Zbaveni se fyzicke bolesti

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod Anubis » 11 dub 2012, 17:18

locki píše:...

Ten tvůj materialismus vidím spíš v tom, že máš potřebu lidi přesvědčovat, že cesta má vést odněkud někam jinam, aby snad uznali vykonanou práci. Pokud se totiž oba konce spojí, tak vznikne třeba kruh a čin, potažmo celá cesta je materialisty viděna jako bláznovství. Všichni ale víme, že duchovní cesta je cestou vnitřní a podobá se spíše putování po nehmotných (např. elektrických) polích, v jejichž středu je vždy mocný náboj, který nás, resp. naše smysly přitahuje. Vlastní myšlenky, city i touhy se tak u pasivních lidí vztahují převážně k projevenému světu. A bude to tak vždy, dokud uvnitř sebe neobjevíme pravou podstatu, náš pól. Pochopíme, že naše gró přitahují pouze odlišnosti hmotného světa. Nakonec vidíme, že to, že jsme tak blízko viditelnému světu neznamená, že jsme jeho součástí.

Proto děláme všechny ty cviky, které nám pomáhají překonat „psychickou gravitaci“. Na hranici každého nového pole musíme za sebou nechat ať už více, nebo méně hmotné tělo (kvůli nesnesitelnému napětí). Až konečně zbyde jen holé vědomí, které se spojí v nekonečnu s nábojem s nulovým potenciálem. Je to velký návrat domů...

Vědomím jsme nyní v univerzálním a poměr mezi fyzikou a metafyzikou upravujeme právě podle vibrace žáka nebo posluchače. To je zde trošku problém, protože jsme každý na jiném stupni poznání a poslední dobou je to tu docela chaos (nikdo si prakticky nerozumí s nikým). Vyvážení živlů v určitých rovinách vede k různým fyziologickým změnám, které hmotné tělo očistí. Mnozí se však této transformace obávají, protože cítí, že si už nebudou tak „užívat“ - lidé mají rádi náhody, katastrofy, překvapení atp. Po tomto procesu už nemůže být nikdo materialistou, protože vidí, jak ho vyšší síla sama vede. I v případě, že žije velmi aktivním životem poznává, že ve vztahu k jeho životu náhod i nehod ubývá, a to právě proto, aby je mohl lépe analyzovat a kýžený řád opět našel. Naivně nepochybuje o tom, že se tak děje i u lidí v jeho okolí, že i oni cítí řád a mají víru v dobro. Bohužel tomu tak není a nelze jim to vysvětlit, zmíněné poznání je totiž z jiného světa.

locki
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 61
Registrován: 02 pro 2011, 23:54
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod locki » 12 dub 2012, 10:46

Anubis: Nemam potrebu presvedcovat. Mam rad pestrost, jsem rad, ze druzi jsou jini. Snad mam potrebu sdilet urcite prozitky a zkusenosti, coz je myslim vcelku cil ruznych for.

V cem se neshodujeme je, ze zbyde jen hole vedomi(pokud zvolime cestu magie). Ani z toho, jak to popisujes moudry nejsem. Proc se tedy potacis po ruznych "polich" a sferach? Abys skoncil u holeho vedomi, ktere jsi nikdy nepozbyl a ktere vzdy mas? Ano, to hole vedomi je tady vzdy. Cele jogicke a mysticke skoly se venuji upevnovani v nem a spocivani v nem. Temata magie berou jako kazde jine odvadeni pozornosti od cireho Vedomi a celekm pravem. Na tenhle navrat domu rozhodne neni potreba magie, neni potreba prekonavat nesnesitelna napeti a opoustet hmotne telo. Hole Vedomi je tu a ted.

S tretim odstavcem nemam problem az po slovo "uzivat" vcetne. ;) To, ze cloveka "vyssi sila" vede, ze nahod ubyva take neni problem. Abys ovsem eliminoval nahodu, ktera proste je jednim z principu stvoreni, musis se stat celkem. Pripodobnim to na kostce. Hazejme s ni. Dokud mame maly pocet pokusu, bude rozlozeni nahodne. Cim mene pokusu, tim vetsi nahoda. Zatimco pri nekonecne mnoha pokusech bude rozdeleni zcela radne, pro kazdou stranu presne jedna sestina. Cim vic pokusu, tim vic se budeme blizit radu, cim mene, tim hure budeme predikovat kolik jednotlivych cisel padne, protoze je tu proste prvek nahody.

Nase hmotne zivoty jsou natolik docasne, ze jsme v teto docasnosti vystaveni nahode. Z hlediska celistveho vedomi(rekneme vse-vedomi a pozor, ne nutne z hledika holeho vedomi) je nakonec mozne nahlizet vsechny docasne nahody jako rad, podobne jako v pripade vsech moznych hodu kostkou.

Viru v dobro sdilime. Rad citime, muzeme jim naplnovat svuj zivot, otevirat se vsehomiru a s tim snizovat nahodnost. Nezapominejme ale, ze kdyz strom z jednoho sveho kvetu vypusti do vetru miliony pylovych zrn, neni zadny rad, ktery by striktne predem urcil, jake z tech pylovych zrn doletne ve vetrnych virech na bliznu kvetu jineho stromu a splodi semeno.

Ten vedomy navrat "domu" je zacatek. ;) Pak teprve ve skutecnosti zijeme a nejsme pouze svetsti. Ale v tom mezi nami problem nevidim, zda se, ze tu zkusenost oba mame a zijeme z ni.

Marvin: Ok, ale ta karma se vytvari i tady a ted. Nova karma, nove priciny. Z toho co rikas chapu, ze to vidis spis tak, ze karma uz je nejak dana nekde z minula jen se vezeme. S tim ovsem nesouhlasim a rikam znova - karma se tvori i ted a tady, nove priciny zasevaji semena novych nasledku. Kdyz si tohle clovek odvazi(a to je Odvaha!) pripustit, nehleda priciny jen v minulosti sve duse, ale prijima svet, svobodnou vuli jinych bytosti, ktere vstupuji ze sve aktualni vule novymi ciny do jeho zivota a nakonec prijme v pokore i tu nahodu, ktera prave jemu mrstila vetrem prach do oci, vytre si jej, priste si vezme bryle a nehleda pricinu onech zrnek prachu ve svych ocich v predem danem osudu, nebo zasluze z minulych zivotu. ;) Je to pochopitelne?
Stay well on your way and follow the Sign.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod marvin » 12 dub 2012, 11:37

jo. jednou jsme ve společnosti dobrých přátel měli takovou scénku. Kamarádka říká svému příteli - Už jsem ti koupila jako dárek tři hrníčky a ty jsi je všechny rozbil... to musí určitě něco znamenat! ..řekla s vážným obličejem. . No a můj druhý kamarád ji na to říka: "No to znamená jenom jedno - už mu nekupuj žádné hrníčky! :)"

ta scénka byla hodně komická, ale myslím, že v ní byla zároveň hluboká pravda. a je to, co se snaží podle mě Locki říct, že bychom neměli vždy řešit tyhle "meta-příčiny" ..ale soustředit se na současnot a hmotnou úroveň..

mimochodem ti dva se pak po 8letech stejně rozešli a našli si jiné partnery:-)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod Anubis » 12 dub 2012, 11:41

locki píše:V cem se neshodujeme je, ze zbyde jen hole vedomi(pokud zvolime cestu magie). Ani z toho, jak to popisujes moudry nejsem. Proc se tedy potacis po ruznych "polich" a sferach? Abys skoncil u holeho vedomi, ktere jsi nikdy nepozbyl a ktere vzdy mas? Ano, to hole vedomi je tady vzdy. Cele jogicke a mysticke skoly se venuji upevnovani v nem a spocivani v nem. Temata magie berou jako kazde jine odvadeni pozornosti od cireho Vedomi a celekm pravem. Na tenhle navrat domu rozhodne neni potreba magie, neni potreba prekonavat nesnesitelna napeti a opoustet hmotne telo. Hole Vedomi je tu a ted.

Magie je poněkud širší pojem. Nejhrubší rozdělení je na psychurgii a teurgii (v tomto ideovém pořadí). Psychurgie má prakticky stejný cíl, jako různé jógy. Analogie najdeme jak ve cvičeních, tak v utváření postojů popř. morálních kvalit a konečně i v dovršení (viz 10. st. BKOZ), kde se spojujeme s Átmanem. Po polích se potácím proto, že potřebuju zažít Boha v absolutní formě. I když si řeknu, jo mám ho, super, tak se dříve nebo později objeví pochybnosti. To ale samozřejmě jen u lidí, kteří jsou schopni introspektivní práce. Zjistí totiž, že se na svět dívají pořád „stejnýma očima“, a to není dobré. Je třeba zřít z hloubi duše a to nesvede nikdo, kdo neprožil vnitřní boj. Já jsem to připodobnil k elektrickému poli, protože to tak cítím a přišlo mi to příhodné, ale každý si může najít své přirovnání. Jen jsem na tom chtěl naznačit tu vnitřní práci, překonávání odporů a cestu za nulovým vnitřním napětím.


locki píše:náhoda atd.

Jsem rád, že znáš teorii pravděpodobnosti. Vidíš ty křivky (nebo přímky) po nekonečném počtu pokusů? Přesně tohle jsem myslel jako vidění řádu z absolutního hlediska. Nakonec si možná budeme rozumět. To vědomí je ve všem, svý k svému sedá a dotváří řád. Zmínění stromu v této souvislosti bylo chytré, nemůžu totiž osamostatnit strom a vymyslet si x stejných v našem světě, protože i kdybych měl stejný rod, tak mám vždycky jiné podmínky. Tahle příroda je zemí spojena a proto je třeba zkoumat ji z širšího hlediska. Pokud se podíváme na jakýkoliv ekosystém jako na celek, tak ten řád opět najdeme.


locki píše:S tim ovsem nesouhlasim a rikam znova - karma se tvori i ted a tady, nove priciny zasevaji semena novych nasledku.

Jestliže se člověk uvelebí vědomím ve 4. a vyšší čakře, tak už žádnou karmu netvoří. Tedy alespoň tu, kterou by musel později řešit (tzv. temnou, krvavou apod.). Proto se sebou můžeme zabývat z retrospektivního pohledu - jsme vyrovnaní.

locki
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 61
Registrován: 02 pro 2011, 23:54
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod locki » 19 dub 2012, 11:39

Anubis: Ok. Nulovemu napeti rikam spocinuti v prirozenosti a asi tim myslime oba to same.

Ty krivky smerujici k radu v nekonecnu vidim. Mym cilem bylo ale prave ukazat na ten zpusob, jak radu vubec nevadi princip nahody v casnosti a castecnosti. Snazim se tim korigovat popularni(protoze prinasejici jednoduche vse-odpovedi, ktere osobne nemam rad) teorie o tom, ze vse ma naprosty rad a je v podstate dano. ;) V ekosystemu je to podobne...velka dilci neusporadanost, nahodnost a svoboda, ktera ale dohromady hraje. To je mnohem uzasnejsi a zivejsi, nez sice krystalicky cisty, ale umrtvujici rad.

Uz jsem tu zminoval sirokou cestu, kterou se da v ramci svobody jit, aniz by clovek mel problemy a vytvarel si zasadni karmicke zatizeni. S temi cakrami nevim, to je otazka, kterou bych musel vic promyslet. Zda se mi, ze rada lidskych demonu v historii to vedomi mela hodne vysoko a krvava karma kolem nich jen kvetla, ale priznavam, ze podivat se na to timhle zpusobem mi vlastni prilis neni, tak to neber jako vytku.
Stay well on your way and follow the Sign.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod Anubis » 19 dub 2012, 13:11

locki píše:... Zda se mi, ze rada lidskych demonu v historii to vedomi mela hodne vysoko a krvava karma kolem nich jen kvetla,...

Podobnou reakci jsem čekal. Teď už je mi mnohem jasnější tvůj postoj. Děkuji za povídání.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod Milda » 21 dub 2012, 14:23

Ty rozdilnosti a pestrost jsou prave to hlavni co dela Zivot Zivotem.
Kdyby vsichni byli stejni a jednali dle radu, tak by prichazela stagnace a nezivot.

Po smrti vaseho tela poleti male slunicko (Duch, individualizovana castecka boha) primou carou do velkeho slunce slozeneho z miliard slunicek a vsechna ta slunicka se tesi na zivotni pribeh nove prichoziho slunicka.
Vletnutim slunicka do slunicek se cely zivotni pribeh slunicka prenese jako zkusenost na vsechna slunicka ve slunci a vsechny pribehy vsech slunicek co kdy byli a co kdy a kde zazili ziska i vase slunicko.

Slunicka si chodi do Stvoreni, ktere sami tvori, zahrat uzasnou hru Zivot a po skonceni hry predaji svuj prozitek, svou zivotni zkusenost ostatnim bratrickum slunickum.
SLUNICKO TAKE PO SMRTI TELA ZISKA POHLED NA JEHO ZIVOT Z OPTIKY OSTATNICH ZIVOTA SE UCASTNICICH HRACU.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod Milda » 21 dub 2012, 14:29

Anubis píše:
locki píše:... Zda se mi, ze rada lidskych demonu v historii to vedomi mela hodne vysoko a krvava karma kolem nich jen kvetla,...

Podobnou reakci jsem čekal. Teď už je mi mnohem jasnější tvůj postoj. Děkuji za povídání.


Me se to s tou karmou, 4.cakrou a demonama a s krvavou karmou nelibi a neladi mi to.
Kazdy jedna podle svobodne vule a pokud chce byt takovy nebo makovy, tak muze i je.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod Anubis » 21 dub 2012, 15:21

Milda píše:Me se to s tou karmou, 4.cakrou a demonama a s krvavou karmou nelibi a neladi mi to...

To nevadí, ladit ti bude vždy jen tobě podobné. Zkrátka jsem doufal, že tu někdo (už) má tu zkušenost, ale asi jsem přestřelil. Žít s vědomím ve 4. čakře není nízká meta. Všechny činy, postoje, myšlenky atp. vycházející z tohoto stavu jsou nevinné. Je to jen jeden z dalších kroků na cestě za stavem Krista.


Ježíš píše:"Amen, pravím vám, jestliže se neobrátíte a nebudete jako děti, nevejdete do království nebeského."

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod Milda » 21 dub 2012, 16:02

Ježíš píše:"Amen, pravím vám, jestliže se neobrátíte a nebudete jako děti, nevejdete do království nebeského."
[/quote]
Toto mi naopak ladi.
Zde prave Jezis nabada zit v pritomnosti jako deti. Nabada zit s odprogramovanym egem jako deti, ktere v egu maji minimum skodlivych ego programu (dohod ci myslenkovych ztotozneni) .
Z deti si muzeme vzit priklad.
DETI ZIJI TADY A TED.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod Anubis » 21 dub 2012, 16:06

Milda píše:Toto mi naopak ladi...

Tak to je tím, že nevíš o čakrách. Což vlastně ničemu nevadí... Vzhůru do přítomnosti!

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod Milda » 21 dub 2012, 18:53

O Cakrach vim.
Pres 4. Cakru muzes sdilet Lasku s ostatnimi bytostmi a celym Stvorenim, i kdyz to proudeni nelze takto videt doslova, to je hlavni proud ale zapojuje se cele telo a dal...

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod Anubis » 21 dub 2012, 19:19

Milda píše:O Cakrach vim.
Pres 4. Cakru muzes sdilet Lasku s ostatnimi bytostmi a celym Stvorenim, i kdyz to proudeni nelze takto videt doslova, to je hlavni proud ale zapojuje se cele telo a dal...

Dobře, tak víš, že něco takového existuje, ale neumíš si to spojit s kvalitou vědomí a karmou. To, že můžeš sdílet lásku s celým stovřením apod. je sice hezké, ale prakticky to skoro nikdo neumí (i když o tom všichni žvaní). Často se o čakramech mluví jako o nástrojích, ale není to úplně přesné. Žít v anahatě znamená mít vibračně stejné vědomí, jako toto centrum, které je velmi čisté a subtilní (až tak, že vzhledem k projevenému světu nediferencuje). Už jsem viděl nespočet lidí (hlavně žen), kteří takhle do šířky rozdávali lásku, ale s anahatou to nemělo nic společného. Nedokázali hadí sílu v tomto lotosu stabilně udržet. Vždy byly jejich ideje moc zabarveny sentimentem a pohybovaly se na úrovni 2., řídčeji 3. čakry.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod Milda » 21 dub 2012, 19:28

Ja Lasku sdilim.
Kdyz te obejmu, tak bys to citil silneji nez po netu.
Je to krasa, je to klid v udoli.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod Anubis » 21 dub 2012, 19:33

Milda píše:Kdyz te obejmu, tak bys to citil silneji nez po netu.

O tom právě mluvím. Univerzální láska na úrovni 4. čakramu jde cítit stejně přes internet i osobně. Zkus začít cvičit Bránu a bude ti to jasnější.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů