Zbaveni se fyzicke bolesti

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod Milda » 07 dub 2012, 09:06

Velmi silna bolest te zcela jiste dostane do pritomnosti.
Zazijes dokonale TADY A TED.

locki
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 61
Registrován: 02 pro 2011, 23:54
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod locki » 09 dub 2012, 16:12

Bolest je samozrejme ten posledni, jisty, neoblomny a zaroven s tim vsim predevsim nejhorsi mozny ucitel. Je to finalni varovani, ze je neco blbe. To je jeji poslani. Kdo v ni chce hledat vic, at si ji uzije. ;)

Jinak je samozrejme spousta bolesti(a nemoci), ktere maji ciste fyzickou pricinu a hledat ji ve spiritualni oblasti je bloudeni.
Stay well on your way and follow the Sign.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod Milda » 10 dub 2012, 06:09

locki píše:Jinak je samozrejme spousta bolesti(a nemoci), ktere maji ciste fyzickou pricinu a hledat ji ve spiritualni oblasti je bloudeni.


Kazda nemoc i uraz i bolest je psychosomaticka zalezitost.
Vse zacina i konci ve vasi hlave.
Manifestace nemoci i bolesti v tele je pouze predani informace o necem spatnem v ziti zivota.
Je to kontrolka ve stroji.

locki
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 61
Registrován: 02 pro 2011, 23:54
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod locki » 10 dub 2012, 11:30

To je Mildo samozrejme blbost. Typicka tendence mit jednoduchy svet, kterou tady projevujes od zacatku. Nic proti jednoduchemu, ale uz jsme spolu na to tema hovor meli, kdy jsem Ti jasne ukazal, jak je Tvuj styl zjednodusovani nepouzitelny a jak se v nem ztraci smysl. Dam Ti jen par prikladu, ktere jsem v prubehu zivota videl a na kterych je to zrejme, abys dal neblbnul sebe a dalsi lidi:

Akutni infekce 10ti lete holky meningokokem. Dostala se z toho, ale rozhodne to psychosomaticke nebylo.
Strevni bolesti a poruchy traveni - 60ti lety chlapik. Mesice hledal problem v psychice. Mel tasemnici.
Bolesti a nador na plicich 45let. Nekurak. Takovi jako Ty ho presvedcovali o psychosomatickem puvodu, dokonce i puvodu v minulych zivotech. Skutecna prokazana pricina - azbest.
Opakovane bolesti kloubu a svalu. 32 let chlapik. Nekolik let hledal pricinu v psychosomatice a osudu, protoze objektivni nalez nemel. Nasledne potvrzena borelioza.
Dusnost 22lete zeny - vrozena, zrejme dedicna vada srdecni chlopne.

Mohl bych pokracovat, ale je proste rada chorob a naslednych bolesti, ktere psychosomaticke nejsou. Infekce, otravy akutni i dlouhodobe, reakce na alergeny, paraziti, velka cast urazu. By me zajimalo jaky ma smysl filozofovat o psychosomaticke pricine toho, kdyz na dva male kluky co cekaji na zastavce cestou ze skoly spadne strom. :) To jen lide jako Ty si preji mit jeden mustr na vsechno. V uvedenych pripadech je uvazovani o psychosomatice zavadejici bloudeni a odstraneni ryze fyzicke priciny resi cely problem.

Kdyz tedy pominu, ze "neco spatneho v ziti zivota" prece podle Tebe vubec neexistuje, protoze kazde ziti je dobre. :D
Stay well on your way and follow the Sign.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod marvin » 11 dub 2012, 10:17

no ne že bych se chtěl zastávat Mildy, neřekl bych že jsou to "psychosomatické potíže" ... možná je to jenom špatně volený termín. Možná mě Milda na mysli, že jsou to problémy způsbené hodně hluboko v psychice. Samozřejmě se to nedá aplikovat na malé dítě, ale u toho 60let. člověka už určitě jo. Ten Azbest to je jenom fyzická manifestace nějakého duševního problému. Nějakého odmítání, zavírání očí, přecházení problému apod.

Samotná fyzická příčina podle mě taky není prvotní. Tomu všemu muselo předcházet něco na hlubší pod/ne-vědomé úrovni a ikdyž je tohle spíš new-age ..tak bych tomu docela věřil. Síla myšlenky je opravdu velká a člověk který žije v nějaké psychické disharmonii si může přivodit jakýkoliv problém, kt. si sám nezpůsobí - třeba že ho srazí auto ...

Otázka mi pak zní, co se odehrávalo u WTC, kde umřeli stovky, nebo pár tis. lidí. Nebo Brejvik atd.. Nebo když nebudem tak naivní - co všechny ty masakry v Africe atp. tam ty lidi z toho vychází docela nevinně, tam sem podle mě musí aplikovat karmické zákony..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod Cagliostro » 11 dub 2012, 10:30

marvin píše:
Otázka mi pak zní, co se odehrávalo u WTC, kde umřeli stovky, nebo pár tis. lidí. Nebo Brejvik atd.. Nebo když nebudem tak naivní - co všechny ty masakry v Africe atp. tam ty lidi z toho vychází docela nevinně, tam sem podle mě musí aplikovat karmické zákony..


Když problém je, že to jsou různé spekulativní informace... Nevíme ani, jak to vlastně bylo v roce 1918 s tím vznikem Československa. Proč najednou vypuklo v loňském roce tak velké Africké spiknutí? Plukovník Kaddafi to neustál, stejně tak Egypt. Dnes tam chtěj zalejt pyramidy do vosku.
Brejvik byl prý zednář. Zednáři prý stály za útokem na dvojčata... Ne, tohle je velkej kotel, a do něj nevidíme.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod marvin » 11 dub 2012, 10:45

me ani tak neslo o to, co bylo pricinou tech veci, ktere spustili to zlo. ale jake byli priciny tech veci, ze se ti lide stali obetmi tech akci. ze to byl zrovna ten a ten clovek v te budove apod
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod Cagliostro » 11 dub 2012, 11:24

Paralelně bych asi měl tvrdit, že šlo o osud. Jak třeba afrických povstalců, tak diktátorů. Také staré heslo praví, že nic není náhoda.
Jaká je příčina v těchto konkrétních případech: psychika. Jeden blázen, který má silný vliv a dokáže vyzařovat v nouzi to, co ostatní chtěj slyšet a vidět, tak ho následujou. Pokud se nemoc neodahlí včas, špatně to může dopadnout. S těch lidí nejsou jenom diktátoři, anarchisté, ale také šílenci všeho schopní.
Pak ovšem máme jiné případy, které popsal Locki. To není psychika, ale fyzická projevení. Zde spíše panuje smutek a víra, že jednoho dne se nemoci zbaví. Někdo z nich může mít víru v uzdravení, jiný zase ve smrt. Jestliže je zde nemocný člověk, jeho psychika může být v katastrofálním stavu, což je už projev dodatkový.
Ego sum, qui sum!

locki
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 61
Registrován: 02 pro 2011, 23:54
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod locki » 11 dub 2012, 11:48

Marvin - jsou veci, kde je prvotni fyzicka pricina. A jsou veci, kdy je prvotni psychicka, duchovni atd.

Ve chvili, kdy chytnes tu chripku, nebo boreliozu nema smysl se zabyvat hlubokymi mentalnimi pricinami. Stejne jako u rakoviny zpusobene azbestem. Pricina je zvenci a je ryze fyzicka. Tak se s ni da smysluplne pracovat. Jasneze to muzeme dotahnout k duchovnim pricinam, napriklad po krestansku tak, ze i nemoc s jasnou fyzickou pricinou je dani za hrich a odpadnuti od Boha, ale to je ze vsech stran o nicem. Jen to zasira vedomi nejakym schematem, ktere by rado vysvetlilo vse. Podobne jako snaha mit vsechny priciny vsech nemoci v psychice.

Jo, nechavam na kazdem, zda se chce zabyvat psychickymi pricinami, kdyz mu vitr vmete prach do oci, jen je to smutne.
Stay well on your way and follow the Sign.

locki
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 61
Registrován: 02 pro 2011, 23:54
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod locki » 11 dub 2012, 12:06

marvin píše:me ani tak neslo o to, co bylo pricinou tech veci, ktere spustili to zlo. ale jake byli priciny tech veci, ze se ti lide stali obetmi tech akci. ze to byl zrovna ten a ten clovek v te budove apod


Proste nahoda. Smirme se s tim, ze tu je. Ze nove osudove priciny vznikaji tady a ted a i nahoda v nich hraje svoji roli. Pamatuju si, jak se v kempu na Vysocine zritil strom na stan nemeckych turistu. Otec s dvema detmi byli na veceri, matka odpocivala ve stanu. Vetev ji probodla skrz pres srdce. Byla okamzite mrtva. Nebyla to zadna karma z minula. Pricina vznikla tehdy a vstoupila do osudu te zeny a jejich blizkych. Zacala se psat nova stranka jejich osudu.

Podobne je to pri zivelnych katastrofach(vcetne treba plosneho bombardovani a jinych destrukcnich siroce cilenych akcich) bezne. Tsunami zabije desetitisice lidi. Pribehnou duchovedci a zacnou kricet "karma, karma". Ano, karma, ktera ale prave tou tsunami vznikla. Je zajimave, jak snadno lide prijmou karmicke principy, pokud jde o minule priciny soucasnych deju.

Pritom to mnohem podstatnejsi ohledne karmy je vedomi, ze tim, co se deje prave ted se tvori budouci osud a nektere priciny jsou nove, vznikaji prave ted. Tim co ted pisu nenaplnuji zadnou svoji karmu z minula. Aktivne vstupuji do Tve mysli, priteli.

U nemoci je to stejne. Hlavni pozornost bychom meli venovat pricinam, ktere jsou tady a ted. Pokud se chci vyhnout borelioze, pomuze repelent mnohem lepe, nez jit do lesa ve spravnem nabozenskem a psychickem naladeni s mantrou pro stale zdravi na rtech. :D ;)

PS: Bardon se mi libi prave proto, jak harmonicky se venuje urovni mentalni, astralni i fyzicke a na vsech tvori priciny pro rozvoj cloveka. Kdyby byl jako treba Milda, byla by Brana jen o mentalnich cvicenich, protoze zbytek je jim prece podrizen, tak co se tim zabyvat. Maji to tak koneckoncu i nektere etablovane duchovni smery. No a Bardon je z pozice rovnovahy a celosti pravem kritizuje a oznaci za jednostranne. Stejne dilci je i teorie o pricine vsech nemoci v psychice. ;)
Stay well on your way and follow the Sign.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod marvin » 11 dub 2012, 12:48

poslouchej ale ty si ale slusny materialista locki:)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod Anubis » 11 dub 2012, 13:16

marvin píše:poslouchej ale ty si ale slusny materialista locki:)

Haha. Asi před dvěma hodinami jsem chtěl reagovat na jeden lockiho post tím, že se chystám nakreslit komiks s ním v hlavní roli, ale tys vyzradil pointu.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod Cagliostro » 11 dub 2012, 13:30

No do jisté míry jsem přesvědčen, že Locki má do jisté míry pravdu.

Ovšem je ještě jedna věc, která souvisí s fyzickou bolestí. A tou je její okultní léčení. Bardon sám se tak trochu pokoušel léčit, a víme jak to dopadlo. Ovšem, jistě by se mu nemoc vyhojila, pokud by se obrátil na jiného léčitelé. Možná!?!
Ego sum, qui sum!

locki
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 61
Registrován: 02 pro 2011, 23:54
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod locki » 11 dub 2012, 13:46

marvin píše:poslouchej ale ty si ale slusny materialista locki:)


:) Do miry, do ktere je ma bytost materialni a do ktere ziju v materialnim svete, rekl bych. Pokud narazim nosem do stromu, reknu si, sakra, strom, to jsem ale debil, ze jsem do nej vrazil. Mozna nekdo povazuje tento materialismus za zavadny a mysli si, ze duchovni clovek by se mel misto toho usebrat a meditovat nad tim, co mu chce tim narazem svet, osud, Buh, Prozretelnost a duchovni sfery rict. :D Ano, v tomto smeru nejsem duchovni a smeju se tomu a jsem materialista jako prase. :D

Na druhou stranu se slusi dodat, ze duchovni rovinu at uz sebe sama, tak sveta povazuji za svuj opravdovy, nezmenitelny a vecny domov. V tom nejsem materialista ani trochu. ;) Ale ten komiks bych videl rad, miluju srandu. ;)
Stay well on your way and follow the Sign.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbaveni se fyzicke bolesti

Příspěvekod marvin » 11 dub 2012, 14:13

samozřejmě jde vždycky o to zvolit balanc mezi fyzikou a metafyzikou. o tom je cela živlová rovnováha. pokud budeš mít hodně vzduchu jako já, budeš mít hlavu v oblacích a za vším uvidíš karmu / psycho problémy . Pokud budeš zemní typ, všechno ti příjde jako fyzické a neuvidíš za tím idky nic jiného...

je to těžké - člověk by měl vždycky podorovat protiklady a měl by jít do harmonie a sředu svých vlastností.. i tak je to potom ryze subjektivní záležitost. Já si prostě neodpustím poznámku, že člověk, kt. celý život dýchá azbest si za to prostě nemůže.. těžko ovlivníš kam se narodíš (na vědomé fyzické úrovni - ne na te duševní když se nacházíš v éteru a čekáš na inkarnaci) takže pak už se jenom vezeš .. a tomu říkám karma :)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů