět prán jsem zrovna dneska narazila v Mahešvaránanda - Jóga v denním životě, 5. stupeň. (Ještě tam uvádí nějakých 5 uprán.) A zrovna jsem chtěla vznést dotaz, která prána patří ke kterému živlu, a dotaz už je zodpovězen :-)
Tiše sedím, nic nedělám, jaro přichází a tráva sama roste.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Milda » 16 led 2014, 17:30

verona píše:
Ikdyž nemusím se vším souhlasit, tvůj názor rozhodně respektuji.
Ale není přece důležité jestli Monfort jí, nebo ne. Důležité je vědět, že, jak on sám říká, je to jedna z cest ke spiritualitě, nalezení sebe sama. Pro někoho je vhodné dosáhnout toho pránickou cestou, pro jiného magií, nebo mystikou... nebo jinak. Je to pouze jedna z cest.
Mildo, zvířata se řídí instinktem, jak jistě víš, tak nemíchej jabka s hruškama. K tomu, aby ses stal pránistou, musíš sladit všechy těla duchovní, hmotné, i mentální. To zřejmě ty miliony mrtvých neudělaly a zvířata to dodnes nepochopily.

Take mi to nejezeni neprijde jako cesta ke spiritualite.
Je to cesta extremni jogy, vule, jang.
Je jiste mozne dosahovat extremu, ale vse neco stoji.

Zvirata ziji v pritomnosti.
Jejich tela jsou sladena s celou prirodou, v harmonii s celym stvorenim.
Zvirata ziji "cestou nejmensiho odporu" jako voda.
Od nich se muzeme ucit a ne znasilnovat sebe do neprirozenych cinnosti.
Na co mas chute a plne bricho zarizeni na asimilaci potravin?
Pro zpracovani prany? Nebo je to vybaveni navic?

Jeste poznamka k tvemu hodnoceni mrtvych hlady.
Kdyz je nekdo hladovy, tak se rychle dostava do pritomnosti.
Myslis ze nekdo nezkousi si predstavovat ze neco ji nebo ze mu staci jist vzduch nebo cokoliv? Urcite vic zoufalych hladovejicich zkousi ruzne druhy pustu a pranickeho jezeni nez si ty s plnym brichem a solidnim BMI indexu dokazes ve svych bujnych fantaziich predstavit.

At Monforta zavrou na rok do suche a teple hladomorny a zavari dvere a po roce bychom videli, zda ji Monfort vzduch nebo jeho cervy.
Pro mne je to teoreticky mozny statisticky nevyznamny okrajovy jev, jehoz dosahnuti stoji vic nez prinasi.

Uživatelský avatar
verona
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 82
Registrován: 06 črc 2012, 13:12
pohlaví: Žena
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod verona » 16 led 2014, 18:42

Milda píše:At Monforta zavrou na rok do suche a teple hladomorny a zavari dvere a po roce bychom videli, zda ji Monfort vzduch nebo jeho cervy.
Pro mne je to teoreticky mozny statisticky nevyznamny okrajovy jev, jehoz dosahnuti stoji vic nez prinasi.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://revue.idnes.cz/ind-tvrdi-ze-prez ... mavosti_nh

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Milda » 17 led 2014, 14:44

verona píše:
Milda píše:At Monforta zavrou na rok do suche a teple hladomorny a zavari dvere a po roce bychom videli, zda ji Monfort vzduch nebo jeho cervy.
Pro mne je to teoreticky mozny statisticky nevyznamny okrajovy jev, jehoz dosahnuti stoji vic nez prinasi.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://revue.idnes.cz/ind-tvrdi-ze-prez ... mavosti_nh


Postrach britských čerpacích stanic: Muž je závislý na pití benzinu - iDNES.cz
http://revue.idnes.cz/biran-taylor-ma-z ... mavosti_nh

Uživatelský avatar
verona
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 82
Registrován: 06 črc 2012, 13:12
pohlaví: Žena
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod verona » 17 led 2014, 21:04

Pro mne je to teoreticky mozny statisticky nevyznamny okrajovy jev, jehoz dosahnuti stoji vic nez prinasi.
-------------------------------
Mildo co to je za větu?


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 80 hostů