Modlitba

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Modlitba

Příspěvekod Flox » 24 úno 2017, 00:33

Firzen píše:Mám pocit, že minimálně mé ego je s ní stále ještě dost v rozporu


Nedivím se. Kdyby se obsah naplnil, Firzen tak, jak ho znáš by umřel a přestal existovat. Podstatou veškerého konání ega je motto: "Jsem, abych byl." A obsah modlitby není v souladu s tím cílem. :-D
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Modlitba

Příspěvekod Rota » 24 úno 2017, 12:56

Odevzdání se Pánu neznamená přijít o ego nebo vlastní vůli Floxi. Jde tu o něco jiného. Když člověk kráčí ruku v ruce s Pánem Bohem nebo se o to snaží, může získat věci o kterých se mu ani nesnilo a to na všech úrovních. A nemusí se cítit životem omezený, naopak, v takovém okamžiku začíná skutečný život a jeho poznání. Je to jako počítačová hra, víš kam jdeš, co chceš získat, ale abys došel musíš splnit úkoly, abys pochopil smysl té hry a tohto jak to její stvořitel myslel. Tu a tam získáš bonus, jinde tě to hodí zpět, protože jsi neuspěl, ale stále cítíš vzrušení, někdy napětí a chuť hrát dál. Máš neomezený počet možností a když v jedné nebudeš úspěšný, nikdo tě trestat nebude ani čas tu není podstatný, prostě jsou tu další. To je hra nebo vývoj tvých dovedností. Na konci možná zjistíš, že jsi jen jeden z mnoha šťastných hráčů a začně nová hra. Jde o to hrát, ne jen spekulovat.

Jeden člověk z fóra mi kdysi napsal. Ty jsi tak pokorná, to v magii nemá co dělat. Považuji to celé za nesmysl. Naopak. Člověk nikdy nepřestane uplatňovat svou vůli, to prostě nejde. Jdeli tedy o člověka zdravého.
Modlitba je to pěkná, je v ní obsaženo tajemství síly.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Modlitba

Příspěvekod Arex » 24 úno 2017, 14:22

Rota: To je velmi pěkně řečeno. Když dosáhneš projevu všech sil, docílíš nevýslovné jednoty. Ta se pak zevně projevuje jako pokora a vnitřně jako vyrovnanost.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Modlitba

Příspěvekod Flox » 24 úno 2017, 20:01

Rota: asi máme oba na mysli trošku jiné věci. To co popisuješ se mi jeví, jako odevzdání se osudu a důvěra ve vedení osudu. Což v podstatě rozpouští ego, protože to je rezignace na to "starat se o to, abych byl". To, že to má spoustu benefitů, o tom nepochybuji. Stejně tak, jakože tu je stále dost ega na to, aby mohla existovat individualita a vlastní vůle.

Ale čím víc člověk rozpustí svoje ego, tím více se vytrácí jeho individualita, což se může jevit jako destruktivní proces, ale tak se to jenom jeví. Stává se více vším ve všem. Absolutnem resp. bohem. To je to o co v mystice jde a končí tím každá série her. Ale nefunguje to na principu, že "já jsem ten, kdo se stane někým větším než jsou ostatní". Spíše se člověk vzdá sám sebe. Vzdá se ztotožnění se s tím co my nazýváme Floxem, Rotou nebo Arexem. Pak může vidět sám sebe očima boha.

Takhle by to teoreticky mělo fungovat, pokud dám dohromady zážitky mystiků. Vlastních zážitků nemám dost na to, abych si tím mohl být jist, takže se budu muset o nějaké zasloužit činy. :-D
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Modlitba

Příspěvekod Rota » 24 úno 2017, 21:58

Floxi líbí se mi tvá úvaha. Něco vidím trochou jinak, ale tak to má být. Já se dívám z Habartic, ty z jiného místa a proto vidíme onu věc každý trochou jinak i když ona sama zůstává stejná. Až vykonám cestu, změním místo, bude ona věc viděna opět trochou jinak. Proč ne, ona jde zkoumat z mnoha směrů.
Ale nedá mi to, abych přeci jen nenapsala co si myslím. Nejsem si jistá jestli jde odevzdat se osudu a důvěřovat v osudové vedení. Vlastně si nejsem jistá co to přesně znamená. Nečinnost? To se mi jeví jako nemožné. Ale opět, dívám se z bodu kde zrovna jsem, možná kdybych byla jinde nebo až budu, uvidím a pochopím to třeba zase jinak. K tomuto procesu ale ego potrebuji, potrebuji se skrze něj poznat. Abych dokázala posoudit a ohodnotit sama sebe v činech, ne v poměru k ostatním (jestli jsem větší nebo lepší) ale vůči svým vlastním hodnotám na kterých spočívá má vlastní jsoucnost. Myslíš, že Bůh má ego? Já myslím, že ano. A i s ním může být a je vším ve všem.

Uživatelský avatar
Inrise
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 458
Registrován: 08 dub 2015, 07:34
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 580×
Obdrženo poděkování: 167×

Re: Modlitba

Příspěvekod Inrise » 24 úno 2017, 22:01

Klaunuv nos naruby.
Zkousel jsem se vzdat sam sebe a v tu chvili jsem se staval sam sebou. Tj blaznivina;-)
Je úsměvné domnívat se, že něco ovládáme, pokud neovládáme sami sebe...

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Modlitba

Příspěvekod Flox » 24 úno 2017, 22:47

Rota: tady popisuje František Drtikol to, jak se vzdal sám sebe: http://zivotni-energie.cz/frantisek-drt ... dobre.html a jaké to mělo následky. To je to, o čem píšu a to co on píše mi dává smysl, ale dokud to neprožiji, tak budu jenom spekulovat.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Modlitba

Příspěvekod Rota » 24 úno 2017, 23:51

Floxi, přečetla jsem a chápu jak jsi to myslel. Děkuji.
S přáním všeho dobrého. R.

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Modlitba

Příspěvekod Cor Leonis » 07 úno 2019, 19:30

Od E.T. som sa naučil krásnu mantru:
Subham astu sarvadžagatam
(šťastné nech sú všetky bytosti).
Rád si to opakujem v sanskrte, má to mystický nádych :)
Je to jednoduché, krásne, hlboké... želáš si predsa šťastie pre VŠETKY bytosti... ľudí, zvieratá, démonov, anjelské stvorenia, bytosti všetkých úrovní, všetkých svetov... nech sú šťastní tí "dobrí" aj tí "zlí"... Nech je šťastný každý. Bez rozdielu!

Uživatelský avatar
Jitka
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 188
Registrován: 07 kvě 2016, 11:47
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 146×
Obdrženo poděkování: 668×

Re: Modlitba

Příspěvekod Jitka » 20 úno 2019, 15:04

Tu mám také moc ráda :-).
JSEM

Uživatelský avatar
Agalandis
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 29
Registrován: 14 bře 2023, 17:53
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 27×
Obdrženo poděkování: 13×

Re: Modlitba

Příspěvekod Agalandis » 23 bře 2023, 08:33

Musím se přiznat, že toto je pro mě zcela nové téma. Jak vaše modlitba tedy probíhá? Je to odříkávání textu formou meditace? V duchu nebo slovy? Jednou nebo s růžencem tak že při každém korálku odříkáte celou modlitbu?

Děkuji za trpělivé svěření se.
Východní Čechy. Rád se s někým sejdu :)

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Modlitba

Příspěvekod zebyja » 23 bře 2023, 12:03

Agalandis píše:Jak vaše modlitba tedy probíhá?

S každou frází/slovem nesoucí význam vyčkám a uchopím daný význam v sobě.
Agalandis píše:V duchu nebo slovy?

Očekávám-li efekt až do fyzické úrovně, tak přinejmenším šeptem/polohlasně. Jinak v duchu. Pro efekt v astrále prociťuji.
Agalandis píše:Jednou nebo s růžencem tak že při každém korálku odříkáte celou modlitbu?

V rámci ladění se na něco opakuji. Před/po/během praxe obvykle jen jednou.
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti