Závislosti ve snech

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 41×

Re: Závislosti ve snech

Příspěvekod Lumpino » 24 lis 2014, 05:16

Když se to již týká snů a spánku (závislosti ve snech) existuje stará - nejen jogová - technika nazývaná Sankalpa.

Kód: Vybrat vše

http://jenia.sweb.cz/sank.html


Využití spánku, respektive posledních myšlenek před usnutím. Protože na co člověk myslí v době než usne, tím se jeho mysl, podvědomí, "duše" etc.... zabývá celou noc.
Ofšem malé doporučení - v některých případech je lepší než v článku doporučená formulace krátké věty obrazná představa žádaného jako již jsoucího.
Článek se týká jogové techniky, ale postup byl využívají již v antickém řecku a egyptě např. k chrámovému léčení ale i mnoha jiným věcem.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti