Strach

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Strach

Příspěvekod Milda » 13 kvě 2013, 00:04

Ondra píše:Milda : zrovna rituál pětky může pomáhat k zvládnutí sama sebe. Jde v podstatě o invokaci určitých kvalit, zkus se na něj podívat a bude to hned jasné, nebo ještě lépe ho prakticky provést. Není to žádná evokace :)

Jinak mi to zde čím dál více připadá , že je to tu spíše o mystice než o magii. Neříkám, že je to špatně, jen ty cesty jsou trošku odlišné.


To vypada na Crowlyho magicky ritual.
Zde je potreba prave hermetika a symbolika i velke pochopeni a poznani.
Nekopiroval bych bezhlave cizi ritualy.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Strach

Příspěvekod Ondra » 15 kvě 2013, 19:35

Klasicky pentagramový rituál je původem od Golden Dawn. Crowley ho jen přepracoval pro Nový Aeon, tedy pro Thelemu, pracuje se tam s dost jinou symbolikou, kvalitami. Pojmenoval ho Star Ruby.
Ten klasický GD je zřetelněji zaměřen na živly.

Uživatelský avatar
inkey
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 08 úno 2011, 21:25
pohlaví:

Re: Strach

Příspěvekod inkey » 12 črc 2013, 00:25

Vidím to takhle nejak: strach je dobrej pomocník, ale zlej sluha, nemúžeme sloužiť strachu, on má iba pomáhat zabránit něčemu, co v blízke době hrozí o čem víme, strach v nás vyvoláva pud sebazáchovy, abychom dosáhli dobrí výsledky, ale na to abychom se nebáli, třeba být usilovný, že vím, že sem se snažil a mám všechno v sobě co třeba, proto se nobojím - aby mne nehrýzlo svědomí ! Pak je ten druhej strach, kterí je blud fantazie v lidské mysli, že podléhame zlým myšlenkám zo science-fiction produkce: filmy, vlastné predstavy kterým podléhame, že nám někdo, něco ublíží... Jak proti tomu bojovat? Nejlepší je vyprázdniť mysl, je to i v knihe BKOZ kontrola myšlenek, pak se naplnit láskou, že ji opravdu pociťujete a predstavit si seba, že ste někde v bezpečí a nic a nikto vám nedokáže ublížit, protože (strach je jenom fikce predstavivosti, který vytvára bloky a pak trpíme) a postavit sa strachu face to face, abychom ho rozobrali na součastky a nechali ho ze sebe uvolnit, že se už víc tenhle strach nezakorení ve vás, lebo víme, že to byla jenom fikce teda blud fantazie je dúležité se naučit pracovat s láskou a vnímat ji. Zamyslete se nad púvodem strachu z čeho vznikl a jdete na koren věci, aby ste to pochopili, proč ve vás vznikl, že není čeho se bát protože víte, že strach si vytvárame svojvolne, je hodno se naučit videt pravdu od lží a strach je velka lež, (když se jedná o fikci), človek nezná vo větší míre lásku a proto podléha strachu, tak se taky da zamezit jeho púsobení, když se naplníme láskou. Já mnel od útleho detství taky zajímavé strachy z filmu a jiné..., horory mi pouštel otec když jsem byl hodne malej a musel k nemu chodit, no a taky to v tyhle ty době pro mou psychiku delalo velkou zátež, když jsem musel v noci po tme jít na záchod a bál se, protože v podvedomí byli rúzne príšerky z filmú, které automaticky prošli do mího vědomí a zamlžili tak normálni vnímaní, ale pak jsem si uvedomil, že mám navrh, že tohle je jenom fikce, že už se nechci bát, že tyhle představy, které jsem mnel z filmú už mne nemúžou omezovat, nechal je rozplynout-uvolnit tu zlou energii ze sebe a bylo to prič a udelal si blok, že takové filmy už nebudu koukat, když mi to nedelá dobře. Člověk by se nemnel bát, protože si vytváři zbytečne obavy, které pak múže zhmotnit v realitu. Když jste ze vším vyrovnaní, naplnení láskou, pak vás strach nemúže ohrozit, protože dokážete prijat všechno jak máte bez obáv. Takže já to v sobe likvidoval tým, že jsem si uvedomil co je realita a co fikce je dúležité v sobě znát myšlenkové pochody a predstavivosť je potřeba vědet ovládat. A pak když se budete chtít bát tak to tak bude a když se už nebudete chtít bát, tak to jednoduše odstranite, soustredit se na dany strach a stiknout F8 a naplnite tohle misto laskou :-) tak ať se vám daří nemít strach :-)

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Strach

Příspěvekod marvin » 12 črc 2013, 08:29

Super, diky za prispevek.

Taky to tak vidim. Strach ma sve misto. Pokud je spojeny s realnou hrozbou, tak je to indikator - dava najevo, ze je potreba byt opatrny a obezretny. Kdyz mam strach na horskem utesu, tak to napumpuje adrenalin a je potreba se mit na pozoru.

Ale pokud mam strach z filmu Vetrelec, tak tam to neni idealni. Tento je treba ovladnout. Rozpustit, rozmělnit a nahradit laskou a vědomím.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Strach

Příspěvekod Cagliostro » 12 črc 2013, 08:35

Tak strach. Když tady někdo někde zmínil Věřte nevěřte, vzpomněl jsem si na tenhle příběh, který je prý nejstrašidelnější (a snad i nejvtipnější) o hrobníkovi.



Takhle lze charakterizovat varovný strach, jemuž hrobař podlehl.

I když jde prý o pravdu, moc se mi to nezdá, je to ale hadcore :D
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Strach

Příspěvekod Milda » 12 črc 2013, 09:31

Strach je program Ega.
Strach zkresluje vnimani reality.

Strach je krivak, podvodnik, lhar, zahradnik. :-)

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Strach

Příspěvekod Saila » 01 zář 2013, 20:37

Zuzka: ja jsem kdysi na svem zacatku mela, nazvala bych to i fobii, z toho ze uvidim nejakou entitu ve hmotnym svete, nejakej projev nejaky entity ve hmote apod... podle myho nazoru jde vetsinou o nejaky larvy snazici se prizivit na strachu dotycny osoby, jak uz bylo receno vyborny je se pokusit vyprazdnit mysl a nechat se prostoupit laskou.... ale taky si uvedomit ze to je jenom nejaka s nejvetsi pravdepodobnosti hladova larva... ve chvili kdy si tohle uvedomis tak by se ti melo ulevit aspon natolik aby jsi zvladla to vyprazdneni hlavy s tou laskou, (pro zacatek s tou laskou pokud ti to nejde samo spontalne, tak je dobry usilovne myslet na nekoho koho opravdu moc milujes)

me takhle hodne dlouho otravovala nadsedka (neco jako sousedka ale nad vami:-DD ) spachala sebevrazdu tim ze skocila na dvur a padala kolem oken moji loznice, nevim jestli to bylo neco pozustalyho z toho cloveka anebo larva, kazdopadne asi ctvrt - pul roku byl klid ale pak entita asi dostala hlad, zjistila ze v baraku bydli nekdo citlivej na energie apod tak si me nasla a zacla mi davat peknou sodu... trvalo to celkem dlouho asi rok mozna dyl, a pekne to stupnovala nejdriv mi jenom s rozsklebenym vyrazem prolitavala venku kolem okna (davala si repete svyho slavnyho skoku z balkonu), pak ale jak to stupnovala, tak se mi zacla trochu sackovat do loznice a hazet mi do hlavy predstavu ze je zamnou a ze na me chce sahnout. Na konci jsem prave intuitivne zkusila to vyprazdneni hlavy a prodchnuti se laskou a fakt to pomahalo, ale ne vzdyky to clovek udela... dopadlo to tak ze kdyz uz to bylo skutecne nesnesitelny tak se ve me neco vzeprelo podivala jsem se ji do oci a zeptala se co chce, vyjevene koukajic na me jsem ji to jeste asi 2x zopakovala, a kdyz i pak vyjevene cucela, tak jsem ji rekla at odejde v pokoji a od ty doby mam klid... ;)
All izz well :-)

Uživatelský avatar
inkey
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 08 úno 2011, 21:25
pohlaví:

Re: Strach

Příspěvekod inkey » 02 zář 2013, 00:12

ahoj Saila dobře si to udělala, si vzorový příklad jak se zbavit strachu :-)

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Strach

Příspěvekod Saila » 02 zář 2013, 00:45

s nejakyma fobiema mam ale jeste problem :lol:
All izz well :-)

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Strach

Příspěvekod Pete » 02 zář 2013, 01:55

Saila dobra metoda :)

Mi casto pomahaji bytosti ktere uz znam,at uz jsou to me osobni, ci nalezene.. hlavne pokud nemam dost energie a je mi zle

Dale pouzivam Supernovu - takove vybuchujici slunce ktere vytvarim treba pul minuty.. vytvari se v tele.. meli by jste videt jak ty bytosti zacnou odstupovat s strachem :D muj osobni demon ktery mi sice udajne nechce ublizit, se zdrzovat v me blizkosti a ja chtel byt sam.. tak jsem ho takovou "tlakovo svetelno ohnivou vlnou" odhodil na nekolik kilometru :D i kdyz jsem si to neprestavoval po vybuchu, videl jsem tu vlnu i demona letet dost daleko :D

Krome vizualizace a naplneni lasky je taky hodne silne vyslovovat jmena Bozi - prikazovat jim odejit a nevracet se, ve jmenu Adonaie stvoritele, ci ve jmenu JHVH atd..

Nebo prosim o pomoc vsechny bytosti co mi pomahaji na duchovni ceste, i ty co neznam.. :) to pomohlo i na silnejsi zakerniky :D

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Strach

Příspěvekod beo » 02 zář 2013, 12:45

Charon mi řekl jednu zajímavou poučku, pokud jsi vědomě ve svém těle nic na Tebe nemůže. Tedy vyprázdnit mysl, případně se naplnit láskou, nebo se soustředit na své tělo - tedy vědomí mít ve svém těle. Rovněž pomáhají různí andělé, silová zvířata, Boží jména. Před pár lety jsem čistil svůj pokoj za asistence Ježíše a musím říct, že to byla síla, takový pocit posvátnosti a čistoty jsem do té chvíle ještě nezažil. Lze použít i sílu vlastní vůle, imaginaci a rozpoutat nějaké energetické tornádo, není to tak snadné ale také to funguje...
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Strach

Příspěvekod Saila » 02 zář 2013, 15:27

ohledne toto volani bytosti, ono je i mozny ze ta larva, ze ktery mate strach k vam byla poslana umyslne abyste se zocelili, neco se naucili ci prosli nejkaym druhem zkousky-na to vam vetsinou volani straznych bytosti nepomuze, ale za zkousku ze ho zavolete nic nedate ;)
All izz well :-)

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1113×

Re: Strach

Příspěvekod Arex » 02 zář 2013, 15:59

beo píše:Charon mi řekl jednu zajímavou poučku, pokud jsi vědomě ve svém těle nic na Tebe nemůže.


:D Charon má pravdu. Kdo zvládne živel země, nemusí se starat o to, kdo stojí v noci za záclonou. :D
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Strach

Příspěvekod Pete » 02 zář 2013, 17:09

Arex: kdyby za zaclonou.. ale ti smejdi mi stoji okolo postele ! :D ale tak alespon me to donutilo delat si ochranne ritualy - alespon pokud blizko sebe neco vidim, citim atd..

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Strach

Příspěvekod Saila » 02 zář 2013, 17:45

Arex píše::D Charon má pravdu. Kdo zvládne živel země, nemusí se starat o to, kdo stojí v noci za záclonou. :D


no pokud je do tehle veci clovek hozenej, nic moc o tomhle celkove nevi a nema zaklady tak, asi o nejakym zvladani zemskyho zivlu vedet nebude:-) samozrejme z dlouhodobyho hlediska je to asi mnohem lepsi, ale jako takova prvni pomoc je dobra ta laska apod:-)
All izz well :-)


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů