Nekontrolované plastické myšlení

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Mart.in
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 02 pro 2011, 15:36
pohlaví:

Nekontrolované plastické myšlení

Příspěvekod Mart.in » 02 pro 2011, 15:44

Zdravím vás přátelé adepti!

Pan Bardon v osmém stupni upozorňuje adepta na úzkostlivé bdění nad svým myšlením. Samozřejmně udává důvod oživování pronikavých obrazů v Akáše a jejich následnou realizaci. Co si myslíte o tom, že by se nějaký nešťastník dozvěděl něco málo nepříjemného z minulosti,co by ho hluboce zasáhloa neustále na to myslel několik měsíců,v hlavě přebíral,jak se věci asi ve skutečnosti mněli,přitom pořádně neví,co dokáže po magické stránce,když to tak nazvu.

Ten člověk je velice nadaný,ale o svých schopnostech jen něco málo tuší.No, a pak ten nešňastník navštíví několik málo věštců,či kartářů,jak se titoodborníci nazývají,a ti mu tedy potvrdí,co si přesně o té nešťastné věci myslel,do detajlu mu popíší,jak se celá věc udála, přesně jak si představoval.Ten člověk je opět hluboce zarmoucen,avšak po nějakém čase se dozví,že celá ta zaležitost byla obyčejná lež a on se trápil úplně zbytečně.

Já osobně si myslím,že ten člověk dokáže oživit v Akáše obrazy,které pak dokáže oklamat člověka,který do minulosti umí nahlížet, nebo to o sobě alespoň o sobě tvrdí.A nejedná se také samozřejmně jen o minulost.Myslím si, že takový člověk,pokud mu někdo nevysvětlí,co vlastně provádí,či nato nepříjde sám,může být zbytečně svému okolí nebezpečný.Jestliže se taková osoba dostane třeba s někým do konfliktu a jeho myšlenky mají takovouto tendenci se realizovat,co asi může následovat? Co si o tom myslíte vy?Chtěl bych vás poprosit o váš názor.

Nechci sem zavádět debatu o kartářích, protože vím,že se zde debatuje seriózně o něčem jiném,přesto vás prosím o váš názor, či máte-li s něčím podobným skušenosti.Díky

via
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 8
Registrován: 04 pro 2011, 00:06
pohlaví:

Re: Nekontrolované plastické myšlení

Příspěvekod via » 04 pro 2011, 01:37

Ahoj Mart.in,
zazila som to o com pises. Nie je tazke ovplyvnit kartarky, ci vestcov vlastnymi obrazmi. Napada ma pritom casto aj to, aky takmer danajsky dar je jasnovidnost. Mnohi uletia v zmysle ze uz vsetko vedia a velmi malo robia pre svoj vyvoj. Paradoxne ich samych zaslepi tento dar. Vsetkych ktorych som v zivote stretla a nebolo ich malo, mali velke charakterove problemy, dalej zavislosti, vysoku emocnu ambivalenciu a narcizmus... hlavne ziadne sebauvedomenie. Clovek, ktory nie je v sebe zakotveny, tak je ako list vo vetre, akykolvek vietor aj vanok ho ovplyvni..Nehodnotim to, skor si myslim, ze to musi byt tazky dar a ovela tazsie sa tito ludia dostavaju k poznaniu a rozvoju nez ludia bez tohoto daru. Myslim ze je to specificka cesta ludi, ktori sa maju cosi specificke v tejto realite naucit. Pre mna su v rovine zabavy, viac sa narobis ak chces v ich vyklade selektovat, nez ked sa rozhodnes vziat svoj osud do ruk sam. minulost nevynimajuc. nic a nikomu sa v minulosti nestalo nic take nad cim by nemohol mat/nadobudnut/uvedomit si moc a byt vpokoji.
zaujima ma co si o tom myslia ostatni, co som citala prispevky na tejto stranke, nasla som tu vela mudrych slov..

Mart.in
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 02 pro 2011, 15:36
pohlaví:

Re: Nekontrolované plastické myšlení

Příspěvekod Mart.in » 04 pro 2011, 19:39

Děkuji ti Vio za tvůj příspěvek.

Jsem rád,že je tu někdo s podobnými,i když neblahými zkušenostmi.
Sám jsem měl tu čest se setkat s pár lidmi,kteří jsou velice nadaní,
co se týká duševních schopností, a ani si toho nebyli vědomi.
Nebo aspoň o tom nikdy nehovořily.Kolik překážek,nepříjemností,nemocí nevyjímaje
si přivodily.Já nejsem samozřejmně vyjímka.Dokud je takový člověk dobře naladěný,
optimista,tak je samozřejmně vše v pořádku.Co se však děje,propadne-li takový člověk frustracím,
depresi, no vůbec negativnímu myšlení snad nemusím ani zmiňovat.Jiná stránka věci je zas přičinění cizím vlivem,aby se takový člověk v takovém rozpoložení mysli nacházel.Ano,mluvím o bytostech z nižšího astrálu.Mnohým zde přispívajícím budu svými názory zde možná pro smích,ať už jsou buď jiného názoru,
či berou obezřetnost před negativním myšlením jako samozřejmost.Bardon upozorňuje velice pečlivě před larvami,stíny atd.

Kdo zakusil,vý své.O bytostech z nižšího astrálu nemluvě.Nechci tu nikoho poučovat, možná tu toto téma bylo už rozebíráno.
Normální člověk,podaříli se mu ke svému neštěstí se pod tento vliv dostat,je opravdu chudák.Co když se to ale
stane člověku o kterém jsem psal výše.Ať už je to člověk,který na tyto věci prostě nevěří,či začinájicího adepta,
který prostě jednoduše zkouší vše,co se mu dostane pod ruku.
Přispívá zde jeden člověk,nechci mu nijak ublížit,či křivdit,
ale když čtu a co se kolikrát pokouší,nebo to alespoň zmiňuje,běhá mi mráz po zádech. Ten si opravdu vyloženě říká o malér.

Naštěstí jsou tu myslím tací,kteří mu mohou poradit.Nemyslím tím sebe,já byl právě taky takový kaskadér a nemám dostatečné vědomosti.
Nikoho tady nechci
obcházet,či pomlouvat.Samozřejmně každý jdeme nějakou cestou.On si člověk asi opravdu musí někdy
takzvaně natlouct.Ale abych se vrátil k tématu.Zkrátka člověk s takovým plastickým myšlením pod cizím vlivem je jak neřízená střela.
On neví,proč se mu neustále vynořují v mysli věci,které v něm vyvolávají tu či onu negativní reakci,představu.Je z toho
neš´tastný,začne přemýšlet o tom,že je nemocný.Samozřejmně,Bardon o tom píše v Bráně.Vysvětlete ale člověku takto založenému,
že je pod vlivem buďto stínu,nebo nižší bytosti,která se jen třese na to,co jen ten člověk všechno udělá.

Ono stačí,na co myslí.No máme tu vlastně černého mága proti své vůli,který o tom ano, nemá ani potuchy.
Jen možná zaregistruje,co se děje lidem v jeho okolí,když ho dotyčná bytost krmí myšlenkami nenávisti.Ostatně takový člověk
obrátí své myšlení i proti sobě,výsledek nenechá na sebe dlouho čekat.Takto nadaný člověk je myslím si,bohužel,pro nižší bytosti
velice cenná kořist.To platí o člověku po magické stránce poučeném.Jistě,od toho tu jsou,aby nás pokoušeli atd.
Nechci tu nikoho strašit,či tak,ale je to bohužel reál,
někteří mně dají zapravdu.

Nemůžu na tomto místě nezmínit Bránu.Ne nadarmo je hned na začátku kladen důraz na introspekci.
Kdo chápe tohle opatření hned na začátku,má óóbrovské plus.V opačném případě adept nedělá problémy jen sobě,ale i svému okolí.
Dochází zbytečně k utrpení.Alespoń co jsem zažil já.
Co se týká kartářů,či věštců,souhlasím s tebou.Většinu bych odsunul do roviny zábavy.Nemluvě o takzvaných profesionálech,beroucí
si za své služby vysoké částky.Já sem vůbec skeptický klidem,kteří si za tyto činosti berou peníze.Ostatně jsem se sám
přesvědčil o svém :-)Neříkám,že jsou všichni šarlatáni,někteří mají opravdu ten dar.Ale přesně jak říkáš,
některý z tebou zmiňovaných faktorů jim vidění pokřiví.Osob opravdu čistých,kteří jsou ochotni takto pomoci, a umí to, jsem potkal velice málo.
I tak, díky Bohu za ně.

via
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 8
Registrován: 04 pro 2011, 00:06
pohlaví:

Re: Nekontrolované plastické myšlení

Příspěvekod via » 04 pro 2011, 21:12

Ano tema larev, tienov etc.. tu su rozoberane aj samostatnym forom, ale nemyslim ze bolo povedane vsetko. Napadlo ma mimo misu, ze tie americke knihy o pozitivnom mysleni v niecom ludom pomozzu prave preto ze sa naucia vymanit z negativistickeho myslenia a tak sa zbavia mnozstva lariev. Tak sa aj citia lepsie. skoda ze uz nepracuju so sebauvedomenim, prave naopak. holt uz to chce viac prace tak sa to na biznis nehodi..
K tomu nebezpeciu ludi, ktori sa zahravaju - Myslim si ze kazda dospela osoba je zodpovedna za seba a svoj rozvoj, takze ak niekto vyuziva poznanie negativne ci uz vedome alebo nevedome tak si ho system vie upratat. videla som uz aj extrem - nasilnu smrt mladeho cloveka - cierneho maga, ktory to proste prehanal a svoju moc pouzival na ukoncenie zivotov inych ludi. Mal na to "svaty" dovod a uplne mu to uslo v zmysle "babylonskej veze".. mne tento zazitok dokonale stacil na absolutnu doveru v system. A potom ak si takeho cloveka pritiahnem k sebe, ze mne ublizi tak rozmyslam co sa to so mnou deje, ze som si ho pritiahla. Rozmyslam o sebe, nie o nom. On je len symbol uciva na mojej ceste. Rovnako ako ja som prenho, alebo mozem byt, lebo rozhoduje o tom on sam.. proste nic nie je nahoda.

Mart.in
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 02 pro 2011, 15:36
pohlaví:

Re: Nekontrolované plastické myšlení

Příspěvekod Mart.in » 05 pro 2011, 22:06

Do jaké míry nechá,jak říkáš ty,systém jedince kam zajít, netuším.
Je mně jasné,že si nemůžem dělat každý,co se nám zlíbí,
nebo alespoň si myslet,že naše počínání zůstane bez odezvy,a to ať už
v dobrém,či špatném.
Ale jak říkáš, nic není náhoda.Všechno má svůj ůčel, a zřejmě i to, co považujeme třeba za strašlivé zlo.
Ale to už je trochu jiné téma,a já ti děkuji za tvůj názor.Kdyžtak navrhni nějaké jiné téma,
juknu se na obsah, třeba jsi už tak udělala,třeba budu moct přispět svoji troškou do mlýna.

FTX

Re: Nekontrolované plastické myšlení

Příspěvekod FTX » 17 pro 2011, 13:47

Mart.in píše:Zdravím vás přátelé adepti!
Pan Bardon v osmém stupni upozorňuje adepta na úzkostlivé bdění nad svým myšlením. Samozřejmně udává důvod oživování pronikavých obrazů v Akáše a jejich následnou realizaci.

Bohužel toto numím přímo posoudit. Ale připadá mi, že mentální dynamika nechtěně oživených obrazů je něco trochu odlišného, než o čem píšeš.

Nedoporučoval bych hned každého škatulkovat do kategorie černého mága. To by byla "nemoc z povolání".

Mart.in píše:Co si myslíte o tom, že by se nějaký nešťastník dozvěděl něco málo nepříjemného z minulosti,co by ho hluboce zasáhloa neustále na to myslel několik měsíců,v hlavě přebíral,jak se věci asi ve skutečnosti mněli,přitom pořádně neví,co dokáže po magické stránce,když to tak nazvu.

Může to být třeba dar. Tomu člověku to pomůže jako odrazový můstek ke hledání duchovní cesty. Postupně zjistí, že nikdo nezná na jeho problémy odpověď a bude si ji muset hledat sám.

Takový stav může sice být nepříjemný, ale neohrožuje ani život ani zdraví a tak pouze nutí člověka hledat. Dalo by se tomu říci ideální motivace.

Zkus si zodpovědět na otázku: "Proč to pálí zrovna tebe?" Kdyby to zajímalo tvého kamaráda, tak by hledal odpověď sám. Žádal tě o to, aby jsi do tohoto fóra za něho postnul dotaz na řešení jeho prohlémů?

Většina lidí tyhle problémy vůbec neřeší. Jako "řešení" se běžně používá alkohol a sex. Oba postupy odtrhnou dotyčnou osobu od "hloupých" mentálních obrázků a tím ji bezpečně ochrání před jakoukoliv duchovní cestou.


Mart.in píše:Já osobně si myslím,že ten člověk dokáže oživit v Akáše obrazy,které pak dokáže oklamat člověka,který do minulosti umí nahlížet, nebo to o sobě alespoň o sobě tvrdí.A nejedná se také samozřejmně jen o minulost.Myslím si, že takový člověk,pokud mu někdo nevysvětlí,co vlastně provádí,či nato nepříjde sám,může být zbytečně svému okolí nebezpečný.Jestliže se taková osoba dostane třeba s někým do konfliktu a jeho myšlenky mají takovouto tendenci se realizovat,co asi může následovat? Co si o tom myslíte vy?Chtěl bych vás poprosit o váš názor.

Většinou velkou dynamiku mají nějaká skutečná traumata z minulosti. Může se na ně nalepit i nějaká zdándlivě nesouvisející věc z přítomnosti a pak z toho vzniknout spletenec, který nemá žádnou logiku.

Nemá cenu se tím zabývat, pokud si dotyčná osoba sama nepřeje skutečně najít příčinu. Při takovém hledání se mohou najít kostlivci a tak se může nějakou dobu cítit ještě mnohem hůře.

Mart.in
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 02 pro 2011, 15:36
pohlaví:

Re: Nekontrolované plastické myšlení

Příspěvekod Mart.in » 17 pro 2011, 23:50

Děkuji ti za tvůj názor FTX.

Velice zajímavé.I když to z mého příspěvku asi tak vypadá,za nikoho jsem tu žádný dotaz na řešení
problémů nepostnul.Nikoho nežádám o pomoc.A vůbec tu nemíním řešit,jestli mne o to někdo žádal,
či nikoli.Ptal jsem se na názor, né na řešení.Je to přeci jen téma z Brány které mne zajímá,
né pálí.
To že tento stav neohrožuje na zdraví či životě, to bych z vlastní zkušenosti netvrdil.Ale budiž,
možná jsem to špatně pochopil.Nicméně díky.

FTX

Re: Nekontrolované plastické myšlení

Příspěvekod FTX » 19 pro 2011, 00:29

Mart.in píše:Jestliže se taková osoba dostane třeba s někým do konfliktu a jeho myšlenky mají takovouto tendenci se realizovat,co asi může následovat? Co si o tom myslíte vy?Chtěl bych vás poprosit o váš názor.


Pokud se na to ptáš jen teoreticky, tak je to v přeneseném smyslu to samé, jako kdyby ses ptal řídiče, jestli si neplete spojku s plynem. A kroutil bys hlavou, jak si to může zapamatovat.

Samozřejmě takový řidič existovat může, ale ten se buď řídit naučí nebo vybourá. A jestli spadne z mostu do řeky nebo skončí pod kamionem nebo mu to někdy projde je již jen hříčkou náhody.

---
A pokud tě to zajímají následky chybného myšlení obecně, tak si přečti knihu S.N.Lazareva - Diagnostika karmy.

To co dělá ten tvůj "virtuální kamarád" nevypadá na nějaké závažné provinění. Není v tom žádný úmysl někomu škodit, vadí to jen jemu samotnému.

Mart.in píše:I když to z mého příspěvku asi tak vypadá,za nikoho jsem tu žádný dotaz na řešení
problémů nepostnul. Nikoho nežádám o pomoc. A vůbec tu nemíním řešit,jestli mne o to někdo žádal, či nikoli.

Pro jakoukoliv činnost je nejdůležitější motivace. A pokud by si někdo jen mnul ruce, jak někoho druhého semele karma, tak bych doporučil se zamyslet a meditovat o pozitivních a negativních aspektech živlu vzduchu.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů