Tinnitus

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Yemeth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2016, 12:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 57×
Obdrženo poděkování: 51×

Tinnitus

Příspěvekod Yemeth » 07 říj 2019, 22:34

Hezký večer, chci se zeptat, jestli někdo z vás má zkušenosti s tímto problémem, respektive jak se s tím vypořádal. Mám to už hodně dlouho a dost dobře se nedokáže člověk soustředit s neustálým šumem v uších...
"All in good time."

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 358×

Re: Tinnitus

Příspěvekod Adam » 07 říj 2019, 22:46

Ahoj Yemethe,
je to podle tebe příčina čistě fyziologická nebo, se ti do normálního sluchu nabourá spontánní astrální slyšení? Nemám s tím osobní zkušenost, ale pokud vím, možné je obojí. Podle toho bych pak hledal klasické ušní nebo způsob, jak stáhnout vysokou citlivost.
A.
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
majstro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 465
Registrován: 18 čer 2009, 15:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 73×
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Tinnitus

Příspěvekod majstro » 08 říj 2019, 00:05

Otazka, co znamena dlouho ... podle cinske mediciny je to potiz, ktera vetsinou souvisi bud s jatry nebo s nejakou energetickou prazdnotou ledvin anebo vetsinou kombinace obojiho. Kazdopadne jestli to mas treba od narozeni.. tak to je otazka, jestli se to da resit.

Uživatelský avatar
Yemeth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2016, 12:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 57×
Obdrženo poděkování: 51×

Re: Tinnitus

Příspěvekod Yemeth » 08 říj 2019, 18:51

Mám to několik let. Myslím, že příčina je fyziologická, protože kromě stejného monotóního šumu nic jiného neslyším. Asi je načase, abych si zase jednou vyčistil játra.
"All in good time."

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Tinnitus

Příspěvekod Michal » 08 říj 2019, 19:58

Pokud ten vjem popisuješ jako monotónní a znesnadňuje ti soustředění, tak třeba bys ho mohl zkusit zamaskovat. Existují přístroje přímo na to určené, aplikace na telefon, nebo i videa na youtube https://www.youtube.com/watch?v=nKo4jYDO9FQ. Stačí pohledat takové, které zamaskuje ten tvůj vjem. Není to řešení, ale je to něco, co by mělo přinést úlevu hned.

Pokud býváš ve stresu, míváš úzkostné stavy, máš ztuhlý krk, nebo máš nějaké emocionální potíže, tak zbavit se těchto potíží a naučit se relaxovat a uvolňovat tělo by ti taky mohlo pomoct. Například autogenním tréninkem.

A pokud jsi nebyl u audiologa nebo doktora přes uši, tak to by stálo za to zkusit. Člověk si většinou sám do ucha nevidí. Jestli to náhodou jen není zvuk bakterií tropících neplechu ve ztuhlém ušním mazu.

Mně už v uších pískalo, šumělo a bušilo všelijak a vždycky se to nějak srovnalo, aby mě to nerušilo.

Uživatelský avatar
Jitka
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 188
Registrován: 07 kvě 2016, 11:47
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 146×
Obdrženo poděkování: 668×

Re: Tinnitus

Příspěvekod Jitka » 21 říj 2019, 14:00

Ahoj, asi bych zašla za tím ORL lékařem a ten by mohl udělat otoneurologické vyšetření-kde se buď najde nebo vyloučí možné příčiny tvého trápení .

A jak píše Michal, určitě bych to zkombinovala s relaxací, uvolněním, autog. tréninkem... možná jin jógou - šitou na míru tak, aby Ti to vyhovovalo a bylo to o protažení a relaxaci spíš než o stresu a stažení ... i to někdy jóga s sebou při přílišné snaze nese :-) .
Ať se moc daří a problém se vyřeší !
J.
JSEM

Jade
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 11
Registrován: 06 pro 2015, 18:37
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Tinnitus

Příspěvekod Jade » 22 dub 2020, 22:33

Šumění, pískání v uších, až někdy zaléhání, souvisí často s krční páteří. Ginkgo biloba pomůže, když ne proti pískání, alespoň omezí nepříjemné zaléhání.
Už je to sice starší vlákno, ale třeba se to bude někomu hodit.

Uživatelský avatar
Howard
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 26 kvě 2023, 10:55
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 42×
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Tinnitus

Příspěvekod Howard » 31 kvě 2023, 09:34

Yemeth píše:Hezký večer, chci se zeptat, jestli někdo z vás má zkušenosti s tímto problémem, respektive jak se s tím vypořádal. Mám to už hodně dlouho a dost dobře se nedokáže člověk soustředit s neustálým šumem v uších...


Dobrý den. Tinnitus mám přibližně 8 let, 24/7. Je možné, že jsem si poškodil sluch hlasitým poslechem hudby, ale je také vysoce pravděpodobné, že se na tom podepsalo také disharmonické rodinné prostředí, ve kterém jsem vyrůstal a s ním spojený permanentní stres. Stalo se to totiž krátce po Yule, tudíž jsem nikam nechodil, takže tím odpadl poslech hudby ve sluchátcích... Nicméně - do toho okamžiku se mi tinnitus objevil pouze jednou za čas na pár vteřin a ihned také odezněl. Ale toho večera jsem byl zcela zaskočen. Seděl jsem nad knihou a najednou to začalo a dodnes nepřestalo. Kdo má s tinnitem zkušenosti, ví své.

Začátky byly hrozné. První dva týdny jsem usínal až pozdě v noci po dlouhých hodinách civění do stropu a převalování a to jen z vyčerpání. Samozřejmě se to podepsalo na náladě, soustředěnosti, atd.

Na ORL nic nezjistili. Objektivně vzato jsem zdravý, takže mi doporučili klasickou zlatou metodu - zvyknout si na to. Děkujeme. :)

Ano, sice si jakožto vášnivý čtenář a milovník svého klidu už nemohu přečíst knihu, aniž bych si hlasité pískání v uších pokaždé nemusel překrýt nějakou zvukovou kulisou, ale díky němu jsem objevil i světlou stránku věci. Tinnitus mi dopomohl hlubšímu uvědomění, že jsou mezi námi lidé s daleko horšími problémy a nemocemi, jako třeba rakovina, ztráta končetin, nebo cokoli co s námi naprosto otřese, tudíž si svého tinnitu vážím a jsem za něj vděčný.

Přirozeně jsem si zprvu myslel, že nemám šanci s tinnitem úspěšně meditovat - vemte si třeba takovou prázdnotu mysli... co teď s tím?

Nakonec jsem si uvědomil, že tinnitus mohu využít ve svůj prospěch. Mohu se na něj soustředit, ale také ho do jisté míry potlačit v závislosti na celkovém rozpoložení.

Když jsem s Bránou začínal, cvičení bylo samo o sobě dost obtížné - tak to samozřejmě má být, protože kdyby to bylo jednoduché, dělal by to každý. S tinnitem se obtížnost přirozeně zvýšila, ale k tomu, abychom dosáhli úspěchů, potřebujeme prakticky jen tři věci, a to silnou vůli, víru a vytrvalost.

Tak jsem se tedy s tinnitem sžil a zvykl si na něj, zkrátka ho přijal takový jaký je a každý den s ním krůček po krůčku úspěšně cvičím.

Člověk musí jen vytrvat a výsledky se jistě dostaví. Přeji hodně úspěchů.
Howard :slunce:

Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 165
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 306×

Re: Tinnitus

Příspěvekod ikarkar » 01 čer 2023, 19:53

Přátelé, nabízím Vám jednoduchou otázku, ale odpovědět na ni si musí každý sám:

„Proč se snažíte najít příčinu a léčení (odstranění) tohoto VNITŘNÍHO ZVUKU ve VNĚJŠÍM SVĚTĚ, když si s tím ani lékaři evidentně nevědí rady?"

(Poznámka: Jak napsal svého času Karel Weinfurter: „Když si zacpete uši, zvuk nezmizí“. To je dostatečný důkaz toho, že to se sluchovým ústrojím nemá nic společného! Vy co to řešíte – zkuste to :-)).
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.

Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 165
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 306×

Re: Tinnitus

Příspěvekod ikarkar » 05 čer 2023, 17:57

Howard píše:
Yemeth píše:Hezký večer, chci se zeptat, jestli někdo z vás má zkušenosti s tímto problémem, respektive jak se s tím vypořádal. Mám to už hodně dlouho a dost dobře se nedokáže člověk soustředit s neustálým šumem v uších...


Nakonec jsem si uvědomil, že tinnitus mohu využít ve svůj prospěch. Mohu se na něj soustředit, ale také ho do jisté míry potlačit v závislosti na celkovém rozpoložení.


Na vnitřní zvuk (šum – tinnitus) je možné se podívat také skrze řeckou mytologii. Například Tarot Symbolon (Peter Orban – Ingrid Zinnel – Thea Weller) to vyjádřili na kartě Mnemosyné:

Mnemosyné.jpg


Téma: paměť, vzpomínka, léčení, průnik do duše, osobní pravda, múzy.
„Na této kartě vidíme bohyni Mnemosyné přesně tak, jak ji zobrazuje socha nacházející se ve Vatikánu. Vlevo od ní vytékají z jeskyně temné vody řeky Léthé, vpravo plynou vody Mnemosyné. Bohyně paměti stojí na místě, kde se toky obou řek vzájemně setkávají a které – pokud je Bohyně přítomna – prosvětlují vody rozpomínání. Ruce jí zakrývá bohatě řasený šat, protože Mnemosyné neposkytuje ošetření, není žádným lékařem, ale pomocníkem duše. Symbolickým živočichem Bohyně je cikáda, která je zobrazena vedle jejího levého ramene.
Karta se zabývá vhledem a nahlédnutím, poznáním hloubek duše a Léthé je tím, co brání ve výhledu do jejích hlubokých dolin a roklin. Terapií, zosobněnou touto kartou, je sestoupení, ponoření se do vod vzpomínek a upamatování se a nakonec práce se strachem, což je jedno ze jmen Léthé, dcery boha podsvětní temnoty Tartara a bohyně noci Nykty. Jejími zbraněmi jsou pochybnosti, zastrašování, odpírání, zdráhání se, odmítání a bránění ve „výhledu". Jestli jim podlehneme, symbolicky se tím ponoříme, podobně jako zemřelý v říši mrtvých, ne do vod života, ale do vod Léthé a zbavíme se vzpomínek na všechno dobré i zlé.


Můžeme si tedy položit otázku: „Na co nás zvuk cikády upozorňuje, na co se máme my rozpomenout, co máme z minulosti duše vynést na povrch (do vědomí)?“

Kdo tento nepřetržitý vnitřní zvuk slyší, možná mě dá za pravdu, že se zvuku cikády velice podobá a pokud ho chceme lokalizovat, není to v uších ani v hlavě, spíše někde nad nebo po stranách hlavy, jakoby vycházel z aury. Například často na pobřeží v Chorvatsku nedokážu rozlišit, jedná-li se o vzdálený zvuk cikády na borovici nebo o zvuk vnitřní. Poznám to, až když k borovici přijdu dostatečně blízko :-) :-).
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.

Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 165
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 306×

Re: Tinnitus

Příspěvekod ikarkar » 06 čer 2023, 00:55

PS: (dovětek pro zajímavost)

Jinak cikáda není žádné milé zvířátko, je to "pořádná potvora" :-)
(snímek z Kornati)
5.JPG


DSCN5204.JPG

DSCN5208.JPG
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.

Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 165
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 306×

Re: Tinnitus

Příspěvekod ikarkar » 11 črc 2023, 19:40

PS 2:
Přidávám ještě krátké video se zvukem cikády. Třeba to někomu pomůže při srovnání s vnitřním zvukem.
VID_20230711_124028.mp4
(49.81 MiB) Staženo 89 x
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.

Uživatelský avatar
kedrigern
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 148
Registrován: 08 srp 2010, 19:41
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 25×
Obdrženo poděkování: 27×

Re: Tinnitus

Příspěvekod kedrigern » 16 črc 2023, 23:40

No mě přijde, že můj tinnitus má mnohem vyšší tóninu, než cikáda. Podobnost struktury zvuku je s cikádou jen dost volná. Spíš bych to, co slyším, přirovnal k šumění analogové televize bez signálu, ale opět v mnohem vyšší, pisklavější tónině.
May the Awareness be with you. Kedrigern z Hor Tichého Hromu

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 524
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 67×
Obdrženo poděkování: 182×

Re: Tinnitus

Příspěvekod zebyja » 18 črc 2023, 10:50

kedrigern píše:No mě přijde, že můj tinnitus má mnohem vyšší tóninu, než cikáda. Podobnost struktury zvuku je s cikádou jen dost volná. Spíš bych to, co slyším, přirovnal k šumění analogové televize bez signálu, ale opět v mnohem vyšší, pisklavější tónině.

Když rychle vstaneš z klidového stavu tak, aby se Ti trochu udělalo mdlo, je tento zvuk hlasitější?
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
kedrigern
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 148
Registrován: 08 srp 2010, 19:41
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 25×
Obdrženo poděkování: 27×

Re: Tinnitus

Příspěvekod kedrigern » 10 srp 2023, 22:56

Když jsem zkoušel rychle vstát z postele v noci, když mě vzbudilo čůrání, tak se mi mdlo neudělalo a zvuk hlasitější nebyl. Mdlo se mi udělalo, když jsem byl nějakou v podřepu v obchodě kvůli nízko položenému zboží a pak jsem normálně vstal, ale kvůli hluku jsem svůj tinnitus moc neslyšel, tak jsem nebyl schopen posoudit, jestli byl hlasitější nebo ne.
May the Awareness be with you. Kedrigern z Hor Tichého Hromu


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů