Henri Monfort

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod ABCD » 12 kvě 2013, 18:07

takže jsme se alespon někam dobrali...
chemická změny v organismu ...ano
tělo se dostává do nouzového stavu ...ano
cesta pustu jangová ..ne
Naposledy upravil(a) ABCD dne 12 kvě 2013, 20:02, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod marvin » 12 kvě 2013, 19:14

nekdy by me Mildo zajimalo, o cem to vlastne pises?
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod ABCD » 12 kvě 2013, 19:19

Milda píše:Cestu jang pouzivam jen k carovani.

otázka je čí vůle to je

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Milda » 13 kvě 2013, 00:00

marvin píše:nekdy by me Mildo zajimalo, o cem to vlastne pises?

O jednote, dualite, trojnosti.
Nechci se nekoho dotknout tim, ze poucuji, ale mag potrebuje hermeticky pohled.

K Henrimu a jeho duvodum a zkusenostem.
Jakou ma Henri zkusenost s jidlem?
K cemu to je? Nejist.
Jako zkusenost, ze nemusim jist? ok. To je dobry duvod.
Chci zit jako asketa?
Nemate na jidlo?

Jedine zdravotni duvody plne chapu.
Telo je nutne setrit a chranit a spravne ho vyzivovat a mit k nemu spravne programovani mysli, ega.
Telo je to jedine, co nam musi vydrzet az do smrti.
Bez tela si zadny pribeh Duch neprozije a zadnou zkusenost neziska.

Takze pokud vam jidlo nechutna a umite se nastavit na plny a dlouhy zivot bez potravin, tak treba nejezte. Pokud si nejste jisti prospesnosti pro telo, tak radeji zdrave a stridme jezte.

Nekdo veri v reinkarnaci a tesi se ze v dalsim zivote nebude jist.
Pominu-li, ze zadna reinkarnace neexistuje, tak nechapu proc nejezeni by melo byt necim ceho dosahnu a pak to uz mam. Co to je cil?!

ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod ABCD » 13 kvě 2013, 10:03

Milda píše:
marvin píše:nekdy by me Mildo zajimalo, o cem to vlastne pises?

O jednote, dualite, trojnosti.
Nechci se nekoho dotknout tim, ze poucuji, ale mag potrebuje hermeticky pohled.

K Henrimu a jeho duvodum a zkusenostem.
Jakou ma Henri zkusenost s jidlem?
K cemu to je? Nejist.
Jako zkusenost, ze nemusim jist? ok. To je dobry duvod.
Chci zit jako asketa?
Nemate na jidlo?

Jedine zdravotni duvody plne chapu.
Telo je nutne setrit a chranit a spravne ho vyzivovat a mit k nemu spravne programovani mysli, ega.
Telo je to jedine, co nam musi vydrzet az do smrti.
Bez tela si zadny pribeh Duch neprozije a zadnou zkusenost neziska.

Takze pokud vam jidlo nechutna a umite se nastavit na plny a dlouhy zivot bez potravin, tak treba nejezte. Pokud si nejste jisti prospesnosti pro telo, tak radeji zdrave a stridme jezte.

Nekdo veri v reinkarnaci a tesi se ze v dalsim zivote nebude jist.
Pominu-li, ze zadna reinkarnace neexistuje, tak nechapu proc nejezeni by melo byt necim ceho dosahnu a pak to uz mam. Co to je cil?!



No Mildo to bylo vyčerpávající ... tvé komentáře k danému tématu vycházejí z nepochopení a neznalosti věci samé :)

V této věci nemáš zkušennost, ale máš na to názor, ten ti ovšem nikdo nebere. Poučování nebo přesvědčování vychází z ega je to cesta falešná a má pramalou sílu.

Půst se táhne všemi náboženskými systémy a adepti na zasvěcení k němu museli duchovně dospět. :)
Dále je diskuze zbytečná :)

Uživatelský avatar
dar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 12 lis 2010, 21:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod dar » 13 kvě 2013, 10:21

Milda píše:(všichni).. jsou bůh.
A všichni jsou k jídlu.

Něčí ego prohlásilo..



Můj pes žije v Jednotě, žije s Bohem, v jídle si nevybírá a občas s chutí sežere hovno, ego mu v tom nebrání.
Chci se Mildo zeptat, jestli jsi došel stejného stupně poznání a realizace, jako můj pes?

K diskuzi vege/vegan. Tělo ani ve velmi extrémní zátěži maso nepotřebuje, jak skvěle ilustruje život a kniha jednoho z nejlepší ultramaratónců světa: Scott Jurek, Eat&Run. Na podzim by měla vyjít v češtině, velmi doporučuji. Scott k tomu došel postupně systémem pokus/omyl. Čím zdravěji jedl, tím lépe a rychleji se mu běhalo a potřeboval kratší čas na regeneraci. Jednu dobu byl dokonce raw vegan, ale nakonec se ustálil na veganství jako takovém.

Všichni asi znáte příběh Buddhy, jak na břehu řeky potkal jogína a ten uměl chodit po vodě. Buddha se ho zeptal, jak dlouho mu trvalo, než k této schopnosti došel - trvalo to přes 20 let. K čemu taková schopnost je, když je o kousek dál přívoz? Ztracených 20 let života.

Ladit čakry na to, aby tělo fungovalo bez jídla je stejná bláhovost, jako se učit chodit po vodě. Bardon ve svém díle jasně priority určuje.
Třetí oko není prdel, zkuste ho aspoň občas použít.

Uživatelský avatar
Havran
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 585
Registrován: 26 črc 2011, 21:08
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Havran » 13 kvě 2013, 10:42

Ahoj lidi,
Téma breathariánství jsem otevřel na posledním setkání v Brně. Celkem mě překvapil názor, že to až tak moc skvělé není. Ale je pravda, že já vidím jen tu fyzickou část tj. tu co se dá lehce prezentovat:
- nemusíš jíst ani chodit na záchod
- zmenší se potřeba spánku
- máš víc času a menší spotřebu
- tělo se prý ustálí v optimálním provozním a zdravém stavu …
Po sem mi myšlenka nejezení přijde úžasná. Pak argumenty, které jsem slyšel co jsou proti:
- člověk nemá dost energie na fyzické výkony
- H.M. působí vyčerpaně
- Breathariáni umírají brzo
No tohle nemám jak ověřit a těžkost proti tomu argumentuje.
Mám malé zkušenosti s půsty – dělal jsem pravidelné pátky, občas víkendy a jednou i týdenní půst (od té doby mám problém vydržet i ten jednodenní).

Dobrá možnost jak si ověřit jednotlivé teze je realizovat Breathariánství na sobě. Dospěl jsem, k rozhodnutí, že to zkusím. Zajímá mě to delší dobu, lze z toho kdykoliv ukončit a nespotřebovává to čas, který mám vyhrazený na ostatní aktivity … Jdu si sehnat knížku půst.cz občas sem hodím post jak se mi daří v tomto směru.

Kdyby jste někdo znal kontakt na praktikujícího breathariána uvítal bych možnost uspořádat s ním setkání, kde by se každý mohl zeptat na co by chtěl.

Ahoj Havran

DAR píše:Ladit čakry na to, aby tělo fungovalo bez jídla je stejná bláhovost, jako se učit chodit po vodě. Bardon ve svém díle jasně priority určuje.

... :) odpovím jestli se podaří získat vlastní zkušenost
Having power isnt as good as you thing ...
... whom am I kidding? Power is GREAT!

ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod ABCD » 13 kvě 2013, 10:55

K diskuzi vege/vegan. Tělo ani ve velmi extrémní zátěži maso nepotřebuje, jak skvěle ilustruje život a kniha jednoho z nejlepší ultramaratónců světa: Scott Jurek, Eat&Run. Na podzim by měla vyjít v češtině, velmi doporučuji. Scott k tomu došel postupně systémem pokus/omyl. Čím zdravěji jedl, tím lépe a rychleji se mu běhalo a potřeboval kratší čas na regeneraci. Jednu dobu byl dokonce raw vegan, ale nakonec se ustálil na veganství jako takovém.

Všichni asi znáte příběh Buddhy, jak na břehu řeky potkal jogína a ten uměl chodit po vodě. Buddha se ho zeptal, jak dlouho mu trvalo, než k této schopnosti došel - trvalo to přes 20 let. K čemu taková schopnost je, když je o kousek dál přívoz? Ztracených 20 let života.


S tímto samozřejmě souhlasím.
Nemluvím o bretha jako o cíli ale jako o možném patníku na cestě. Tady cesta člověka nekončí.

Ladit čakry na to, aby tělo fungovalo bez jídla je stejná bláhovost, jako se učit chodit po vodě. Bardon ve svém díle jasně priority určuje


k tomu bych jen dodala že tohle má souvislost s výše uvedenou diskuzí vege/vegan...to co dělal ten pán, kterého dáváš za příklad.... z čeho myslíš že tu energii s minimálním příjmem nemasité potravy bral. ;)
Naposledy upravil(a) ABCD dne 13 kvě 2013, 12:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod marvin » 13 kvě 2013, 11:30

dar píše:K diskuzi vege/vegan. Tělo ani ve velmi extrémní zátěži maso nepotřebuje, jak skvěle ilustruje život a kniha jednoho z nejlepší ultramaratónců světa: Scott Jurek, Eat&Run. Na podzim by měla vyjít v češtině, velmi doporučuji. Scott k tomu došel postupně systémem pokus/omyl. Čím zdravěji jedl, tím lépe a rychleji se mu běhalo a potřeboval kratší čas na regeneraci. Jednu dobu byl dokonce raw vegan, ale nakonec se ustálil na veganství jako takovém.


tuhle zkušenost potvrzuji. Brněnský mistr světa v těžké váze v thaiboxu Jan Muller (znám ho osobně a mluvil jsem snim častokrát) je přes 20let vegetarián a říká že se směje všem kdo se ho ptají "kde berete energii na tak extrémní výkony" nebo když se ho někdo ptá "a máte dostatek bílkovin?" .. prostě si před vás stoupne dvou metrový chlap 120kg plný svalů - no tak to pak myslím nemusí ani odpovídat. Co jsem se s ním bavil posledně - přešel na veganství, trochu zhubl ale říkal, že na sobě jako sportovec (teď už teda spíš trénuje kluky) poznal dost velký rozdíl ve vytrvalosti. Hlavně v běhu a dechu. Že na vegetariánsví dobrý - ale veganství ho tak vystřelilo, že by tomu sám nevěřil nikdy...

Co se týče bretha samotného - hodně jsem se o to zajímal dříve. Taky mě to fascinovalo asi jako všechny. A přesně jak píše Havran - ze stejných důvodů. Méně spánku, více energie, méně potřeb ..atd atd atd..

Ale postupem času (hlavně co jsem potkal Meka a začal více cvičit) a hlavně potom co jsem změnil MENTALITU a vůbec vnímání, mám "skoro vše" po čem jsem tak toužil na bretha. Samozřejmě je toho 1000x více - ale už teď mám prostor na to dělat věci, kt. bych chtěl. A opravdu strávit 20let tím, že se budu nějak násilně všemožně dosáhnout bretharianství - je ztráta času.. Pokud to má přijít tak to stejně příjde, už teď vím, že je to rozhodně možné a je to jenom o příjmutí určitých faktů a uvědomění si určitých věcí. A pak už jenom praxe a cvičení - proč ne..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod ABCD » 13 kvě 2013, 12:02

Tak ... je to vedlejší produkt.
Násilím nedosáhneš ničeho, leda tak opaku v podobě rozhašených těl a čakrálního systému. K tomu je cesta postupná, nikoliv násilná. :)

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod marvin » 13 kvě 2013, 12:23

Přesně tak - a nejlepší je dojít si k tomu vlastní PRAKTICKOU zkušeností. Teoretické polemizování v tomto nepomůže : )
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod ABCD » 13 kvě 2013, 12:30

Tak je to přece se vším ...praxe bez teorie a teorie bez praxe vede opět k jednostranosti ...... a jsme zase u rovnováhy :)

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Ondra » 13 kvě 2013, 12:31

dar píše:
Všichni asi znáte příběh Buddhy, jak na břehu řeky potkal jogína a ten uměl chodit po vodě. Buddha se ho zeptal, jak dlouho mu trvalo, než k této schopnosti došel - trvalo to přes 20 let. K čemu taková schopnost je, když je o kousek dál přívoz? Ztracených 20 let života.


To je naprosto přesné.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Cagliostro » 13 kvě 2013, 12:33

Stále se tu polemizuje v jádru o vegetariánismu. Nic by se nemělo přehánět. Pokud je člověk nemocný, těžko mu může prospět vegetanismus, který by mu mohl pomoci spíše do hrobu. Ne pro každého je to vhodné, skutečně záleží na principu. Dokonce ani mnozí hermetici nebyli vegetariáni a tohle používali spíše účelně (Lasenic, Kefer a dokonce i Bardon a k tomu poznamenávám - celá trojice nebyl zcela zdráva). Čili veganství je jako prostředek k magickým evokacím apod., trvale je to nesmyslné - již s ohledem na indické fakíry.
Ego sum, qui sum!

ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod ABCD » 13 kvě 2013, 13:54

Tady ale nemluvíme o veganství nebo o vegartariánství nebo jiném iství... bavíme se o půstu (nic+voda) jinými slovy křest vodou a návrat k běžné stravě, myslím že o vega/vita je to celkem jasné, kdy je prospěšné a kdy ne, někde nahoře jsem k tomu už něco psala.
Cokoliv je konáno násilím, přináší potíže na všech úrovních. K půstu je třeba dospět , ne každý jej zvládne. Ten kdo k němu duševně necítí tah nebo jej dělá jen proto, že nežrat je v dnešní ezokomunitě módní, pak si raději ani s touto myšlenkou nezahrává. Půst jde do hloubky a bere sebou vše co nestojí na pevných základech.

Nicméně cílem je vyproštění se z kola, nikoliv ovládnutí jedné schopnosti. :) na tom se tu asi všichni shodnem.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host