Odlišná sexualita z hermetického hľadiska

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 156
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 290×
Obdrženo poděkování: 50×

Odlišná sexualita z hermetického hľadiska

Příspěvekod Cor Leonis » 27 říj 2020, 02:22

Vážení priatelia,
zaujímal by ma váš pohľad na odlišnú sexualitu. Ako to vidíte a chápete vy? Najmä z hermetického stanoviska.
Táto otázka mi napadla, keď som dnes viedol rozhovor s mojím kamarátom, ktorý je homosexuál a riešili sme otázku polarity, plus a mínus, elektrického a magnetického fluida. A žiadna odpoveď mi nenapadla. Pričom sa smial, že ako to teda je s tou polaritou, ak on je pohlavne elektricky ako muž a priťahujú ho muži (ktorí sú pochopiteľne taktiež pohlavne elektrickí).
Ja osobne homosexualitu ako chorobu nevnímam. Je to iba iné, odlišné. No prečo tomu tak je? Vŕta mi to hlavou. Rovnaké otázky som si dnes začal klásť vo vzťahu k transsexuálom a podobne. Sú medzi nami ľudia, ktorí sa cítia ako muži v ženskom tele a naopak. Prečo? Prenos z minulých životov?
Čo myslíte vy?
Ako to vidíte z hermetického hľadiska?

Vďaka za každý názor. :-)

Uživatelský avatar
Zuzana
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 114
Registrován: 19 úno 2013, 12:37
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 37×
Obdrženo poděkování: 13×

Re: Odlišná sexualita z hermetického hľadiska

Příspěvekod Zuzana » 27 říj 2020, 10:22

Ahoj Leonisi,

Je to zajímavá otázka. Znám se osobně s několika homosexuály, jeden je můj velmi dobrý přítel. Nepovažuju svůj názor za " hermetický nebo tak nějak", ale ráda ho s tebou zasdílím.

Co jsem si odnesla za informace z rozhovorů s homosexuály?

V odlišné sexualitě může hrát roli trauma. Sexualní zneužívání, rodič tyran, disharmonický vztah rodičů.
Dítě si pak múže usmyslet, že to nechce zažívat ve svém životě a zvolí opačnou sexualitu (hrozný otec=muži jsou zlí=odmítám chodit s mužem) Otazka je, zda volba sexualni orientace je vědomé svobodné rozhodnutí nebo pouze nevědomý obranný mechanizmus.

Přiklady:

Žena, lesbička, kterou potkávám často, má celkové mužské vyřazování. Ale! Cítím z ní enormní citlivost a úzkost být ženou, to ta žena přebíjí mužským vyzařováním a rysy. Tím, jak zenskou energii potačuje, ta se deformuje a stejně se v jejím chování probíjí ven negativními projevy/vlastnostmi (ryze nepěknými vlastnostmi-hašteřivost, urážlivost, přecitlivělost atd). Přícina může být různá např: v dětství ve vnimani otce jako tyrana, neschopneho, detstvi bez otce, vzor matky " vše zvládnu bez muže, muž je jen závaži" atd atd.

Dále:
Můž, můj kamarád, se mi nedávno svěřil, že je homosexuál. No, trochu jsem to čekala, on zase vyzařuje a chová se ženštěji. Taky se mi svěřil, že to má kvůli vztahu jeho rodičú, že ho to poznamenalo, jak to bylo disfunční.

Jsou to moje pozorování, neříkám, že to musí platit u všech. Vidím tam trauma z dětství, strach být ženou/mužem, potlačování, určitý nepořadek v tom, kdo jsem (v rozporu s tím, kým nechci být na základě traumatu)

Nemyslim si, ze muz homosexual ztraci celkovou muzskou polaritu a tim padem ma jen zenskou polaritu. Muze ji mit oslabenou, bloknutou, potlacenou. Potom pritahuje partnera, ktery mu je doplnujici polovinou (s doplnujicim traumatem?).

S transexuálem se neznám, tak nepodám zprávu.

At se daří.

Z.

Uživatelský avatar
Ianay22
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 3
Registrován: 27 led 2020, 22:11
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Odlišná sexualita z hermetického hľadiska

Příspěvekod Ianay22 » 27 říj 2020, 14:34

Dobrý den, mě by zase zajímal Váš názor na asexualitu, také jsem nad tímto tématem hodně přemýšlela, ale k ničemu závratnému jsem nedošla. Možná, že někteří už to tak zkrátka mají a není za tím žádná disharmonie. Budu ráda za Vaše názory.
Stay patient and trust your journey.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2802
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 417×
Obdrženo poděkování: 557×
Kontaktovat uživatele:

Re: Odlišná sexualita z hermetického hľadiska

Příspěvekod marvin » 27 říj 2020, 15:55

Ianay22 píše:Dobrý den, mě by zase zajímal Váš názor na asexualitu, také jsem nad tímto tématem hodně přemýšlela, ale k ničemu závratnému jsem nedošla. Možná, že někteří už to tak zkrátka mají a není za tím žádná disharmonie. Budu ráda za Vaše názory.


často naprostý nedostatek energie, vnitřní vyhoření, nezájem. blok nebo zlomený duch :)

záleží na okolnostech, jak se projevuje ten člověk ve zbytku aspektů svého života?
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
gooolem
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 369
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 252×
Obdrženo poděkování: 347×
Kontaktovat uživatele:

Re: Odlišná sexualita z hermetického hľadiska

Příspěvekod gooolem » 27 říj 2020, 19:05

V kazdem vyse uvedenem pripade jsou tito jedinci jaksi jemnou formou odstaveni vyssi moci z reprodukcniho vyvoje, coz ma jiste svuj duvod. Je-li to karma, mozna drive udelali neco spatne. Pokud je aseksualita nezajem o sexualitu, muze to byt i vnitrni posun k duchovnejsim projevum lasky, nez je telesna rozkos, v cemz bych osobne nespatroval zadnou tragedii. Kdyz k nezajmu o sexualitu duse cloveka vyvojem dozraje, muze s klidnym svedomim prohlasit, ze se ji ulevilo.
Muzi v zenskem tele a naopak si, dle meho, maji v danem zivote zazit neřád v řádu, kteremu se nejspis sami nejakym zpusobem protivili. Jinak takovyto vnitrni chaos neni Bohu jiste mily, a je dopusten jen k pouceni duše.
Tot jen moje pravdy :-).
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Martuv
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 13
Registrován: 19 lis 2019, 17:38
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Obdrženo poděkování: 21×

Re: Odlišná sexualita z hermetického hľadiska

Příspěvekod Martuv » 29 říj 2020, 15:41

Potom, co jsem poslouchal pár rozhovorů o evoluční biologii, mne napadlo, jestli není homosexualita odpověď přírody na přelidnění planety. Získal jsem dojem (patrně chybný, ale tak nějak to ke mě přišlo), že ke zvýšenému výskytu homosexuality dochází ve společnosti, kde se žije "nad poměry". Tzn. hodně lidí na malém území s velmi nízkou úmrtností. Jako by si příroda řekla, v téhle oblasti je jich moc, neumírají, musím jejich počet omezit nějak jinak. Když je bude přitahovat stejné pohlaví, nebudou se rozmnožovat (a ano, je mi jasné, že existuje mnoho způsobů jak k dítěti přijít). Stejným způsobem může příroda využívat transsexualitu, asexualitu a jiné sexuality.

Z hermetického hlediska jsem měl vždy pocit, že jako duše a duch směřujeme k pansexualitě, kdy milujeme lidi na základě jejich ducha a čím jsme na pomyslném žebříku duchovní vyzrálosti výš, tím míň vnímáme sexualitu jako něco, co nás přepadává, jako spíš něco, co si s někým sdílíme (možná i proto, že dotyčný není na takové úrovni a vezme to spíš jako důkaz naší lásky... obejmutí často vyjádří víc než slova. Tady se do toho trochu zamotávám pro nedostatek vyjadřovacích schopností). Prostě na vyšší úrovni jsme něco jako asexuálové, ale ne proto, že by nás sex nebavil, jen lásku umíme vyjádřit mnohem lépe a odreagovat se umíme také lépe. Zde asi budu silně nepochopen, ale s tím se musím smířit. :D

Nutno podotknout, že jsou to jen mé domněnky, protože na tak vysoké úrovni ještě nejsem. Zůstávám stále spoután okovy tělelesných rozkoší. :D :D

Uživatelský avatar
Ianay22
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 3
Registrován: 27 led 2020, 22:11
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Odlišná sexualita z hermetického hľadiska

Příspěvekod Ianay22 » 29 říj 2020, 21:03

Já sama za sebe můžu říct, že Tě chápu velice dobře. Sama to tak mám. Miluji lidi proto jací jsou, co mají uvnitř a nepotřebuji s nimi navazovat intimní fyzický vztah. Bohužel ne mnoho lidí (hlavně mužů) tohle chápe... :D Zvlášť v téhle době. Souhlasím s tím, že odreagovat se dá mnohem lépe... ale to je jen můj názor, sex rozhodně neodsuzuji. Každý to má zkrátka jinak. Beru to něco jako dar shůry :) I když z pohledu "normálních lidí" nevím o co přícházím :D
Stay patient and trust your journey.

Uživatelský avatar
jakpro100
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 62
Registrován: 15 pro 2015, 12:07
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 22×
Obdrženo poděkování: 60×

Re: Odlišná sexualita z hermetického hľadiska

Příspěvekod jakpro100 » 30 říj 2020, 18:44

K otázce bych řekl, že každý se narodí buď do mužského, nebo ženského těla, toto tělo má příslušnou polaritu nejen fyzicky, ale i energeticky, astrálně atd. tedy i pokud je někdo homosexuál, vztahují se na něj polarity popsané pro muže nebo ženu. Úplní hermafrodité jsou jen velmi vzácnou výjimkou a hříčkou přírody.
Proč se někdo neztotožňuje s tělem, do něhož se zrodil a jeho polaritou, to může mít mnoho příčin, ne jen jednu. Řešil jsem to nedávno z hlediska astrologie, dal by se tedy odvodit analogický pohled hermetický, podle živlů atd.
Sexualita souvisí s nejhlubším vnímáním vlastní identity. Má-li již někdo v horoskopu, který je zase odrazem karmických predispozic, dané obtížnější budouvání vlastní identity, nebo obtížnější budování ženské nebo mužské role, pak se mu, logicky, obtížněji daří svou mužskou nebo ženskou identitu naplnit, ztotožnit se s ní. Nejčastější příčiny, které jsem vypozoroval, jsou buď nechuť dospět, protože dospělost přináší konec hry, vážnost a zodpovědnost, nechtějí si tedy zvolit jedno nebo druhé pohlaví, chtějí mít stále všechny možnosti otevřené, a často tedy zůstáváají u náklonosti ktomu svému pohlaví, neb je to snažší, než objevovat pohlaví opačné, které myslí, vypadá a chová se jinak :) Nebo je to strach konkrétně z mužského nebo ženského principu, jeho síly, strach se s ním ztotožnit, nebo nemožnost ze své živlové výbavy tento princip dostatečně vybudovat (obvykle v minulém životě svou mužskou nebo ženskou sílu zneužili, nebo jí byli zneužity, naní z ní mají strach, musí jí znovu přijmout). Nebo je to snaha vyhovět každému, touha být přijímán/a za každou cenu - stanu se vším, čím budeš chtít. Takoví lidé mají problémy se vyznat ve své sexuální orientaci. Když k tomu má někdo ztížené dispozice, tak se mu často nepodaří vybudovat si vědomí příslušné identity v souladu se svým tělem a jsou pak odlišní od většiny. Nelze je odsuzovat, jsou takové případy a vždycky byly. Ale norma to není.
Staré texty z Egypta dokonce počítaly se všemi možnými kombinacemi a permutacemi obou pohlaví a některé prameny tvrdí, že každá duše si postupně musí vyxzkoušet všechny tyto role během svých vtělení, až se nakonec rozhodne pro pohlavní identitu, které se bude většinou držet, protože mu/jí vyhovuje, nevím, zda je to pravda :)

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 301
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 39×
Obdrženo poděkování: 99×

Re: Odlišná sexualita z hermetického hľadiska

Příspěvekod Flox » 31 říj 2020, 03:41

Setkal jsem se s tvrzením, že pokud byl někdo v minulých životech dlouho pouze jako muž nebo žena a pak to změní tak je pro ně obtížné si na tu změnu zvyknout.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 471
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 30×
Obdrženo poděkování: 115×

Re: Odlišná sexualita z hermetického hľadiska

Příspěvekod zebyja » 04 lis 2020, 12:45

Muž může mít úplně v pohodě magnetickou polaritu.

Z pohledu věd je homosexualita daná částečně genetickou predispozicí a částečně psychikou. Každého člověka přitahují obě pohlaví, jen normálně jde o opačné. Někdy se stane, že vlivem různých traumat může být u opačného pohlaví vyvolán tak silný odpor, že se jeho přitažlivost sníží a zbude tak jen přitažlivost ke stejnému pohlaví. Vznikne-li odpor vůči oboum pohlaví tak se snižuje věk až k pedofilii.

Existuje například genetická predispozice, která zvyšuje citlivost ušního lalůčku, ten je propojený s pohlavým a je-li v dětství ušní lalůček drážděn autoritou (rodičem), tak z toho může vzniknout trauma vedoucí k homosexualitě. Podobných mechanizmů je ale nejspíš mnohem více, tento je jen nejznámější a dobře zkoumaný.

Z hermetického hlediska jsem toho názoru, že je výhodnější držet se svého pohlaví a držet si polaritu k tomu odpovídající, proto že to pak vede k celistvosti. Nicméně je dobré umět obě polarity. Proto že žít v extrému je také nevýhodné. Na kartě mága první knihy bardona je jasně vysvětleno, že mág musí umět obě polarity dokonale ovládat. Né že bych takových znal mnoho.

Ať se daří
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host