"Zkušenosti" začátečníka

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Lussac
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 07 lis 2009, 23:05
pohlaví:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod Lussac » 29 lis 2009, 22:12

Ahoj Marvine,
díky za názor.
Já samozřejmě nikomu nevnucuju studium jiných směrů a ani nechci zpochybnovat nic z díla FB,
myslel jsem jen,jestli někdo nemá podobnou zkušenost jako já.Věř,je to velice zlé,po čtyřech letech
se ocitnout v duchovním vakuu,jistota co jsi měl zmizí..Taky bys studoval těch 1000stran,už jen proto,aby sis ověřil správnost předchozí cesty..
Kdybych to byl neudělal,nepsal bych dnes na toto forum,a nestál znovu na počátku cesty,kterou jsem
nikdy vnitřně nedokázal opustit,totiž univerzální zasvěcovací soustavu Františka Bardona.
To jsem snad na tomto foru správně.
Zdraví L.S.

ufik
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 25
Registrován: 27 lis 2009, 15:12
pohlaví:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod ufik » 01 pro 2009, 00:12

Ahoj všichni,

já taky děkuji za Vaši otevřenost. Mám pocit, že jsme tady všichni dost otevření, tak proč se zavírat :D .stále platí
Stará dobrá přísloví : "vše špatné je pro něco dobré" a "co nás nezabije, to nás posílí" stále platí. Každá cesta je cesta a je určená čistě pro daného jedince, kterého to asi někam má nasměrovat.
K tomu, abychom poznali jednu stánku věci, musíme znát i tu druhou stránku, abychom lépe pochopili. Kdybychom neznali den, nevíme že existuje noc atd.
Tak to platí u mě :)

Lussac
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 07 lis 2009, 23:05
pohlaví:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod Lussac » 01 pro 2009, 20:26

Velice trefně řečeno.A poněvadž k tomu není už co dodat,navrhuji věnovati se tématu-cvičení 1. stupně-máme tam myslím práce dost a dost.
Zdraví L.S. :D

Uživatelský avatar
luna
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 26
Registrován: 26 lis 2009, 18:01
pohlaví: Muž

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod luna » 23 pro 2009, 08:57

Ahoj Lussaci,
přemýšlela jsem pořád nad tím, co jsi sem napsal a jen bych Ti k tomu chtěla říct svůj názor...
Psal jsi, že nevíš, kterou cestou se máš dát, nebo jestli jít oběma...Víš, představ si dvě cesty před sebou....Víš už jsi byl na cestě FB a najednou se vrátil a přešel na Grál, ale když jsi tam byl, stejně jsi nebyl spokojenej...Být Tebou, jen tou cestou Grálu projdu (což už jsi udělal), nasbírám si na ní to, co mi něco dává a je pro Tebe přínosem a vrátím se a vydám po staré dobré cestě , na které jsi byl vlastně spokojenej a jen sis ověřil jino cestu, aby jsi zjistil, že ta první Ti vyhovuje.. Můžeš jít i oběma, ale představ si to, budeš přebíhat z jedné do druhé a žádnou nebudeš dělat pořádně a cesta k cíli bude daleko delší a složitější, jestli vůbec..Takhle si jen vezmeš to dobré z té druhé, poděkuješ za to a půjdeš si svojí jednou cestou..A když zjistíš někdy v životě, že to není to, co Ty chceš, pak teprve budeš hledat jinde...Ale nemyslím si, že je dobré tříštit energii více směry..
Víš já osobně Grál taky nečetla, ale když už někdo"špiní"jiné, pak si nemyslím, že je to to, za čím by se měl člověk, který jde cestou světla a lásky, vydat...
Je to jen můj názor, ale musela jsem Ti to napsat :)

Uživatelský avatar
aspect777
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 3
Registrován: 19 pro 2009, 21:18
pohlaví:

Re: Vánoce

Příspěvekod aspect777 » 23 pro 2009, 23:26

Přeji všem krásný Vánoce a hodně předsevzetí do roku 2010 .

Uživatelský avatar
luna
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 26
Registrován: 26 lis 2009, 18:01
pohlaví: Muž

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod luna » 29 pro 2009, 08:33

Díky moc a i já všem přeji do roku 2010 hodně štěstíčka, zdravíčka, lásky a hlavně úspěchů ve cvičeních FB :) ;)

branok
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 18
Registrován: 14 srp 2009, 17:07
pohlaví:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod branok » 02 led 2010, 15:21

Zdravim Vas chcel by som aj ja prispiet na toto volne tema . Som velmi rad ze sa tu stretavaju ludia ktory naozaj hladaju pravdu tak ako aj ja. K ceste FB som sa dostal hladanim . Vela rokov cvicim vychodne bojove umenia kde pojem zivly energia nie su nezname. Ale stale som nebol akosi spokojny sam zo sebou svojim zivotom . Cesta ktoru nam ukazal FB mi pripada ako najkomplexnejsia metoda pre svoj rozvoj. Som nesmierne stastny ze tuto cestu mozem zdielat svami pretoze kazdy znas mame uplne rovnake problemi . Kazdy den sa zobudzame aby sme prekonavali sami seba a svoj osud ktory sme si vytvorili sami. Niekedy je tazke kracat priamo a velakrat kazdy znas co tu sme padneme na kolena. Ale tak je to asi spravne. Jedine co nam v zivote zostava je stale kracat dalej, preto som velmi rad ze ste tu aj Vy vsetci somnou ktory hladame to iste. Mam pocit ze by sme si mali aj nadalej pomahat na tejto vznesenej ceste ktoru sme si vybrali dobrovolne. Je uplne jedno kde sa kdo dostal dolezitejsie je to co moze dat svetu pretoze duchovna cesta je mozno len spociatku len o mikrokozme ale zijeme vsetci v makrokozme kde je vsetko spolu spojene a suvisi. Prajem si z celeho srdca aby ste mali aj tento rok dostatok sil na vasej ceste . Branok

Uživatelský avatar
aspect777
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 3
Registrován: 19 pro 2009, 21:18
pohlaví:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod aspect777 » 22 led 2010, 17:38

Ahoj všichni
zajímalo by mě jak si vedete svůj magický deník,,vedete si ho v elktroinické podobě jako : pdf,atd ,nebo dáváte přednost klasickému diáři ,knížce? Díky

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod marvin » 23 led 2010, 11:26

osobne mam diar, ktery nosim pri sobe,aby se radeji nedostal do nepovolanych rukou..tam si delam poznamky..kazdopadne o elektronicke podobe jsem taky premyslel..dnes uz existuje spousta aplikaci online, kde si muzes zapisovat odkudkoliv z internetu...
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod balamunt » 23 led 2010, 15:01

Vidím, že cesty mnoha z nás jsou podobné :-) Taky jsem začínal s Bránou párkrát. Mě ale bránilo ve cvičení zdravotní hledisko. Já jsem to se cvičením hlavně koncentrací přeháněl a moje hlava málem praskla. Cvičím teď přiměřeně, ale chtěl bych cvičit víc, ale hlava to nedovolí. Ale časem se mi ujasnilo spoustu věcí po teoretické stránce. Dříve jsem některá cvičení vynechával, protože jsem si myslel, že nejsou potřebná, nebo jsem si tehdy neuvědomoval jejich důležitost. Proto jsem začínal od začátku a pořádně s větším předsevzetím. Chce to opravdu ale pevnou vůli a mít pevný program. Jediné cvičení, které dělám podle mě dokonale je Kartáčování těla a sprchování ledovou vodou. To dělám 10 let každý den :-) Chce to hodiku denně na cvičení a myslím, že hodina je dost a vždy se dá ta hodina ve dni nějak najít.

Razik
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 51
Registrován: 25 led 2010, 20:08
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod Razik » 25 led 2010, 22:21

Balamunt, tak 10 let, to teda máš můj obdiv. Já si dnes koupil kartáč, tak uvidíme :))))

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod marvin » 26 led 2010, 10:25

balamunt píše: Mě ale bránilo ve cvičení zdravotní hledisko. Já jsem to se cvičením hlavně koncentrací přeháněl a moje hlava málem praskla.


Zajímavé, chtěl bych vědět, kolik lidí má ještě různé zdrav. problémy.. řekl bych, že každý kdo je tady, má nějaký neobyčejný zážitek :-) Já osobně také a následky bohužel přetrvávájí. Každopádně mi to nebrání ve cvičení, jenom už jsem daleko opatrnější.

S tou hlavou to znám velice dobře. Existuje tu sekce "bolesti hlavy", tam je trochu rad co s tím. Mě po delších cvičeních, hlavně koncentračních, také silně bolela.. chce to relaxaci, fyzický pohyb, rozptýlení. Nebo jak jsem teďka překládál poslední interview s Emilem Stejnarem, ten říká, že vše musí být vyrovnané v harmonii - tedy
Koncentrační cvičení musí být vyrovnávány relaxacemi, cvičení vůle empatií a soucítěním atd.




mrkněte sem - doufám, že už jste to všichni četli, když už jsem se s tím 4hodiny překládal .-))
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Razik
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 51
Registrován: 25 led 2010, 20:08
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod Razik » 26 led 2010, 15:39

No je to zajímavý rozhovor. Zvlaště jak tam pojednává o dnešním světě. Je hodně rušivých vlivů. Pamatuji se, že když jsem bydlel s rodičema, tak doma pořád hrála televize jako podkres. Ani mi to nepřišlo, ale dnes televizi nemám a když jsem takhle někde na návštěvě a bavíme se a do toho hraje televize, tak mě to dost ruší. Ale když v tom člověk žije pořád tak si zřejmě ty škodlivé účinky ani neuvědomuje.

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod balamunt » 26 led 2010, 16:16

Dobrá práce Marvine, jen houšť. Vy, kdo jste kovaní v angličtině nebo němčině, byste učinili dobré skutky, kdybyste přakládali. Už zmiňovaný Mistele http://www.lava.net/~pagios/ má opravdu dobré komentáře. Něco už je přeložené, ale spousta toho chybí. Doporučoval bych Problems in the study of magic 1,2,3,4,5. http://www.lava.net/~pagios/essays.html Myslím, že to by bylo pro nás zrovna aktuální. Zkusím to dát jako nové téma,aby to bylo všechno pohromadě.

ps: Marvine, kde toto vlákno začíná? Já se tady nevyznám :-) Abych se sem dostal, musím jít přes "poslední příspěvek". Dále jsem chtěl dát podnět k tomuto foru v "Námětech" a můj příspěvek zmizel, vůbec e tam neobjevil.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod marvin » 26 led 2010, 18:23

Razik píše:...


mě se ten rozhovor hodně libí.. obvzlášť ta pasáž o hluku. nikdy jsem si to neuvědomoval, ale je to opravdu tak. od té doby se snažím omezovat maximálně televizi i rádio, snažím se dělat všechno v klidu a tichu... a opravdu jsem potom o dost koncentrovanější

balamunt píše:ps: Marvine, kde toto vlákno začíná? Já se tady nevyznám :-) Abych se sem dostal, musím jít přes "poslední příspěvek".


tak tohle vlákno začíná na "zkušenosti začátečníka" - ale to už je trochu offtopic .-) každopádně má už tři stránky, takže si musíš klinout buď na tu trojku v ramecku, nebo posledni prispevek.. nebo jednoduše můžeš procházet jednotlivé stránky příspěvků, dávat vždy další a další stránku, až se dostaneš na konec
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů