Talismany, amulety, drahokamy...

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Talismany, amulety, drahokamy...

Příspěvekod Cagliostro » 22 říj 2012, 13:41

Pak tu máme Isidin kříž, Ankh, Anch atd., symbol života, z kterého je patrné Tau nebo také převzatý katolický kříž.
Přílohy
anch.jpg
anch.jpg (3.23 KiB) Zobrazeno 5975 x
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ava-rshen
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2012, 16:04
pohlaví: Muž

Re: Talismany, amulety, drahokamy...

Příspěvekod Ava-rshen » 25 říj 2012, 19:43

Ahoj Cagliostro,

co se týče symbolu Ankh, mám pár otázek. Symbol kříže ten si dokážu vyložit, ale proč je nad ním kruh v takovémto tvaru? (Přejdu myšlenku praktickou a to, že se to dá potom dobře pověsit :D ). Některé symboly a tak nějak symbolika se mi zdá jako by byla v historii záměrně přenášena, některé jsou vyzdvihovány a jiné opomenuty. Dočetl jsem se tuším v deníku Horev klubu, že symbol Ankh je starší než egypstká kultura. V psychologii je třeba dnes dobře jasný vliv symboliky na vyvíjející se dětskou bytost a jaký má symbolika v tomhle ohledu vliv na vývoj.
Když si představím ankh ve křivkách, je stejný jako astrologický symbol venuše. Také název Ankh nebude náhoda, že? Má tedy tento symbol nějakou spojitost s venuší?

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Talismany, amulety, drahokamy...

Příspěvekod Pete » 25 říj 2012, 19:56

Ava-rshen píše:...

Pokud si dobre pamatuju, tak Ankh ma mit tvar podle hlavnich tepen v tele, tudiz jasna symbolika tepny + krev = zivot

Pak tam byla jeste ta egyptska hul (rovna a na konci pripomina 7ku) ta ma tusim byt podle michy a nervovem zakonceni v mozku

Bylo to v Okem Boha Hora ale uz nevim v kterem dile.. urcite to stoji za shlednuti, na youtube najdes cele dily

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Talismany, amulety, drahokamy...

Příspěvekod Anubis » 25 říj 2012, 20:02

Ava-rshen píše:... Dočetl jsem se tuším v deníku Horev klubu, že symbol Ankh je starší než egypstká kultura... Má tedy tento symbol nějakou spojitost s venuší?

Podle některých zdrojů sem před 18 000 lety (a podruhé před 11 tis.) dorazili obyvatelé Venuše. Hmotná těla pro naši realitu si však museli vytvořit. Pokud tedy někdo donesl zmíněný symbol, tak to mohli být oni. Přičemž v jejich kultuře to mohlo mít mnohem delší tradici.

Uživatelský avatar
Ava-rshen
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2012, 16:04
pohlaví: Muž

Re: Talismany, amulety, drahokamy...

Příspěvekod Ava-rshen » 25 říj 2012, 20:12

Také mne zajímá funkčnost. Cagliostro se tady na fóru zmínil, že sám nosí tento přívěšek.
Předpokládám proto, že Ankh funguje sám o sobě a nemusí se nijak "nastavit", nebo brát v úvahu materiál a další okolnosti jako je tomu u talismanů , nebo amuletů, které se musí (nastavit) aby byly funkční.

díky za odpovědi ;)

Uživatelský avatar
miroslav
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 51
Registrován: 28 zář 2012, 13:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Talismany, amulety, drahokamy...

Příspěvekod miroslav » 25 říj 2012, 21:17

Funkčnost, ta by mě taky zajímala. Je zajímavé, jak je na egyptských malbách ankh nasměrován při použití.
"Vím, že nic nevím." Fakt? No já nevím :-)

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Talismany, amulety, drahokamy...

Příspěvekod Anubis » 25 říj 2012, 21:42

Četli jste tuhle diskusi? Já ho nosil několik let, ale jen směrem přímo do země, protože jsem cítil, jak spodní část umrtvuje. Byl aktivní pořád, i když jsem ho nenabíjel.

Uživatelský avatar
miroslav
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 51
Registrován: 28 zář 2012, 13:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Talismany, amulety, drahokamy...

Příspěvekod miroslav » 25 říj 2012, 21:53

Anubis píše:
Četli jste ...


Tak tím se prakticky potvrzuje, ale neobjasňuje. Máš nějakou teorii?
"Vím, že nic nevím." Fakt? No já nevím :-)

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Talismany, amulety, drahokamy...

Příspěvekod Anubis » 25 říj 2012, 22:20

miroslav píše:Máš nějakou teorii?

Nemám, zdálo se mi akorát, že se v tom oku akumuluje energie. A bereš ji ze všeho, na co ukážeš tou spodní částí. Takže třeba i z živých tvorů. Horizontální část nejspíš zabraňuje tomu, aby se ta energie vracela zpět. Nosíval jsem ho na zápěstí spuštěný do země a často jsem míval přívaly energie, které vůbec neodpovídaly mému stavu. Přestal jsem ho nosit. Nechtěl jsem užívat energii, která mi nepatří.

Materiál: stříbro

Uživatelský avatar
miroslav
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 51
Registrován: 28 zář 2012, 13:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Talismany, amulety, drahokamy...

Příspěvekod miroslav » 25 říj 2012, 22:45

Díky. To mi teoreticky sedí. Podle toho jak je to na malbách. A podle mě jde o plodivou ženskou energii, venušskou. Oko bych korespondoval s ženským lůnem.
"Vím, že nic nevím." Fakt? No já nevím :-)

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Talismany, amulety, drahokamy...

Příspěvekod Cagliostro » 26 říj 2012, 09:51

Ankch patří do mythologie egyptského božstva, tedy egypťanů, kteří ho převzali (jak zmínil Anubis) z mnohem starší civilizace. Dle Cámary byl původně symbolem pouze (tedy přijaté v Egyptě) pouze Isis. Proto bývá zván i v deníku Horev Isidin kříž. Isis ale patři k merkurovské sféře jako geniel! Podle Aziela se jmenuje Sit, ISt či Eset. Tedy význam egyptská bohyně Isis.
V mythologiích je křížem života, protože může skutečně čerpat energii, bohužel i negativně, jak zmínil Anubis. Ve správném použití se s ním však pracuje velice pozitivně. Nejen na energie, ale ukrývání řady věcí. např. z tohoto symbolu vzniklo therugické posvátné Tau, tedy opět "božské tajemství". atd.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ava-rshen
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2012, 16:04
pohlaví: Muž

Re: Talismany, amulety, drahokamy...

Příspěvekod Ava-rshen » 12 lis 2012, 21:16

Jen pro zajímavost. Už jsem dohledal význam slova ankh. Zmiňuje se o něm E.A. Wallis Budge v knize Amulets and Superstitions. Autor překládá jako: život, nebo žití ve smyslu nekonečného žití. "Život který nemůže zemřít"

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Talismany, amulety, drahokamy...

Příspěvekod Milda » 13 lis 2012, 10:06

To se mnou rezonuje.
Zivot.
Elixir.
Symbol spojeni muze a zeny.
Kamen.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Talismany, amulety, drahokamy...

Příspěvekod Cagliostro » 18 úno 2013, 13:48

Někdy se symbolem štěstí stávají i dost netypické věci. Jako třeba tento obrázek.
Přílohy
t_st.png
Štěstí Indické
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Barez
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 14
Registrován: 09 lis 2011, 08:08
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Talismany, amulety, drahokamy...

Příspěvekod Barez » 30 pro 2013, 17:06

V knížce Prastaré tajemství květu života, kterou vřele doporučuji pro studium (nejen) posvátné geometrie, jsem nalezl toto vysvětlení významu Ankhu. Jedná se o 2D vyobrazení záření srdeční čakry a to při pohledu zboku. 3D pohled je poté naznačen v křesťanském symbolu Chi rho

Obrázek

V Egyptské "tantře" je sexuální energie vedena páteří vzhůru a dále je vymrštěna v oblasti srdce ven z těla, kdy se po oblouku ankhové smyčky vrací zpět do těla v přední částí hrudi a tak je zachována a využita, místo pustého vypustění ať již nahoru, či dolů.
" Vzhledem k tomu, že celý vesmír má duševní podstatu, je poměrně jasné, že jej lze ovládat pouze mentálně." -Kybalion


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů