Jak ukončujete meditaci ?

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod Ondra » 22 srp 2013, 08:48

Myslím, že se jedná o naprostý základ a tak mě zajímá, jak ukončujete meditaci. Jestli pouze utnete , nebo se určitou technikou "uzavíráte". Ono totiž takové to rychlé utnutí má mnohdy za následek to, že člověk zůstane jakoby "otevřen" a pak je mnohem náchylnější, citlivější k vnějším vlivům.

Tak jak to máte ?

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod beo » 22 srp 2013, 09:07

Ondra píše:Myslím, že se jedná o naprostý základ a tak mě zajímá, jak ukončujete meditaci. Jestli pouze utnete , nebo se určitou technikou "uzavíráte". Ono totiž takové to rychlé utnutí má mnohdy za následek to, že člověk zůstane jakoby "otevřen" a pak je mnohem náchylnější, citlivější k vnějším vlivům.

Tak jak to máte ?


Nevím co teď konkrétně myslíš meditací, ale většinu cvičení neotvírám ani nezavírám nějakým zvláštním způsobem. Pouze den začínám a končím modtlitbou. Pak snad když dělám nějaké techniky z reiki, tam mám naučeno otvírání a zavírání, obdobně je vhodné něco podobného provádět, když pracuješ s druhými lidmi(třeba je léčíš). Také pokud máš nějaký ucelený blok, kdy děláš různá cvičení, tak mužeš pronést nějakou modlitbičku. Jinak si myslím, že to není nutné, dokonce je mnohdy užitečné přenést ten meditativní stav do běžného života - např. negativní stav, tam by možná i bylo chybou něco otevírat a zavírat, protože by to bránilo rychlému přepnutí z jednoho do druhého modu, dosažení negativního stavu by totiž mělo být dosažitelné lusknutím prstu, kdykoliv je to potřeba. Otvírání a uzavírání je podle mého názoru procesem ladícím/přípravným, víc než cokoliv jiného.
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod Ondra » 22 srp 2013, 10:41

Máš pravdu asi bude záležet na technice.
Tím uzavíráním myslím to, že když meditaci ukončuji, tak se snažím své vědomí co nejvíce navrátit do svého těla (záleží na konkrétním cvičení). Pomaloučku se jakoby ladit na běžnou realitu. Celkově posílit svou auru a její celistvost. Snažit se o sjednocení přijmutí toho vnějšího světa.
Když utnu , tak jsem jakoby trochu mimo :) Cítím přecitlivělost k tomu vnějšímu.

Meditace u mě má vždy otevírací proces. Otevírám se tomu vnitřnímu, ale zároveň se zavírám před tím vnějším, pokud tedy nemám při cvičení otevřené oči, ale i tak to vnější přestávám vnímat. To utnutí je jak nějaký šok. Dá se to popsat tak , jako když tě v hlubších meditacích někdo vyruší ( manželka ) :) Vědomí rovnou skočí z toho nejvyššího centra k tomu nejnižšímu, není to pomalinku postupně.

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod beo » 22 srp 2013, 11:57

Rozumím, já mám třeba některá cvičení řízena budíkem a není úplně příjemné to ukončení. Ale ten stav si velice rád přenáším do běžného života. Tedy pokud Tě nevyruší nic ve smyslu manželky, tak se můžeš relativně bezpečně navrátit do běžného života během několika 10tek sekund. Ale také se nesnaž nějak násilně vrátit do stavu před meditací, ponechej si ten stav co nejdéle v běžném životě. Pokud bych mluvil třeba o kupení prány v těle, tak návratem je ta skutečnost, jak píše Bardon, že přebytek vrátíš do univerza. Tedy skutečně každé cvičení vyžaduje trošku odlišný přístup.
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
dar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 12 lis 2010, 21:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod dar » 22 srp 2013, 12:29

Zajímavé téma, děkuji za nadhození.

Meditace do vyšších sfér čí práci s energiemi je dobré vědomě uzemnit a ukončit, jak dle mého skromného názoru správně podotýkáš, člověk někdy zůstane otevřen a není to úplně dobře.
Za mně je to několik vědomých nádechů do břicha, procítění těla, palce u nohou. Veskrze opačný postup, než jakým meditaci začínáš. A třeba vědomé dýchání je jedna z nejtradičnějších technik, nejen jak se zklidnit, ale také jak se "vrátit".
Osobně k tomu přidávám poděkování svým duchovním průvodcům za vedení, podporu a ochranu při mé meditaci.
Třetí oko není prdel, zkuste ho aspoň občas použít.

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod Lumpino » 22 srp 2013, 20:26

Ono také záleží, zda jde o meditaci pasivní či aktivní. Zda cvičím obrazné předtavy (vizualizace a podobné) či zda se pasivně otevírám něčemu jako to třeba dělá spiritista když chce "obcovat" s duchy.
Pokud jde o aktivní meditaci - například výcvik obraznosti = vizualizaci - tak člověk není otevřený cizím vlivům, naopak sám aktivně myšlenky vysílá.

Uživatelský avatar
dar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 12 lis 2010, 21:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod dar » 22 srp 2013, 21:48

Lumpino píše:člověk není otevřený cizím vlivům


S tím bych si dovolil nesouhlasit. Cizí vlivy tam jsou poměrně často. Pokud by tvé třetí oko prohlédlo astrální bordel, který nás zpravidla obklopuje, dal bys mi zapravdu.
Nejde samozřejmě o to, že když si řekneš "budu si v meditaci vizualizovat modrou kouli" a ona se ti tam nacpe červená, jde o to, že v meditačním stavu jsi otevřenější těm méně hmotným vlivům, které mohou působit víc na tvé podvědomí, než vědomí.
Tak jako nejíš snídani z hajzl-prkýnka, doporučil bych před jakoukoliv duchovní či meditační práci nějakou očistnou techniku. Třeba kabalistický kříž, či cokoliv jiného, co se ti osvědčilo.
Třetí oko není prdel, zkuste ho aspoň občas použít.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod Pete » 23 srp 2013, 00:24

Dar: souhlasim na 100% :) treti oko a cakry oteviram cim dal vice a vice za leta co s nimi pracuju.. a i kdyz vidim jen cast toho co nas obklopuje tak se musim divit.. proto taky clovek necviceny neuvidi nic nebo max 1 bytost.. kdyby videl vsechny larvy demony duse okolo neho, tak by si myslel ze se zblaznil nebo by chytl infarkt jak by videl na sobe nalepene a prisate larvy atd..

Oteviranim caker si je sice cistis, ale zaroven pokud ji neukoncis tak ti cakra zustane otevrena.. tudiz vetsi nachylnost na energii.. jde to krasne videt s destruktivni hudbou (takovy elektronicky metal .. udajne ma byt zpevak Illuminat.. coz bych se nedivil je v tom hodne symboliky a podprahoveho vnimani) tak s otevrenymi cakrami citim hned naval negativni energie.. a kdysi me to neovlivnovalo pokud jsem si to nepoustel stale znova..

K Ocisteni doporucuji ohen a svetlo.. to jsou jedny z nejucinejsich vizualizaci

Co se tyce pozice ruk ty jsou taky dulezite.. nejlepsi je zas (jak jinak) vychodni nauka: Ninjutsu.. staci napsat do Google : Ninjutsu Mudra Sha (nebo ZEN).. sha je na leceni sebe a ostatnich.. diky ni jsem se napojil na "Multidimenzionalni leceni" :D zni to dost vtipne ale vystihuje to jak to je.. princip je v tom ze bytosti z jinych planet, galaxii, dimenzi vas leci (a vy lecite je - vsechno je vzajemne) skrz srdce coz je 4 ta cakra.. a zaroven 4ta mudra SHA (Pozice ruk) .. todle jsem se nikde nedocetl.. prislo to ke me samo.. a byly to jedny z nejsilnejsich pocitu v mem zivote.. obrovsky naval energie hlavne skrz srdce a pater.. multidimenzionalni proto ze se lecite vzajemne a) s lidmi, mimozemstanami b) andely.. naucil jsem se to v meditaci pod hvezdami :)

Klidne napiste ze je to nesmysl, ale neni nad vlastni zkusenost :D

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod Lumpino » 23 srp 2013, 06:01

Pokud jsem dobře pročítal dílka východních originálů, nikoiv našich českých imitací (napodobenin), pro příklad Tajemsví zlatého květu, či Gheranda samhita kterou vydal Cadpress Braislava pro přátele Indie, tak otevření čakry trvá hezky dlouho. Svami Raghavanand například napsal, že nikdo nedokáže otevřít fšechny čakry během jednoho života. To, co u nás někdo popisuje jako otevírání Fšech čaker je podle východních - originál - mistrů pouze cesta od ničeho k ničemu. Pouze ti, kdo chtějí ukončit koloběh životů probuzením hadí síly fšecny čakry pročišťují, nikoliv otevírají, aby hadí síla mohla volně vystoupit.
Proto třeba adepti praktikující podle knihy Tajemství zlatého květu, kteří se snaží srdeční čakru skutečně otevřít, uklidní tříměsíční mediatcí čakru Adžná a následně se roky - i v běžné denní činnosti - zaměřují do čakry Anahata. I během běžné denní činnosti = onu meditaci nikdy Neukončují.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 522
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 66×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod zebyja » 23 srp 2013, 10:05

pokud mi jde o askezi.. Dělám to do Té doby až to se mnou cukne a sám od sebe jakoby Tělo si řekne, že mám skončit..

pokud jde o jiné meditace.. přecházím volně zpět.. a při otevření očí rychle změním stav mysli na maximální bdělost, které jsem v tu chvíli schopen..
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
dar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 12 lis 2010, 21:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod dar » 23 srp 2013, 10:55

Lumpino: mám takový pocit, že každý myslíme trošku něco jiného. Konec meditace - zazvonil zvonec a pohádky byl konec. Vědomé ukončení práce. Dělník při stavbě chrámu, který má v pět padla, prostě skončí svou práci, jeho dílo tam však pořád je.
S těmi "originály" bych byl velmi opatrný. Nevím, který překlad Zlatého květu jsi četl, ale zrovna ten Reichův je vyložený paskvil. Část originálu mu číňani pro jistotu vůbec nedali a ty části, které Reich nevěděl jak má přeložit, tak do knihy raději vůbec nedal.
Ona i ta imitace může být kolikrát lepší než velmi špatná kopie.

Pete: Nic neobvyklého. Jen bych trošku zbystřil, cože to je vlastně za energie. Natáhl jsi nějakou variantu "reiki" (je to příměr, s reiki to nemusím mít vůbec nic společného), energetických systému je docela hodně, jsou to jednotlivé paprsky či vlny světelného spektra. Rozdíl mezi nimi je energetickým vlastnostech, či frekvenci.. něco jako rozdíl mezi krátkými a dlouhými rádiovými vlnami.
Zkus v příštím "léčení" zjistit, jestli někdo danou energii na zemi používá a zda-li má své jméno. Divil bych se, kdyby ne.
Třetí oko není prdel, zkuste ho aspoň občas použít.

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod Lumpino » 23 srp 2013, 15:53

Pokud se nepletu, tak jsem četl překlad Richarda Willhelma. Nejdříve, před 89 německy, následně po sameťárně i české vydání. Ofšem v závěru knihy Gheranda samhita (Cadpress Bratislava) se píše o tom otevírání čaker citát Svami Raghavannada, je zhruba o tom samém i když Raghavanand preferuje čakru Adžná kdežto v Tajemství zlatého květu je preferované "srdce z masa" ofšem postup mediatce je shodný s praxí týkající se čakry Anahata, jak ukazuje i dr. Eduard Tomáš (Název jeho knihy si bohužel nepamatuji.)

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod Pete » 23 srp 2013, 16:33

dar: nenazyval bych to ze je to podobne reiki.. alespon ja to tak chapu ze ne.. reiki ma byt energie z vesmiru.. ale ta lecitelska energie je vsude.. bude to energie empatie, lasky a porozumeni.. energie srdce :) proste neco na styl "dej mi 10 korun a ja ti vratim 20" :D proste vzajemna vymena energie lasky.. jak ve vesmiru plati: dej mi svou lasku (energii lasky) a my ti ji vratime dvojnasobek, ctyrnasobek, osminasobek.. podle toho kolik bytosti s tebou vzajmene bude vymenovat :)

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod Lumpino » 23 srp 2013, 17:58

Ještě bych doplnil. Myslím že je rozdíl mezi nácvikem magie, jako jsou vizualizační a jiná cvičení, viz Bardonova Brána a mezi meditační praxí. Vizualizační a další techniky dělám z důvodu abych ovládl svou psychiku a získal nějaké síly a schopnosti.
Meditační praxe je zaměřená obvykle na životní cíl. Proto se domnívám, že by skutečně měla přejít i do běžného života.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod Pete » 24 srp 2013, 11:00

Lumpino: ale ano da se to prejit do normalniho zivota, ale casto to nejde.. to je jak ve valce chodit beze zbrane po meste.. takovi lide a) si delaji stit, aby to ze jsou otevreni neznamenalo ze je furt nekdo bude vysavat b) zijou na samote u lesa ci v jeskyni jako jogini :D cim vic otevreny (cakricky) jsi, tim vice pritahujes at uz dobre ci zle bytosti.. proste jsi pro ne jako by pramen zivota :) jenomze by te byli schopni vybrat do takove miry, ze by tvuj pramen vyschl :D


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů