Zbaveni se fyzicke bolesti

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod Pete » 07 srp 2011, 16:51

Dobry den,
zajimalo by me zda nekdo nezna/neovlada metodu na uplneho zbaveni se fyz bolesti. Vim, ze kdysi bylo v televizi ze par doprovolniku se naucilo nejakou metodu, diky ktere necitili bolest (o hypnozu se nejednalo) ale nic podobneho nemuzu najit. Helpne nekdo ?

Uživatelský avatar
Kvazar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 08 pro 2010, 09:44
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 29×
Obdrženo poděkování:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod Kvazar » 09 srp 2011, 11:39

Zajímavý dotaz.....jak na to skutečně nevim, ale vim, že :
"bolest násobená obavami je daleko intenzivnější"
takže popř. při zranění, když myslíme na nejhorší ( že vykrvácíme, že nedostaneme pomoc včas ), tak se bolest mnohonásobně stupňuje
Paradox, humor, změna

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod Ankhur » 09 srp 2011, 13:52

Pete píše:Helpne nekdo ?


O jakou bolest přesně jde? Možností je víc, jak se zbavit bolesti.

Dá se např. stáhnout energie v místě rukou a vytáhnout tu energii z těla ven a bolest hned zmizí (zmizí do doby než to příčina bolesti znovu energeticky vyprodukuje).
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

FTX

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod FTX » 19 srp 2011, 23:03

ibuprofen?

Na tohle jsou dnešní lékaři mistři. Potlačit bolest bez zvládnutí hmotné příčiny. O duchovní příčině už ani nemluvím.

Když se ti rozsvítí v autě kontrolka, že ti dochází olej, tak také můžeš vyšroubovat všechny kontrolky a pak už se ti žádná nikdy nerozsvítí. Podobné to je s bolestí.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod Pete » 19 srp 2011, 23:10

FTX asi uplne nechapes, o co mi jde.

Jakou bude mit duchovni pricinu zlomena noha, pokud tedy nepocitam karmickou zalezitost ?

Navic, krome fyzicke bolesti zpusobene urazy, mi slo hlavne o jinou vec. Hodne lidi ma strach z smrti, a zvladnuti fyzicke bolesti by jim mohlo pomoct ten strach prekonat. Ovsem ja jsem jiny pripad, po me mysticke smrti, uz z smrti obavy nemam (pouze, pokud by mela prijit predcasne, respektive nesplnil bych zde svuj ukol), ovsem zbavit se strachu z bolesti, to uz je jina. A vzhledem k tomu, ze sebeposkozovani neni vhodna metoda jak se zbavit strachu z bolesti..

FTX

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod FTX » 23 srp 2011, 06:58

Mily Pete,
jakmile se do toho začne míchat strach ze smrti, tak bych to viděl na regresní terapii. Bohužel před nalezením skutečných příčin je třeba spoustu času věnovat odstraňováním situací ze současného života, prenatálu a porodu.

Proto bych doporučoval raději meditovat o těchto dvou věcech:
Pokora - to znamená, že nemáš žádné výhrady před jakoukoliv situací, kterou ti naservíruje Božská Prozřetelnost

Vděčnost - to znamená, že dáváš plnou důvěru Božské Prozřetelnosti a jsi za každou situaci ve svém životě rád.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod Pete » 23 srp 2011, 12:05

Ctes vubec, co pisu ? Rekl jsem , ze strach ze smrti nemam, pouze z bolesti. Navic jsem ted pred dulezitou zivotnu situaci, a prijmul jsem to s pokorou, ze at se to stane tak ci tak, tak nebudu nci namitat a pujdu tou cestou.

A pokud neslo o me, ale o ostatni, tak si myslim ze do urcite miry je strach z smrti normalni. A takovym lidem by cosi i mohlo pomoct kdyby zvladli fyzickou bolest, samozrejme je to jen jedna ze stranek smrti a k uplnemu vyreseni by to nestacilo.

FTX

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod FTX » 23 srp 2011, 19:19

Pete píše:
Pete píše:uz z smrti obavy nemam (pouze, pokud by mela prijit predcasne, respektive nesplnil bych zde svuj ukol

Pete píše:Ctes vubec, co pisu ?

Ovšem, ten text v závorce úplně mění význam. Za to se může schovat cokoliv. Promiň, že ti nečtu myšlenky. Komunikace psaným textem má svá specifika a bohužel produkuje plno nedorozumění. Na toto téma by to chtělo samostatný článek.

Jinak samozřejmě do obecné diskuse píši obecné věci t.j. i pro ostatní.

Ještě doplňuji, že jakýkoliv neodůvodněný strach z čehokoliv může mít svůj kořínek někde hluboko. To mu neubírá na tom, že není reálný.

Prakticky vzato, někdy to, co přijde po smrti, je daleko horší než smrt sama.

Uživatelský avatar
Kvazar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 08 pro 2010, 09:44
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 29×
Obdrženo poděkování:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod Kvazar » 29 srp 2011, 15:55

FTX píše:Prakticky vzato, někdy to, co přijde po smrti, je daleko horší než smrt sama.


FTX tím jsi myslel, působení karmy i po smrti, nebo při novém začátku??

kdyby se mě někdo zeptal, jestli se bojim smrti, tak bych odpověděl, že ne, ale záleží na tom, jaký by měla smrt průběh
na smrti, ale není nic špatného, je to přirozený rytmus života.....smutnější je to, že většina lidí, co znam, tak ani pořádně nežije :(

obavy z ní můžeme mít, ale i většina obav co máme během života, se většinou ani nestane.....je jen v naší mysli a souží nás.......a přitom je to jen prázdná iluze, která nad námi nemá žádnou moc

ke všem bolestem co pocitujeme je nutno projevit smířlivost, jelikož se to mělo stát, protože se to zkrátka stalo........já v bolesti nevidim trápení, ale ponaučení

jestli v tom, co jsem napsal vidí alespon malou odchylku, tak prosím o dopověď, abych se mohl poučit ;)
Paradox, humor, změna

FTX

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod FTX » 03 zář 2011, 09:35

Kvazar píše:FTX tím jsi myslel, působení karmy i po smrti, nebo při novém začátku??

Co se tak pamatuji, tak vědomí je kontinuum a nerozlišuje smrt a nový začátek. Vypadá to, že v okamžiku ukončení fyzické existence bytost žije v jiné úrovni podobně jako ve snu. A pak se třeba "probudí" při porodu.

Dokud si podobné informace neověříš sám pro sebe, tak je to jen intelektuální hraní. To se můžeme dohadovat o pravdivosti napsaného.

Nechce se mi popisovat své vlastní vzpomínky.

Přečti si nejdříve tohle:
http://jedubaba.blog.cz/rubrika/franchezzuv-odkaz-1-i
Připadá mi to pro prvotní představu velmi dobré.

Kvazar píše:jestli v tom, co jsem napsal vidí alespon malou odchylku, tak prosím o dopověď, abych se mohl poučit ;)

Hledat malé odchylky je cesta do pekel. Každý má svůj mikrokosmos a jeho vnímání může být mírně odlišné a přesto z jeho zorného úhlu správné.

Uživatelský avatar
Kvazar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 08 pro 2010, 09:44
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 29×
Obdrženo poděkování:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod Kvazar » 04 zář 2011, 17:09

FTX píše:Každý má svůj mikrokosmos a jeho vnímání může být mírně odlišné a přesto z jeho zorného úhlu správné.


-to je sice možné, ale existuje má pravda ( zorný úhel ) ,tvoje pravda a pravda..
-opravou malých odchylek se postupně dopracovává každý velkých věcí
-některé věci jsou již dané, at se nám to líbí nebo ne, ale při studování duchovna si musí každý pěstovat kritické myšlení a víru opírat nejen o rozum, ale i intuici , tak proto rád slyšim oponaci druhých, která mě vždy vede někam dál
- bez těchto předpokladů se stává dotyčný dogmatistou.....v horším i fanatikem
Paradox, humor, změna

via
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 8
Registrován: 04 pro 2011, 00:06
pohlaví:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod via » 04 pro 2011, 22:07

S fyzickou bolestou to mam rozrobene od malicka. Posledne sa mi s nou dari tak ze ju pocuvam. Prekrocit strach bola najvacsia vec, neviem v tom poradit ako sa to robi, neviem to zopakovat, ale uz sa mi to podarilo. konecne. takze kazdu bolest vnimam ako signifikantnu, akoby ma zastavi a pytam sa seba co sa deje? pre nieco ma zastavi. vnimam to ako ucenie od systemu, niekam idem, nieco robim, niecomu sa venujem a pritom nevnimam ze to nie je ok, nevidim to. takze sa zacnem venovat sebe, stisim sa aj od veci, ktore robim na mentalnej, duchovnej urovni. postavim sa v duchu na razcestie a necham sa tam v tichu stat, iba pocuvam. Ked pochopim tak bolest zmizne alebo sa zmierni podla toho co zistim. Niekedy ma vyznam aj cas tak sa to stane az casom, ktory potrebujem na celu tu vec. Neponukam priklad, zda sa mi to prilis intimne, ale verim ze to pochopis..ak to bude mat nejaky vyznam v tom v com sa pytas. neexistuju nahody a ani zlomena noha a bolest z toho plynuca nie je od veci ale je o Tebe - je to Tvoja noha a s Tebou sa rozprava. Aj to ze je to zlomenina aj bolest, ktoru ma tiez kazdy so zlomenou nohou inu a v inej intenzite. Chvalabohu cim viac ju clovek citi tym skor moze pocut...a tym skor moze odist ked odovzda odkaz, teda ked clovek pocuje. Niekedy len nema byt urobene to co by si bez bolesti robil a niekedy je to o pokore ktora cloveku unikne napr ked si mysli ze bolest je otravna lebo mu len berie cas ktory by mohol venovat efektivnejsie, zmysluplnejsie..vracia ho k zemi a hovori o nerovnovahe. Vlastne nejde o to co to je, je to situacne, ale ak je otazkou ako ta bolest zmizne tak zmizne ked je odkaz pochopeny. aspon mne to funguje

aggel
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 1
Registrován: 24 úno 2010, 11:25
pohlaví:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod aggel » 24 úno 2012, 18:47

Myslím si že ano.Moje babička (která byla učitelka) a musím dodat, že není příliš nakloněna duchovním vědám mi vykládala o případu, při kterém jeden její žák vyléčil prudkou nevolnost svého spolužáka ,,vkládáním rukou,,.Když mu sáhla na dlaně byly několikanásobně teplejší než zbytek těla.Když to konzultovala s chlapcovými rodiči, dozvěděla se, že tato schopnost se v jejich rodině projevuje už několik generací.Vidím to jako způsob léčení, který popsal Mistr v kapitole o předávání životní energie.V tomhle případě se (podle mého) jedná o vrozenou schopnost, kterou si dotyčný není schopný nijak vysvětlit a přítomnost oné schopnosti příjmá jaho fakt.Nicméně tyto schopnosti považuji za průkazné.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod Milda » 04 dub 2012, 14:30

Pete píše:Jakou bude mit duchovni pricinu zlomena noha, pokud tedy nepocitam karmickou zalezitost ?
Kazda nemoc i uraz jsou psychosomaticke zalezitosti. I u urazu stejne jako u nemoci mas duchovni pricinu. Ta fyzicka pricina uz je jen fyzicka realizace ve hmote. Vzdy se ptej proc? A zapomen na karmu. To je na samostatnou diskuzi.
Bolest je jen signalizacni kontrolka, ze neco delas spatne.


Navic, krome fyzicke bolesti zpusobene urazy, mi slo hlavne o jinou vec. Hodne lidi ma strach z smrti, a zvladnuti fyzicke bolesti by jim mohlo pomoct ten strach prekonat.
Ja se cely zivot bal bolesti a specialne bolesti pri smrti. Loni jsem si uzil tolik bolesti, ze uz se nebojim. Kdyz je bolesti hodne a nejde ani silnymi prasky tlumit a nemuzes ani brecet, protoze mikropohyb pri vzlyku pusobi jeste vetsi bolest, tak se tomu konecne odevzdas a citis skoro bolestnou slast ci ekstazi. Tezko to jde slovy popsat.

Ovsem ja jsem jiny pripad, po me mysticke smrti,
Cemu tak prosim rikas?

uz z smrti obavy nemam (pouze, pokud by mela prijit predcasne, respektive nesplnil bych zde svuj ukol), ovsem zbavit se strachu z bolesti, to uz je jina.
Strach ze smrti je jen v tve hlave. Je to ego program, ktery muzes preprogramovat. Neexistuje zadna predcasna smrt a nejsou zde ukoly, krom tech, ktere mas ve sve hlave a dal sis je tam sam. Jsou to ego programy ci dohody sama se sebou.


Jana
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 46
Registrován: 17 úno 2012, 14:41
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod Jana » 06 dub 2012, 13:29

Také jsem prožila několikrát fizickou bolest.
Jo bylo to nepříjemné a když to přešlo,tak jsem se cítila líp než před bolestí.Ptala jsem se sebe sama proč? Při silné bolesti nejsem schopna myslet na prkotiny jen se soustředím na bolest.Pro mne to byla očista mysli.Stejné to je i s emocemi,v tu chvíli mě nezajímalo co si doktor třeba myslí atd.Možná je bolest člověku nějak užitečná,něco jako upřímný přítel.Ten řekne pravdu i když bolí.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů