Strach

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Zuzana
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 129
Registrován: 19 úno 2013, 12:37
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 46×
Obdrženo poděkování: 30×

Strach

Příspěvekod Zuzana » 01 bře 2013, 21:00

Zdravím všechny :),
Jak zvládáte strach? Nemůžu se ho totiž zbavit. K živlu ho přiřadit jako negativní vlastnost - to mi moc nesedí. Vracím se k Bardonovi po dlouhých třech letech. Odnesla jsem si krom jiného i strach z přítomnosti entit a nevím čeho. Tak daleko, abych zřela, kdo nebo co jsou, opravdu nejsem. Otravuje mě to a připadám si jako velká třasořitka :D, protože nemůžu spát v místnosti sama (celé tři roky...). Z usínání mám hrůzu. Má někdo z vás takové zkušenosti a třeba nějaké pozitivní rady jak to zvládat?
Díky moc,
Ať se daří :)
Zuzana

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Cagliostro » 01 bře 2013, 21:53

Pro začátek po malých chvílích vyhledávat samotu a snažit se jí vygenerovat nějakou pěknou myšlenkou. Později to už půjde snadněji svou vůlí. Tu tímto malým pomocníkem zároveň budeš posilovat a trénovat.
Znám ten pocit z dětství, kdy jsem se bál a pak najednou, když jsem spal sám v pokoji, měl jsem strach a takto jsem si jej pomalu ale jistě vytlačil.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod beo » 01 bře 2013, 22:08

Zuzana píše:Zdravím všechny :),
Jak zvládáte strach? Nemůžu se ho totiž zbavit. K živlu ho přiřadit jako negativní vlastnost - to mi moc nesedí. Vracím se k Bardonovi po dlouhých třech letech. Odnesla jsem si krom jiného i strach z přítomnosti entit a nevím čeho. Tak daleko, abych zřela, kdo nebo co jsou, opravdu nejsem. Otravuje mě to a připadám si jako velká třasořitka :D, protože nemůžu spát v místnosti sama (celé tři roky...). Z usínání mám hrůzu. Má někdo z vás takové zkušenosti a třeba nějaké pozitivní rady jak to zvládat?
Díky moc,
Ať se daří :)
Zuzana


Ahoj Zuzko,

to je záludná otázka, prvně jsem si říkal, že opakem strachu může být odvaha, nicméně to tak asi není, spíše by to byla zbabělost. Někde se píše, že opakem lásky je strach, dle mého názoru je opakem lásky nenávist a nenávist může pramenit ze strachu. Když se u mě projevuje strach, tak je to více svýravý pocit a mohu se začít třást, což by značilo vodu. Opravdu si nejsem jistý, asi bych strach zařadil k ohni jako opak odvahy, vůle - strach se může totiž dále zpětně projevovat, jako třeba zbabělost, bezmocnost....což jsou aspekty ohně.

Čím blíže budeš Bohu, tím menší budeš mít strach. Strach sám o sobě není špatný, bráňí nám dělat některé chyby, nesmíš mu však podlehnout. Doporučuji před spaním upřímnou modlitbu k andělům. Třeba příklad:

Anděle Boží, strážce můj,
rač vždycky být ochránce můj:
mě vždycky veď a napravuj,
ke všemu dobrému mě vzbuzuj.
Ctnostem svatým mě vyučuj,
ať jsem tak živ, jak chce Bůh můj.
Tělo, svět, ďábla přemáhám,
na tvá vnuknutí pozor dávám.
A tak s tebou ve spojení
ať vytrvám do skonání,
po smrti pak v nebi věčně
chválím Boha ustavičně.
Amen.


Nebo cokoliv so Tě napadne, můžeš si vytvořit i vlastní modlitbu.
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
Zuzana
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 129
Registrován: 19 úno 2013, 12:37
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 46×
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Zuzana » 01 bře 2013, 22:23

Moc děkuju, mám nad čím přemýšlet a meditovat :)
Měj se krásně

Uživatelský avatar
mirmin
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 75
Registrován: 28 říj 2010, 19:28
pohlaví:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod mirmin » 01 bře 2013, 22:27

Ahoj.
Ako poradil Cagliostro k posilovaniu vole-este by som pridal k tomu sugesciu SOM ODVAZNA A SMELA a tuto opakovat pri zaspavani a kedykolvek pri prebudeni siahnut po ruzenci so 40mi gulickami.Rozobral som na to ruzenec.Respektivne 41 guliciek kde je ta jedna oddelena vecsou medzerou z oboch stran.Sustredit sa na tu sugesciu-povedat si ju v mysli a posunut o jednu gulicku.Treba precitat aj v BKOZ hned na zaciatku druheho stupna.
Pri umyvani ruk a i sprchovani si zase predstavit,povedat-VSETOK STRACH A NESMELOST IDE ZO MNA PREC.Magia vody na konci 1.stupna i Vedome jedenie,kde do jedla vlozim toto prianie a predstavu.Vsetko dobre.
Madzi tym pribudli dalsie prispevky. :)

Uživatelský avatar
Perino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 133
Registrován: 10 říj 2012, 08:58
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Perino » 01 bře 2013, 23:28

Také bych se přidala s odpovědí. Tenhle problém jsem řešila ne tak dávno, takže můžu uvést vlastní zkušenosti.
Bylo pro mě důležité si uvědomit že tyhle pocity jsou jen moje sama jsem si je vytvářela. Na místech, která nikdy nebyla ničím významná jsem dostávala strach právě z možné přítomnosti něčeho. Pokaždé to bylo tmou, takže chodba, koupelna, záchod, pokoj před spaním.
Nebylo to tak dlouho co jsem se po letech vrátila k magii a víc četla než zkoušela, takže jsem měla povědomí o spoustě věcech, se kterými jsem se prakticky nemohla setkat, vyvolat zájem, vytvořit a podobně. Zkrátka jsem měla jen velkou představivost a tu si živila.

Co mi pomáhalo... logicky si odůvodnit, že je to jen můj pocit. Protože logicky, žádnou noc, kdy jsem měla strach se nestalo naprosto nic zvláštního. Nikdy jsem nic neslyšela, neviděla, nezaznamenala. Nic co by mě mělo vyděsit, což byl cíl toho strachu. takže postupně jsem mu dávala menší důvěryhodnost.
Když už jsem věděla, že jde o můj pocit který ale nedokážu vůlí vytěsnit, vytvořila jsem si představy, které strach vyvracely (to mi fungovalo ještě z dětství) např, že pokud mám zavřené oči, vypadá to, že spím a cokoliv by mohlo být kolem si spících nevšímá. A tak, později imaginace ochrany, imaginace odehnání všeho zlého z pokoje. Záleželo v čem jsem si byla v tu chvíli jistější.
Pak si být jistější sama sebou. Strach jsem měla největší, když jsem o sobě pochybovala, měla v sobě zmatek a nevěřila si ve spoustě věcech.

Teď, když se někdy ten strach snaží vrátit, vím, že se nemusím bát ničeho, protože by to bylo jen tak silné jako já. Ať by to byl vsugerovaný strach nebo opravdu nějaká entita. Pokaždé je to něco s odpovídající silou. A ve chvíli, kdy vím že je to teď pouze sugesce, aspoň si z toho můžu udělat obrázek, kolik práce mě ještě čeká, když pro mě reálný strach tvoří vlastní neuspořádané vědomí :)

Doufám, že to trochu pomůže, je to kousek z jiného úhlu pohledu, než psali ostatní.

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Michal » 02 bře 2013, 14:47

Se strachem se teď také potýkám. Mám teď psát disertaci a prokrastinuju jako šílenej. Ta prokrastinace se schovává jako pocit, že to nemá smysl (to by byla kapitola sama pro sebe :) ), ovšem je to strach z toho, že nebudu mít dost dobré výsledky a nakonec je to strach z toho, že nejsem dost dobrý. Což je samozřejmě nesmysl, protože každý člověk už se narodil k obrazu božskému a jestli si dokážu něco představit, dokážu to i uvést v realitu. Dokonce bych i radši úplně utekl někam do lesa, abych se s tímhle problémem nemusel potýkat. Už několikrát jsem přemýšlel, jestli se na to nevyprdnout a nejít třeba pracovat do Kanady. To by bylo fantastické, můj život by se dramaticky zlepšil. Ale je to utíkání od problému, není to řešení. Téměř určitě by se stalo, že v mé budoucí práci (nebo jiné oblasti mého života) bych se potýkal s velmi podobným problémem. Je to problém se kterým rezonuji a stejně jako provokativní člověk vyvolává konflikt, já si přivolávám tuhle situaci. To jen pro trochu jiný pohled - za co se všechno může strach schovávat.

Nebo když mi bylo 13, tak jsem byl s mamkou na Critters 2, měl jsem z toho takové trauma, že jsem se bál být sám v místnostni nebo vůbec mít nohy na zemi aspoň do 18ti let :) Umíte si představit, co takový nedostatek uzemění dokáže udělat se životem. (z duchovního hlediska mě ještě ovlivňuje zúžená pravá nosní přepážka - omezený mužský princip/logika) Je o dalších deset let později a já s tím co všechno vím o realitě mám pořád strach.

Ovšem teď i tehdy mi pomohlo v sobě rozpálit oheň a problém zmizel. Tehdy jsem v sobě probudil pouze oheň, teď už mířím přímo na odvahu. Pokaždé, když cítím, že jsem si dal odvahou impregnované jídlo, představuju si, jak bych v ideálním případě s danou situací zatočil. A čím častěji to dělám, tím více tomu věřím. Čím více tomu věřím, tím více se to bude odrážet v mé realitě.

Ale setkal jsem se i s tím, kdy strach sloužil jako "drama", oscilace kolem rovnováhy. Že jsem potřeboval pociťovat strach, abych se mohl cítit později dobře, což vedlo následně zpět ke strachu.

Vše všech případech strachu nebo stresu je vhodné použít následující vzorec dýchání -
1. nádech nosem pomocí bránice, bez pohnutí hrudníkem (pokud to neumíš, stačí si dát pásek kolem hrudníku a pokusit se dýchat tak než se naučíš vnímat bránici) Libovolnou rychlostí.
2. třísekundový výdech stím, že je proveden uvolněním všech svalů, nikoli jakýmkoli tlakem
3. pokud se ti to povede, po výdechu vydrž jednu dvě sekundy bez dechu. Není to potřeba, ale pokud to budeš zvládat s mezerou, je vhodné ji použít.
4. vykonávej krok 1-3 s tím, že se pokaždé o trochu méně nadechneš. Budeš cítit "air hunger", bude se ti chtít nadechnout nebo dýchat víc, ale dokud nebudeš lapat po dechu, tak to děláš správně. Tohle vpodstatě zvyšuje koncentraci CO2 v tvé krvi, což způsobuje vasodilataci (rozšíření krevního řečiště), tím lepší oxidaci krve a následně zmírnění stresu.
Ještě dobře fungují pózy, kde se snižuje hladina kortizolu a adrenalinu (stresové hormony). Třeba když zvedneš nahoru ruce jako vítěz a řekneš si v duchu nebo lépe i nahlas nějakou pozitivní afirmaci, třeba "Jsem bytost světla, na zemi mám ušlechtilé poslání a nic mi v tom nemůže zabránit". Ale i samotná póza spolehlivě funguje. Navíc jestli to s tebou rezonuje, dost možná to je pravda :)

Po jedné až dvou minutách by měl zmizet stres/strach. Pokud to nebude stačit, je tu ještě EFT (Emotional Freedom Technique), na internetu je toho hromada. Nebo pokud máš vyvinutou vizualizaci, můžeš si tu situaci představit jako na obláčku, ke kterému máš připojený kabel (vazbu) a po přestřihnutí vazby postupně ten obláček budeš odsouvat, problém se bude zmenšovat až úplně zmizí.

Ono jak se říká "as above, so below", neboli co je nahoře, to je také dole, to se týká fyzického, mentálního a astrálního těla. Tvůj problém se strachem může pramenit z jakéhokoliv z tvých těl, ovšem projevovat se bude ve všech. Pokud uklidníš své fyzické tělo, měly bu se uklidnit i ta těla ostatní a třeba nakonec uvidíš, kde je opravdu problém, nebo že problém už vůbec neexistuje.

Jestli se ti to nebude hned dařit, tak to nevadí, buď se posuneš blíže jádru problému nebo ho vyřešíš. Důležitý je záměr a pokud budeš udržovat záměr, postupně se ti bude dařit lépe.

Ať se daří!

Uživatelský avatar
Zuzana
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 129
Registrován: 19 úno 2013, 12:37
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 46×
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Zuzana » 03 bře 2013, 15:46

Děkuji všem, upřímně, mám pocit, že je to na dobré cestě :) Musím to promyslet.
Mějte se krásně

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Ondra » 03 bře 2013, 18:30

Strach ze zkoušek, nebo tréma, atd... to je strach v podstatě zdravý, přirozený. Je jasná příčina. Někdy může být i motorem kupředu.

Nezdravý strach je z neznámé příčiny a ten pramení z toho, že člověk ještě nenalezl svou Pravou podstatu - Boha. Takže hledat, hledat, ptát se sám sebe.
Také je nutné podotknout, že strach je přímoúměrný stupni důchovního vývoje. Čím je člověk výše ( už něco skutečně poznal ) , tak tím je strach menší.

Uživatelský avatar
Windik
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 66
Registrován: 10 zář 2011, 19:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Windik » 01 kvě 2013, 21:54

s7yrfoam píše:(z duchovního hlediska mě ještě ovlivňuje zúžená pravá nosní přepážka - omezený mužský princip/logika)

Ať se daří!


Ahoj myslím ,že jsem měl stejný problém,nemohl jsem dýchat pravou nosní dírkou vůbec a levou částečně od malička,a kamarád který měl to samé podstoupil septoplastiku, tak jsem to zkusil také a je to pecka, dneska můžu krásně dýchat nosem, není problém si schovat tužky do nosu , provádí se to v celkové anestezii a hradí to pojišťovna,doporučuji. Vím ,že je to mimo téma, tak sorry.

palmidar
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 32
Registrován: 20 kvě 2010, 16:34
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Strach

Příspěvekod palmidar » 03 kvě 2013, 00:01

Ahoj Zuzko,
copak se děje? Co se stalo, že jsi ten strach dostala?
Pavel

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Strach

Příspěvekod Ondra » 06 kvě 2013, 20:32

Zuzana píše:nějaké pozitivní rady jak to zvládat?



Co takhle menší zažehnávací pentagramový rituál...
třeba zde : http://okultismus.mysteria.cz/index2.ph ... olden_dawn

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Strach

Příspěvekod Milda » 07 kvě 2013, 18:25

Strach je program Ega.
Vas strach je vas a nikdo vam ho nevezme jen vy!
Az budete chtit.
Strach nezije v pritomnosti, ale muze se i zhmotnit do pritomnosti.
Cim vic se strachem zabyvate, tim vic si ho realizujete do pritomnosti.
Zvlast ti co se sami sebe jeste nezvladli a uz zkouseji magicke ritualy.
Strach si dobre prozijte a pak program nahradte treba programem radost (je to jedno)

Nekdo radi modlidbu a nekdo dechove cviceni.
Ano cokoliv funguje.
Staci vasi mysl zamerit na pritomnost a strach musi zmizet.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Strach

Příspěvekod Ondra » 07 kvě 2013, 20:09

Milda : zrovna rituál pětky může pomáhat k zvládnutí sama sebe. Jde v podstatě o invokaci určitých kvalit, zkus se na něj podívat a bude to hned jasné, nebo ještě lépe ho prakticky provést. Není to žádná evokace :)

Jinak mi to zde čím dál více připadá , že je to tu spíše o mystice než o magii. Neříkám, že je to špatně, jen ty cesty jsou trošku odlišné.

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Strach

Příspěvekod Lumpino » 08 kvě 2013, 09:57

Zuzana píše:Zdravím všechny :),
Odnesla jsem si krom jiného i strach z přítomnosti entit a nevím čeho. Tak daleko, abych zřela, kdo nebo co jsou, opravdu nejsem. Otravuje mě to a připadám si jako velká třasořitka :D, protože nemůžu spát v místnosti sama (celé tři roky...).
Díky moc,
Ať se daří :)
Zuzana


Je zajímavé že já jsem měl v noci často strach z něčeho neznámého, než jsem se dostal k magii, repesktive k "entitám". Po prvních úspěšných evokacích mne strach naopak přešel.
K Bardonovi jsem se dostal až později, až po sameťárně vyšly jeho knížky, takže jsem s magií začínal trochu jinak.
Tvůj případ mi přijde po vlastních zkušenostech - spiše jako vliv nějakého elementála (astrální larvy), nebo "černého" mága, než vyšší entity.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host