Psychické problémy a nemoci

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
marexxx
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 12
Registrován: 26 kvě 2010, 13:36
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Kontaktovat uživatele:

Psychicke problemy

Příspěvekod marexxx » 24 čer 2010, 12:21

chcel by som sa opytat, ci sa cvicenim jednotlivych stupnov, nedaju privodit nejake psychicke problemy

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Psychicke problemy

Příspěvekod marvin » 24 čer 2010, 13:26

ahoj
urcite daji - ale rekl bych ze je to jako se vsim. hlavne to nesmis nikdy prehanet, nikdy to nesmis delat na silu a nikdy nesmis jit proti intuici. kdyz te bude moc bolet hlava, nebo se nebudes citit po cviceni dobre, nemel bys pokracovat dokud ti nebude lip a spis hledat chybu v tom co jsi delal spatne apod.

urcite naleznes na internetu spoustu odkazu na to jak se nekteri lide cvicenim Brany dostali do blazince. moc bych tomu neveril, resp. nerekl bych ze Brana byla tim, co je tam dostalo.

muj osobne nejvetsi psychicky problem byla spis prilisna ctizadostivost a prepracovanost. pokud sem cvicil prilis intenzivne, byvalo mi spatne. a jak pisi nektere autority, tak koncentracni cviceni MUSIS vzdy vyvazovat relaxacemi, cviceni vule naopak empatii apod.. musis byt VZDY v rovnovaze a nerozvijet se jednostranne
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Emily
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 12
Registrován: 14 čer 2010, 09:30
pohlaví:

Re: Psychicke problemy

Příspěvekod Emily » 24 čer 2010, 16:17

Ja sa k tomu staviam tak, že pokiaľ pojdem presne tak ako FB napísal, čiže cvičenie po cvičení, stupeň po stupni, vždy až keď ostatné je 100% zvládnuté, nemalo by mi nič hroziť.
Takže žiadne predbiehanie.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Psychicke problemy

Příspěvekod Anubis » 24 čer 2010, 17:01

marexxx píše:chcel by som sa opytat, ci sa cvicenim jednotlivych stupnov, nedaju privodit nejake psychicke problemy


To se může stát, ale jen když přeskakuješ a neplníš příkazy. Přibližně před 4 lety jsem byl nadšený, že se mi jedno cvičení povedlo udržet po dobu dvou hodin a nemohl jsem se dočkat až o tom budu mluvit se svým „učitelem“. Druhého dne jsem se uklidnil a s pocitem převahy se zeptal, jestli se mi cvičení povedlo. Odpověď byla: „Povedlo a nepovedlo.“ Nechápal jsem, proč to může být špatné a nebyl jsem s to přijmout poučení. Až později jsem si uvědomil, že je důležité dodržovat (i) vnitřní kázeň. Ona totiž existuje i mentální hrabivost, kterou je nutno utnout už v zárodku. Pokud jsme si dali nějaký cíl, nebo nám byl dán, tak je třeba se ho držet. První kniha je úvod do světa magie, je tedy pro začátečníky a krátká doba jednotlivých cviků zde není náhodná - funguje jako aktivní ochrana cvičícího. Když se zaobíráme mentálem, tak je to jako kdybychom vcházeli do velkého domu. Pokud je naše sensitivita a rozhled na nízké úrovni, tak vidíme jen jeden vchod do domu a jeden vchod z předsíně do pokoje (cíle naší cesty) - zpět se dostane i necvičená opička. Pokud ovšem intenzívně cvičíme mentální složku, tak nejenže jsme schopni při „otočení hlavy“ vidět více dveří vedoucích do domu atd., ale při zvětšení zorného úhlu jsme schopni pozorovat mnoho vchodů najednou. Mentálně hrabivý člověk potom jedná podle svých sklonů a běží a otvírá... až je se svým „průzkumem“ hotový, tak se chce obrátit a jít zpět. Jenže které jsou ty pravé, že ano? Tak se člověk vrátí v lehce zkresleném stavu pojímání reality (při podobných výletech se to potom sčítá a se vzrůstajícím intelektem mohou mít tyto deviace vzhledem k času exponenciální charakter). Ty fundamentální cvičení nás mají naučit kázni, tedy indiferenci k ideám, které zrovna nemáme v plánu objevovat. Mockrát se totiž stane, že se jdeme na „něco“ zeptat a hned vedle se objeví „dveře“ s něčím opravdu vzrušujícím. Obsah toho „pokoje“ nám tedy zůstane utajen do další návštěvy, přišli jsme kvůli něčemu jinému. Každému je snad jasné, že jednotlivé dveře představují určité ideje a pobyt v pokoji je jen udržení této myšlenky. To, že se myšlení rozvíjí skokově si může každý zkusit při sebepozorování sám.

Myslím, že každého „západního člověka“ nejvíce lákají mentální cvičení (jsme racionální) a hlavně rychlý postup (souvisí s materiálním bohatstvím). Jenže to nás nutí k nevyváženosti resp. přeskakování. Pak se člověk nemůže divit, že se u něj objevují jisté mentální nevyváženosti, které mohou přejít v nemoci.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Psychicke problemy

Příspěvekod Cagliostro » 31 bře 2011, 22:42

Anubis píše:Myslím, že každého „západního člověka“ nejvíce lákají mentální cvičení (jsme racionální) a hlavně rychlý postup (souvisí s materiálním bohatstvím). Jenže to nás nutí k nevyváženosti resp. přeskakování. Pak se člověk nemůže divit, že se u něj objevují jisté mentální nevyváženosti, které mohou přejít v nemoci.


A v některých případech to donutí daného jednotlivce k tomu, aby se vrátil na správnou cestu. Mnoho lidí však nemá ani tu "odvahu" a stávají se zarputilejma skeptikama.

Dodávám tézy, psychické problémy souvisí hodně s astrálem, i když ne pokaždé...
Ego sum, qui sum!

patanjali
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 24
Registrován: 15 bře 2011, 10:54
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Psychicke problemy

Příspěvekod patanjali » 01 dub 2011, 09:06

Pár odkazů k tématu psychospirituální krize, které se mohou hodit:
- http://www.stinstromu.net
- http://www.diabasis.cz
- Grof, Stanislav: Krize duchovního vývoje. Praha, Chvojkovo nakladatelství 1999

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Psychicke problemy

Příspěvekod Kenneth » 01 dub 2011, 21:08

marexxx píše:chcel by som sa opytat, ci sa cvicenim jednotlivych stupnov, nedaju privodit nejake psychicke problemy



No ja si myslim, ze je to trochu slozitejsi vec.

Ono obecne "psychicke problemy" si privodi lide, ktr je jiz maji nebo k nim maji sklon. O jogu a magii ma zajem spousta labilnich lidi, kteri jsou bud natolik pohlceni sami sebe, ze vnimaji sebe a svuj "problem" jako 2 oddelene entity - a pote take maji jiz casto nejakou kartu bud u psychologa nebo jsou rovnou psychiatricky leceni a berou nejakou medikaci. Znam jich par.
Tedy toto jsou asi tyto pripady, kdy ti to muze vyvolat nejakou psychicky problem, ktr se nezbavis - a "zblaznis se"

Pak je varianta, co pise Anubis - jedna se v podstate o rusive myslenky, a pokud se do nich nechavas vtahovat, tak se ti postupne rozpadne struktura vnimani a skoncis jako tech x lidi, ktr neposlouchaji ostatni, co jim rikaji, protoze jim v hlave dokola jede vnitrni hlas.
Toto je potreba odrusit tvrdymi koncentracemi - sednes si pred svicku a koukas treba 2 hodiny, i nehnes se ani o pid, i kdyby te melo usvedit telo... za par tydnu, ale i dnu, najednou zacnes vnimat sebe a problemy jako oddelene veci, problem je vec a ty ho vyresis - a dale na nej nemyslis

Jsou samozrejme lide s utkvelymi myslenkami - lide, ktr jsou nekam hnani - muze to bych zhoubneho charateru - ale pozor - jak pise Patanjali - muze to byt i tzv. psychospiritualni krize - tve nitro se najednou probere a doslova te nuti manifestovat neco, co v tobe je - v tom vnitrnim zrcadlovem svete. To muze mit podobu prave neschopnosti se soustredit, ale v tomto pripade je dobre dat opravdu na intuici a drzet se toho, co ti dela nejlepe.

Pravidla na to ale uplne nejsou - samozrejme drzet se lekci Brany je reseni - ale nerekl bych, ze samospasne - znam lidi, ktr nebyli schopni procvicit ani prvni stupen, protoze to brali moc upjate - defacto kazdy ten stupen se da cvicit i cely zivot... kdyz se to spatne uchopi...

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Schizofrenie a magie

Příspěvekod Pete » 02 dub 2011, 09:26

Chtel bych znat vas nazor na Schizofrenii, z magickeho hlediska, napada me hned par moznosti

a) nejaka bytost ktera se cloveka drzi, vyvolava v nem spatne pocity tudiz i vampirizuje
b) otevreni psychickych center ale neumi je ovladnout, takze se z toho chaosu prijimani informaci zblazni
c) prilisna predstavivost, neschopnost rozdelit vnejsi hlasy s hlasy v hlave

Jeste par informaci ktere jsem k tomu nasel

1. Drogy - mnoho Mistru popisuji, ze drogou (lysohlavky, LSD..) si lze trvale odblokovat magicke schopnosti, jenomze kdyz je to pravda, tak co clovek ktery na to neni pripraveny, neumi to ovladnout, nevi co se deje, najednou zacne slyset hlasy, tak by to mohla byt Telepatie (nebo se z toho cloveka stalo castecne Medium) ale on nevi co a proc se mu deje - neovladnuti a stav silenstvi

2. Jan Benda psycholog ve sve knize se zamyslel nad tim, ze pokud by nekdo opravdu mohl mit magicke Medialni nebo Telepaticke schopnosti, pak by pravdepodobne byli mezi nimi i ruzni schizofrenici, u kterych je "vada v mozku" a proto ty informace nedokazi filtrovat ani ovladat, a proto stav silenstvi

3. Schizofrenici (nekteri, nevim zda u vsech) mivaji strasne zive, dlouhe a caste sny
Naposledy upravil(a) Pete dne 05 dub 2011, 15:24, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Schyzofrenie a magie

Příspěvekod Cagliostro » 05 dub 2011, 11:43

Schizofrenie bude nemoc člověka, který má slabou vitalitu. Larvy to sice dodělávají, ale nejsou tvůrcem tohoto problému.
Je to nerovnováha živlová.
Naposledy upravil(a) Cagliostro dne 05 dub 2011, 14:47, celkem upraveno 1 x.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Schizofrenie a magie

Příspěvekod Pete » 05 dub 2011, 15:26

Tudiz puvod tech hlasu/vidin prisuzujes ciste fantazii ?

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Schizofrenie a magie

Příspěvekod Cagliostro » 05 dub 2011, 15:44

Na základě oné živlové rovnováhy nastává špatné vnímání astrálu. Když se to upraví (energicky i fyzicky), mělo by dojít k nápravě. Tedy jinak řečeno, není to fantazií, ale špatným spojením z astrálu.
Podobně se dá vyložit i "okultně" fata morgána.


Tedy pokud nehovoříme o případech, které způsobují omamné látky, což je jiný případ, uměle vyvolaný.
Ego sum, qui sum!

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Schizofrenie a magie

Příspěvekod Kenneth » 06 dub 2011, 16:03

No ja se kdysi předávkoval jistými látkami a zažil jsem si cca. na 20 hodin různé stavy, které vrcholily právě zmizením jistých schopoností řekněme sociálního charakteru a naopak prudkým nárůstem to oč se snaží magie v rámci psychurgie. Měl jsem i silné stavy toho, že jsem 2x - že mě kus zůstalo tam, kde jsem si to vzal - to je tím, že ve vybuzených stavech vědomí člověk jinak vnímá čas...

A teď to podstatné - asi největší strach byl co si o mě pomyslí lidi, co na to řeknou, když se mi vzpomínky na to, jak mám dělat svou práci a chovat se nevrátí. Ty stavy nebyly vždy příjemné, řekněme spíše silné a odžil jsem za pár hodin věci, ktr bych v introspekcích kutal roky - ale opravdu nejhorší bylo si uvědomit, že v nevědomosti a magické necitlivosti svazuje člověka svět. Kažodenní starosti, společenské rituály, neustálé myšlení na to, co musím ještě udělat a co řeknu člověku XY, když se stane něco jiného... etc.

Tedy jde o náhlé odbourání psychického cenzora, který je v jisté menší míře (jako jakýsi regulátor vědomí) samozřejmě potřeba, abychom si třeba zapamatovali, jak se oblékají kalhoty, čistí zuby a říká dobrý den - a potom je ta masa, co na tebe navalí společnost a to je to, proč je magie mrtvá a člověk se k ní musí probíjet nekonečnou hromadou blbostí a vzpomínek... schizofrenikům se imho stane to, že buď mají dispozici nebo zažijí nějaký sociální šok nebo berou nějaké pilule od doktora ty jim to spustí (často od psychiatra) - ztratí pojem o reálu, protože se jim otevřou "brány vnímání" a první co se na ně vyvalí jsou negativní vzpomínky, protože ty čekají za dveřmi jako první.
Chceš li jejich larvy

S těmi živly se to má tak, že to je asi tak, že je klíčové naučit se pouze soustředit, aby dokázal ten stav regulovat pod jakýmkoliv tlakem - ono člověk je tak citlivý, že tě vyruší doslova cokoliv a nikdy nelze přesně říci co to bude... ty živly jsou taková vyšší dívčí - hodí se až v pokročilé práci

u těch schizofreniků je to tak, že normální lidi se nenaučí ani soustředit a vyprázdnit mysl, protože nás k tomu nikdo nevede a učíme se ve školách akorát tak poslouchat a memorovat kupu sraček...
pak je dostanou do rukou psychiatři a ti lidi dostanou nálepku a medikaci - bohužel to často jinak nejde, protože spousta schizofreniků je ageresivních
u člověka, ktr se věnuje alespoň nějak solidněji nějaké józe a není úplně padlý na hlavu (takových je tedy dost), tak většinou toto nehrozí, pokud to nebude hned nějak přehánět... schizofrenie hrozí spíš vážně lidem nepřipraveným...

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Schizofrenie a magie

Příspěvekod Pete » 07 dub 2011, 12:55

Nesdilim s tebou stejny nazor Kenneth, ja jsem navic v kontaktu s jednim schizofrenikem takze muzu posuzovat sam.. i kdyz typu schizofrenie je vice

Slo mi spis o puvod tech obrazu/zvuku

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Schizofrenie a magie

Příspěvekod Kenneth » 07 dub 2011, 16:37

Pete píše:Nesdilim s tebou stejny nazor Kenneth, ja jsem navic v kontaktu s jednim schizofrenikem takze muzu posuzovat sam.. i kdyz typu schizofrenie je vice

Slo mi spis o puvod tech obrazu/zvuku



původ - v jejich hlavě

já taky pár znám a znám i psychiatry, ktř mi vykládali nějaké detaily - ale chceš-li tak nejjednodušší těze je, že to má původ v astrálu a oni vidí víc než my...

patanjali
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 24
Registrován: 15 bře 2011, 10:54
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Schizofrenie a magie

Příspěvekod patanjali » 07 dub 2011, 18:00

Kenneth píše:já taky pár znám a znám i psychiatry, kteří mi vykládali nějaké detaily - ale chceš-li tak nejjednodušší těze je, že to má původ v astrálu a oni vidí víc než my...


Odněkud si pamatuju zjednodušující "schizofrenie = nezvládnutá jasnovidnost"..

Jak píšeš to soustředění - kdykoliv jsem se ocitnul v nějakých vyhrocených stavech excitovaného vědomí, tak jsem vždycky spíš tušil, že to nejdůležitejší je zaujmout pozici nestranného a nic nehodnotícího pozorovatele. Spíš taková odosobněná bdělost než nějaké tvrdé soustředění, jenže to není až tak jednoduchý..
V takových chvílích platí, že čím víc se člověk toho děje ve své hlavě/okolí chytá, tím víc se do toho zamotává..

Ano, máš pravdu, že během pár hodin/dní si člověk odžije třeba několik let, nicméně je to pohyb tak trochu na hraně. Daň za to, že do toho jde člověk po hlavě a chce to urvat všechno svou vůlí nejlíp hned teď, nejpozději zítra. Naposledy (dva roky nazpět) jsem to vydýchával v Indii asi dva nebo tři týdny, než jsem se z těch hraničních stavů dostal. V takových chvílích se člověk naučí i modlit.. ;)
tehdy jsem si taky uvědomil, že nejdřív je potřeba bhakti a pak cokoliv dalšího..

jak píšeš - ten pocit, že jsem se asi zbláznil a co na to řeknou druzí, na to se taky pamatuju :) no, teď se tomu tak trochu směju, jenže ... ponaučení ...


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti