Vaše oblíbená muzika - mráz po zádech, husí kůže atd...

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.

Chcete mít tohle téma aktivní - patří tohle téma do Hermetismu ?

Anketa končí za 02 črc 2014, 07:11

Ano
10
Arex , Helena , majstro , Adam , Firzen , beo , Ondra , mek onder , Ištar , Saila
63%
Ne
6
Cagliostro , marvin , zebyja , DAn , Charon , Tomáš
38%
 
Celkem hlasů: 16

Carion
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 15 dub 2014, 17:54
pohlaví: Žena

Re: Vaše oblíbená muzika - mráz po zádech, husí kůže atd...

Příspěvekod Carion » 12 kvě 2014, 13:43


Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Vaše oblíbená muzika - mráz po zádech, husí kůže atd...

Příspěvekod Saila » 12 kvě 2014, 13:48

All izz well :-)

Uživatelský avatar
Helena
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 904
Registrován: 18 črc 2013, 14:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 257×
Obdrženo poděkování: 56×

Re: Vaše oblíbená muzika - mráz po zádech, husí kůže atd...

Příspěvekod Helena » 12 kvě 2014, 14:39

Saila: Dragonborn od Malukhy, jak jsi dávala minule, mě úplně fascinuje. Jsem si to stáhla do mobilu jako mp3 :-)
Tiše sedím, nic nedělám, jaro přichází a tráva sama roste.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbená muzika - mráz po zádech, husí kůže atd...

Příspěvekod marvin » 12 kvě 2014, 16:33

Souhlas, taky jsem to pouštěl několikrát a o mobilu jsem uvažoval že si to dám..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Vaše oblíbená muzika - mráz po zádech, husí kůže atd...

Příspěvekod Saila » 12 kvě 2014, 19:16

Alicia píše:Saila: Dragonborn od Malukhy, jak jsi dávala minule, mě úplně fascinuje. Jsem si to stáhla do mobilu jako mp3 :-)



já mám víc písniček od ní v seznamu skladeb pro masáže:-))
All izz well :-)

Uživatelský avatar
Andrea
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 195
Registrován: 13 úno 2013, 17:05
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 27×
Obdrženo poděkování: 10×

Re: Vaše oblíbená muzika - mráz po zádech, husí kůže atd...

Příspěvekod Andrea » 13 kvě 2014, 11:01

nechceš hodit link? klidně do PM .... jsem si řekla, že bych si to dnes našla, ale takhle by mi to ušetřilo čas ;)

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Vaše oblíbená muzika - mráz po zádech, husí kůže atd...

Příspěvekod Saila » 13 kvě 2014, 11:25

dej si do youtube malukah a vyjede ti toho hromada:-)
All izz well :-)

Uživatelský avatar
Andrea
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 195
Registrován: 13 úno 2013, 17:05
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 27×
Obdrženo poděkování: 10×

Re: Vaše oblíbená muzika - mráz po zádech, husí kůže atd...

Příspěvekod Andrea » 13 kvě 2014, 21:26

proklikala jsem se až na malukah.com ... tam je to všechno pohromadě, akorát jsem ještě neměla možnost zjistit, jestli tam jsou jen ukázky nebo celý songy

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Co říkáte "moderní hudbě"?

Příspěvekod Anubis » 17 kvě 2014, 22:00

Cagliostro píše:... Myslíš, že s tím souvisí i trochu jiná situace, která se ale v podstatě dá stáhnout i na hudbu: konkrétně mě napadá Guaita a to, že podle pověsti nesměl dokončit Problém zla. Napadá mě, co když existují lidé, kteří třeba, aniž bych v tom viděl Guaituv případ,dokáží přetáhnout více než je povoleno.

Právě lidé, kteří vidí do příčinného světa by měli být první, kdo si všimnou, že taková věc nejde dost dobře realizovat. Příroda pracuje v cyklech a pokud je sem násilím vnucováno něco předčasně, tak to z pohledu iniciátora vypadá, jako kdyby byla příroda jeho nepřítel.

Z mikrokosmického hlediska nedostává energii do primárních center, protože je k aktuálnímu stavu světa excentrický. Jinak řečeno v současnosti neexistuje médium, které by udržovalo v chodu jeho systém. Pokud jde tvrdohlavě dál, tak přijdou nemoci popř. smrt. Potenciální následovníci budou k těm ideám, postupům, metodám, tvorbě atp. dříve nebo později chladní - přijdou o všechen entuziasmus, aby byli zdraví tady a teď.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Co říkáte "moderní hudbě"?

Příspěvekod Cagliostro » 17 kvě 2014, 22:05

Anubis píše:...

Je tedy tvůj názor, že Guaita, abych zůstal u učebnicového ukázkového případu, je "sám sobě katem"?
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Co říkáte "moderní hudbě"?

Příspěvekod Anubis » 17 kvě 2014, 22:58

Cagliostro píše:
Anubis píše:...

Je tedy tvůj názor, že Guaita, abych zůstal u učebnicového ukázkového případu, je "sám sobě katem"?

To nevím, jeho dílo moc neznám. Nicméně bych řekl, že to byl častý problém okultistů. Buď to, co dělali bylo sterilní, protože u nich převažovala intelektuální stránka a nebo „zvíře z této přírody“, které táhlo jejich povoz a vše odpracovalo, svou robotu nakonec nevydrželo (kvůli problému popsanému výše).

To se děje tehdy, když je bytost na vyšších patrech už produchovněna, ale fyzické tělo vidělo nějaké duchovno zatím jen „z vlaku“. Potom se takový člověk může cítit už jako bůh a vyžaduje danou frekvenci i od těla, které se tak snadno prostoupit nenechá, protože by mu příroda musela dát takové schopnosti, které by na světě způsobily nevyváženost.

Až se tohle někomu (popř. větší skupině) povede, tak to bude nejspíš impuls pro další evoluční epochu, kde budou zase trochu jiná pravidla hry.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Co říkáte "moderní hudbě" s "nechtěnou" magickou symboli

Příspěvekod Cagliostro » 17 kvě 2014, 23:36

Dík za odpověď.
Souhlasím schematicky s tím, co napsal Lepage do Problému zla právě o tomto tématu. Protože je to dlouhé téma, v kostce: o Guaitovi se tvrdilo, že chtěl odhalit největší tajemství přírody, Problém zla, třetí Had genese. Pominu historky o magických útocích mezi Guaitou a jeho nepřáteli, pověst o jeho drogové závislosti atd., ten člověk byl nemocný a nemohl tušit, stihne-li to. (malá odbočka, Pokud by každý hermetik věděl, jak dopadne, rovnou by se pustil do díla, nebo by zaujal pozici pouhého mystika a čekal na svůj happy end). Zemřel následkem nemoci, třebaže mu morfium na to zrovna nepomohlo, když si takhle tlumil nemoce... Inu i hermetik je obyčejný člověk (nemoci se jim nevyhýbají Bardon, Lasenic (dnes měl výročí, tak ho zdravím tam nahoru), Kefer a další jsou toho důkazem.
Lepage napsal, že velký Guaita byl pouhý člověk. Ano, byl.

A co slova Guaity o psaní největšího hermetického tajemství, textu, který nikdo nepochopí, pokud je to největší tajemství Neznáma? (Na prahu tajemství)?!

A to je krásně napsáno. Každý může napsat "pravdu" a nebo pravdu. Prozřetelnost nevkročí člověku do cesty, aby ho uklidila jen pro to, že napsal (nebo se pokouší napsat) něco, co se v onom čase nehodí. Maximálně ten text přečte X lidí, ale nikdo to nepochopí a jeho okolí si bude ťukat na hlavu. Však i římské dějiny jsou plné těchto filosofů, kdy je pronásledovalo mnoho kněží a vladařů, a později se z toho začala utvářet ještě dnešní filosofie, potažmo hermetismus.

Trochu stejná věc, kterou píše Nakonečný v NČH, kde Kabelák srovnal Kefera a Lasenica. Kefer chtěl víc, než mohl, kdežto Lasenic víc mohl, než chtěl.
Další Universlista na to ale zareagoval takto: Omyl, každý člověk víc chce než může, ale v něčem víc může než chce. To platí i o Lasenicovi.
To ostatně potvrzuje i samotný Lasenic. Chtěl dokončit Zasvěcení Ohně Horev, nestihl to. Nestihl to ani Kabelák. Ale příčinu toho, že to Prozřetelnost nechtěla a proto to nebylo dokončeno, nehledejme u Prozřetelnosti.

Jistě se může najít procento třeba spiritistů, vrhajících se bezhlavě do proudu magie, a pak většinou podlehnou bludu, který dále šíři a to s prominutím přejdu úplně, neb je to již nad rámec mého zájmu.


Nakonec vzpomenu i Bránu. Co by asi tak mohl poučovat a vyprávět za dogmata takyhermetik, který zažil kulový A po přečtení brány se pokusil tlačit rovnou nahoru "ke světlu". Nedostal by se tam. Mohl by leda vyprávět své téze, rovnající se jeho vizím, nikoliv nehodící se pravdě.

Trochu jsme odbočili, ale patří to k tématu.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Co říkáte "moderní hudbě" s "nechtěnou" magickou symboli

Příspěvekod Anubis » 18 kvě 2014, 00:56

Cagliostro píše:... Prozřetelnost nevkročí člověku do cesty, aby ho uklidila jen pro to, že napsal (nebo se pokouší napsat) něco, co se v onom čase nehodí. Maximálně ten text přečte X lidí, ale nikdo to nepochopí a jeho okolí si bude ťukat na hlavu...

To s tím také souvisí protože pojmy/věty musí být kompatibilní s přírodou. Nikdo jim nerozumí, protože to v tomto čase není potřeba. Adepti snad zapomínají, že jsou v přední linii „osamoceni“ a jejich zbylé lidství se snaží předat vědění se značkou „ještě tu jsem“. Potom vychází různé zvláštní knihy...

V tom, co jsem napsal jsem myslel mechanickou přírodu, která snad bezcitně a automaticky řeší „automatické lidi“. Prozřetelnost se mi jeví spíše jako dozorce vyššího plánu, kam se má vlastně směřovat a běžný jedinec s ní nemá proč být v přímém vztahu. Musel by se přímo podílet na evoluci nebo mít vliv na velký počet lidí. Stejně to vidím i naopak, Prozřetelnost nemá zájem zastavovat konkrétní lidi - na to je tu (nižší) příroda, která jim znepříjemní život.

Po vymanění se ze staré přírody už není v bytosti nic, co by musela Prozřetelnost brzdit nebo přesměrovávat. Člověk je pak ve stavu, kdy jí může akorát přizvukovat a hledí spolu s ní do dálky.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Co říkáte "moderní hudbě" s "nechtěnou" magickou symboli

Příspěvekod Cagliostro » 20 kvě 2014, 21:28

Anubis píše:
V tom, co jsem napsal jsem myslel mechanickou přírodu, která snad bezcitně a automaticky řeší „automatické lidi“.
]


Ano souvisí to... A jsem rád, že jsi to upřesnil, jak to myslíš. Plně se pod ten názor podepisuji.

Snad ještě k doplnění - Je to i o komunikaci mezi lidmi navzájem (a tím ostatním). Nedodržuje-li se to, může následovat i výše popsané, třebas to není pravidlo.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ondrash
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 17
Registrován: 10 lis 2013, 21:19
pohlaví: Muž

Re: Co říkáte "moderní hudbě" s "nechtěnou" magickou symboli

Příspěvekod Ondrash » 22 kvě 2014, 23:49

Obrázek "Hudba je nejsilnější forma magie" Spousta umělců (ale ne všichni pochopitelně) bych řekl, že si jsou toho vědomi-metalové kapely i pop-celebrity...proč? Protože ,ač se to zdá divné, tak se už dávno ví, že sluch je 80% vnímání...
Nejlépe ostatní učíte to, co sami nejvíce potřebujete naučit.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů