Tón při meditaci

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
FTX

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod FTX » 20 dub 2012, 10:04

Anubis píše:....

Když to čtu, tak mě napadá, že jedna technika opuštění těla spočívá právě v imaginaci tónu a jeho neustálém zvyšování.

Mimochodem W.Mistelle píše o tom, že člověk může být v nějaké úzké oblasti daleko více vyvinut než v ostatních. A dokonce může být jeho vývoj lepší, než všech lidí na Zemi. Ovšem jiné oblasti nejsou zdaleka tak vyvinuté. Proto je třeba se zaměřit na to, co mi jde nejhůře.

Může to být i tvůj případ v souvislosti s astrálním cestováním.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod Anubis » 20 dub 2012, 11:19

FTX píše:... Ovšem jiné oblasti nejsou zdaleka tak vyvinuté. Proto je třeba se zaměřit na to, co mi jde nejhůře...

Děkuji za „pozitivní“ příspěvek. Tu techniku někde nemáš, že bych ji vyzkoušel? Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že jsem v akustice stále napřed ať dělám, co dělám. Řešení bude asi v VI. a VII. st. Půjdu tedy pozvolna a s AT vědomě zatím vycházet nebudu.

BTW: Snad se nebojíš, že tě budu chodit strašit. :D

To mi připomíná, jak šla Papuse děsit jedna čarodějnice a když se do určité míry materializovala za dveřmi a začla do nich bušit, tak po ní sekl šavlí. Na fyzickém těle jí poté našli zranění, kterému podlehla.

Uživatelský avatar
kedrigern
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 148
Registrován: 08 srp 2010, 19:41
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 25×
Obdrženo poděkování: 27×

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod kedrigern » 22 dub 2012, 16:01

Něco o tónech a astrálním cestování jsem kdysy četl zde:
http://marlitan.iglu.cz/index.php?what=praxe

Nicméně si nejsem jistý, jestli je to přesně to, co měl FTX na mysli.
May the Awareness be with you. Kedrigern z Hor Tichého Hromu

FTX

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod FTX » 24 dub 2012, 00:02

kedrigern píše:Nicméně si nejsem jistý, jestli je to přesně to, co měl FTX na mysli.


Cituji z knihy Josefa Veselého, Magie, strana 54:

Se zavřenýma očima poslouchejte notu malé "d" hranou na piano či flétnu. (nehrajete-li sami, požádejte o pomoc hudebně založeného kolegu). Nyní si vybavte tón o oktávu vyšší. Opět si můžete pomoci hudebním nástrojem. Pak následuje tón opět o oktávu vyšší atd pokud stačí rozsah nástroje.
Imaginujte, že se cítíte tím lehčí, čím je tón vyšší. Možná ucítíte v hlavě zvláštní vibrace. Nechte tón stoupat stále výše a výše a představujete si, že stoupá až ke stropu. Když už je tak vysoký, jak to jen jde otevřte oči a budete překvapeni, uvidíte-li fyzycké tělo pod sebou. Naknec nechte toho "dvojníka" sestoupit zpět do fyzického těla.

PS: Opraveno Jan->Josef, dík
Naposledy upravil(a) FTX dne 24 dub 2012, 15:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod Anubis » 24 dub 2012, 08:31

kedrigern píše:Něco o tónech a astrálním cestování jsem kdysy četl zde:

Díky, přečtu si to. Po zběžném zkouknutí jsem tam narazil na svou dávnou hračku - psychowalkman. Jde pomocí něj dosáhnout určitých stavů, ale tělo jsem při používání nikdy neopustil. Je v něm i program pro tzv. OBE, který umí zmrtvit tělo a hyperaktivizovat mysl zároveň. Jenže ty zvuky a ta světla z brýlí mě vždycky udržela silou v těle. Byl tam taky dobrý program na vyčištění mysli, který mě, jako tehdejšího začátečníka, hodně překvapil. Díky němu jsem věděl, jak má prázdnota přibližně vypadat a pak už zbývalo to jen napodobit...

Jinak tuhle krabičku je spíš lepší si půjčit. Pokud ji touží někdo vlastnit, tak bych ji nekupoval u nás. Nevím, jak to je teď, ale kdysi byly ceny u nás přibližně trojnásobné oproti např. USA.


FTX píše:Cituji z knihy...

Protože mi to FTX poslal už dříve, tak jsem to mohl vyzkoušet. Tělo jsem sice vědomě neopustil, ale vyvolalo to u mě fenomén, který už jsem v minulosti zažil. Nutno podotknout, že to provázely docela neblahé vedlejší účinky. Ale bude to nejspíš má chyba.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod Milda » 26 dub 2012, 15:03

Anubis píše:
Může mi někdo potvrdit souvislost mezi hloubkou zažitého stavu a slyšeného tónu? Většinou totiž slyším tóny o frekvenci cca 2 - 18 kHz (na hranici slyšitelnosti) a včera poprvé mi tam skočilo něco kolem 800 Hz, což bylo dost hlasité překvapení. Stalo se tak při cvičení hromadění životní energie 3. stupně. Přestával jsem cítit tělo a pak jsem si všiml, že mám v sobě zaryté nehty palců (cosmic mudra).

Vetsina lidi tony nad 15kHz uz neslysi.
800Hz nebo 2kHz jsou bezne frekvence.

Cele lidske telo je slozene z ruznych frekvenci a ruznych amplitud.
Ciste sinusove frekvence se v prirode nevyskytuji.
Kazdou krivku lze Fourierovou analyzou rozlozit na soucet zakladnich sinusovych krivek.

Tva mysl i tve telo jsou schopni generovat jakoukoliv frekvenci i akustickou.
Pokud chces tak muzes poslouchat nebo vnimat jakoukoliv frekvenci.

Me osobne by moc nebavilo ke vsem svetskym zvukum poslouchat jeste 2 sinusove frekvence.
Nebo je to pekna zkusenost?

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod Anubis » 26 dub 2012, 15:35

Milda píše:Me osobne by moc nebavilo ke vsem svetskym zvukum poslouchat jeste 2 sinusove frekvence.
Nebo je to pekna zkusenost?

Tu nejde o to, jestli tě to baví nebo je to pěkné apod. Když zaměřím pozornost jen na vnější svět, tak neslyším nic. Důležité je, že se s tou frekvencí mění úroveň vědomí. Takže pomocí toho jde vytvořit metoda k dosažení některých cílů. Ty další dvě frekvence slyším až při meditaci. Pro fungování v normálním životě stačí v 99% času to, co jsem nazval jako alfa vědomí. To neznamená, že ho někteří lidi nežijou, jen ho zkrátka neslyší a musí si pomoct intuitivními metodami.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod Cagliostro » 26 dub 2012, 15:37

Anubis píše:..

Trochu mě překvapuješ s Psychowolkmenem, myslel jsem, že to již dnes nikdo nezná :P měl jsem ho jednou půjčený, v podstatě jde dosáhnout stejného výsledku i jinak pomocí cvičení. Tedy ve většině případů 8-)
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod Anubis » 26 dub 2012, 15:52

Cagliostro píše:Trochu mě překvapuješ s Psychowolkmenem, myslel jsem, že to již dnes nikdo nezná :P měl jsem ho jednou půjčený, v podstatě jde dosáhnout stejného výsledku i jinak pomocí cvičení. Tedy ve většině případů 8-)

Chtěl jsem ho i různě testovat a psát účinky z dlouhodobého hlediska. Ale je to časově náročné, tak šel do šuplíku. Když jsem byl malý, tak mi ho táta půjčil a tehdy jsem poprvé pochopil, co to je jiné vnímání. Měl jsem tam nějaký hodinový program a zdálo se mi to jako 5 minut. Ale byl to tehda nějaký starý typ, ještě dost agresivní (nebo jsem neuměl regulovat svítivost). Tekly mi z toho slzy. :)

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod Cagliostro » 26 dub 2012, 16:02

V podstatě mi před lety když to začlo být používáno (snad konec 90 let?) onen vynález Psychowolkmen, bylo to ohromné Hallo, ale byl jsem z něj spíše zklamaný. Souhlasím, že půjčit stačí.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 542
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 101×
Obdrženo poděkování: 64×
Kontaktovat uživatele:

Stále slyšitelný vysokofrekvenční zvuk

Příspěvekod Firzen » 30 zář 2012, 21:05

Ahoj všichni,

jistě ten zvuk znáte - nebo alespoň většina z vás - stačí být chvíli v tiché mítnosti a hned slyšíte takový šumivý vysokofrekvenční zvuk. Ten zvuk zná asi každý, otázkou však je, co je tento zvuk? Debatovali jsme o tom už někdy s přítelkyní, ale k ničemu rozumnému jsme nedošli. Někdo se na to teď ptal na Alušce, tak mě napadlo tu záhadu zkusit vyřešit, respektive nechat si poradit. :D

Ještě doplním, že jsem si jistý, že ten zvuk jsem slyšel vždycky a že tedy nesouvisí s jakýmkoli duchovním cvičením. Jinak taky se mi zdá, že při tranzu jsem slyšel ten samý zvuk, akorát pulzující a hlasitější.

Uživatelský avatar
kedrigern
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 148
Registrován: 08 srp 2010, 19:41
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 25×
Obdrženo poděkování: 27×

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod kedrigern » 30 zář 2012, 22:52

Já k tomu mohu jen zopakovat, co jsem v tomto vlákně psal už 05 čer 2011, 15:12: popisovanému zvuku odpovídá lékařská diagnóza tinitus, tj. je to něco, co by nemělo být. Když jsem ale byl ale letos na kurzu vipassany, tak nám lektor tvrdil, že to je "zvuk ticha" a že to je normální, jen to někteří lidé nevnímají.
Ještě dodatek: na tom kurzu mi připadalo, že pokud jsem venku v přírodě, tak i pokud je ticho, tak ten zvuk neslyším, jen pokud jsem v místnosti nebo třeba v autě, když po jízdě vypnu motor.
May the Awareness be with you. Kedrigern z Hor Tichého Hromu

duchykk
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 67
Registrován: 30 zář 2012, 20:54
pohlaví: Muž

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod duchykk » 30 zář 2012, 23:02

kedrigern píše:Něco o tónech a astrálním cestování jsem kdysy četl zde:
http://marlitan.iglu.cz/index.php?what=praxe

Nicméně si nejsem jistý, jestli je to přesně to, co měl FTX na mysli.



taky mam takovy pocit ze kdyz jsme byl vebnku slysel jsme spise takove napeti jako tlumene neco..

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod marvin » 30 zář 2012, 23:22

hele to vysokofrekvencni pisteni slysim jenom ve meste.. mimo nej moc ne.. v lese, nebo v prirode se s tim podle me nesetkas.. rekl bych ze je to spis presycenym vzduchem vsema ruznyma frekvencema atd atd.. elektrosmog..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod Anubis » 30 zář 2012, 23:35

Weinfurter v Ohnivém keři se v této souvislosti odkazuje na Sv. Terezii (+moje poznámky v závorkách):

Sv. Terezie píše:
... Když však velký Král (stvořitel), který sídlí v Hradu (naše nitro) vidí jejich* dobrou vůli, tu ve svém velikém milosrdenství je přitáhne zase k Sobě a dovolí jim, jako dobrý Pastýř, slyšeti Jeho hlas a sice hvízdáním tak jemným a tichým, že sotva toho pozorují. A tento Jeho hlas je napomíná, aby již netrvaly (asi ovce?) v tomto bludu, ale aby se vrátily do svého obydlí. Toto hvízdání Pastýře má takovou moc, že opustí smysly a síly duše zevní věci a odebéřou se do Hradu. Domnívám se, že jsem tuto věc nikdy tak dobře nevysvětlila jako nyní...

* Myšleni jsou zde bývalí obyvatelé hradu, kteří svůj domov zradili a přidali se k jinému národu, aby poté venku našli svou zkázu. Následně žádají Krále o vpuštění zpět do Hradu. Pochodují po dvoře a klepou na vrata.



Weinfurter potom dokládá, že je to také projev probouzející se Hadí síly. Podle Minaříka se tyto zvuky dále mění podle toho, ve kterém čakramu se Hadí síla usídlila. Úplné ticho je podle něj tuším až ve 4. nebo při přechodu na 5. čakru.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů