Hučení v uších, hlavě, vnitřní sluch

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
AnahitaSilver
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 1
Registrován: 15 led 2024, 17:19
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Facebook: AnahitaSilver
Kontaktovat uživatele:

Hučení v uších, hlavě, vnitřní sluch

Příspěvekod AnahitaSilver » 14 kvě 2024, 19:36

Dobrý den,
již delší dobu mám problém s hučením v uších, hlavě. Děje se tak, když řeším běžné problémy případně situace, kde jsou silnější emoce. Částečně jsem to vyřešila tak, že často relaxuju, medituju, ale to nejde pořád, když potřebuji řešit i běžný život. Často také slyším i delší dobu hlasy, ale pokud s někým komunikuji ve fyzickém světě, tak se stáhnou do pozadí a neslyším je. Do toho mi ty bytosti furt říkají vypni hlavu atd. Do toho se seběhnou další bytosti, které se ptají co se děje? A to člověku taky nepřidá na klidu, když mě něco jen trochu rozhodí. Když je to intenzivnější tak cítím i vibrace na chodidlech mimo ten hukot.
Když se mi stane, že přecházím samovolně do astralu při usínání tak to je hodně hlasitý hukot, který nejsem schopná přejít i když se snažím být v klidu, tak mě to hodí zpátky do těla.
Nejsem schopná najít podrobnější informace o jasnosluchu, protože se o tom nikde nepíše. Jak se k tomu postavit? Případně jak pracovat s jasnosluchem?

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 350
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 148×

Re: Hučení v uších, hlavě, vnitřní sluch

Příspěvekod Flox » 15 kvě 2024, 08:29

Když jsem úplně v klidu a je ticho taky slyším hučení v uších, ale to je spíš takový šum a taky jak např. proudí krev v hlavě. Ale ty píšeš, že se ti to děje naopak, při činnostech. Občas jsem hučení slyšel, když jsem zkoušel opustit svoje tělo několikrát po sobě, dělo se to při usínání nebo uvolnění. Ale bez toho se mi to moc neděje. Sluchové halucinace jsem měl jenom, když jsem byl na hranici spánku nebo nedostatečně probuzený.

Ty hlasy slyšíš, jako kdyby na tebe přímo někdo mluvil během dne/bdělosti?

Nechci strašit, ale připomíná mi to příznaky schizofrenie. (není to rozdvojená osobnost) Je to celkem běžné, má to cca každý stý člověk v nějaké formě. https://euc.cz/clanky-a-novinky/clanky/ ... y-a-lecba/
Zkusil bych se poradit s doktorem, alespoň si poslechnout jeho názor jestli to může nebo nemůže být ono. A pak se rozhodneš, jak pokračovat dál. Pokud by se to potvrdilo, tak neznám moc lidí se schizofrenií, kteří by v magii byli úspěšní, protože jim to spíš házelo klacky pod nohy a zhoršovalo stav.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučení v uších, hlavě, vnitřní sluch

Příspěvekod marvin » 15 kvě 2024, 09:05

Ahoj,
podle příznaků (samovolné přecházení, hlasy, které ti něco říkají) to ukazuje spíš na psychické (psychiatrické) problémy. Dobrá rada je obrátit se na odborníka a trochu utlumit dopamin. Dá se ambulantně, nebo v horším případě hospitalizace.
Prosím neber to na lehkou váhu. Nehledej pomoc v magii. Ta je založená na vyrovnaném a zdravém vývoji, což není tvůj případ.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 208
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 358×
Obdrženo poděkování: 80×

Re: Hučení v uších, hlavě, vnitřní sluch

Příspěvekod Cor Leonis » 18 kvě 2024, 20:51

marvin:

čo je zlé na samovoľnom prechádzaní do astrálu? Nikdy sa ti to nestalo?
Jeden blízky člen mojej rodiny cvičil jógu. Iba fyzické cvičenia. Natoľko sa tá osoba uvoľnila, že samovoľne vystúpila z tela. No tak sa zľakla toho kovového zvuku, akokeby sa ohýbalo storočné železo, že bola ihneď naspäť v tele. No niekoľko mesiacov mala problém zaspávať na chrbte. Cítila vibrácie, a už šla vonku. Aj na boku bol problém, no menší. Časom to prešlo.

K tým hlasom. Nie som lekár a netreba podceňovať lekársku starostlivosť, to v žiadnom prípade. Je dobré sa však pred návštevou lekára pomodliť, aby Boh osvietil lekárovi myseľ.

V jednej z Veselého kníh som sa dočítal o prípade istého muža, ktorý sa začal zaoberať mágiou a časom pochyboval o vlastnom duševnom zdraví. Pri prechádzke lesom sa mu zdalo, že v korunách stromov sedia ženy, ktoré ho vábia k sebe, o chvíľu tam zas boli bytosti ktoré pripomínali škriatkov. Veselý poznamenáva, že v tú dobu bol dotyčný až po kolená v mágii. Ani nevedel ako.

Iný prípad spomína muža, ktorý bol známy svojimi liečiteľskymi schopnosťami a raz poslal svoju dcéru do neďalekého pohostinstva s odkazom, aby o ňom miestni chlapi prestali rozprávať, pretože nemôže spať.

Astrálne zmysly môžu byť nekontrolovateľné. Čo sa deje v tvojom prípade neviem. Pokiaľ to neprechádza, zašiel by som k lekárovi, na odborné vyšetrenie.
Pomoc v mágii nehľadaj, s tým súhlasím. No cvičiť Bardona, aspoň prvý stupeň, v tom nevidím problém.

Mám pochopenie pre chaos. Sám som sa do neho dostal. Rozhádzalo ma to úplne. V konečnom dôsledku som však zistil, že to je transformačný proces a ja musím a potrebujem byť plne integrovaný v realite. Nechcem zachádzať do detailov, no pomohlo mi odhodiť všetko nepodstatné a začať sa koncentrovať na seba. Nastúpiť cestu vyrovnaného a zdravého vývoja. Práca, oddych, cvičenia.
Niekedy sa musíme dostať do chaosu, v jednom zmysle to je Choronzon. Všetko to neprijaté, potlačené, vytesnené, všetky tie strachy, bloky, záťaže, ...

A tu musí byť magik zároveň mystikom, ktorý sa učí DÔVERE V BOHA, že ho povedie a pomôže mu prekročiť priepasť. Pomôže mu, aby nepadol, aby ho nestiahli tie nízke energie, aby dokázal transformovať/premeniť to staré v to nové. Je to proces. Beh na dlhú trať. Cieľ v nedohľadne, ale ideme ďalej. :-)

Verím, že to zvládneš.

Prajem všetko dobré, nech sa ti darí.

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 208
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 358×
Obdrženo poděkování: 80×

Re: Hučení v uších, hlavě, vnitřní sluch

Příspěvekod Cor Leonis » 19 kvě 2024, 21:33

Ešte doplním v takom zmysle, že naozaj nehľadaj pomoc v mágii. Hľadaj pomoc u BOHA.

Dnes sú Turice, zoslanie Ducha Svätého. Tak aj do tvojho života nech vstúpi Duch Svätý, nech ťa naplní a zjednotí s Kristom v láske.

Toto je len mágia!

V hermetizme hľadáme stratené svetlo. V zásade na štyroch úrovniach: v hmote, v kozme, v človeku a v Bohu. Teda alchýmia, mágia, psychurgia a to najvyššie - Theurgia. V Bohu.

Každý kňaz je v podstate Theurgom. Pokiaľ máš vieru, zájdi za svojím kňazom. Pokiaľ vieru nemáš, pros o ňu. Je to dar.

Modli sa. Ruženec je najmocnejšia zbraň s akou som sa kedy stretol. Vychádzam z osobných skúseností. Modli sa. Odovzdávaj sa Bohu, hľadaj Boha, spočiň v Bohu.
A nájdeš všetko.

Ako hovoril Ježiš Kristus: "Hľadajte iba nebeské kráľovstvo a jeho slávu."

Môžeš sa modliť aj modlitby oslobodenia, zriekať sa tých duchov, ktorí ťa možno otravujú. Nemusíš poznať ich mená. Stačí sa v mene Kristovom zriekať. Všetko ti vysvetlí kňaz, nasmeruje ťa.

Keď ti je mágia tak sympatická, vezmi si to tak, že toto, čo je spojené s Bohom, to je vysoká a najvyššia mágia.

A neboj sa zveriť lekárovi. Veď Boh ho stvoril...
Exorcisti majú spravidla taký postup, že najprv prebehne odborné vyšetrenie psychiatrické a niekedy netreba ani lieky, stačí "kristocentrická terapia". Inokedy treba lieky. Netvrdím, že potrebuješ exorcizmus. Tvrdím, že potrebuješ (rovnako ako my všetci) živého Boha.

No neľakaj sa, keby to nešlo hneď. Všetko vyžaduje svoj čas.

Prajem ti veľa trpezlivosti, síl, múdrosti a Božieho požehnania.

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 350
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 148×

Re: Hučení v uších, hlavě, vnitřní sluch

Příspěvekod Flox » 22 kvě 2024, 18:28

Mě ještě došlo, že v dětství jsem slýchával různé přežblepty. Zvuky co nikdo nevyslovil, ikdyž to tak znělo. Nikdy tomu nebylo rozumět a vždy to bylo strašné krátké. Ale byla tam jedna vyjímka. Šel jsem k sobě do pokoje a chtěl jsem zapnout světlo, když jsem slyšel jak někdo řekl "Co to děláš?". Hlas zněl přesně jako od mojí prababičky co v tu dobu byla mrtvá jen pár týdnů(?). Byl to možná první stupeň základní školy. Od té doby už ty přežblepty úplně zmizely a na druhém stupni si napamatuji ani jeden. Celkově jako děcko to vnímání zvuku bylo jiné... stíhačky na obloze byli hlasité a byl to velmi nepříjemný zvuk... když mě byli třeba tři roky tak mě i rozbrečelo... taky mě podráždili zbíječky a bagry. Myslím, že uši byly citlivější a slyšel jsem to trochu jinak.

čo je zlé na samovoľnom prechádzaní do astrálu? Nikdy sa ti to nestalo?
Jeden blízky člen mojej rodiny cvičil jógu. Iba fyzické cvičenia. Natoľko sa tá osoba uvoľnila, že samovoľne vystúpila z tela. No tak sa zľakla toho kovového zvuku, akokeby sa ohýbalo storočné železo, že bola ihneď naspäť v tele. No niekoľko mesiacov mala problém zaspávať na chrbte. Cítila vibrácie, a už šla vonku. Aj na boku bol problém, no menší. Časom to prešlo.


Občas si taky něco takového pamatuji. Ale asi bych to nenazval astrál... spíše oddělení mentálního/snového těla.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů