Karmické príčiny.

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Chariel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 77
Registrován: 27 srp 2021, 15:32
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 56×
Obdrženo poděkování: 13×

Karmické príčiny.

Příspěvekod Chariel » 21 črc 2022, 16:32

Zdravím. Dlhšie obdobie sa stretávam s upozorneniami a to hlavne zo strany Bardonovej literaturi na zasahovanie do osudu druhých. Rozdelili to však na dve časti: pripady kedy môžeme zasiahnuť a pomôcť, kedy nepreberame časť karmy lebo dany problem nebol spôsobený karmickými príčinami a druhá časť, kedy zasiahmuť a pomôcť nesmieme, lebo by sme tým na seba istú časť ich negatívnej výchovnej karmy preniesli, kedže ich situacia je sposobena karmickými príčinami, ktoré si sami v minulosti, či minulych životoch vytvorili.

Tu sa zasekávam. 1. Vieme, že všetko čo zažívame je následkom príčiny, ktorú sme zasali. Dáva mi teda logiku, že úplne všetko je karmická (osudová) záležitosť. Prečo teda v niektorých prípadoch pomôcť smieme, dokonca nás to šlachtí a v iných by to znamenalo okradnutie iného človeka o dôležitý výchovný následok a zaťaženie vlastnej karmy? Jedina odpoveď, ktorá ma napadá je, že pokial vidíme, že príčina problému pochádza z aktuálneho negatívneho správania nejakej osoby, nesmieme to prerušiť inak by sa skrz ťažkú situáciu nedokázala poučiť a zmeniť. Tu som sa však zasekol 2. krát. Lebo ak jeho príčina pramení v minulosti, alebo dokonca minuleho života, ako mám zistiť, že sa o takú karmickú situáciu jedná ?

Príklad: Príde ku mne pacient s ťažkou chorobou a požiada ma o pomoc s vyliečením. Ako zistim, či mu pomôcť smiem, alebo nie ?

Vie mi niekto v tejto veci poradiť ?

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Karmické príčiny.

Příspěvekod Saila » 21 črc 2022, 18:56

-páchat dobro vs. Konat dobro...

Je pacient ochotný se na své léčbě podílet (změna životních zvyklostí apod) nebo jen chce, aby ho terapeut "táhl" a uzdravil bez jeho přičinění? Občas je potřeba nejprve pacienta "nakopnout" posunout ho, aby se též přičinil..

Může zaznít hlásek vedení (BP apod), když se zahájí léčba pacienta něčím jednodušším nebo ten problém z okraje že: "jít dál, hlouběji do nemoci už není dobré" že to je něco co si musí odžít, případně jít za někým zkušenějším..

Když mám jakoukoliv i sebemenší pochybnost, buď od toho dát ruce pryč nebo se poradit s někým zkušenějším..

Ať se moc daří
All izz well :-)

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 100×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmické príčiny.

Příspěvekod Firzen » 21 črc 2022, 21:34

Nikdy jsem nebyl zastánce tohoto přístupu, že někteří pacienti by neměli být léčeni. Přišlo mi to vždy jako výmluva a omluva ze strany léčitele či lékaře. Nicméně, vypadá to, že jsem se mýlil.

Podle tarotu je léčení některých lidí značně destruktivní:
PICT5495.JPG


Dost mě to překvapilo a ptal jsem se proto podrobněji. Z tohoto výkladu to vypadá, že pro léčitele to přináší jen mírné problémy - i když to může znamenat změnu jeho životní cesty. Avšak dle tarotu to může vytvořit nové a zákeřnější problémy pacientovi, a to hlavně emoční a psychické.
PICT5496.JPG

Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 165
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 305×

Re: Karmické príčiny.

Příspěvekod ikarkar » 22 črc 2022, 06:16

Nikdo nemůže chodit nohama jiného člověka, nikdo nemůže pomáhat jinému, dokud nepomohl sám sobě. Prodávat může, kdo je obchodník. Rozdávat může, kdo vlastní poklad.
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.

Chariel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 77
Registrován: 27 srp 2021, 15:32
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 56×
Obdrženo poděkování: 13×

Re: Karmické príčiny.

Příspěvekod Chariel » 23 črc 2022, 15:51

Firzen píše:Nikdy jsem nebyl zastánce tohoto přístupu, že někteří pacienti by neměli být léčeni. Přišlo mi to vždy jako výmluva a omluva ze strany léčitele či lékaře. Nicméně, vypadá to, že jsem se mýlil.

Podle tarotu je léčení některých lidí značně destruktivní:
PICT5495.JPG


Dost mě to překvapilo a ptal jsem se proto podrobněji. Z tohoto výkladu to vypadá, že pro léčitele to přináší jen mírné problémy - i když to může znamenat změnu jeho životní cesty. Avšak dle tarotu to může vytvořit nové a zákeřnější problémy pacientovi, a to hlavně emoční a psychické.
PICT5496.JPG


Bol by si sa ochotný tarotu spýtať ešte jednu vec, ktorá ma zaujíma a zverejniť to ? Je to zaležitosť podnikania v oblasti produktov zdravia.

Osobne ma to zaujíma z dôvodu, že sa takému podnikaniu venujem a skrz nadčasové prírodné produkty riešime ludské zdravie, či už predchádzanie civilizačným chorobám (rakovina, srdcovo cievny system atd.) Alebo ich lepšiemu zvládaniu a prekonaniu. Robím to v dobrej vôli, no nerád by som sa tým karmicky zaťažil pokial problém pacienta zapríčinili jeho činy v minulosti, či minulom vtelení.

Prosím, aby môj príspevok nikto nevnímal, ako reklamu.

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 100×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmické príčiny.

Příspěvekod Firzen » 23 črc 2022, 21:00

Chariel píše:
Firzen píše:Nikdy jsem nebyl zastánce tohoto přístupu, že někteří pacienti by neměli být léčeni. Přišlo mi to vždy jako výmluva a omluva ze strany léčitele či lékaře. Nicméně, vypadá to, že jsem se mýlil.

Podle tarotu je léčení některých lidí značně destruktivní:
PICT5495.JPG


Dost mě to překvapilo a ptal jsem se proto podrobněji. Z tohoto výkladu to vypadá, že pro léčitele to přináší jen mírné problémy - i když to může znamenat změnu jeho životní cesty. Avšak dle tarotu to může vytvořit nové a zákeřnější problémy pacientovi, a to hlavně emoční a psychické.
PICT5496.JPG


Bol by si sa ochotný tarotu spýtať ešte jednu vec, ktorá ma zaujíma a zverejniť to ? Je to zaležitosť podnikania v oblasti produktov zdravia.

Osobne ma to zaujíma z dôvodu, že sa takému podnikaniu venujem a skrz nadčasové prírodné produkty riešime ludské zdravie, či už predchádzanie civilizačným chorobám (rakovina, srdcovo cievny system atd.) Alebo ich lepšiemu zvládaniu a prekonaniu. Robím to v dobrej vôli, no nerád by som sa tým karmicky zaťažil pokial problém pacienta zapríčinili jeho činy v minulosti, či minulom vtelení.

Prosím, aby môj príspevok nikto nevnímal, ako reklamu.


Zeptat se na to určitě můžu :-) Ale nedával bych to sem veřejně, když je to výklad pro tebe.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 522
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 66×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Karmické príčiny.

Příspěvekod zebyja » 25 črc 2022, 17:14

Chariel: problematické je hlavně vnucování pomoci. Prodávat léčiva a radit jak s jejich užitím v rámci jejich prodeje je podle mě v pořádku. Reklama je na hraně. Přemlouvání, přesvědčování atp.. velmi riskantní. Člověk zatížen osudem si to nekoupí, nebude to brát, atp. To s tím osudem se týká dle mě hlavně aktivit, kterym se pacient nemá jak branit / jim utéct

Pokud jde o to jak poznat zda léčit či ne. Je to hodně o sebepoznání a sebepozorování. Je to touha pomoci? Touha se předvést? Touha něco dokázat sám sobě? Chystám se ovlivnit druhého z vlastní mysli, nebo to vzniklo samo z přítomného okamžiku?
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
Martuv
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 28
Registrován: 19 lis 2019, 17:38
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 42×

Re: Karmické príčiny.

Příspěvekod Martuv » 25 črc 2022, 19:28

Když za tebe přečtu knížku a řeknu ti její obsah, tak to oceníš jen málo.
Když tu knížku přečtu před tebou, budeš z toho mít o něco víc.
Když si tu knížku přečteš svým vlastním tempem, vezmeš si z ní mnohem mnohem víc.

Z pohledu jednoho života je pro dotyčného naprosto luxusní, pokud ho vyléčíš z (třeba) terminální rakoviny. Jaj, mám navíc dalších 20 let života. Jak to ale vypadá z hlediska kontinuity životů? V tu chvíli jsi dotyčnou bytost možná odsoudil k utrpení v dalších dvou životech, možná jim tu zkušenost nadobro vzal. Mohl to mít za sebou a teď se mu to akorát posunulo. Např. rakovina prsu v pozdní fázi života po dětech do téže rakoviny ve dvaceti letech v dalším životě.

Dále možná vyléčíš následek (nemoc) a ne její příčinu (karmu).
Proto by ses měl zeptat, jestli můžeš léčit. Třeba má někdo dětskou obrnu, ale ve 40letech už se tu lekci naučil a ty jsi tu proto, abys ho vyléčil. A nebo ne. Pak ho nebudeš léčit, ale myslím si, že by prozřetelnost neměla nic proti tomu, kdybys mu na té cestě třeba trochu poradil: "K..va, Fando, nemyslíš si, že ti ta tvoje omezenost názorů a nedostatek empatie, brání v "rozletu"? "

To je moje "meditace" nebo "logika", pokud na to nahlížím z hlediska karmy a následujícíh životů, protože nejsem tak daleko, abych někoho léčil. Já se na své cestě BkOZ zatím plácám.

Prostě, je skvělé, když ti máma zavazuje tkaničky, ale od určitého věku už se ti budou lidi smát, že to nezvládneš sám a s karmou to je asi podobné, když jsi ve své sté inkarnaci.

Uživatelský avatar
Martuv
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 28
Registrován: 19 lis 2019, 17:38
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 42×

Re: Karmické príčiny.

Příspěvekod Martuv » 25 črc 2022, 19:33

Rawn Clark k tomu měl docela pěknou myšlenku, tuším, ve svém komentáři k desátému stupni.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmické príčiny.

Příspěvekod marvin » 26 črc 2022, 07:16

Chariel píše:Príklad: Príde ku mne pacient s ťažkou chorobou a požiada ma o pomoc s vyliečením. Ako zistim, či mu pomôcť smiem, alebo nie ?

Vie mi niekto v tejto veci poradiť ?


Na začátek se tě zeptám, jestli jsi povoláním léčitel nebo doktor? Bereš léčení jako svou práci a profesi?

Pokud ne, tak je tato otázka úplně z jiné úrovně a hlavně na jiné úrovni.
Pokud se nebudeš léčitelstvím zabývat jako posláním, tak jsou tyto otázky zbytečné.

Bral bych to spíš z lidské úrovně. Pokud někdo z rodiny nebo z tvých přátel požádá o pomoc a ty budeš cítit, že by ses jim měl věnovat - tak to udělej. Hledej způsoby jak jim pomoc a věnuj jim energii. Karmou se nemůžeš zabývat na této úrovni. To by ses taky mohl dostat do nekonečných smyček otázek = není mým úkolem spalovat jejich karmu? Nebo tím, že jim pomáhám spaluji svou karmu? Karma, karma karma - blud mystiků a přemoudřelých mudrců. Lámání si hlavy nad tím, co je a co není karma, co mohu a co nemohu - ti pak bude bránít pravému prožívání života a bude ti brát energii na to někomu opravdu pomoci.

Může se ti stát, že tě osloví naprostý cizinec, neznámý člověk a požádá tě o pomoc. Budeš se ptát jestli je to karma? Ležící muž na zemi v bezvědomí - necháme ho tam ležet a umřít, abychom mu "usnadnili" příští život? Nesmysly.

Jiná věc ale pak je, pokud budeš profesní léčitel. Ten totiž bude nahlížet do příčin a bude s nimi muset vědomě pracovat. Ale opět jinak než si představuješ. Protože je to jeho profese, tak bude pomáhat - ale bude pomáhat vědomě - bude pracovat s pacientem a navádět ho k tomu, aby pracoval i na příčině. A to hlavě v tomto životě. Samozřejmě jsou problémy, které už velmi těžko budeš řešit - terminální stádia. Tam už je to jiný level a poradit a dobře se zorientovat nebude lehký úkol.

Ale obecně si myslím, že by jsi měl pomáhat vždy. Pokud vnímáš, že je to potřeba. Můžeš mít třeba zkušenost s alkoholiky z rodiny. Nebo s uživateli drog. Budou chodit a bude jim špatně. Budou zlí a budou potřebovat pomoc. Co uděláš? Jakou formu pomoci jim poskytneš? To jsou podle mě důležitější otázky než to, jestli a jak tím ovlivním "jejich karmu"..

Tímto příspěvkem nijak nesnižuji Mistrův výklad karmy. Ale on je právě ten odborník léčitel a pokud nejdeš v jeho stopách a neděláš jeho práci, tak bych si tím nelámal hlavu ;-)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
MDominik
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 38
Registrován: 13 pro 2016, 17:28
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 159×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Karmické príčiny.

Příspěvekod MDominik » 26 črc 2022, 13:05

Já bych "Karmu" až tak neřešil, pokud léčí léčitel upřímně za účelem pomoci trpícímu, aniž by mu léčbu vnucoval, tak právě Karma léčitele i pacienta k sobě dovedla.

Pokud není léčitel na úrovni, že opravdu vyléčí vše co chce, tak se vše děje podle správného dění událostí. To vše v dobrém i zlém pro oba zúčastněné.

Pokud je léčitel, tedy už jako dost hustej mág schopen opravdu měnit osud, tak i ví co má dělat.

Chariel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 77
Registrován: 27 srp 2021, 15:32
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 56×
Obdrženo poděkování: 13×

Re: Karmické príčiny.

Příspěvekod Chariel » 26 črc 2022, 15:06

marvin píše:
Chariel píše:Príklad: Príde ku mne pacient s ťažkou chorobou a požiada ma o pomoc s vyliečením. Ako zistim, či mu pomôcť smiem, alebo nie ?

Vie mi niekto v tejto veci poradiť ?


Na začátek se tě zeptám, jestli jsi povoláním léčitel nebo doktor? Bereš léčení jako svou práci a profesi?

Pokud ne, tak je tato otázka úplně z jiné úrovně a hlavně na jiné úrovni.
Pokud se nebudeš léčitelstvím zabývat jako posláním, tak jsou tyto otázky zbytečné.

Bral bych to spíš z lidské úrovně. Pokud někdo z rodiny nebo z tvých přátel požádá o pomoc a ty budeš cítit, že by ses jim měl věnovat - tak to udělej. Hledej způsoby jak jim pomoc a věnuj jim energii. Karmou se nemůžeš zabývat na této úrovni. To by ses taky mohl dostat do nekonečných smyček otázek = není mým úkolem spalovat jejich karmu? Nebo tím, že jim pomáhám spaluji svou karmu? Karma, karma karma - blud mystiků a přemoudřelých mudrců. Lámání si hlavy nad tím, co je a co není karma, co mohu a co nemohu - ti pak bude bránít pravému prožívání života a bude ti brát energii na to někomu opravdu pomoci.

Může se ti stát, že tě osloví naprostý cizinec, neznámý člověk a požádá tě o pomoc. Budeš se ptát jestli je to karma? Ležící muž na zemi v bezvědomí - necháme ho tam ležet a umřít, abychom mu "usnadnili" příští život? Nesmysly.

Jiná věc ale pak je, pokud budeš profesní léčitel. Ten totiž bude nahlížet do příčin a bude s nimi muset vědomě pracovat. Ale opět jinak než si představuješ. Protože je to jeho profese, tak bude pomáhat - ale bude pomáhat vědomě - bude pracovat s pacientem a navádět ho k tomu, aby pracoval i na příčině. A to hlavě v tomto životě. Samozřejmě jsou problémy, které už velmi těžko budeš řešit - terminální stádia. Tam už je to jiný level a poradit a dobře se zorientovat nebude lehký úkol.

Ale obecně si myslím, že by jsi měl pomáhat vždy. Pokud vnímáš, že je to potřeba. Můžeš mít třeba zkušenost s alkoholiky z rodiny. Nebo s uživateli drog. Budou chodit a bude jim špatně. Budou zlí a budou potřebovat pomoc. Co uděláš? Jakou formu pomoci jim poskytneš? To jsou podle mě důležitější otázky než to, jestli a jak tím ovlivním "jejich karmu"..

Tímto příspěvkem nijak nesnižuji Mistrův výklad karmy. Ale on je právě ten odborník léčitel a pokud nejdeš v jeho stopách a neděláš jeho práci, tak bych si tím nelámal hlavu ;-)


Ďakujem Marvin. Vnímam to rovnako. :)


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 hostů