Talismany, amulety, drahokamy...

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Kvazar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 08 pro 2010, 09:44
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 29×
Obdrženo poděkování:

Re: Magické pomůcky

Příspěvekod Kvazar » 24 pro 2010, 14:18

čau
zajímali by mě vaše názory a zkušenosti ohledně magických pomůcek:

jestli někdo toho hodně ví o magickém trojhranu tak bych si to rád poslechl. vím co to je a k čemu slouží ,ale četl jsem o něm v knize praxe magické evokace a moc tam k tomu napsáno není... takže jsem si o tom nemohl utvořit tzv. "ucelený obraz"
Paradox, humor, změna

Jara
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 5
Registrován: 12 črc 2012, 16:41
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Talismany

Příspěvekod Jara » 15 črc 2012, 23:10

Dobry den,
Rad by jsem se prosim zeptal, jestli je tady nekdo, kdo ma zkusenosti s talismany ? Narazil jsem na pana (astrologa) ktery vyrabi talismany napr. podle Corneliuse Agrippy, Picatrixu atd. Vim, ze se o nich Frantisek Bardon zminuje v Praxi Magicke Evokace, ale rad by jsem slysel nazor nekoho, kdo s talismany ma vlastni zkusenost. Predem srdecne dekuji.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 358×

Re: Talismany

Příspěvekod Adam » 16 črc 2012, 01:59

Aniž bych zkušenost měl, předpokládám, že ten, kdo ji má, se tě zeptá, co přesně tě zajímá? Jestli mohou fungovat? Ano, mohou. Co všechno mohou dokázat / přivodit? To bude záviset zejména na zkušenosti tvůrce, ale spektrum může být široké od ochranných talismanů nejrůznějšího druhu až po talismany, které mají za cíl něco pozitivního / žádoucího k tobě přitáhnout. Člověk, který absolvoval Bránu by už po nějakém 5. stupni neměl mít problém vyrábět jednoduché talismany i sám...

Vše dobré,

Adam
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Talismany

Příspěvekod Pete » 16 črc 2012, 15:56

Adam myslim si ze prehanis, na to aby si clovek vyrobil a slouzil mu talisman nepotrebuje 5ty stupen. Samozrejme ze od takoveho Astrologa bude talisman ucinnejsi nez od nekoho kdo je v 1-2 stupni brany, ale presto si ho muze vyrobit a urcite mu bude fungovat (ale mel by prinejmensim alespon verit v to ze to funguje, a zjistit si co nejvic co dany symbol znamena)

U talismanu je strasne hodne faktoru ktere to ovlivnuji

a) material, zaklad pro energeticke fluidum
b) tvar (svatá geometrie), tu by už ten kdo ho nosí měl alespon znát symboliku toho talismanu.. ale je tu i faktor Tvarového zářiče.. tudíž ruzné symboly (spirálá, kruh) vyzařují energii i kdyz na to neverime a nezname jejich symboliku
c) nabiti, napojeni - nekdo ho nechava nabijet na slunci, nekdo ho nabiji vlastni energii, nekdo ho napoji na kosmickou energii odkud ji cerpa
d) ocisteni - hodne amuletu (popr materialu) prenasi negativni energii do sebe, tudiz by se mel obcas udelat jednodussi ritual ocisteni (treba k tomu rict par slov typu "Necht voda omyje z tohoto amuletu vsechno negativni" a dat to pod proud vody, posypat to soli atd atd)

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 101×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Talismany

Příspěvekod Firzen » 17 črc 2012, 19:57

Dva talismany mi vyráběl jeden kamarád, jeden mám já a druhý jsem dal přítelkyni. Oba jsou opravdu úžasné, a mají chránit proti temnotě zvenku i zevnitř. Svoji roli zvládají bravurně, a i po půl roce jsou stále celkem silné.

Ale cítím, že zas asi není dobré ty talismany nadužívat.

FTX

Re: Talismany

Příspěvekod FTX » 18 črc 2012, 20:40

Firzen píše:Dva talismany mi vyráběl jeden kamarád, jeden mám já a druhý jsem dal přítelkyni. Oba jsou opravdu úžasné, a mají chránit proti temnotě zvenku i zevnitř. Svoji roli zvládají bravurně, a i po půl roce jsou stále celkem silné.

Ale cítím, že zas asi není dobré ty talismany nadužívat.

Naprostý souhlas.

K talismanům jsem dosti rezervovaný, protože ten, kdo se tím profesionálně živí, tak může vyrobit v honbě za ziskem i něco škodlivého. Takový talisman pak prodává spíše hlavně profesionální výtvarné umění - tj. estetická stránka.
Když ti dělá talisman kamarád, tak tam je vzájemná empatie daleko vyšší a amulet ti může lépe pomoci.

Kdysi jsem se bavil s jedním léčitelem, ten mi ukazoval 2 talismany na odstranění tzv. elektrosmgu. Ukazoval mi starý typ a pak jeho vlastní vynález. Když jsem o tom v klidu meditoval, tak mi ten jeho vynález připadal dokonce dosti škodlivý.

Starý typ byla nakreslená spirálka - ten ale neprodával. U té mi připadalo, že by fungovala.
Jen se chlubil, jak je jeho nový výtvor lepší.

I tak bych amulet spíše viděl jako takovou berličku.

Uživatelský avatar
Ava-rshen
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2012, 16:04
pohlaví: Muž

Drahokamy

Příspěvekod Ava-rshen » 30 zář 2012, 16:13

Ahoj,

najdu tady někoho kdo má přehled o magických symbolech drahokamů?
Popř. mohl by někdo doporučit literaturu, kde je možno najít symbol pro jaspis?

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Drahokamy

Příspěvekod Anubis » 30 zář 2012, 19:08

Ava-rshen píše:Ahoj, najdu tady někoho kdo má přehled o magických symbolech drahokamů?...

Zdravím, to tě napadlo samotného, že existují speciální symboly pro určité kameny, nebo jsi to někde zjistil? Má to snad prameny v nějaké staré kultuře? Nikdy jsem o tom neslyšel. Nestačí ti všeobecně známé analogie ke znamením zvěrokruhu? Nebo tě nezajímá kvalita a chceš ho rovnou materializovat?

Uživatelský avatar
Ava-rshen
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2012, 16:04
pohlaví: Muž

Re: Drahokamy

Příspěvekod Ava-rshen » 30 zář 2012, 19:30

Přesněji, jde o výrobu amuletu. Hledám někoho, kdo má zkušenost s užitím drahokamů a mohl by poradit ohledně jaspisu.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Drahokamy

Příspěvekod Anubis » 30 zář 2012, 19:46

Ava-rshen píše:Přesněji, jde o výrobu amuletu.

Jestliže už ho vlastníš, nestačí ti poté samotná existence toho kamene jako objekt, ke kterému poutáš zvolené energie? Nerozumím, k čemu by ten symbol byl. Je snad přesnějším vyjádřením toho kamene než jeho vlastní tvar a specifická krystalická mřížka?

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Drahokamy

Příspěvekod Cagliostro » 30 zář 2012, 20:10

Literatura taková, jakou máš na mysli neexistuje. Něco a Jaspisech sice bylo na přelomu 90. nebo 00. let publikováno, kde šlo ale spíše o pověsti a záhady (že jaspisy pochází od mimozemšťanů či ďáblů a že se točili kolem loutkáře Matěje Kopeckého atd.). Ale jedná se o pověsti, kde měl jaspis magické účinky, např. "zázračné paprsky" po kterých mělo dojít k zahubení celé vojenské jednotky v horší variantě, v lepší "jen" oslepnutí jednotlivce. Dále pověst tvrdila, že má možnost tento drahokam přivolat "nebeské bytosti".
Jak je vidět, jde o různé báchorky. V hermetismu jako takovém jsou psané spíše v uceleních studiích o drahokamech jaspisy, a to ještě špatně. Typické pro Čechy, jak je přiřazují v astrologii k léčení atd.
Okultní literatura tebou myšlená neexistuje, ani pro výrobu amuletů z tohoto fenomenu.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ava-rshen
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2012, 16:04
pohlaví: Muž

Re: Drahokamy

Příspěvekod Ava-rshen » 30 zář 2012, 20:34

Díky za reakce a odpověd ;)

Uživatelský avatar
Ava-rshen
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2012, 16:04
pohlaví: Muž

Re: Drahokamy

Příspěvekod Ava-rshen » 30 zář 2012, 21:15

Jinak o značkách jsem se dočetl zde:
A.Lögel: Výnam drahokamů v hermetismu.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Drahokamy

Příspěvekod Milda » 02 říj 2012, 23:07

Ava-rshen píše:Jinak o značkách jsem se dočetl zde:
A.Lögel: Výnam drahokamů v hermetismu.

Jaky maji drahokamy vyznam v hermetismu?

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Drahokamy

Příspěvekod Anubis » 03 říj 2012, 12:09

Milda píše:Jaky maji drahokamy vyznam v hermetismu?

Při správném očarování dokáží drahokamy zastoupit planety v jejich příznivé fázi na nositelovo astrální tělo. V tom případě fungují jako amulet, který upravuje nositelovy tendence a „zlepšuje“ tak jeho osud.

Zjednodušeně řečeno (Většinou se provádí přesnější výpočet.), pokud někomu svědčí např. když je Mars ve Lvu, tak se v tomto období z Marsu upoutá energie na tento kámen a když ho člověk nosí u sebe, tak má jakoby Mars ve Lvu neustále. Nemusí už tedy na tuto konstelaci čekat, aby se zbavil přílišné melancholie/apatie atp.

Problém je zde v tom, když neznáme všechny souvislosti. Mohli jsme mít např. přítele, který nám toto nahrazoval a při nošení příslušného amuletu ho můžeme ztratit. Vyskytne se např. nepotřeba se s ním už scházet a nebo kamarád sám se začne chovat ve vaší přítomnosti zvláštně. Kámen se zde totiž projevuje jako další bytost, i když třeba omezená pouze jednou planetou.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů