Magické tetování

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Areas
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 15 bře 2018, 12:29
pohlaví: Muž
Národnost: ČR

Magické tetování

Příspěvekod Areas » 15 bře 2018, 12:35

Dobrý den vám všem, už několik let přemýšlím nad magickým tetováním primárně na podpoření zdravý, imunity a ochrany. Nedařilo se mi o tomto fenoménu nalezt teměř žádné zdroje a tak čerpám jen z intuice.
Chci vás požádat o názory na toto téma, rady, tipy. Přemýšlel jsem nad sigily, ale nejsem si jistý jestli je to vhodné na tetování. Runy mají svojí historii a také si nejsem jistý jejich vhodností.
Uvědomuji si několiv věcí:
- tatér do toho také dává svoji energii
- musí se mi líbit, abych k němu měl kladný vztah
- ideální umístění na těle

Myslím, že je to kontroverzní téma, přesto mi intuice říká, že na tom něco je.

Děkuji za předmětnou diskuzi.
S pozdravem Daniel

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Magické tetování

Příspěvekod Kuato » 15 bře 2018, 13:37

Areas píše:...přemýšlím nad magickým tetováním primárně na podpoření zdravý, imunity a ochrany. ..


pro me je tahle Tva uvaha hlavne dukazem toho, ze Tva vlastni praxe je velmi vlazna a misto abys premahal svoji lenost a kultivoval vuli a schopnost konat podle ni, tak radsi premyslis smerem "necham si to udelat a pak to bude pusobit k memu prospechu, aniz bych hnul kytou". kdybys byl muj student nebo syn, tak bych rekl "nasrat, budes malovat sigila nebo hazet sterk do michacky dve hodiny denne, sedm dni v tydnu, dokud se nezvetis". vzhledem k tomu, ze ani jedno nejsi, tak me muzes poslat k sipku a vytetovat si na sebe co chces. netvrdim, ze tetovani uplne zavrhuju, ale to neni tento pripad.

Areas
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 15 bře 2018, 12:29
pohlaví: Muž
Národnost: ČR

Re: Magické tetování

Příspěvekod Areas » 15 bře 2018, 14:28

Cením si tvého vynaloženého času, otázkou je jestli je problém jen na mém přijmači nebo také máš něco nevyrovnaného v sobě vzhledem k agresi v příspěvku. Uznávám, že na mé praxi je mnohé co zlepšovat.
Nemyslím si, že to funguje tak jak popisuješ. Každopádně nad tím, přemýšlím už nějaký čas a nějaký čas ještě budu, nespěchám, kdo ví, jestli to vůbec někdy uskutečním.
Abych něco takové uskutečnil musí to se mnou rezonovat.
Tělo je nástroj nevidím důvod ho nepodpořit, pro chvíle, kdy klopýtnu nebo mě semele nevědomé snění.
Nehledě na to, že to může být mocným nastrojem. Přesto souhlasím, že pravá síla je jinde.
Nemám potřebu sdílet svojí praxi, pokud nejsem vysloveně tázán, ptám se na informace z této oblasti, protože o ní prakticky nic není. Přírodní národy to používají, bohužel se o své vědomosti nesdílejí s věřejností.
p.s. : Nesuď, abys nebyl souzen. Každopádně jestli máš něco předmětného k diskuzi budu rád.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Magické tetování

Příspěvekod marvin » 15 bře 2018, 14:31

No a co až se situace změní - až nebudeš potřebovat ten či onen efekt, nebo naopak zjištíš, že je nežádoucí. Popř. změníš názor na věc?

Tetování má tu nevýhodu, že ho nemůžeš vzít zpět. Můžeš ho buď "přemalovat" nebo zkusit odstranit laserem..ani jedno není nic moc.

Pokud chceš nějakou aplikaci na tělo, tak zkus henu, nebo jiné pigmenty, kt. se používají pro bodypainting ;-)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Areas
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 15 bře 2018, 12:29
pohlaví: Muž
Národnost: ČR

Re: Magické tetování

Příspěvekod Areas » 15 bře 2018, 14:49

Díky Marvine, za tvůj příspěvek. Ano, na tom něco je. Kdybych zvolil tetování muselo by to být na efekt, který by neměl mít omezenou životnost ani překážet v další praxi.
Chápu, že pro každého to bude trochu jiné, přesto, co bys volil ty za metodu? Ted plácnu, runy, sigila, něco z tarotu, či něco jiného? Pokud se nemýlím, sám Bardon se podílel na díle o runách, ale vzhledem k jejich minulosti bych z této volby měl respekt. Nejvíc mi tam zatím sedí sigilum, protože to si vytvářím sám.
Hotové symboly jsou teoreticky mocnější, přesto do nich může být přimícháno mnoho dalšího.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Magické tetování

Příspěvekod marvin » 15 bře 2018, 15:05

osobně bych to pojal asi úplně jinak. odeber tomu tu magickou moc, zbytečně v tom nehledej nějaký zvláštní efekt. spíš to použij jako ladič, ukazatel, vibraci - v moment kdy se na to díváš nebo někdo jiný tak to může evokovat nějakou ideu.

osobně se mi to také hodně líbilo, pokrýt si tělo magickými symboly zní strašně cool, ale skutek utek.

a navíc narazíš na to, že žádný symbol nebude nikdy takový, aby jsi ho tam chtěl napořád. I kdyby jsi vydržel několik let, nebo desítek, nakonec ho budeš chtít změnit : ) to je zákon tetování:D

v umění se ničemu meze nekladou. měl jsem vybrané krásné kabalistické symboly, můžeš si tam nakreslit hebrejská písmena, vypadá to nádherně. docela jsem si hrál s henou, můžeš to pojat jako "operaci" - myslím tím ve smyslu práce - něco jako když mniši kreslí mandalu a na konci ji rozpustí, stejně tak se hena smyje a tím završíš dočasnost všehobytí.

Kuato to myslel dobře, říká tí, nesnaž se docílit nějakých sil pomocí malůvek na těle:D pokud si z toho uděláš hru, umění, ladění na vyšší vibrace nebo jiný program tak oka.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Magické tetování

Příspěvekod Kuato » 15 bře 2018, 15:28

Areas píše:Díky Marvine, za tvůj příspěvek. Ano, na tom něco je. Kdybych zvolil tetování muselo by to být na efekt, který by neměl mít omezenou životnost ani překážet v další praxi.
Chápu, že pro každého to bude trochu jiné, přesto, co bys volil ty za metodu? Ted plácnu, runy, sigila, něco z tarotu, či něco jiného? Pokud se nemýlím, sám Bardon se podílel na díle o runách, ale vzhledem k jejich minulosti bych z této volby měl respekt. Nejvíc mi tam zatím sedí sigilum, protože to si vytvářím sám.
Hotové symboly jsou teoreticky mocnější, přesto do nich může být přimícháno mnoho dalšího.


hele, zpusob, jakym tohle formuluje, kdy hodis na jednu hromadu "sigila, runy, neco z tarotu" vypovida, ze jsi pravdepodobne ani s jednim jmenovanym systemem dostatecne do hloubky nepracoval, takze z tebe mluvi spis romanticke opojeni, nez zrala promyslena uvaha. ted to neber jako vycitku. jen malokdo z nas ma odpraktikovano tolik, aby se mohl povazovat za dostatecne znaleho. sigilicka magie je nadherna z mnoha ohledu, je to jedna z oblasti magie, ktere stoji za to studovat teoreticky i prakticky. klidne to vyzkousej. vyber si symbol nebo sigilum, ktere ti prijde zajimave. posvet si ritualne papir/pergamen, sebe a namaluj ho. pak si ho dej na oltar a kazdy den mu zapal svicku a vztahuj se k nemu. uvidis, co to s tebou dela. delej to pravidelne s ruznymi sigily nebo obrazy bozstev. uvidis i jak se zacne po letech rozvijet zjemnovani tveho rozlisovani ve smyslu, proc vubec tu praxi delas, co vubec po Nich chces, protoze Oni ti zacnou taky odpovidat.. a taky zacnes (mozna nekdy se strachem) postrehovat, ze ono to kurva funguje. ale mnohdy zpusobem, ktery se nam pranic nelibi. muzes mit nekdy pocit, ze uvadis do behu kone, ktere neumis udrzet na uzde..

na zacatku clovek neumi elegantne konstruovat zamery, ani dojednavat s entitami vyhodne dohody. udelat si v tomhle stavu na telo celozivotni magicky pusobive sigilum lhostejno z jake tradice, ve kterem bude nezmenitelne otisknutelny zamer vytvoreny takto primitivne zacatecnicky je nebezpecne a vlastne posetile, i kdyz to ma zdanlive neskodnou formulaci typu "hodne stesti a zdravi".. proto jsem na zacatku psal - chop se stetce!

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Magické tetování

Příspěvekod Kuato » 15 bře 2018, 16:04

jinak v prekrasnem cernomagickem grimoaru Compendium Rarissimum (da se vygooglit obrazky z nej i pdf) jsou jedny z mala prikladu malovani sigil primo na telo, co jsem kdy videl. vypada to uzasne a umim si predstavit, ze za urcitych okolnosti v ramci specifickych evokacnich i invokacnich ritualu to muze byt velmi ucinne. akorat kdyz se to nepovede, tak riziko sveraci kazajky muze byt nemale. taky po ritualu se to umyje a clovek si to na sobe nenecha a to nejen kvuli upaleni, ktere by bylo ve stredoveku jiste :o)). ostatne, myslim, ze i v nasi dobe by z toho byli normalni spoluobcane slusne nesvi. nechtel bych jit na pracovni pohovor kamkoliv s takhle pomalovanyma rukama :o).

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Magické tetování

Příspěvekod Saila » 15 bře 2018, 17:02

nebo můžeš zvolit nějaký magicky takto neutrální symbol např. trojnost, nejaké označení božství, které ti může pomáhat se očišťovat od nánosů, pomáhat na cestě k Bohu...
Napadá mě otázka, když si někdo nechá vytetovat sigilum nějaké konkrétní bytosti, nedostává se pomalu ale jistě do její sfery a pod její moc, čímž si znemožňuje cestu k Bohu?

Častá jsou tetování třeba s Uroborem, kruhem, davidovou hvězdou, pentagram...
All izz well :-)

Areas
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 15 bře 2018, 12:29
pohlaví: Muž
Národnost: ČR

Re: Magické tetování

Příspěvekod Areas » 15 bře 2018, 17:19

Diky za prinosnou diskuzi. Chran, abych na sebe dal neco nalezici nejake bytosti, celkove v tom vidim problem uz hotovych symbolu.
To co jsem napsal za moznosti jsem dal spise na rozproudeni diskuze a rozšíření možností. Dodal jsem, ze mi to moc v hodne nepřijde.
Abych to jeste osvetlil zajima me to spise z hlediska ochrany ci rovnovahy nez posilovani moci. ( ikdyz pravda, take je to do jiste miry posilovani moci.)
Na pakty s bytostmi je pro me hodne brzy. :)
Vedel jsem, ze polozit rozumne tuto otazku, aby to nevyznelo zcela hloupe nebude snadné a očividně se nezdařilo.
Celkove se mi zda zatim rozumnejsi vlastní symbol, at uz vytetovany nebo henou.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Magické tetování

Příspěvekod zebyja » 16 bře 2018, 18:26

Ahoj, Areasi :o)

Pokud Tě nějaký symbol láká, pracuj s ním nejprve mentálně. Např. jej naktresli na papír nebo do magického zdracadla a zírej na něj. Po té pozoruj co se v tvé mysli a duši změnilo. S odstupem času (alespoň 28dní takové praxe) budeš mít již nejspíš určité povědomí o symbolu. Bude-li Tě stále lákat, vyrob si např. talisman. Při mentálním kontaktu po 28 dnech budeš vědět přesně jak takový talisman vyrobit.

Kuato ti možná přijde agresivní, ale musím mu dát za pravdu. Takto totiž například vypadá bezpečná praxe se symbolem. Pokud si vytetuješ na tělo cejch nějaké bytosti/egregora, jen proto, že Tě považuje za vhodného kandidáta a vnukává Ti pravidelně na to myšlenku, tak to praxe není. To je životní omyl!

Hodně štěstí, zdraví a úspěchu v životě s talismanem nebo bez něj ;) :o)
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
profesorikebara
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 41
Registrován: 03 pro 2015, 14:38
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 79×
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Magické tetování

Příspěvekod profesorikebara » 17 bře 2018, 18:47

Co se týče run tak k podobným účelům se dají dobře používat tzv. Bind runy - vázané runy. Ale chce to nějakou praxi. Ale rozhodně bych je nedoporučoval tetovat. Spis jak psali ostatní pracovat s nimi např. na oltáři a naučit se chápat jejich sílu význam a úlohu. Soupis různých symbolů které měli být nošeny u sebe aby vyvolali příslušný efekt je například k nalezení v knize Icelandic Magic od S. Flowerse
Nicméně pořád je třeba mít na mysli že vlastně všechny symboly a talismany jsou jen jakési berličky. A čím víc berliček tím méně vlastní víry.
Jsi pánem slov, která jsi nepronesl, ale otrokem těch, která ti unikla.

Meri
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 33
Registrován: 07 dub 2017, 00:58
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 25×

Re: Magické tetování

Příspěvekod Meri » 13 kvě 2018, 06:19

Ono tady nezazněla jedna podle me podstatná věc a to, ze tetování magických věcí je svým způsobem jistý druh iniciacniho rituálu. Ten když proběhne, tak se velmi těžko bere zpátky a je na Tebe otisknut. Plus u tetování je spojen s krví a bolestí,což obojí je dost silnou záležitostí,která bohužel u hodně iniciaci chybí k prohloubení jejich účinku. Jestli ti jde o nejakou ochranu ci zlepšení sama sebe,tak použij tu henu. V případě iniciace klidně běž do tetování, ale je to nevratné.

A co se týče run, tak zalezi opet hodně na tradici. Runy z pohanskeho hlediska propojují s mýty. A abys pochopil ty myty, tak musíš chápat myšlení tech lidí, kteří ty mýty žili. Zdůrazňuji ŽILI... tedy jejich morálku, prostředí atd. Jinak může nastat situace,kdy propadnes žvástům,které o nich šíří ostatní neznalý oněch mýtů.

Osobně si myslim,ze tetování,které ma nějaký smysl je to,které te propojí s tvymi předky, protože ty máš uz tak v sobě jen malokdo s nimi pracuje. A celkově si myslím, ze jsou mnohými praktikujicimi opomijeni. I v hitorii te tetování s nimi dost projovalo,ale to byla jiná situace,protože v te době mel člověk jen jednu možnou cestu.
Ora, lege, lege, lege, relege, labora et invenies !


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů