Psychické problémy a nemoci

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Alzheimerova nemoc

Příspěvekod marvin » 02 srp 2012, 12:19

díky za rozbor. uvidíme co z toho bude v mých silách..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Alzheimerova nemoc

Příspěvekod Cagliostro » 02 srp 2012, 21:00

Teprve teď se mi dostala zpráva, že nejstarší žijící český herec Herbert Lom také trpí touto nemocí. I když pominu stáří, je to těžká a krutá choroba...
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alzheimerova nemoc

Příspěvekod Milda » 02 srp 2012, 21:36

text z Empatia.cz
Alzheimerova choroba

Předčasné stárnutí, sejití z cesty, výzva naučit se svět pozorovat dětskýma očima, oprostit se od minulosti s jejími vazbami a závazky.Varování před porušením harmonie, nechtít v produktivním věku nést větší zátěž, než která nám byla životem určena, nechtít vědět, získat a znát víc, nežli je zdrávo a potřebujeme, nemířit příliš vysoko. Kde je práce, musí být i odpočinek, demence je výsledkem celoživotního přetěžování hlavy.Nenechejme se štvát tím, co nám radí rozum. Komu vládne hlava, chybí srdeční záležitosti, nemívá příliš radosti. Vše materiální a zevní je pomíjivé, jediné, co zůstane, jsou vzpomínky na lásku rozdanou druhým lidem.Ten, kdo se o nemocného stará, si má uvědomit důležitost skromnosti v životě.

Ja osobne doporucuji THC.:-)

FTX

Re: Alzheimerova nemoc

Příspěvekod FTX » 04 srp 2012, 12:18

http://frabato.cz/viewtopic.php?f=20&t=547

Mimochodem on takový Alzheimer je také jedna z forem blokace vědomí. Ale narozdíl od alkoholu už vynucená a když to dojde takhle daleko, tak má člověk velmi malou šanci rozkladný proces zvrátit.

Uživatelský avatar
Windik
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 66
Registrován: 10 zář 2011, 19:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alzheimerova nemoc

Příspěvekod Windik » 05 srp 2012, 12:33

u nás v rodině jí máme taky, tchýně jí má ve druhém stádiu a není co závidět :cry: , znal jsem jí chvíli před nemocí a super ženská a teď škoda mluvit ach :cry: jediné co je na tom pozitivní je ,že ten dotyčný neví že je nemocný, ale i tak :cry:

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Alzheimerova nemoc

Příspěvekod marvin » 05 srp 2012, 20:32

no me se prave zda ze to vi..ale ne jakoby vedome ..rekl bych ze na nejakem vyssim stupni..ze ten duch to vi a snazi se ale uz to neni v jeho moci. je to celkem silene divat se na znameho cloveka jak sevam ztraci zaziva pred ocima..nekam do zapomeni a samoty nekonecneho odloucni..kde asi jenom smrt je vysvobozenim..:-(
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Windik
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 66
Registrován: 10 zář 2011, 19:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alzheimerova nemoc

Příspěvekod Windik » 05 srp 2012, 22:09

:cry: :cry: :cry:

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Alzheimerova nemoc

Příspěvekod Cagliostro » 20 zář 2012, 08:24

Podívejme se na věc poněkud z jiného úhlu. Bardon říkal, že neexistuje rostlina, která by na nějaké léčení nebyla. Víme že řadu nemocí vyléčil Bardon, které se již považovali za ztracené. Ale nebyl sám. Edgara Cayce stačí vzpomenout. Řada našich kolegů z Ruska, Anglie a Francie a i Československa ve své době přinášela informace o tom, že se "nějaká osoba zázračně uzdravila ze smrtelné nemoci". Veliké úspěchy měl také u nás Páter Ferda či nakladatel Kočí.
Jak se většina těžce nemocných vyléčila? Uvedla se jistá osoba ve stav hypnotický, kdy se tázal hypnotizér podvědomí hypnotizovaného, kde dokázalo jeho podvědomí chrlit takové recepty, že se dokázala vyléčit nejedna nemoc a choroba.
V tomhle by nemusel celá věc být zavrhována dříve, než se vůbec udála a pro těžce nemocné je to asi jediná metoda, jak se zachránit. Jde o jednotlivé záležitosti. Bylo to i potvrzováno zmíněnými výše, i když mohou mít dvě osoby totožnou nemoc, u každého se musí postupovat zvláště, jinou metodou léčení.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
miroslav
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 51
Registrován: 28 zář 2012, 13:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Alzheimerova nemoc

Příspěvekod miroslav » 09 říj 2012, 19:29

marvin píše:no me se prave zda ze to vi..ale ne jakoby vedome ..rekl bych ze na nejakem vyssim stupni..ze ten duch to vi a snazi se ale uz to neni v jeho moci. je to celkem silene divat se na znameho cloveka jak sevam ztraci zaziva pred ocima..nekam do zapomeni a samoty nekonecneho odloucni..kde asi jenom smrt je vysvobozenim..:-(


To se mi taky zdá.
Pracoval jsem 13 let na LDN, déle jsem to nezvládl, moje vina. No a nemocní Alzheimerovou chorobou procházejí určitými fázemi. A popsal bych to jako postupný rozklad, jakoby oddělování jednotlivých těl. Rozpad spojovacích článků, matric. Nejhorší je asi vědomí toho, že se to děje. Že nevědí, nemohou si vzpomenout. Hodně je to děsí a trápí. Pak z toho nastupuje agresivní chování, což bude asi nějaký problém s ohnivým živlem, možná. Dalo by se to asi rozpracovat, ještě jsem nad tím takhle nepřemýšlel. A navíc chtělo by to někoho zkušenějšího než jsem já.
Zastávám názor, že nemocní ví a trpí.
"Vím, že nic nevím." Fakt? No já nevím :-)

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Alzheimerova nemoc

Příspěvekod marvin » 09 říj 2012, 20:46

jo taky to pozoruju. a vystihl bych to stejně - že nejhorší je vědomí toho, že se to děje. jsem si naprosto jistý, že ten člověk je stalé při smyslech a při vědomí. ví naprosto přesně, že si nemůže vzpomenout..neví kdo je, kdo jsou ostatní, ale stále je vzhůru.. děsná představa.. nevím proč si to tito lidé musejí prožít.. je to daň něčeho..minulých životů..??
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Alzheimerova nemoc

Příspěvekod Cagliostro » 10 říj 2012, 09:11

A nemyslíte, že to jde léčit tou autohypnosou? Tedy tak. že si sám nemocní nadiktuje příslušné léčení?
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Psychické problémy a nemoci

Příspěvekod Anubis » 17 říj 2012, 12:26

Všechno sem.

EDIT: Část o THC přesunuta do weed.

Uživatelský avatar
Windik
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 66
Registrován: 10 zář 2011, 19:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Alzheimerova nemoc

Příspěvekod Windik » 18 říj 2012, 20:12

Cagliostro píše:A nemyslíte, že to jde léčit tou autohypnosou? Tedy tak. že si sám nemocní nadiktuje příslušné léčení?

to si nemyslím ,hlavní problém u téhle nemoci je ,že dotyčný neví ,že je nemocný a když mu to řekneš tak na to zapomene.

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Psychické problémy a nemoci

Příspěvekod Ankhur » 21 bře 2013, 15:00

Alzheimer - problém je v játrech - nechávájí v oběhu to, co napadá nervová vlákna.
Zaměř se na játra a jejich oživění/harmonizaci.
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Windik
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 66
Registrován: 10 zář 2011, 19:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Psychické problémy a nemoci

Příspěvekod Windik » 29 dub 2013, 16:04

Ankhur píše:Alzheimer - problém je v játrech - nechávájí v oběhu to, co napadá nervová vlákna.
Zaměř se na játra a jejich oživění/harmonizaci.


Má tchýně ,kterou dnes tchán musel odvést do stacionáře ,protože se o ní už nedokáže postarat, tak alzhaimra má, znal jsem jí jen krátce,ale vím, že chlastali každý den s manželem. Neměla lehký život a ten jí asi zlomil, proto bych chtěl poprosit o pomoc, jestli je to vůbec možné. díky moc


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti