Osud

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Osud

Příspěvekod Milda » 07 dub 2012, 20:06

Prvotni chaos se nejlepe pochopi jako nekonecna prilezitost Jin.
Nahoda neexistuje.
Dokonce pocitacove generatory nahodnych cisel jsou matematicke operace s ciselnymi radami.
Osud je tva svobodna vule Jang.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Osud

Příspěvekod Anubis » 07 dub 2012, 20:51

Milda píše:kdyz nevis tak to prosim nekomentuj, jen muzes nekoho zmast, dal to byly smyslenky, sorry

Promiň, ale raději si počkám na odpověď někoho, kdo ví víc, než že je v alchymii pravda. :) Zmást nemůžu nikoho právě díky tomu, že jsem hned na začátku svou neznalost přiznal. Moc ještě nerozumíš, co je to diskuse. Já si už od začátku přeji, aby mě můj oponent vyvedl z omylu, čímž mě obohatí. Toho nádherného pocitu usmíření se ovšem ty asi nikdy nedočkáš, protože když něco napíšeš, tak rozděluješ lidi jen na ty, se kterými to „rezonuje“ a se kterými naopak ne. Zde jde vidět, jak i pravdivá slova mohou být mrtvá. Ty se „boji“ nevyhýbáš díky povznesení, ale kvůli strachu. Proto ses také vrátil na toto fórum, cítíš tady nějaký přesah, kterému nerozumíš.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Osud

Příspěvekod Ondra » 08 dub 2012, 12:07

Osud = svoboná vůle ?

Když někdo během života přijde například o zrak, nebo se dítě narodí s nějakým postižením, tak je to jeho svoboná vůle ? Jasně, dá se na to použít karmický koncept ( ne vždy !!! ) , ale označit to jako svobodnou vůli mi přijde nesmysl.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Osud

Příspěvekod Cagliostro » 08 dub 2012, 12:21

To je samozřejmě nesmysl. Všimněte si, že i v deníku Horev říká Aziel, že kdo se narodí nějak postižen, je lépe, zemře-li jako dítě, že nepatří ještě do této sféry, protože je na nižší duchovní úrovni, a proto sem prostě nepatří.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Osud

Příspěvekod Ondra » 08 dub 2012, 12:40

S takovými lidmi jsem pracoval 3 roky a skutečně sem partřej. Zřejmě někteří potřebují prožít takovouto zkušenost. Jestli z karmického důvodu, nebo ne je vedlejší, navíc to nikdy nemůžeme s jistotou říct.
Tam mi bylo neustále dáváno najevo, jak se svým osudem tito lidé museli smířit. U některých to bylo skutečně něco...

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Osud

Příspěvekod Milda » 08 dub 2012, 16:15

Osud si ridime sami.
Nase dnesni myslenky a ciny tvori nas budouci zivot.

Mejme na mysli jen to co chceme.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Osud

Příspěvekod Ondra » 08 dub 2012, 16:45

Milda píše:...


V určitých mezích s tebou samo souhlasím, ale stále to neodpovídá např. na předchozí příspěvek. Dokázal by jsi to nějakým způsobem vysvětlit ?

Nepopírám působnost svoboné vůle, ale těžko je v mé moci tvořit například sluneční soustavy a galxie. Tím dávám najevo, že nemáme v rukou veškerou moc, ale jen její část. Jsme bytosti už stvořené (božské idividuality), tudíž je vždy nad námi stvořitel.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Osud

Příspěvekod Cagliostro » 08 dub 2012, 16:54

ekeaze píše:S takovými lidmi jsem pracoval 3 roky a skutečně sem partřej. Zřejmě někteří potřebují prožít takovouto zkušenost. Jestli z karmického důvodu, nebo ne je vedlejší, navíc to nikdy nemůžeme s jistotou říct.
Tam mi bylo neustále dáváno najevo, jak se svým osudem tito lidé museli smířit. U některých to bylo skutečně něco...


Osobně, někdy je pro ně (a pro jejich blízké-z materiálního hlediska) smrt vysvobození. Třeba, co má za zkušenost takový chudák, který se narodí, a nemůže se pohybovat, je hluchý a slepý? I když si to prožije, a dá mu to zkušenost, smrt je zde vysvobození.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Osud

Příspěvekod Milda » 09 dub 2012, 05:49

1. Jsme buh, ktery tvori galaxie. Jsme jeho kousek hologramu. Zijeme individualni zkusenost.
2. Kvalitu zkusenosti nehodnotime, ale prozivame. Hodnoti vzdy nase ego.
3. Kdyz jde ingividualizovana bozska jiskra do Stvoreni, inkarnuje se do lidskeho tela a proziva lidsky zivot. Tesi se na tu velkou hru.
4. Telesni mrzaci ziji a sbiraji svou zivotni zkusenost. Pokud se tak narodi, hledejme pricinu u rodicu a v rodine. Tvoreni deti neni jen spojeni spermie a vajicka. Je to ritual, ktery i kdyz neni znam a respektovan, tak funguje stale jako gravitace.
5. Stvoreni je zive. Je to super zivocich. Zijeme zivot v zivote.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Osud

Příspěvekod Ondra » 09 dub 2012, 11:14

Dik za odpověď

locki
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 61
Registrován: 02 pro 2011, 23:54
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Osud

Příspěvekod locki » 09 dub 2012, 18:56

Anubis(ekeaze a dalsi): Narazime na velmi hluboke tema(neslucitelne spojene s tim, cemu rikame osud) - proc Stvoritel vlastne vysel ze sebe a zacal tvorit. Pristoupenim na toto chapani jsme sice uz automaticky v zidokrestanskem nahledu, ale pojdme jeho interpretaci opustit v tom, v cem je vetsinove tradovan spatne. Buh neni neschopny blb, aby se mu stvoreni vymklo, nebo aby vytvarel predem jasne situace s moznosti ochutnat poznani, zacit rozlisovat a pak to hasil, aby to zas bylo "jako driv".

Pocatecni jednota je jina, nez ta konecna. Pocatecni je Buh sam o sobe a bylo Jeho rozhodnuti tuto jednotu opustit, vyjit ze sebe a rozdavat Zivot. Cilem neni navrat do stavu Boha sameho o sobe. Cil je, nahlizeno timto zpusobem, jednota na mnohosti. Stvoreni, jako obraz Boha. Svobodne nahlizejici a prozivajici(idealne vedome) Boha coby Zivot.

Ne tedy jen ta puvodni jednota Boha sameho v sobe, ktera je nevycerpatelnym zdrojem tvoreni a zaroven neprohlednutelnym tajemstvim. Kdo tvori a dava Zivot se netouzi vratit do nestvorene jednoty sebe sama. Oslavuje se (s)tvorenim. Prekroceni duality tak nevede zpet do 1. Trojka je zde prostredkem i cilem. Stvoritel(1) oslavujici se ve stvoreni(2) a jejich vztah(3). Pokud se jako stvoreny obracim k Bohu a raduji se z Nej a podilim se na tvoreni v harmonii a vztahu s nim, je to vic, nez bylo na "pocatku". Primarni jednota je Prazdnota, finalni jednota je naplnena.

Mnoho lidi si mysli, ze kdyby se jim povedlo svoje individualni vedomi pozbyt vymenou za vedomi Boha, zrusi nezadouci dualitu. A praktikuji podle tohoto presvedceni duchovni cestu. Celkem marne. Zijeme v te tolik zprofanovane trojjedinosti, jejiz podstatou je laska. Jsem Syn a ziju s Otcem v jednote Ducha. To je ta finalni jednota i prostredek na ceste k ni. To je Zivot.

Vim, ze je to velmi kusovite a zaslouzilo by si to vyrazne delsi pojednani. Mozna je lepe to vysvetlonat v konceptu taoistickem, ktery je mene osobni...ale snad je zrejma esence. Buh dava Zivot, aby byl jeho oslavou, ne aby se k Nemu povinne vracel donucen Jeho radem. Spatne je pouze to, co brani, aby se Zivotem oslavoval Buh a zere Zivot pro sebe sama. Stvoreni se nevraci do Jednoty, ze ktere vzeslo, ale je Jednotou Boha, Stvoreneho a jejich vzajemnosti.

Abych se vyhnul zbytecne diskusi o konceptu, na kterem jsem to vysvetlovani postavil dovolim si malou taoistickou vsuvku. Vsichni vime, jak vypada symbol Jin/Jang. Pokud by cilem byl pocatecni stav, vse bychom mohli vyjadrit prostou cernou teckou. Idealne nekonecne malou. My tu ale mame jednotu(kruh) jenz je vztahem stvoreneho a nestvoreneho z nichz kazde obsahuje i toho druheho. Velmi trefne, kdyz neprehledneme podstatne - ze oboji vzajemne tvori spolu celek, jenz je tim tretim z minuleho vysvetlovaciho konceptu - Jednotou stvoreni.

Nasim spolecnym osudem, pratele, tedy neni odmaznout se coby individualita ve prospech prvotni jednoty nestvoreneho, ale obsahnout celek zive Jednoty stvoreneho. Jak v tom zije treba ta nahoda si v pripade zajmu necham do dalsiho prispevku, tenhle uz je nechutne dlouhej.
Stay well on your way and follow the Sign.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Osud

Příspěvekod Anubis » 09 dub 2012, 21:03

locki píše:Pocatecni jednota je jina, nez ta konecna. Pocatecni je Buh sam o sobe a bylo Jeho rozhodnuti tuto jednotu opustit, vyjit ze sebe a rozdavat Zivot. Cilem neni navrat do stavu Boha sameho o sobe. Cil je, nahlizeno timto zpusobem, jednota na mnohosti. Stvoreni, jako obraz Boha. Svobodne nahlizejici a prozivajici(idealne vedome) Boha coby Zivot...

...Pokud se jako stvoreny obracim k Bohu a raduji se z Nej a podilim se na tvoreni v harmonii a vztahu s nim, je to vic, nez bylo na "pocatku". Primarni jednota je Prazdnota, finalni jednota je naplnena.

Ten proces, který popisuješ, mi není cizí. Problém je v tom, že tento tvůj cíl vidím jen jako dílčí. Z absolutního hlediska není mezi prvotní a konečnou jednotou rozdílu. Nemůžeš napsat, že jakákoliv jednota je prázdnota, tím ignoruješ samotný průběh tvoření. Stručně řečeno, 1 se za žádných okolností nerovná 0. Původní prázdnota (0) se musí v sobě zrcadlit (0/0), tedy musí se poznat (0↔0), aby vytvořila něco, co NENÍ tzn. jednotu (1). Bůh z jednoty nevystupuje, jednota je jeho projekcí. Jeho podstata je neprojevená, a tu já hledám. Proto jsem čiré vědomí filosoficky vypreparoval z obou alchymických prvků... Opět opakuji, že cestu k 3 potažmo k 1 v žádném případě neznevažuju! Jdouce za světlem si chráníme pravost naší cesty, ale na samotném konci je třeba se pustit i toho světla.


locki píše:... Vsichni vime, jak vypada symbol Jin/Jang...

Ano, vím jak vypadá symbol jin-jang, ale nikdy by mě nenapadlo na něj nahlížet jako na cíl snažení. Spíš mě upozorňuje na kolotání a blud dialektiky a také na to, že v projeveném světě nenajdu ideál. Nutí mne obrátit pozornost mimo časoprostor.

Vidět tento symbol jako souhru projeveného a neprojeveného mi přijde liché. Neprojevené se může projevit v projeveném, ale naopak to nejde. Jakékoliv projevené se po přechodu na druhou stranu rovnice zneguje. Kdežto 0 může existovat kdekoliv v projeveném.
Naposledy upravil(a) Anubis dne 09 dub 2012, 21:22, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Osud

Příspěvekod Cagliostro » 09 dub 2012, 21:20

Poukažme trojitost z Egypta:
1 je Osiris
2 je Isis
3 je Horus

V katolicke: Otec (1), syn (2) a duch sv. (3).
Ego sum, qui sum!

locki
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 61
Registrován: 02 pro 2011, 23:54
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Osud

Příspěvekod locki » 09 dub 2012, 22:14

Anubis: Vubec nemam problem s Tvym prvnim komentarem, protoze uchopovat slovy tohle je velice tezke a jsem rad za takove doplneni, kteremu naprosto rozumim a vzajemnym vymezovanim ukazujeme na to, co vyjadrit muzeme jen tezko, pacto je to neuchopitelne, presto podstatne. Na samotnem konci je potreba se pustit vseho a kdo se pusti, ten vi. ;)

Druhy komentar musim doplnit. Ten symbol neni cil, je to symbol jednoty(i duality, trojnosti a v zasade mnohosti) sveta. Kdyz budes stat pred ukolem to poznani, ktere vyjadrujes v prvnim komentari vyjadrit, proste nejak musis vyjadrit i to ne-byti. Typicky se to ve vetsine kultur symbolizovalo cernotou. Nepodcenujme a neznevazujme projevene...ono je opravdu pro ne-projevene stejne dulezite jako naopak.

Osud, to nase hlavni tema je hodne ovlivnitelny prave tim, jak se projevene postavi k neprojevenemu a jak se s nim snoubi. Kdyztak to jeste doplnim zitra.
Stay well on your way and follow the Sign.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Osud

Příspěvekod Milda » 10 dub 2012, 06:38

Ten posledni odstavec se mi libi.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů