Jak ukončujete meditaci ?

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod Lumpino » 24 srp 2013, 15:59

Třeba právě adepti duchovní alchymie, jak jsem ji uváděl - viz Tajemství zlatého květu - se snaží udržet soustředění i v běžném denním životě. Je také rozdíl mezi pasivním otevíráním se cizím vlivům, což páchají například spiritisti či lidé kteří "pracují" se zrcadlem za účelem nějakých vidění a podobně a mezi Aktivní meditací kdy se adept koncentruje například do svého nitra, čímž vytváří duchovní vír který zabraňuje v přístupu astrálním larvám. Viz též spisy Karla Weinfurtera, který takový astrální vír popisuje. Že takový vír skutečně vzniká jsem sinjiž vyzkoušel, lidé kteří spali v blízkosti když jsem mediatci do svého nitra prováděl nemohli usnout nebo se budili, přesně jak popisuje Karel Weinfurter, protože ve spánku vytupuje astrální tělo a to se v blízkosti takového víru musí vrátit zpět do těla, aby nebylo poškozené, přesně to Weinfurter popisuje.
Ten kdo pracuje napříkald podle Tajemství zlatého květu = koncentruje se do svého nitra, na čakru Anahata právě vytváří takový vír v astrálu.
Další věc je, že skuteční adepti duchovních nauk to dělají kvůli určitému cíli, který není obvykle pozemský. Nejde jim o to, aby tím postavili vilu se zahradou ale o duchovní princip který se týká i budoucího = nikoliv pouze tohoto života. Všichni originál východní mystici tvrdí, že na co kdo myslí v okamžiku smrti, takovou podobu dostane v příštím životě. I třeba v Bibli se píše "jednejte jako by každý den byl vaším posledním". Nikdo neví (vyjma ne všech sebevrahů) v jakém okamžiku zemře. Od toho se vyvíjí i praxe těch, kdo usilují o skutečně duchovní cestu, která se netýká pouze toho jednoho krátkého pozemského života.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod Pete » 24 srp 2013, 20:06

Kdysi jsem byl na prednasce Lamy ktery meditoval nejak od svych 9 let (mluvil anglicky - byl tam prekladatel) a popisoval za jakych podminek se clovek muze inkarnovat do zvirete, ci druheho pohlavi cloveka atd.. a popisoval ze to musis chtit v zivote - ne jen na chvili.. pokud bys nekolik let pred smrti premyslel o pristim zivote, tak to ano.. ale neverim ze zalezi na par dnech hodinach.. btw ten Lama si to nemel vymyslet - pouze vysvetloval stary Sanskrtský spis..

Nehodlam se s tebou dohadovat, to ne :) pouze tomu neverim.. podle me zalezi skoro na celem zivote, ne jen na poslednich okamzicich zivota..

EDIT: samozrejme pokud je sila mysli natolik silna, ze si to preje az pred smrti a preje si to fakt silne, tak pak je mozne vsechno.. jde mi spis o vetsinu "obycejnych" lidi

Uživatelský avatar
dar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 12 lis 2010, 21:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod dar » 24 srp 2013, 22:18

Pete píše:nenazyval bych to ze je to podobne reiki.. alespon ja to tak chapu ze ne.. reiki ma byt energie z vesmiru.. ale ta lecitelska energie je vsude.. bude to energie empatie, lasky a porozumeni.. energie srdce :)


Země je mimo vesmír? Z jistého pohledu je střed tvého já středem celého vesmíru. Proto všude a jen z vesmíru je trošku nemotorné rozdělení.
Energie srdce je Karuna Ki. I s těmi andělíčky.

Lumpino píše:Ofšem v závěru knihy Gheranda samhita (Cadpress Bratislava) se píše o tom otevírání čaker citát Svami Raghavannada, je zhruba o tom samém i když Raghavanand preferuje čakru Adžná kdežto v Tajemství zlatého květu je preferované "srdce z masa"


A jak si rozdíl mezi těmi dvěma pojetími vysvětluješ? Co o tom říká tvá vlastní praxe?

Nechci se opakovat, ale mluvíme každý opravdu o něčem jiném. Přenesení jistých kvalit z meditace do běžného života je něco jiného než ukončení meditační (magické) práce.

Regitroval jsem u Tebe zvýšené používaní spojení "skuteční mistři", "originál", "skuteční adepti".. jako bys tomu snad sám ani nevěřil a potřeboval si to dokázat :)
Třetí oko není prdel, zkuste ho aspoň občas použít.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod Pete » 24 srp 2013, 22:19

dar: uz jak jsem to psal jsem si uvedomil, ze je to trochu blbost.. ale na druhou stranu je rozdil cerpat energii jen z zeme, slunce nebo z celeho vesmiru

reiki jsem se nikdy nevenoval, takze nevim.. navic vetsina Magu, Mystiku i jeden Saman by ti povedeli na co je "evropske reiki" na ho.. samozrejme se najdou i vyjimky, resp ucitele reiki kteri byli zasveceni v asijskych zemich.. ale ti co bylo zasveceni behem tydne dvou a berou tisice za kurzy reiki a akorat casto tomu cloveku jeste pritizi.. no radsi to nerozebirat vsechno se jim to vrati :D

Uživatelský avatar
dar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 12 lis 2010, 21:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod dar » 24 srp 2013, 22:25

Pete píše:.. a popisoval ze to musis chtit v zivote - ne jen na chvili.. pokud bys nekolik let pred smrti premyslel o pristim zivote, tak to ano.. ale neverim ze zalezi na par dnech hodinach.. btw ten Lama si to nemel vymyslet - pouze vysvetloval stary Sanskrtský spis..
.. podle me zalezi skoro na celem zivote, ne jen na poslednich okamzicich zivota..



Souhlas. Proto je určitá část Bardo Thödol na úrovni bajek a pohádek pro tibetské děti ;)

Pete píše:na co je "evropske reiki" na ho.. samozrejme se najdou i vyjimky


S reiki to je jako s finančními "poradci" OVB. Půlka národa to zkusila a nešlo jim to. Opravdu vážně makat a pracovat se nikomu moc nechce :)
Třetí oko není prdel, zkuste ho aspoň občas použít.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod Pete » 24 srp 2013, 22:56

Jsem rad ze jsme se shodli, jsem totiz zvykly ze vyvolavam bourky na forech svymi nazory :D

BTW: v tom pripade nepochopim, jak se nekdo muze oznacovat za "mistra" ci dokonce VELEMISTRA ! Reiki.. jedna pani co se to ucila tusim ze minimalne 6-7 let v Japonsku (ale je mozne ze i 20-30 celkove.. a 7 let byl jen jeden stupen.. bylo to davno co jsem si to cetl) tvrdila, ze nic jako velemistr megamistr a dalsi vymyslene tituly neexistuji, je jen Mistr ktery ma pravomoc ucit ostatni lidi Reiki

Takze nechapu, jak nekdo se za 2-3 tydny muze povazovat za Velemistra a chtit minimalne 2-3 tisice za jeden kurz ! To je drzost.. to je asi rozdil jako za komunistu ci jeste dnes kdyz nekdo mel vystudovanou vysku za 2 mesice a ziskal titul (podplaceni atd...) ma sice titul, ale to neznamena ze ma i vsechny ty znalosti

Uživatelský avatar
dar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 12 lis 2010, 21:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod dar » 24 srp 2013, 23:06

Pete: tak je to přeci ve všem. Kdysi měli karatisti v japonsku taky jen jeden pásek, aby si zavázali kimono. Jen mistr a učitel. A pak nastoupila komerce, barvičky, organizace, svazy..
Můj příměr s finančními poradci nebyl prvoplánový.
Třetí oko není prdel, zkuste ho aspoň občas použít.

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod Lumpino » 26 srp 2013, 06:22

Já třeba mistrem myslím osobu, věnující své praxi celý život a postupující podle nějaké tradice.
Právě hlavně na západě se z těchto věcí často dělá komerce. Ale občas již bylo ono komerční pojetí přebrané i některými východními individuy.
Poznají se tací hlavně tím, že vymýšlejí nové cesty, od oněch "historických" často dost odlišné, aby přitáhli a zaujali zájemce a vydělali peníze na lidech hledajících poznání.

Když vidím něco učit nějakého nového "mistra", prostuduji techniky ze kterých vychází, cíle které chce dosáhnout a porovnám to se starými texty z dob, kdy se na tomto ještě nevydělávaly peníze a zjistím podstatné rozdíly, automaticky získávám podezření že jde o podvodníka.

Duchovní cesta má nějaké určité základy. A ty staví na určitých principech, to je podobné jako v přírodních vědách, jedno zda chemii, fyzice nebo matematice.................
A ty principy se nemění, zůstávají stále stejné.

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod Saila » 31 srp 2013, 14:37

podle me, z mistra by to jeho mistrovstvi melo byt minimalne citit, mel by ze sebe vyzarovat hloubku svych znalosti, a adepti/zaci by u takoveho cloveka meli citit naprostou prirozenou a harmonickou pokoru, a meli by se minimalne navzajem aspon trochu poznat, a ne jak se to dela u tech rychlokvaskovejch kurzu ze se rekne kurz je tehdy a tehdy, v tolik a tolik a prineste si sebou penize... :lol: :lol: :lol:

ale myslism ze uz jsme zabehli celkem tezce mimo tema:-DD
All izz well :-)

Uživatelský avatar
Barez
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 14
Registrován: 09 lis 2011, 08:08
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod Barez » 07 led 2014, 03:57

Kdo má potřebu hledat opravdového mistra , dá si práci s jeho hledáním, nebo k němu mistr "přijde". Komu stačí jakékoliv zamávání rukama a abrakadabra aby si připadal... (to nevím to fakt nechápu), pak mu bude stačit rychlokvaška.

K tématu uzemění po meditaci. Problém, že po meditaci bývám doslova mimo, mám obzvlášť silné při skupinových meditacích. Zavírám se sice na konci každé meditace, leč dělám to nejspíš nepořádně a vždycky jsem ještě tak půl hodiny řádně vyplesklý, jak kdyby se mi hlava toulala někde. Ale nakonec jsem přišel na to, že mi stačí obě ruce položit na zem a uvědomit si své uzemění... případně se až vizualizačně nechat zakořenit :)
" Vzhledem k tomu, že celý vesmír má duševní podstatu, je poměrně jasné, že jej lze ovládat pouze mentálně." -Kybalion

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod marvin » 07 led 2014, 10:03

Nevím co děláte za meditace, ale já se po nich cítím vždy odpočatý a mysl a vědomí nabroušené jako diamant. Pokud jdete hodně hluboko do nějakých tranzových stavů, tak je to možné, ale pro základní cvičení z Brány by člověk asi neměl být "mimo".

Pokud ano, tak si na konci dávejte sugesci: "Jsem čilý, svěží a odpočatý" a při otevření očí si uvědomím tělo, párkrát se nadechnu nebo protřepu ruce, nohy a je mi určitě líp než před tím. Mysl sklidněná, soustředěná a v přítomnosti.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod Ondra » 09 led 2014, 17:24

Marvin: zrovna Bardon píše o pravidelném prohlubování "prázdnoty mysli" . Když to přeci cvičíš několik let, tak tě ty hlubší stavy neminou a to i pravidelně. Vesměs to co píšeš je začátek meditace.
Osobně jsem i "mimo" , když cvičím imaginaci, nebo živly. To jsou dost energeticky náročná cvičení a přecijen se to vše odehrává na vyšších úrovních, než na hrubohmotné. Nebo to máš jinak ?
Je možný , že jseš uzeměn už od přírody :)

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod marvin » 09 led 2014, 21:10

Uzeměn určitě ne, to je práce, kterou musí podstoupit snad každý (krom nadaných vyjímek:) .

Jinak asi moc nechápu, co přesně tím myslíš?

Co pozoruji od té doby, kdy jsem to napsal (už to bude nějaký pátek) - tak je to stále pravda. Stavy, hloubky stavů, kt. lze dosáhnout se prohlubují, ale rozdíl je, že si sám vybíráš intenzitu. Dokonce můžeš kontrolovat návrat, ponor, cokoliv. Můžeš se odosobnit, odpoutat od těla, potulovat se v hlubinách mysli, duše nebo třeba prociťovat každou část svého těla s takovou intenzitou, že budeš mít pocit, že jsi tuto část těla předtím snad neměl..

A potom všem se plynule navrátíš do stavu jasného vědomí, kdy si uvědomuješ realitu, kterou jsi před chvíli konrolovaně zahodil. Budeš se cítit svěží a odpočatý, uvolněný a zároveň soustředěný. Pevný a klidný a zároveň průchozí a otevřený.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod Ondra » 09 led 2014, 23:25

Po hlubšich meditacích pociťuji zvýšenou přecitlivělost k celé hrubohmotné realitě. Nedokázal bych si představit, když bych měl jít hned něco běžného dělat. Prostě ta hrubost je dost značná oproti jemnosti prožité v meditaci. Proto je nutné se uzemnit, uvědomit si své tělo, kde jsem atd... Jakoby tu hrubost přijmout. Pokud to nechám samovolně ustát, tak to trvá zhruba 20 minut i dýl.
Samozřejmě pak je vše tak, jak zmiňuješ, když pominu delší cvičení imaginační, tam to prostě vyžaduje nějakou energii.

Asi to máš nějak zautomatizované, což je samo plus.

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod mek onder » 10 led 2014, 00:21

Je to v tom ukončení a vnímání i této reality jako potřebné věci pro rozvoj,růst,poučení .... součást mého života jako Božské emanace ve hmotě,bez jakýchkoliv bloků přijmout do podvědomí že to tak je..dělali jsme to i na Košárkách..musí to být tvůj majetek,pak se to spouští samo a zapojuje (spojuje ) tyto věci jako když jedno volně přechází v druhé..jako barevné spektrum,čakry,hladiny vědomí... je to i známka pružnosti čtyřpólového magnetu - rovnováhy.. nejednostranosti magického vývoje.. :) Imaginace vyžaduje tvou koncentrační energii,zbytek je to co jsi už pojmul z vesmíru cvičením,dýcháním apod. energetici tady mají trochu plus :-) Ať se daří. Mc :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů