Vsemozne otazky

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Janko
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 38
Registrován: 24 kvě 2019, 07:24
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 50×
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Janko » 15 pro 2020, 16:16

Na YouTube: 21.december 2020- finálna aktivace Veku Vodnare. Dajte lajk kto sa pridate. D... Pekny den

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 208
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 358×
Obdrženo poděkování: 80×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Cor Leonis » 22 pro 2020, 13:33

Yemeth píše:ó kéž bych taky někoho takového potkal. Kéž by. Pohovořit si s někým takovým tváří v tvář a ne jen tady na internetovém foru, necítit se sám v tom lidském davu...


...adepti sú všade. Je ich mnoho, no väčšinou ostávajú nepoznaní. Len v menšom meste kde bývam viem o niekoľkých ľuďoch, ktorí majú blízko k hermetizmu. Od obchodnej zástupkyne, cez vyšetrovateľa, právnika, sudcu, až po "obyčajnú" administratívnu pracovníčku, či taxikára...

Nevešaj hlavu. ;) V správny čas sa správni ľudia spoja.

P.S.: prajem vám všetkým príjemné prežitie vianočných sviatkov a úspešný vstup do nového roku, v bohatstve na všetkých úrovniach. Nech sa darí!

Uživatelský avatar
Martuv
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 28
Registrován: 19 lis 2019, 17:38
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 42×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Martuv » 23 pro 2020, 20:45

Jak je to s Bibliotheka Horev klubu? Můžeme se v roce 2021 těšit na nějaké nové klenoty?

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1113×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Arex » 25 úno 2021, 10:08

Martuv: Ano, rozhodně. 5. března přibyde další klenot. Konkrétně zlatý. :-)

https://www.kosmas.cz/knihy/287196/zlata-kniha-moudrosti/
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Rota » 10 bře 2021, 19:49

Arexi, předmluva má velmi zajímavý příběh, pěkně napsáno.
Děkuji.

Jurka
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 70
Registrován: 18 pro 2018, 21:31
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 22×
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Jurka » 10 bře 2021, 21:01

Ahoj Arex,
je tady někdo kdo je tak daleko že již studuje dle zlaté knihy moudrosti?
Popřípadě znáte někoho ?
Jméno nechci jen by mne zajímalo zdali jsou mezi náma bytosti které jsou na takové úrovni.
Pěkný den přeji

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1113×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Arex » 10 bře 2021, 21:19

Rota, Jurka: Děkuji za vlídné přijetí. Je to autentický popis případu, tak jsem rád, že to zafungovalo. :-)

Jurka: Slyšel jsem, že Zlatá kniha Moudrosti měla sloužit hlavně jako zdroj informací pro vedoucí hermetických kroužků - takže bych asi hledal ty, kteří ji praktikují, mezi takovými lidmi.
Spousta témat je rozvinutím informací v Bráně. Dokonce i ten dochovaný fragment teoretické části jde podle podobného schématu, jako je teoretická část Brány. Když si člověk najde stejné téma v Bráně a ve Zlaté knize Moudrosti, určitě mu to něco napoví. A nebo vyvstanou otázky, jejichž zodpovězení mu třeba bude trvat.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Martuv
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 28
Registrován: 19 lis 2019, 17:38
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 42×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Martuv » 12 bře 2021, 01:50

V knize byl zmíněn Seila Orienta. Seila Orienta napsal knihu Zlatá kniha moudrosti (němčina, překlad do angličtiny). Tvrdí, že její text odpovídá té Bardonově a opsal ji z akáše. První tři kapitoly odpovídají českému textu, další kapitoly mají stejné názvy. Celá kniha má asi 49 stran (tedy se jedná jen o teoretickou část).
Nejsem na takové úrovni, abych posoudil, nakolik to může být možné či pravdivé. Předkládám to tu hlavně jako zajímavost.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1113×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Arex » 12 bře 2021, 11:09

Martův: To máš pravdu. Znám se s dcerou a žáky Seily Orienty a další lidé na tomto fóru také. Seila Orienta napsal svůj text po sérii inspirací patrně v 80. letech, odpovídá tomu papír originálu, který jsem měl půjčený. Není to ale původní dílo Františka Bardona a tak nemůže bylo jako takové vydáváno.

Když se podíváš na dochovaný fragment teoretické části Zlaté knihy moudrosti, zjistíš, že text sleduje podobnou strukturu, jakou má teoretická část Brány. A to verze Seily Orienty nesplňuje. Jsou i jiné textové důkazy, že Seilův text je nové dílo. A ani jeho rodina ho nenechala vydat pod jménem Františka Bardona. Můžeme říct, že je jím volně inspirované.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Marlena777
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 21 lis 2020, 14:15
pohlaví: Žena
Národnost: Jiná
Poděkoval(a):

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Marlena777 » 12 bře 2021, 16:11

Zdravím,

Na druhou stranu jsem viděla verzi 2 (vedle verze # 1 Seila Orienta), teoretickou část 'Zlaté knihy moudrosti'. Samozřejmě to zde píšu jen jako zajímavost.

Tato verzi č. 2 byla zaslána příslušným osobám k ověření a bylo zjištěno, 'že Bardon v ní neřekl nové věci, ale podobné věci jako v 'Bráně''.

Ale nenašela jsem v Bráně, v kterou Pan Bardon napsal o meditaci a koncentraci jako o dvou hlavních nástrojích pro změnu kvality a kvantity (vibrace) každé myšlenky, negativní charakter rys atd.

A toto učí tato teorická část 'Zlaté knihy moudrosti', (jejíž strojopis byl kompletní, včetně epilogu a úvodní části druhé části, praktické části, kde jsou otázky a odpovědi, na které můžete později začít pracovat s koncentrací a meditací s "odpověďmi Bardonovy moudrosti" <tj. s jejich kvantitou a kvalitou> a prohloubit jejich tzv. "základní význam", což je jak cvičení čtvrté tarotové karty, tak úvod do alchymie, což je pátá stránka Knihy Moudrosti, podle Pana Bardona).

V Epilogu ke 'Zlaté knize moudrosti' Pan Bardon říká, že pokud mu to Prozřetelnost dovolí, rád by vydal pátou knihu o alchymii, v níž by praktická část uváděla seznam nemocí z mentální úrovně, přes astrální a fyzickou, seznamy všech nemocí a metod jejich hojení pomocí hermetické alchymie.

Ale píšu to také jako zajímavost. :-)

Pozdravy

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1113×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Arex » 15 bře 2021, 07:45

Marlena777: Těch "Zlatých knih Moudrosti" ve smyslu pozdějších textů teoretické části inspirovaných dílem pana Bardona bude více, podle toho, co se mi sešlo za informace, jich bude kolovat nejméně pět, včetně jedné polské varianty. Jen je škoda, že se zatím neobjevila ta pravá.

Alchymie rovněž není - a podle časové osy vypadá velmi pravděpodobně, že nebyla nikdy napsána. I to, co jsem viděl v korespondenci a slyšel od posledních pamětníků vypadá spíše na to, že o knize autor uvažoval, ale napsat ji nestačil.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Marlena777
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 21 lis 2020, 14:15
pohlaví: Žena
Národnost: Jiná
Poděkoval(a):

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Marlena777 » 15 bře 2021, 14:02

Arex: Přesto bych na vás měla otázku: Jak sami víte, který text teoretické části „Zlaté knihy moudrosti“ je „pravdivý” nebo "nepravdivý", protože sami jste nikdy neviděli ten „pravý”?... ;-)

Slyšela jsem však (v roce 2019) od spolehlivé osoby, že v nějakém „velkém archivu“ jste objevili „originál” teoretickou část „Zlaté knihy moudrosti“ a bude vydána jako kompletní kniha, a nyní si kupuji připravenou knihu a s každou kapitolou (počínaje kapitolou 4) stále říká, že stále chybí. Takže to nebyla pravda? :-(

Ptám se, protože už 25 let hledám „teoretickou část” 'Zlaté knihy moudrosti'.

Děkujeme, že jste tuto záležitost vysvětlili podrobněji.


Co se týče knihy pana Bardona o alchymii, souhlasím s vámi, že z mého výzkumu věřím, že nebyla nikdy napsána, ale byla plánována.

Pozdravy

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1113×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Arex » 16 bře 2021, 14:32

Marlena777: To je jednoduché. Zlatá kniha Moudrosti má dvě části, teoretickou a praktickou. Teoretická část je dochovaná tak, jak je otištěna v knize, a existuje k ní i podrobnější autorův plán, a to v jednom dopisu. Protože se žádné texty, které o sobě tvrdí, že jsou “Zlatá kniha Moudrosti”, neshodují s autorovým plánem, nemohou být autentické. (Ani obsahově, tedy z dalších důvodů.)

A ta citovaná spolehlivá osoba asi byla v detailech poněkud nespolehlivá. Získali jsme pro vydání neznámé strojopisy praktické části ZKM, ale nikde jsme je neobjevili; předal nám je sám jejich majitel, Mek. A to nikoli v roce 2019, ale přinejmenším o dva roky dříve. To už přesně nevím. Proto má také v knize velké poděkování. Stejně jako Tanja Schwarztová, která nám umožnila otisknout původní obraz.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Marlena777
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 21 lis 2020, 14:15
pohlaví: Žena
Národnost: Jiná
Poděkoval(a):

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Marlena777 » 16 bře 2021, 14:51

Arex: Knihu ZKM (Bibliotheca Horev) jsem zatím neviděla (protože mi přichází poštou), ale přítel mi poslal obrázek "obsahu". Je proto vhodné počkat na knihu a přečíst si ji, pak můžete říci více.

V každém případě děkuji za odpověď a vše nejlepší! :-)

Marlena777
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 21 lis 2020, 14:15
pohlaví: Žena
Národnost: Jiná
Poděkoval(a):

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Marlena777 » 16 bře 2021, 15:57

Arex: A ještě jedno vysvětlení: Tato "spolehlivá osoba" hovořila o nalezení ve "velkém archivu", teoretické části ZKM (tj. Těchto 10 kapitol).

„Praktická část“ ZKM (tj. Otázky a odpovědi podle nové verze pana Bardona) nebyla diskutována, protože již byla „objevena“.

Tato diskuse byla pouze o plné verzi teoretické části ZKM! :-)

Pozdravy


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů