Osud

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Osud

Příspěvekod Ondra » 10 dub 2012, 16:06

locki:
No , tedy moc nesouhlasím, že primární Jednota je prázdnotou, ta je dle mne naoprosto všeobsahující. Pokud by se mělo mluvit o prázdnotě, tak by jsme se museli dostat k nule , k nebytí ( ain, ain soph, ain soph aur - zvláštní , že i zde se objevuje ta trojice ). Jenota jako taková je už projevená obsahující vše , všechny další čísla , ale tím i zároveň všechny další čísla obsahují číslo jedna.
Jak si došel k tomu, že počáteční Jednota je prázdota ?

Jinak si rád přečtu tvůj pohled na náhodu v procesu stvoření.

locki
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 61
Registrován: 02 pro 2011, 23:54
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Osud

Příspěvekod locki » 11 dub 2012, 10:41

ekeaze: Abychom se nezapletli do slov, pokusim se to ilustrovat na prozitku ryze bardonovskem. Pozorujme myslenky, jako v prvnim cviceni BKOZ. Uplne uvolnene a lhostejne je nechme vznikat, zit a zanikat. A ted se zamerme na to z ceho vznikaji...co je to temne, nepruhledne, neprostupne, prazdne, neprojevene a presto vsechny myslenky rodici? Zkus to uchopit. Nelze to. Zkus to vymezit. Nelze to. Zkus to popsat...taky to moc nelze. Taoiste tomu rikaji Tao. Je prazdne? Je plne vseho? Oboje muzeme rict a oboje je stejne ne-pravda. To je puvodni jednota. Bozi tajemstvi, Buh sam, ktery vse rodi, ze ktereho se vse rodi, ale sam o sobe je neviditelny, neuchopitelny - kdybychom to chteli v teistickem ramci vyjadrit. Primarni jednota.

Mnozi, kteri poznali(nejinak, nez opravdovym obracenim pozornosti "dovnitr", ktere tak vyzdvihuje mystika), ze tu je tento Zdroj - at uz ho budeme popisovat a nazyvat jakkoliv - zacnou blbnout v tom smyslu, ze za cil ustanovi navrat do tohoto zdroje. Pokud budu pokracovat v nasem prikladu, za idealni povazuji, kdyz zadne myslenky nejsou, pouze spocinuti ve Zdroji. To je ale podle meho klicova chyba. Cesta zpet neni. Tento Zdroj se rozhodl tvorit a v kazdem projevu to dela, stejnetak jako to dela v nasi mysli. Projev je Mu stejne vlastni, jako ne-projev. Pokud v projevenem nejak koname i neprojevene nam "odpovi". Ziji spolu v jednote, kterou podle meho pekne vyjadruje prave symbol Jin/Jang. To je ovsem jednota jina, nez je jednota prazdna, neprojevena.

Toto rozdeleni je tak v nasem svete jen umele, protoze uz tu mame projev i jeho Zdroj a redukce pouze na Zdroj neni mozna. Presto se o ni mnozi pokousi. Filozoficky i duchovni praxi. Nic v projevu jim pak neprijde dulezite, kazdy projev je stejne dobry jako kterykoliv jiny, relativizace z pohledu ne-projevu je lakava, vse se pak zda strasne jednoduche a "vyresene". Zname to. Tezko se takhle orientovanym vysvetluje, ze je to spatne. ;) Pokud uz nejak koketujeme s magii respektujeme projevene i ne-projevene a to vidim na magicke ceste jako spravne. Projev ma sva pravidla a ta je nutne respektovat...zvlast proto, ze ne-projevene je zdrojem i techto pravidel. ;)

Z vyse uvedeneho pak vyplyva, ze Osud je treba naplnit, ne zrusit, vyvazat se z nej apod. Naplneni je i v nasich rukach, osud je mozne menit.
Stay well on your way and follow the Sign.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Osud

Příspěvekod Cagliostro » 14 dub 2012, 18:12

Napadla mě trochu jiná situace, ve které je rozpor. Osud dvojčat. Většinou mají dvojčata stejnou cestu, žení se ve stejnou dobu atp. až do své smrti. Pak ovšem máme jiné případy dvojčat, kdy např. jedno zemře a má úplně jiný osud (žije třeba o několik desítek let déle) atd.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Osud

Příspěvekod Milda » 17 dub 2012, 12:34

Cagliostro píše:Poukažme trojitost z Egypta:
1 je Osiris
2 je Isis
3 je Horus

V katolicke: Otec (1), syn (2) a duch sv. (3).

V Egyptské trojnosti jde o trojici žena, muž a syn.
V katolicke trojnosti jde o muzskou linii.
I kdyz jsem jiz slysel i o vykladu, kdy duch sv. zastupuje zensky princip.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Osud

Příspěvekod Milda » 17 dub 2012, 12:44

Cagliostro píše:Napadla mě trochu jiná situace, ve které je rozpor. Osud dvojčat. Většinou mají dvojčata stejnou cestu, žení se ve stejnou dobu atp. až do své smrti. Pak ovšem máme jiné případy dvojčat, kdy např. jedno zemře a má úplně jiný osud (žije třeba o několik desítek let déle) atd.

Dvojcata jsou 2 bytosti, ktere se lisi telem (DNA) a mysli (EGEM).
DNA maji podobna ci stejna a vypadaji fyzicky stejne.
Ego maji programovane podobne a jsou si mentalne blizka.
Osud si ridi kazde samo a proto se jejich cesty postupne individualizuji a ony ziskavaji individualni zkusenost zivota.
Zivot je zivy a nevraci se do pocatecni jednoty. Zije!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Osud

Příspěvekod Ondra » 17 dub 2012, 13:10

Milda píše: V Egyptské trojnosti jde o trojici žena, muž a syn.


Nuit / Hadit / Ra-Hoor-Khuit

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Osud

Příspěvekod Cagliostro » 17 dub 2012, 14:13

Milda píše:
Cagliostro píše:Poukažme trojitost z Egypta:
1 je Osiris
2 je Isis
3 je Horus

V katolicke: Otec (1), syn (2) a duch sv. (3).

V Egyptské trojnosti jde o trojici žena, muž a syn.
V katolicke trojnosti jde o muzskou linii.
I kdyz jsem jiz slysel i o vykladu, kdy duch sv. zastupuje zensky princip.


V těchto trojitostech není myšleno to, jaký je jaký princip (mužský či ženský). Ale duchovní.

ekeaze píše:
Nuit / Hadit / Ra-Hoor-Khuit


K tomu nemám co dodat :P
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
AlA777
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 74
Registrován: 27 kvě 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Osud

Příspěvekod AlA777 » 18 dub 2012, 14:07

ekeaze píše:
Milda píše: V Egyptské trojnosti jde o trojici žena, muž a syn.


Nuit / Hadit / Ra-Hoor-Khuit

To trosku michas hrusky s jabkama.. :)
Ja jsem slysel o: Atum Ra - Ptah - Ptah Ra
"Seekers there are in plenty: but they are almost all seekers of personal advantage. I can find so very few Seekers after Truth.
Sa’adi

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Osud

Příspěvekod Milda » 18 dub 2012, 19:55

AlA777 píše:
ekeaze píše:
Milda píše: V Egyptské trojnosti jde o trojici žena, muž a syn.


Nuit / Hadit / Ra-Hoor-Khuit

To trosku michas hrusky s jabkama.. :)
Ja jsem slysel o: Atum Ra - Ptah - Ptah Ra

Tech jmen je cela rada a obsahuji informaci Muz-Zena-Dite.
Jina trojnost muze byt Buh-muzsky princip-ZENSKY PRINCIP.

ZENSKY PRINCIP v katolicismu ve svate trojici je Duch svaty.
Co na to krestani?

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Osud

Příspěvekod Ondra » 18 dub 2012, 20:07

AlA777 : nemíchám
Nuit - prostor - což jest souhrn možností všeho druhu - a Hadit, kterýkoliv bod, jenž tyto zkušenosti zakouší. (Tato idea je doslova z důvodu pohodlnosti symbolizována egyptskou bohyní Nuit, zaklánějící se ženou jakožto klenbou noční oblohy. Hadit má za symbol okřídlený glóbus v srdci Nuit.)
Co se týče Ra hoor Khuita, tak je třeba alespoň trochu nahlédnout do Thelemské nauky, tam je to jasně vysvětleno, ale chápu, že to pro někoho může být problém.

Každopádně jsem už out of topic.

Uživatelský avatar
AlA777
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 74
Registrován: 27 kvě 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Osud

Příspěvekod AlA777 » 18 dub 2012, 21:13

ekeaze: prave to slouceni thelemickeho Ra Hoor Khuita s egyptskym "panteonem" mi prijde jako hrusky a jabka, ale nic ve zlem. Musim oprasit thelemickou knihovnu. :)
"Seekers there are in plenty: but they are almost all seekers of personal advantage. I can find so very few Seekers after Truth.
Sa’adi

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Osud

Příspěvekod Cagliostro » 19 dub 2012, 08:39

ekeaze píše:
Co se týče Ra hoor Khuita, tak je třeba alespoň trochu nahlédnout do Thelemské nauky, tam je to jasně vysvětleno, ale chápu, že to pro někoho může být problém.


AlA777 píše: prave to slouceni thelemickeho Ra Hoor Khuita s egyptskym "panteonem" mi prijde jako hrusky a jabka, ale nic ve zlem. Musim oprasit thelemickou knihovnu. :)


Překvapuje mě, že Thelema má tak velké jméno. Učení sira Crowleyho je trochu škodolibá, trochu pravdivá.
Zkusím to trochu převrátit, na jeden faktor-velekněze:
Osiris-velekněz.
Isis-velekněžka
Horus-žák veleknězů

Často se píše jeden špek-o egyptských knězích, a jsou pomynuté kněžky. Mnohé egyptské kulty měli velekněžky, nejen v Egyptě. V Egyptě byl např. kult Eset a Nebhtet.
Ego sum, qui sum!

locki
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 61
Registrován: 02 pro 2011, 23:54
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Osud

Příspěvekod locki » 19 dub 2012, 12:11

Osobne bych nabadal spis k prozitku trojnosti. Jak si to kdo pojmenuje je pak druhotne. Krisit predstavy a prozitky lidi pred 2 az 6 tisici lety stejne nejde jinak, nez mit prozitek a pak kriticky koukat do jake miry ma blizko k jejich zachyceni.

Trojice se zrcadli v mnoha moznych primerech a existujicich vztazich. Duch svaty v krestanstvi jako zenska slozka nefiguruje. Jsou to typicky vyklady, kdyz uz nekdo nevi kudy kam a nema vhled. Duch svaty je mnohem vice vztahem otce a syna a jejich jednotou. Zde je potreba mit nadhled nad blizkovychodni mentalitou, ktera dodnes bere zenskou(a zensky princip) jako zcela druhorady fenomen - ke sve vlastni(ale vzhledem k dopadu na nas i k nasi) skode.

Vratim-li se k prozitku trojnosti, tak jako klic k ni bych videl nelpeni(neznamena popirani, nebo ignoranci) na jednote, ani na dualite. Je tu citit z mnoha pohledu na vec, ze dualita je vnimana bud negativne, nebo jako neco k vyreseni. Kdyz uz to takhle brat, pak cesta neni v navratu do 1, ale prekroceni do 3. Trojjedinost je mysterium, ktere ma velikou hodnotu a zasveceni do nej je klicove. Evidentne je to tak vnimano jiz nejmene cela tisicileti.
Stay well on your way and follow the Sign.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Osud

Příspěvekod Milda » 19 dub 2012, 13:52

Napsal jsem:
V Egyptské trojnosti jde o trojici žena, muž a syn.
V katolicke trojnosti jde o muzskou linii.
I kdyz jsem jiz slysel i o vykladu, kdy duch sv. zastupuje zensky princip.

Trojnosti je vic.
I rozdeleni prvotniho jednotneho boha do dualniho principu je trojnost
BUH LASKA ZIVOT

Doplnim o jednu mou oblibenou trojnost:
Preji vam Zdravi, Stesti a Lasku.

Vi nekdo proc preji takto?
Co je to za trojnost??
;-)

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Osud

Příspěvekod Cagliostro » 22 dub 2012, 12:36

locki píše:
Vratim-li se k prozitku trojnosti, tak jako klic k ni bych videl nelpeni(neznamena popirani, nebo ignoranci) na jednote, ani na dualite. Je tu citit z mnoha pohledu na vec, ze dualita je vnimana bud negativne, nebo jako neco k vyreseni. Kdyz uz to takhle brat, pak cesta neni v navratu do 1, ale prekroceni do 3. Trojjedinost je mysterium, ktere ma velikou hodnotu a zasveceni do nej je klicove. Evidentne je to tak vnimano jiz nejmene cela tisicileti.


Chronologicky to tak musí řádově být :P Na co by také bylo něco, co se tvoří od nuly k nule? I když nemůžeme docenit ten rozhled, kam to úplně nahoře vede, nějaký cíl to mít musí. Začíná to jednotkou, pokračuje dualitou a trojkou.
Ego sum, qui sum!


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů