Psychické problémy a nemoci

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Schizofrenie a magie

Příspěvekod Pete » 07 dub 2011, 20:09

Kenneth tvuj pristup mi prijde urazejici, jako bys tvrdil ze jenom proto ze verime v souvislosti v jinych svetech, tak musime byt neinteligentni neracionalne smyslejici lidi..

Dam ti dobry priklad, z hlediska mediciny, vedy a magie (ci filosofie), par generaci dozadu byli lidi zdravi, nepotrebovali leky, stacila jim prirodni strava a bylinky (samozrejme ted nemam na mysli tezke nemoci na ktere jsou potreba operace ! to je zas jina vec) no a pak prisli s tim, ze by ty leky nemuseli pripravovat jen prirodne, ale taky synteticky. Od te doby, kdy se zacalo pouzivat prevazne syntetickych leku a ockovani, narostly hrozne alergie a jine nemoci, protoze synteticke leky maji vetsi kontraindikace nez bylinne (ktere taky mohou mit, ale v uplne jinem meritku). No a pak prisli vedci a lekari na jednu vec, kterou nazvali Germanskou novou medicinou, zjistili totiz, ze clovek je schopen se ubranit jakekoliv nemoci (i rakovine) pokud je na tom psychicky dobre. Zjistili ze kazda nemoc je spojena s psychickym problemem ktery ji vyvola.

Rikas ze jsi o tedle Germanske nove medicine neslysel ? Ona byla dokonce potrvzena vedci, lekari, respektive odborniky z dane praxe, a presto krome par mensich zverejneni, nebylo toto publikovano v massmediich, i kdyz to bylo NEKOLIK LET zkoumano a provereno hodne odborniky ! Asi kazdemu je jasne proc, na tomto stylu leceni by spolecnosti jako Zentiva nevydelavali, synteticke leky by pak, krome akutnich pripadu nebylo potreba.

Jeste takovy pripad z praxe, bylo par lidi, kteri se zazracne vylecili z rakoviny, ktera byla zrovna nelecitelna, doktori rikaji ze na takovy zazrak je sance 1 : 6 000 000 , a tech par lidi (videl jsem reportaz ve zpravach asi s 2-3) tvrdili stejnou vec "necitila jsem se nemocna, zjistili mi rakovinu, ale ja jsem se citila dobre, jako by ve me nebyla" a na dalsim testu po delsi dobe zjistili, ze uz ji nema (byl to nevylecitelny druh rakoviny, a nebylo to opravdu falesne zjisteni rakoviny, tzn ze by si mysleli ze ji ma ale ve skutecnosti nemela) todle melo jen slouzit jako priklad, jak silna je psychika, a ze dokaze vyvolavat/lecit vsechny nemoci (fyzicke urazy jsou samozrejme jina kategorie tu musi prijit technika a operace)

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Schizofrenie a magie

Příspěvekod Kenneth » 07 dub 2011, 20:42

Pete píše:Kenneth tvuj pristup mi prijde urazejici, jako bys tvrdil ze jenom proto ze verime v souvislosti v jinych svetech, tak musime byt neinteligentni neracionalne smyslejici lidi..


Cože tě jako uráží?? - jaké "jiné světy" máš konkrétně na mysli?
inteligence a racionalita je dnes normální proprieta každého člověka - lidé si spíš zvykli věřit čemukoliv, aniž by si ověřovali fakta a byli trochu skeptičtí vůči každému jurodivci co vříská, že přináší slovo boží
btw. pouze reaguji na tvůj bod o drogách - astrální teorie o magii 19. století - tj. astrální světlo, larvy apod - mají ve schizofrenii poměrně jasno - je to posednutí larvou (to jsi nakonec napsal i ty sám) - jediný lék co na to byl, byly řečičky o vyrovnanosti živlů...
nepřipravenost je prostě mozková disfunkce, pár lidí to nedá

Pete píše:Dam ti dobry priklad, z hlediska mediciny, vedy a magie (ci filosofie), par generaci dozadu byli lidi zdravi, nepotrebovali leky, stacila jim prirodni strava a bylinky


Koukám na tu Novou německou medicínu (už jsem si říkal, že to bude nějaká eugenika) - nic proti tomu, já se přeci nenavážím do alternativní medicíny - to, že byli lidé zdravější je asi nepochybné, nicméně když přišla epidemie, tak to vykácelo polovinu světa - nebýt syntetické chemie a materialistické medicíny, tak dodnes děti umírají na neštovice. Druhá věc je, že dnešní medicína je v krizi co se přístupu k pacientovi týče - minimální schopnost diagnózy, empatie je spíš takový bonus navíc... zase na hromadu věcí to funguje přesně a na takové ty neduchy, ktr jsou dány špatným životním stylem a stresem to nezabírá... tak to už holt chodí no...

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Schizofrenie a magie

Příspěvekod Kenneth » 07 dub 2011, 20:54

Patanjali:

Díky, jsem rád, že někdo konečně píše z osobní zkušenosti a nejsem tu za úplného fantastu...

ad. odosobnělá bdělost - ano souhlasím, tvrdé soustředění je možná špatný termín - v excitaci by to vedlo k pohlcení do věci...

ad. pohyb na dně - taky souhlas - já tedy osobně preferuji sem tam nějakou tvrdší zkušenost, ktr dokáže vyfiltrovat růžové iluze o realitě, ktr nejsou uchopeny praktickou zkušeností. Tj. duchovní zážitky a světy jsou (ne samozřejmě vždy) propojeny s reálem, co člověk zažívá teď a tady - pokud je někdo nestabilní v banálních věcech, je velká pravděpodobnost, že propadne v excitaci panice (hysterie že umřou, zastaví se srdce, hrůzné vize apod.)

ad. bhakti - ok, ale člověku to dojde, až po chvílích vnitřního "pekla", ktr ti přeskupí hodnotový žebříček, tak nějak bych řekl na ty podstatné věci - např. so člověk uvědomí co je mu drahé a co jsou nemyslné produkty ega...
u jogínů nebo magiků, ktř pohradají halucinogeny jako něco nízkého (a tedy je ani nezkoušejí) vnímám takovou odtrženost od reálu, od toho, že svět má svou nepříjemnot stránku a ta se manifestuje i v astrálu (larvy, příšerky a démoni) - a hlavně že tam má svoje místo a není ji hned potřeba hystericky vymítat

Ta Indie je vážně na toto asi lepší, než místní křupanov, kde tě v lese někdo na tripu srazí na kole :-)

ad. ti druzí - no asi tak, dnes se tomu člověk směje, ale vždy je tam riziko, že "tam" zůstaneš navždy... právě u těch schizofreniků bych řekl, že tam uvízli naplno... ale pořád si stejně říkám, že v tom musí být něco více, že já ne a oni ano (aniž bych se chtěl nějak vyvyšovat)

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Schizofrenie a magie

Příspěvekod Pete » 07 dub 2011, 21:26

Ja jsem hodne skepticky, a overuji si fakta. Ale i presto, jsem byl postupne presvedcen o filosofii z prakticke stranky. Todle me prave urazi, tim vlastne tvrdis, ze verime vsemu a neoverujeme si fakta, coz vubec neni pravda, ja jsem hodne skepticky clovek

Taky mi unika, proc jsi zde prisel na toto forum, kdyz jak se zda, tvoje filosofie je vedecka, materialisticka, ateisticka. Ono samozrejme ze tu pak muzou byt pozpory, proto me udivuje, proc jsi se zde vubec registroval ?

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Schizofrenie a magie

Příspěvekod Kenneth » 07 dub 2011, 21:42

Pete píše:Ja jsem hodne skepticky, a overuji si fakta. Ale i presto, jsem byl postupne presvedcen o filosofii z prakticke stranky. Todle me prave urazi, tim vlastne tvrdis, ze verime vsemu a neoverujeme si fakta, coz vubec neni pravda, ja jsem hodne skepticky clovek


Jakou filosofii máš konkrétně na mysli?

já tě neurážím nějak osobně, to bych si nedovolil, já pouze nesouhlasím s příliš euforickým výkladem věcí.
Zde hovoříme-li pouze o schizofrenii čili já se ti na pouze snažím odpovědět, co jsem v tomto rámci zažil a jak to vidím

Pete píše:Taky mi unika, proc jsi zde prisel na toto forum, kdyz jak se zda, tvoje filosofie je vedecka, materialisticka, ateisticka. Ono samozrejme ze tu pak muzou byt pozpory, proto me udivuje, proc jsi se zde vubec registroval ?


Tak registroval jsem se kvůli Bardonovi - tak i tak je to moje věc a nemusím se ti z toho přeci zodpovídat, ne? :-)
Navíc moje filosofie není vědecká, materialistická ani ateistická - já na těch přístupech akorát nevidím nic špatného, nejsou-li absolutní a slouží-li k odstraňování pitomostí...
vědecký přístup navíc není o zpochybňování, ale o ověřování si věcí z pramenů (tedy hovoříme-li např o Egyptě, tak zatímco ezoterik si přečte 3 knížky z nichž 1 je Daniken, tak vědec si jich přečte 30 a Danikena do toho nezahrne - vědec pak dokáže vypozorovat odkud ezoterik různé omyly čerpá a ezoterik se pak rozčílí, když mu někdo protiřečí (se prosím neuraz to není mířeno přímo na tebe :-)

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Schizofrenie a magie

Příspěvekod Pete » 07 dub 2011, 21:58

Pokud to nevis, tak s vedou je to ono taky takove, ze ji ridi vlada, a ti dnes nepreje mit prelomove vedce vericich v Boha a vyssich existenci. Ono napriklad bylo par vedeckych pokusu s Astralem, ale bohuzel ne mnoho, i kdyz se ty predchozi zdali byt presvedcive jako dukazy o Astralu, tak vlada financuje vedu, a vlada si nepreje momentalne takovy nahled na veci i prez ruzne testy

Ono je skoda, ze i kdyz Newton byl alchymista, dalsi vedci Filosofove, verili v ruzne manifestace Boha, tak ze dnesni veda se bere jako cista nezbozna.

Ja nejsem proti kritice, overovani, faktum. Ale vedci, se nepokusi ani udelat pokus s ruznymi supernatural vecmi. Vim, ze se vedci takovymdle vecem zkouseli venovat do 90 let, jenomze dnes je technologie jina a mohlo by se overovat a delat pokusy.

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Schizofrenie a magie

Příspěvekod Kenneth » 07 dub 2011, 22:12

Pete píše:Pokud to nevis, tak s vedou je to ono taky takove, ze ji ridi vlada, a ti dnes nepreje mit prelomove vedce vericich v Boha a vyssich existenci. Ono napriklad bylo par vedeckych pokusu s Astralem, ale bohuzel ne mnoho, i kdyz se ty predchozi zdali byt presvedcive jako dukazy o Astralu, tak vlada financuje vedu, a vlada si nepreje momentalne takovy nahled na veci i prez ruzne testy


Tak vědu asi určitě neřídí vláda - ta tak max financuje výzkum a sleduje, jaké to nese výsledky - nebo to financují různé společnosti. No a třeba Jirka Grygar věří v Boha... :-)
Např. Kahudova a Kafkova laboratoř za komančů zkoumala parapsychologii - ty máš na mysli asi toto? To je residuum studené války, a ano asi se něco objevilo, ale je to obecně na bázi mentalismu a hypnózy (Ignaťenko např.) - taky zajímavá doba...

Pete píše:Ono je skoda, ze i kdyz Newton byl alchymista, dalsi vedci Filosofove, verili v ruzne manifestace Boha, tak ze dnesni veda se bere jako cista nezbozna.


tak a kdo v Newtonove době nebyl alchymista? On ještě zažil dobu, kdy se to učilo na školách. Nicméně s prudkým rozvojem chemie a mechanické fyziky, šly enigmatické alchymické spisy stranou. Ateismus spojený s vědou schvaluju, protože to naznačuje, že vědci nejsou pod vlivem církví a aparátčíků náboženských dogmat...
zase dá se říci např. o vědcích jako T.Leary že nebyli věřící?

Pete píše:Ja nejsem proti kritice, overovani, faktum. Ale vedci, se nepokusi ani udelat pokus s ruznymi supernatural vecmi. Vim, ze se vedci takovymdle vecem zkouseli venovat do 90 let, jenomze dnes je technologie jina a mohlo by se overovat a delat pokusy.


znám pár lidí, co mají přírodovědné vzdělání a vědě se profesně věnují a tito lidé mají naopak mnohem větší zájem o magii než vědci humanitní nebo teologové. Co se vědy a supernaturálních věcí týče... tak žiješ asi v jiném vesmíru, ale začátku 20. století je věda - např. fyzika v podstatě metafyzikou a řeší věci, ktr jdou ruku v ruce s různými konspirátory - jenže zatímco tito obvykle pohrdají tvrdou prací a věří v intuici a svou vlastní vyjímečnost, tak pilné vědecké včelky naopak studují kvanta a kvatna materiálů - a pak to končí tak, že jsou opravdu 2 pravdy - jedna skupina se však snaží svá tvrzení podložit - druhá na to kašle a jen se vymezuje a pořád hledá další teorie spiknutí
no a to že je spousta vědců arogantních a jsou to narcisové, tak o tom žádná - nicméně konspirátoři jsou na tom podobně...

patanjali
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 24
Registrován: 15 bře 2011, 10:54
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Schizofrenie a magie

Příspěvekod patanjali » 07 dub 2011, 22:30

... bych Vám skoro navrhoval to neposouvat do nějakejch vzájemnejch osobních výpadů, tohle fórum mi obecně přijde dost kultivovaný tak proč to kazit ...

zpět k tématu - když už tedy v upřímné osobní rovině - v těch stavech jsem se ocitl vždycky jenom po intenzivních koncentracích/meditacích, kdy se mi něco otevřelo a pár dnů na to jsem začal procházet takovejma emocionálníma očistcema.. Obecně jsem nikdy vyloženě asi halucinace neměl (vždy se toho nějakým způsobem účastnila další "nezávislá" osoba), nicméně míra korelace mezi tím, co se dělo v mé hlavě a tím, co se dělo v okolí byla větší než malá...
Zkrátka, buď se otevřelo stavidlo a informace odněkud přicházely a plno věcí, které se udály, jsem věděl tak nějak dopředu anebo jsem plno situací sám svým emočním rozladěním vyvolával.. anebo oboje, dodnes nevím...
To jsem pak taky pochopil, že člověk může být černým mágem aniž by o to stál..Má-li jen trochu vyvinutou koncentraci a nevyřešený úplně "černý zrcadlo", řešeno lapidárně slovy Bardona.
Prostě před jakoukoliv prací s hlavou řešit důkladně jógové jamy, nijamy, očišťovat charakter všema možnýma způsobama, jinak se dá nadělat paseka..

Jinak teda zmiňuješ "syntetickou cestu", s tou osobní zkušenost nemám, tedy pominu-li práci se Šamany a ayahuaskou v Peru, kde se ale dohromady nic nestalo..

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Schizofrenie a magie

Příspěvekod Cagliostro » 08 dub 2011, 13:25

patanjali píše:To jsem pak taky pochopil, že člověk může být černým mágem aniž by o to stál..


To je velice nepravděpodobné.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Schizofrenie a magie

Příspěvekod Anubis » 08 dub 2011, 13:35

Cagliostro píše:To je velice nepravděpodobné.


Tím bych si nebyl tak jistý. Kdysi jsem tu chtěl o zrcadlech něco napsat (ve spojitosti s vývojem mága), ale nebylo mi to dovoleno.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Schizofrenie a magie

Příspěvekod Cagliostro » 08 dub 2011, 13:51

Anubis píše:


To je zvláštní, o takovéto zajímavé věci, (i když bych ji nepovažoval za nějak predikátní), zákaz psaní.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Schizofrenie a magie

Příspěvekod Anubis » 08 dub 2011, 14:07

Cagliostro píše:To je zvláštní, o takovéto zajímavé věci, (i když bych ji nepovažoval za nějak predikátní), zákaz psaní.

Napsal jsem to v létě, ale pro mnoho lidí by to bylo spíš kontraproduktivní.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Schizofrenie a magie

Příspěvekod Cagliostro » 08 dub 2011, 15:04

No k tomu se hodí, jak říká stará pravda, "neexistuje člověk ten, který by si zavděčil všem". Třeba to ještě časově dozraje, za ten 4/3 roku se tady některé obecenstvo úplně ztratilo, a jiné naopak objevilo.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Schizofrenie a magie

Příspěvekod Anubis » 08 dub 2011, 15:31

Cagliostro píše:No k tomu se hodí, jak říká stará pravda, "neexistuje člověk ten, který by si zavděčil všem". Třeba to ještě časově dozraje, za ten 4/3 roku se tady některé obecenstvo úplně ztratilo, a jiné naopak objevilo.

O to, abych se zavděčil mi nejde. Spíš jsem nechtěl uškodit. Tehdy jsem zkoumal také schizoidní stavy, a podle zrcadel jsem poznal, kdy k nim člověk má sklony. To, k čemu jsem došel by mohlo hodně lidí odradit nebo zastavit. A to jsem nechtěl, protože mi bylo řečeno, že velké procento je chráněno a akorát by to pozastavilo jejich růst. Navíc některým aspektům už sám nerozumím - jako kdyby je psal někdo jiný. Ale to se dalo čekat, nespokojil jsem se zkrátka s výkladem v Bráně a snažil se temné nezatracovat a „obejít“ ho ze všech stran - abych věděl, o co přijdu. V té době jsem musel simulovat čtyři různé postoje a podívat se „za horizont“, co se z každého jednoho vyklube. Nakonec jsem zjistil, že rady v Bráně (co se týče zrcadel) nejsou závadné, a tak byl vlastně celý můj projekt nevěřící Tomáš zbytečný.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Schizofrenie a magie

Příspěvekod Cagliostro » 08 dub 2011, 15:35

Děkuji za obsáhlejší výklad. Zajímavý pohled z jiné strany.
Ego sum, qui sum!


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů