Osud

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Osud

Příspěvekod Ondra » 27 bře 2012, 17:08

Co myslíte, řídí si člověk svůj osud, nebo je pevně daný ?

To znamná, že i když vím, že zítra bude také den, tak ale nevím, jestli se ho dožiju. To je hodně nadsazené, ale vystihuje to co jsem měl na mysli.

Ono se sice dá jednoduše říct, že jsem Bohem.... , ale to by znamenalo, že si svůj osud kompletně řídíme. Dle mne tomu tak neni, i když jsme součástí celku , tak vždy tu bude nad námi ta vyšší moc.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Osud

Příspěvekod Cagliostro » 27 bře 2012, 18:34

Plně ne. Na nás je snad jen to, zda budeme volit dobro a nebo zlo. Můj soukromý názor ;)
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Osud

Příspěvekod Anubis » 28 bře 2012, 23:53

Záleží na tom, jakou má člověk sebevládu. Pokud bych měl navázat na C., tak dobro je svoboda a nezávislost; zlo je naopak podléhání svým tendencím tedy otroctví. Člověk volí většinou zlo, protože svoboda se musí vždy tvrdě vybojovat. Taky je zjevné, že čím mají naše závislosti hlubší kořeny, tím dál je určena naše budoucnost. Náš cejch negativně pasivního stavu se zapíše na určitá místa a je pro nás těžké ho rozpustit. Tvoří se osud... nyní se ve vesmírných rovnicích s takovýmto ubožákem počítá jako se ztvrdlou konstantou. Slovy hanáckého nářečí: „Jak ho dale, tak mo belo.“ I v tomto stavu má ale svobodnou vůli a může se vypnout k aktivitě (někdy dokonce musí kvůli tzv. ranám osudu). Proud času je potom vnímán ne jako umrtvující, ale spíše omlazující.

Tady ta šedá mezizóna je hodně široká, labilní stav (jednou je hůř, jindy líp) vlastně prožívá většina lidí na planetě, a tedy i osudovost, i když s rozdílnou mírou fatalismu. Jde o to směřovat ke světlu a ustavičnou prací nakumulovanou minulost překonat až do bodu, kdy dojde k vyrovnání a tedy vymizení všech hrubých sklonů. V tu chvíli začíná člověk pociťovat svobodu a role z hlediska živnosti se mění. Člověk je nyní aktivní a jeho tendence jsou pasivní, tedy stejně ohrožené, jako on sám ve svém počátečním stavu. Protože je teď odpor dolů přibližně stejně velký jako kdysi nahoru, tak jedinec raději zůstane dobrým a po zbytek života piluje drobnosti.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Osud

Příspěvekod Ondra » 31 bře 2012, 16:50

Člověk má svůj osud pevě daný, stejně tak kočka, myš, atd… jednoduše jsi tím kým jsi a to nikdy nezměníš.
Pak se dá celá záležitost osodu rozebrat do nejmenších detailů, ale vše se stejnak točí kolem pevně daného vývoje, kde hlavní roli hrajou určité zkoušky, které když člověk nepřekoná, tak ho osud buď zabije , neobo se bude stále pohybovat v určitém cyklu , než se mu zkoušku podaří překonat. Překoná a hle je tu další zkouška a tak dále...
Člověk nezmění, nebo neobejde předem dané zkoušky. Proto si myslím, že osud je pevně daný.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Osud

Příspěvekod Anubis » 31 bře 2012, 18:13

ekeaze píše:...

Jestliže myslíš osud člověka jako jednotlivce, tak ten měnit jde. On je sice pevně daný, ale jen pro jistotu. To aby měl jedinec, který sklouzne do nevědomosti nějakou budoucnost, je to pojistka a zároveň největší dobro. Po poznání příčin ho lze v okamžitém čase formovat, protože podle univerzálních zákonů upravuješ své jednání a myšlení. Se zvířaty je to jiné, málokdy se stane, že se nějaká zvířecí duše osamostatní, abychom o ní mohli uvažovat jako o individuu. Platí pro ně jiné zákony, protože mají duši kolektivní. Pokud jsi myslel osud člověka jako celku, tak ten jednotlivec změní jen těžko, protože se manipuluje s úplně jinými silami.

Samozřejmě pokud si duch vybere pro tuto inkarnaci nějaké zkoušky, tak má v temperamentu schválně ty činitele, které v potřebné životní situace vyústí. Ale pokročilý duch je většinou vyřeší velmi brzo po tom, co zjistí, jak to vše funguje. Má úplně jinou akceleraci. Májové např. věřili, že každý má v životě tři hlavní výzvy, nebo tomu také říkali dary, i když šlo o negativní znaky. Hledal jsem mezi lidmi stejné typy a přišel jsem na to, že někteří již kolem 20. roku vyřešili třeba 2/3 výzev a jiní po 50 letech života ani jednu. Altruisté zkrátka spěchají, ať mohou fungovat v nadrovinách. Normální lidi si raději nevědomě práci rozloží na celý život a mnoho jich ji ani nesplní.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Osud

Příspěvekod Ondra » 31 bře 2012, 18:46

Ano, sic si z části svůj život tímto utváříš, ale i tak jsou situace , nad kterými nemáš žádnou moc a žádným způsobem nejdou ovlivnit. Stejně tak neovlivníš to, jak dlouho budeš žít (tím nemyslím kouření, špatná životospráva, negativní emoce). To je v moci Nejvyššího.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Osud

Příspěvekod Cagliostro » 31 bře 2012, 22:34

ekeaze píše:Stejně tak neovlivníš to, jak dlouho budeš žít ... To je v moci Nejvyššího.


Počkej, myslíš že taková možnost je zcela v našem hmotném světě nerealná?
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Osud

Příspěvekod Ondra » 31 bře 2012, 22:46

Cagliostro píše:...


Ano, zatím si to myslim.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Osud

Příspěvekod Cagliostro » 01 dub 2012, 09:45

ekeaze píše:
...


V tomto případě se domnívám, že naopak jistá možnost existuje. A těch cest bude jistě několik. Jistě přes bylinky.
Nakonec historie nám několik "nesmrtelných" jmenuje: Cagliostro, Saint Germain. O těch se však spekuluje, jako o podvodnících.
Dále tu máme reportáž Strašidelný dům pana Bulwera-Lyttona Strašidelný dům, ve které vystupuje protipól Cagliostra a Saint Germaina, zlé vůle osobnost, která sice stárne, ale dokázala ovládnout vůlí svůj život a zpomalit jej na tisíce let. Pokud na konci příběhu praví Lytton, že se událost stala, jistě to nemusíme popírat. Nebo také můžeme :roll:
Lytton nám nechává ještě povídku o ovládnutí nesmrtelnosti v románu Zanone, kde vystupují hned dva adepti dobra, kde vidíme nesmrtelnost, i když ten mladší volí pro mládí a lásku smrt.
Nakonec je znám příběh jistého českého bylinkáře, který našel jakousi bylinku, kterou si lze vrátit mládí. Popisoval, jak odešel ze své vesnice, kde přežil své děti a jeho vnuci se na něj dívaly, když nestárnul jako na "strašidlo". Po autorovi bych se musel podívat, někde to mám.
A zaujala mě ta bylinka, neříkal Bardon, že není bylinka, která by na něco nebyla? ;)
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Osud

Příspěvekod Ondra » 01 dub 2012, 11:35

Však o tom vím, ale jsou to pro mne stále jen legendy , mýty a pohádky. Prostě nic co by šlo skutečně doložit.
Něco jiného je to s bylinami. To je bez debat, že si tím může člověk udržet "mládí", už jen vynechání masa z jídelníčku udělá své. Ale navrátit, jakože by jsi omládl třeba o 40 let ? tak tím si moc jistý nejsem.
Je o tom všem hrozně málo informací a ještě tak zabarvených, že se tomu stěží věří.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Osud

Příspěvekod Cagliostro » 01 dub 2012, 11:59

Bohužel, vědecky k tomu není takřka nic.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Osud

Příspěvekod Milda » 04 dub 2012, 14:07

Osud je fiktivni program mysli. Ego program.
Mira vaseho ztotozneni se s timto programem je silne programovani vaseho zivota.
Proto by kartarky mely byt hlavne hodne sudicky a svou prognozou pomahat tem zoufalcum co za nimi chodi pro radu. To co oni sdeli tazateli je potom pri jeho ztotozneni se jeho Osud.

Osud jako predem dany program do budoucna neexistuje. To je ovladaci pohadka pro ovecky.

Osud si tvorime jen my sami. My jsme buh. Nekteri to tusi :-)

Zivot se deje TADY A TED. Bud se s nim svezeme v pritomnosti nebo si ho muzeme upravit.
Vesmir je zive stvoreni a zije dle naseho prani.
Vsichni mame osud jaky sami chceme.
Nez to pochopime, jsme vyucovani zakonem odrazu (karmy) a systemem pricina-nasledek.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Osud

Příspěvekod Ondra » 04 dub 2012, 14:32

Píšeš neustále, že někteří tuší. No myslím, že to tu ví většina. Jenže ono spíše jde o to naplnění, dosažení "právoplatného božství" , cehož běžný člověk nedosahuje. I kdž si jsme ve své podstatě všichni rovni, tak jsou tu jisté odlišnosti urovně vědomí.
Každý máme nadání na něco jiného, v něčem vynikáme více, v něčem méně. Už jen to je určitým osudem.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Osud

Příspěvekod Milda » 04 dub 2012, 15:08

ekeaze píše:Píšeš neustále, že někteří tuší. No myslím, že to tu ví většina. Nevim jestli vetsina, ale az to budes vedet ty, tak to bude poznat z tve odpovedi

Jenže ono spíše jde o to naplnění, dosažení "právoplatného božství" ,Cemu tak rikas? Definuj prosim.

cehož běžný člověk nedosahuje. Bezny clovek je zatim nevedoma ovce.

I kdž si jsme ve své podstatě všichni rovni, tak jsou tu jisté odlišnosti urovně vědomí.
Každý máme nadání na něco jiného, v něčem vynikáme více, v něčem méně. Už jen to je určitým osudem.
Tva definice osudu je od me odlisna. Vetsinou vynikame v tom, co od detstvi trenujeme. Ja v tom vidim pestrost zivota.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Osud

Příspěvekod Ondra » 04 dub 2012, 16:03

Myslím si, že to minimálně z části vím, těžko můžeš Boha definovat slovy, když to tak uděláš, tak dojde k definici tvým egem. Neříkám, že mé ego je správně nastevené, tak aby to z mé odpovědi bylo jasně srozumitelné.
Právoplatným božstvím myslím právě to plné jasně čisté vědomí, kterým nedispnuje bežný člověk.
On by šel udělat takový test. Vybrala by se činnost, kterou v životě nikdo z nás nekonal a věřím, že někomu půjde líp, někomu hůř. To je myslim jasný příklad toho, jakým směrem se bude život ubírat.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů