Jak ukončujete meditaci ?

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod Ondra » 10 led 2014, 00:38

Děkuji moc

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod marvin » 10 led 2014, 09:17

Ondro, je to jak píše Mek. Je potřeba pružnost, volnost, průchodnost. U Tebe je dost bloků, ale spíš v emocionální rovině. Chce to umět volně se naučit přecházet z různých úrovní vědomí. Zajít hlouběji a pak se navrátit úplně volně, vzdušně flexibilně do normálního stavu. Musí to být Tvým majetkem - musíš umět ovládnout a kontrolovat stav mysli. Když se chceš ponořit, ponoříš se, ale stejně tak snadno se musíš umět zase lehce vynořit.

Podle mě pomůže práce s čakrami. Udělat je průchozí a pružné.

Co se týče přecitlivělosti, podle mě děláš ty meditace moc násilně. Ale to je spíš otázka celkové živlové rovnováhy. To že dávám do meditace (soustředění) energii, neznamená, že to musím dělat hrubou silou. Jde spíš o kvalitu a ta kvantita musí být samovolná.. ne nahrnout ji tam násilím a pak se dávat 20minut dohormady, neschopen čehokoliv v běžném životě.

Po cvičení musíš být odpočatý a defakto v lepším stavu, než jsi do toho vstoupil. (psychicky i fyzicky). Je to nástroj a pokud neděláš nějakou náročnou magickou operaci, tak bys měl fungovat normálně dál :)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod Ondra » 10 led 2014, 10:26

Marvin: Díky moc.
bloky mám, těch jsem si vědom, bohužel jsou to takové bloky, které nelze překonat ze dne na den. Bojuji s nimi roky už a mají pravě návaznost na hrubohmotný svět. Proto s tím mám asi problém, jde o to sjednocení a ne se snažit o něco jednostraného, jak píše Mek. Myslim, že to neni jen můj problém má ho určitě více lidí. Ten hrubohmotný svět nelze odvrhnout pokud se chce člověk vyvýjet, musí s ním být člověk spřátelen.

Jinak blok mám v solár plexu vyzařující na pravou stranu . Vypadá to jako stočená spirála , která se při stresu ještě více utahuje. Toto je blok , který má návaznost na hrubohmotný svět. Pracuji na tom, tohle nelze mediatcema a cvičením rozpustit. Tohle se musí vyřešit v běžném životě.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod marvin » 10 led 2014, 10:29

naprosto souhlasím. napsal jsi to tak jak to vnímám i já. řešit v běžném životě, v běžných věcech.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod Ondra » 11 led 2014, 09:54

Jiank hodně pomáhá mít při meditaci otevřené/pootevřené oči.

FTX

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod FTX » 11 led 2014, 14:55

Ondra píše:Jiank hodně pomáhá mít při meditaci otevřené/pootevřené oči.

Měl bys zvládnout cvičení jak s otevřenýma tak i zavřenýma očima aby v tom nebyl rozdíl. Jen snad v tom, že pokud máš oči otevřené, tak tě to více táhne do hmotné reality.

Pokud jsi sova jako já, tak za dostatečné ukončení považuji jednoduše jít spát.

Jinak by mělo stačit prohlásit v duchu: "Toto je konec cvičení.", a jít dělat něco jiného.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Jak ukončujete meditaci ?

Příspěvekod Ondra » 11 led 2014, 16:10

Tak pokud nejsem uprostřed václaváku , tak to zvládám, ale pokud chci jít hodně hluboko, tak ty oči musím zavřít.
U imaginačních cvičení se zas lépe cvičí s otevřenýma.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů