Sklamanie a trapenie

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod mek onder » 14 led 2013, 01:12

Je to jedna z největších překážek,když si tě vesmír nevšímá.. ;)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod beo » 14 led 2013, 01:19

Vesmír si tě všímá vždy, pokud Ti to tak nepřipadá pomůže Ti prosté přání, a když to půjde dobře, pak dostaneš pěknou nakládačku. :)
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod mek onder » 14 led 2013, 01:38

Jsou lidi kterým to prochází,mají naspořeno a až vše vyberou.. ;) a když si jich nevšímá musí mít ohromnou vytrvalost a cit pro vlastní rozvoj,jinak stagnují..popř.jdou jiným směrem.. ;) což si mohou začít uvědomovat až když si jich začne všímat :) Když máš v horoskopu Boží prst,tak se ti většinou vrací zpět vše brzy a ty máš rychlou sebereflexi :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod beo » 14 led 2013, 01:55

Má zkušenost je taková, že často to se mnou šlo dolu, tak jsem začal cvičit(nejen FB) a dostal jsem se nahoru, pak jsem byl spokojen a tak jsem přestal cvičit, pak to šlo zase dolů..... no, pokud člověk stagnuje, jde především o vědomí. Když jsem na pár měsícu byl spokojený, vyčerpal jsem to napětí, které mi pomáhalo růst, ale to rozhodnutí přestat cvičit nevzešlo z mé vůle, prostě samo se to začalo vytrácet a já začal lenošit. Pokud bych však byl více vědomí, dokázal bych tuto změnu rozpoznat a náležitě na ni reagovat, pak by chybějící náboj musela nahradit vůle a vytrvalost. btw: proto také Bardon doporučuje najít si ten spravný čas kdy cvičit, pokud si na to totiž člověk zvykne, není již třeba mít tak silnou vůli.... :)
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
jijit
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 2
Registrován: 28 zář 2013, 09:20
pohlaví:

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod jijit » 02 říj 2013, 12:13

Ahojte,
som tu nova, tak v prvom rade by som chcela podakovat zakladatelovi tohto fora, ze vymyslel tak skvelu vec a takisto aj vsetkym ucastnikom tohto fora za Vase prispevky. Je to velmi uzitocne a hlavne pre zaciatocnikov ako ja, kedze vo svojom zivote nepoznam nikoho kto sa Bardonovi venuje, alebo ho aspon cital. Dostala som sa k nemu uz velmi davno precitanim frabata a tak som si zhanala aj dalsie knihy, ktorym som sa prerusovane (roky) venovala hlavne teoreticky. Ked som zacala s praxou, stale sa stalo nieco co ma odviedlo na inu cestu. Pred troma tyzdnami som zacala znovu, prestudovala si teoriu vsetkych jeho knih a zacala som s praxou..potom som natrafila na toto forum, ktore som citala od rana do vecera, taka som bola rada, ze nieco take esistuje.. Zacala som s cviceniami, prvy stupen, prvy tyzden pozvolna, druhy tyzden uz naplno a potom sa mi to zacalo vsetko rucat v zivote.. preto moj prvy prispevok davam do tejto casti a nie inej.. aj ked povodne boli ine plany. Neviem ci to mozem brat tak, ze ked sa clovek vyda na duchovnu cestu tak to negativne mu v tom brani..ale ja mam taky pocit a kedze vznikla tato tema nie som asi sama. Verim, ze v zivote nahody neexistuju. Nechcem vsetko zvalit na studium bardona, ale v ten tyzden ako som zacalo poctivo cvicit, mala som taku nadej, nadsenie, chut cvicit a posunut sa inam, a po par dnoch som najprv ochorela, skusala som dychanie a jedenia na zdravie co najprv zabralo, tak ma to viac motivovalo, ale po dvoch dnoch som sa dozvedela, ze pridem o pracu, prico som sama a splacam byt na hypoteku, takze si to neviem predstavit byt bez prace a zas som ochorela..drzi ma to asi tyzden..od cvicenia ma to vzdialilo na par dni, ale rozhodla som sa tomu nestastiu nepoddat a cvicit dalej, aj ked uz casu bude menej kvoli hladaniu prace a vzdelavani sa v inych smeroch. Neviem aky nazor maju na to iny ludia, mozno niekomu sa nedeje nic, a idu stale vpred... no v takychto horsich pripadoch mozno je to aj skuska vytrvalosti. Prajem vsetkym vela uspechov na tejto ceste ktoru sme si vybrali a verim, ze si budeme pomahat. dakujem za tuto prilezitost

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod beo » 02 říj 2013, 12:30

My děkujeme za tvůj příspěvek, určitě se snaž vytrvat. Ber tyto nepříznivé okolnosti ve tvém životě jako zkoušku tvého odhodlání, taková vstupní brána do nového světa. Nepřemýšlej o tom, že příčinou je Franta Bardon(resp. tvá touha po duchovním růstu), často se dějí podobné věci v době zásadních životních změn - impulz ke změnám.

Náhody neexistují, i já jsem se na toto forum dostal podobným způsobem. :)

Pokud budeš chtít s něčím pomoci/poradit jsme Ti k dispozici.
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod marvin » 02 říj 2013, 12:56

Ahoj Jijit, také Ti děkuji za příspěvek. Souhlasím s Beem. Za 1.)moc nemá smysl rozebírat co je a co není příčinou Tvých strastí. Myslím tím, netrápit se tím zbytečně. Stále jít kupředu a věřit v Božskou Prozřetelnost. Pokud má člověk čistý úmysl, a nemá žádné velké karmické dluhy, tak se mu podle mě časem podaří začít. Mě to trvalo tak 10let, a mezi tím jsem si musel vyřešit spoustu osobních problému, změn a strastí..ale stále jsem to zkoušel. S velkými odstupy a přestávkami se nakonec podaří najít stabilitu. Nakonec člověk najde pevný bod a od něj se odrazí.
Samozřejmě to chce podívat se člověk od člověka, vědět a poznat více detailů. Můžeme třeba v PM.

A stejně jako píše Beo, jsme Ti tu se vším k dispozici a pomoci. Co zvládnem a budem moci, tak pomůžeme
Ať se daří!
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
jijit
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 2
Registrován: 28 zář 2013, 09:20
pohlaví:

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod jijit » 02 říj 2013, 17:51

Dakujem Vam za podporu, verim, ze vsetko zle je na nieco dobre a takisto dufam, ze sa vsetko vyriesi a bude smerovat k lepsiemu.

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod Saila » 02 říj 2013, 22:03

když jsem začla s duchovní cestou tak se mi taky obrátil svět:-D 99% lidí se kterýma jsem se bavila najednou odešli, občas přes hádky, ale jejich místo nahradili nový lidé. Hodně temný období jsem měla taky, ale to souviselo pouze s nástupem na duchovní cestu ne s bardonem...

Jijit: co se týče vyhazovu či změny práce tak to znám taky, ty máš o hodně těžší podmínky než já, ale pro mě to bylo znamení, že si mám konečně najít něco, co mě bude bavit, naplňovat a kde budu ráda a sama sebou... zkus to teda brát i z tohodle pohledu:-)
ať se daří :)
All izz well :-)

Uživatelský avatar
dar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 12 lis 2010, 21:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod dar » 03 říj 2013, 11:21

beo píše:Ber tyto nepříznivé okolnosti ve tvém životě jako zkoušku tvého odhodlání


Ano, ale.. někdy nám jednoduše Prozřetelnost říká, že tudy naše cesta nevede. Dej na vnitrní intuici, či v modlitbách popros o vedení. Určit, zda-li je to zkouška či varovné znamení je někdy hodně těžké :(
Přeji hodně štěstí.
Třetí oko není prdel, zkuste ho aspoň občas použít.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod Milda » 04 říj 2013, 10:18

Kdyby memu kamaradovi neukradl Jeho společník pizzerii, neudelal by firmu se mnou a nevydelal by miliony se mnou.
On to bral nejprv jako tragedii, insolvence, dluhy, rodina o chlebu a vode.
Dnes mu skoro dekuje, ze ho okradl, protoze se mnou vydelava 100x vice.
Ten zlodej ho popostrcil k lepsimu....

Carion
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 15 dub 2014, 17:54
pohlaví: Žena

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod Carion » 01 kvě 2014, 03:09

I mně se stalo, že jsem přišla o blízké lidi na začátku mé praxe (manžel, kamarádi), ale z nynějšího pohledu, to bylo dobře, i když to nebylo jednoduché. Můžu říct, že teď jsem díky prozřetelnosti šťasná a mám kolem sebe lidi, kterým mohu opravdu věřit a kteří mě berou takovou, jaká jsem. Neměnila bych :-)

Uživatelský avatar
Tiferet
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 18 led 2016, 19:32
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod Tiferet » 22 led 2016, 20:28

Ahojte,

duchovnu ako vášnivému hobby sa venujem od osemnástich rokov (teraz mám 23) a mám nasledovnú skúsenosť: pred pár rokmi som začínal cvičiť s Bardonovou Bránou a približne v tom čase sa u mňa vyvinula schizofrénia, neviním z toho priamo Bardonovu knihu, ale verím, že to bolo spôsobené mojím zanietením pre duchovno(+ moje biologické predispozície), nakoľko som ochorel práve vo chvíli, keď som z vlastných poznámok skladal akýsi duchovný návod pre seba a čo sa stalo potom trvalo niekoľko mesiacov a bolo to niečo strašné (ale aj krásne – žiť vo vlastnom svete), nebudem sa o tom ďalej rozpisovať, proste katastrofa ktorá ma dosť poničila. V súčasnosti už nemám strach, keď myslím na túto minulosť (a to považujem za veľký pokrok) a cítim úžasný pokoj a tichú radosť, každý deň. Niekedy sa zdá, že je to premohnuté svetským (rozumej obyčajným) životom a jeho starosťami, ale vždy sa mi to vráti. Mal som dva duchovné sny, ktoré dosť zmenili môj pohľad na svet a boli sprevádzané až nebeskými pocitmi extázy. Teraz sa ku mne opäť dostala Bardonova kniha a ja by som chcel znovu začať, ale mám strach. Mám strach, že by sa opäť niečo stalo, že by som do toho spadol znovu a tento krát by mi už možno ani lieky nepomohli. Zároveň si uvedomujem, že na ceste, po ktorej kráča žiak Bardonovej knihy je množstvo lákadiel a mám dojem (z toho, ako Bardon píše), že vytešovanie sa z vlastných nadobudnutých schopností je nesprávne. Ale sme predsa ešte stále ľudia, nie? Aspoň každý človek trochu v duši túži po tom, aby mohol lietať, čítať myšlienky a pod. Ale mne ide v prvom rade o niečo, čo som zatiaľ nedokázal definovať. Túžim po absolútnom uspokojení, nie prchavom. Túžim po poznaní, ktoré sídli niekde za obyčajným životom. Momentálne je môj život v celku vyrovnaný, bez toho by som ani neuvažoval znovu nastúpiť na tú cestu. Ale bol by som rád, keby ste mi svojimi postrehmi a skúsenosťami pomohli rozlíšiť medzi strachom, ktorý je neopodstatnený a rozvážnosťou, ktorá je kľúčová a množstvom odvahy, ktorá je pre duchovne hľadajúceho potrebná a ktorá je už bláhová.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 358×

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod Adam » 22 led 2016, 20:49

Ahoj Tiferet,

na Tvém místě bych hledal někoho zkušenějšího, kdo by mne vedl a směroval, abych se soustředil v daný čas na to podstatné. Není-li nikdo takový nablízku, učil bych se naslouchat tichému hlasu nitra, který nejlépe vede ... ale může to být nesnadné ho rozeznat a zůstat mu věrný.

Ať se daří,

Adam
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod Rota » 22 led 2016, 22:51

Ahoj Tiferet, děkuji za všechny, za to, že tu s námi sdílíš své vlastní zkušenosti. Velmi si vážím otevřenosti, upřímnosti i odvahy, tedy všech dobrých kvalit, které jsi projevil.
Není lehké dobře radit v těchto věcech ve volné diskusi, radit tak, aby nevznikla škoda třeba špatným pochopením čehokoliv ve vzájemné komunikaci.Je mnoho věcí které zůstávají nezodpovězené .
Podle mého názoru se musíš rozhodnout sám, nějak cítím, že tady není dobré narušovat chod věcí tím, že za tebe někdo udělá rozhodnutí zda pokračovat nebo znovu začít cvičit Bránu, nehledě na to, že názory se mohou lišit a jen způsobit chaos.
Určitě je dobré vědět, co způsobuje můj strach nebo co (případě jaká má vlastnost) tento strach spouští. Strach překonáš jeho poznáním a odvahou, tu lze kupříkladu získat třeba některými Bardonovými cvičeními.
Podívej se do sebe, tam najdeš mnoho odpovědí. A neboj se přijít si sem pro podporu, jsou tu tací muži, kteří ti s praxí určitě dobře poradí v případě, že se rozhodneš cvičit.

Přeji ti plno Boží milosti. Rota


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů