Tinnitus

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Yemeth
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 31×
Obdrženo poděkování: 21×

Tinnitus

Příspěvekod Yemeth » 07 říj 2019, 22:34

Hezký večer, chci se zeptat, jestli někdo z vás má zkušenosti s tímto problémem, respektive jak se s tím vypořádal. Mám to už hodně dlouho a dost dobře se nedokáže člověk soustředit s neustálým šumem v uších...
"All in good time."

Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Poděkoval(a): 277×
Obdrženo poděkování: 185×

Re: Tinnitus

Příspěvekod Adam » 07 říj 2019, 22:46

Ahoj Yemethe,
je to podle tebe příčina čistě fyziologická nebo, se ti do normálního sluchu nabourá spontánní astrální slyšení? Nemám s tím osobní zkušenost, ale pokud vím, možné je obojí. Podle toho bych pak hledal klasické ušní nebo způsob, jak stáhnout vysokou citlivost.
A.
Svolit k tomu, co jest.

majstro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Poděkoval(a): 49×
Obdrženo poděkování: 19×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod majstro » 08 říj 2019, 00:05

Otazka, co znamena dlouho ... podle cinske mediciny je to potiz, ktera vetsinou souvisi bud s jatry nebo s nejakou energetickou prazdnotou ledvin anebo vetsinou kombinace obojiho. Kazdopadne jestli to mas treba od narozeni.. tak to je otazka, jestli se to da resit.

Yemeth
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 31×
Obdrženo poděkování: 21×

Příspěvekod Yemeth » 08 říj 2019, 18:51

Mám to několik let. Myslím, že příčina je fyziologická, protože kromě stejného monotóního šumu nic jiného neslyším. Asi je načase, abych si zase jednou vyčistil játra.
"All in good time."

Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
pohlaví:
Poděkoval(a): 11×
Obdrženo poděkování: 18×

Příspěvekod Michal » 08 říj 2019, 19:58

Pokud ten vjem popisuješ jako monotónní a znesnadňuje ti soustředění, tak třeba bys ho mohl zkusit zamaskovat. Existují přístroje přímo na to určené, aplikace na telefon, nebo i videa na youtube https://www.youtube.com/watch?v=nKo4jYDO9FQ. Stačí pohledat takové, které zamaskuje ten tvůj vjem. Není to řešení, ale je to něco, co by mělo přinést úlevu hned.

Pokud býváš ve stresu, míváš úzkostné stavy, máš ztuhlý krk, nebo máš nějaké emocionální potíže, tak zbavit se těchto potíží a naučit se relaxovat a uvolňovat tělo by ti taky mohlo pomoct. Například autogenním tréninkem.

A pokud jsi nebyl u audiologa nebo doktora přes uši, tak to by stálo za to zkusit. Člověk si většinou sám do ucha nevidí. Jestli to náhodou jen není zvuk bakterií tropících neplechu ve ztuhlém ušním mazu.

Mně už v uších pískalo, šumělo a bušilo všelijak a vždycky se to nějak srovnalo, aby mě to nerušilo.

Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”