"Zkušenosti" začátečníka

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod marvin » 26 led 2010, 22:08

balamunt píše:Dále jsem chtěl dát podnět k tomuto foru v "Námětech" a můj příspěvek zmizel, vůbec e tam neobjevil.


tak za tohle se omlouvám..měl jsem nastaveno v tom fóru, že příspěvky se budou zobrazovat až po schválení..ale neviděl jsem nikde, že to tam na mě čeká..

teď již můžete přidávát příspěvky ihned .-)

a ještě jedna věc.. pokud se ti nechce procházet všechny příspěvky, můžeš si ve vlastním nastavení profilu zvolit třídění příspěvků sestupně, takže budeš mít vždy nahoře nejnovější .. a nejstarší ti budou odskakovat dozadu..

ale chtěl bych, aby sis to pročítal, vyhneme se tak potom nepříjemnostem, kdy se lidé ptají pořad na totéž a jsou líní si pročítat vlákna...
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod balamunt » 27 led 2010, 11:36

Marvine, já se tady nějak nevyznám :-)) Kde je můj příspěvek, na který reaguješ? Kde je celé to vlákno, kde začíná? Když otevřu vlákno "Zkušenosti začítečníka" a sjedu dolů, tak tam ty příspěvky nejsou. Kde jsou? :-))

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod balamunt » 27 led 2010, 11:39

Aha, už to vidím, už jsem našel tvoji odpověď. Vono jsou tady ještě nějaké rámečky! :lol:

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod balamunt » 27 led 2010, 11:50

Ahoj Lussaci. Zajímalo by mě, co se dotyčnému nelíbilo na Bardonových cvičeních? To znamená, která konkrétní cvičení a proč? Vždy má cenu se bavit pouze o konkrétních záležitostech. Která cvičení se cvičí v Grálu? Musí se hovořit konktrétně, jinak se nejde k ničemu dobrat.

Lussac
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 07 lis 2009, 23:05
pohlaví:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod Lussac » 27 led 2010, 22:43

Ahoj Balamunte,
V Poselství Grálu se žádná cvičení neprovozují,nebot autor to považuje za satanovo dílo,cestu ke světlu vidí ve vlastním pozemském,prostém lidském bytí,naplněném láskou k bližnímu vírou v Boha,a dodržování Ježíšova Desatera,jenž považuje za pilíř stvoření.
Poselství Grálu je dílo velice rozsáhlé,už jsem tady o tom někde na foru psal,nechci to dál rozvádět,úryvky najdeš na netu,aby sis udělal obrázek.
Můj přítel opustil Bardonovu soustavu a KOMPLETNĚ jí zavrhl a to nahlodalo i mě,trvalo mi pět let,než jsem se vrátil zpět.Nyní po třech měsících každodenního cvičení mužu říct,že to Poselství už vidím jinýma očima,vidím ho zvenčí.Vidím ho tak,jak o tom píše Luna-dobré si ponechat,zbytek zahodit.Je tam totiž skryté zlo,ultimata,nátlak..
Je hezké,že se chceš bavit o konkrétních věcech,ale potom si musíš Poselství prostudovat,pak se k něčemu dobereme.Ale na foru Frabata bych to už nechtěl řešit.Možná jsi nečetl všechny příspěvky,které tu jsou na tohle téma.. Zdraví L.S.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod marvin » 27 led 2010, 22:57

já bych se předně nesnažil srovnávat Grál a Mistrův systém.. jsou to podle toho co píšeš diametrálně odlišná díla.. Láska k bližnímu, ježíšovo desatero ..to se vůbec nevylučuje..ale cestu Františka Bardona si zvolí pouze člověk, který cítí, že potřebuje něco víc..že má kapacitu, nebo touhu..nevím jak to říct..že má pocit naplnění při nečem takovém.. Grál je hodne teorie, rozjímání, atd .. Brána je praxe .. jsou to jiné pohledy, pro jiné lidi

nezavrhoval bych ho, jako špatný, nebo pokud tě nečím zaujme, nemusí to být špatné. Pokud ti to vyhovuje - pak je vše v pořádku..

kdyžtak k diskuzi klidně použijte PM - soukromých zpráv
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod balamunt » 28 led 2010, 11:38

Lussaci, mám v knihovně už pár let zelenou knihu Ve světle pravdy od Abrusmina. To máš asi na mysli. Abych pravdu řekl, kdysi jsem to jenom prolistoval, nějak mě to nezaujalo. Co se týká teorie - Stvoření, vývoj člověka a univerza, křesťanství atd. čerpám z díla Rudolfa Steinera, viz např. Tajná věda v nástinu, Před branou duchovná vědy - to je základ. S tímto dokonale souhlasím.

Co se týká odmítání Magie a obecně Ezoteriky, to je na dlouhou debatu. Každý si pod pojmem magie, mystika představuje všechno možné a vysvětlit dotyčnému o co jde ve skutečnosti je podle mě většinou nadlidský úkol. Vinu na tom má podle mě materialismus 19 a 20 století a církevní propaganda už od středověku. Toto napáchalo v hlavách lidí takový zmatek, že to už jen horko těžko někdo napraví. Kdo ale koná nějaký duchovní výcvik jako je třeba Bránu, je to něco navíc. Je třeba chápat, že 99 procent lidí nikdy nic takového dělat nebude a je to normální. Kdo koná duchovní výcvik, koná jakousi nadstavbu nad normální vývoj. Ve vývoji předbíhá své spoluobčany. Pokud tedy někdo říká, že žádný duchovní-magický výcvik nepotřebuje, je mu třeba dát za pravdu. Opravdu nepotřebuje. Není to nutné, aby každý něco takového dělal. Může být dobrým, zbožným člověkem a to taky není k zahození :-)

Lussac
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 07 lis 2009, 23:05
pohlaví:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod Lussac » 28 led 2010, 22:11

Balamunt píše:
Mám v knihovně...

jo,souhlas,ale on opustil Bránu po letech cvičení a byl velmi daleko s touto"nástavbou nad normálním vývojem", jak píšeš. Mě řekl jen,že zvolil přímější cestu ke světlu,víc jsme o tom nediskutovali. Vídali jsme se málo,bydlíme od sebe daleko,ani nevím,kde se nyní duchovně nachází. Zdraví L.S.

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod balamunt » 29 led 2010, 21:21

Co to je "přímější cesta ke světlu??". Na nějaké jednoduché přímé cesty nevěřím. Píšeš, že se dostal daleko. Do kterého stupně? Já bych ho musel prověřit svým křížovým výslechem a zkouškami a myslím si, že nakonec by se ukázalo, že to s ním moc slavné není :lol: Můj názor je ten, že tvůj přítel sešel z cesty, že Akaša ho svedla z cesty pravděpodobně kvůli jeho povahovým tendencím nebo něčemu takovému. To není žádná katastrofa, ale je dobré nazývat věci pravými jmény.

Já jsem doma otevřel tu knihu Ve světle pravdy - poselství grálu a začetl se. A je to tak, jak jsem si myslel. Pokud budu mít čas tak to zkusím přelouskat, ale už úvod mnoho napověděl. Neříkám, že to jsou všechno nesmysly, bude to taková míchanina pravdy a polopravd s omyly. Ale co je důležité, to nemá s Bránou, s praktickým duchovním snažením nic společné. To je pouhá filozofie. A i kdyby byla pravdivá, člověk získá pouze intelektuální vědění. Takže bych to přirovnal asi k tomu: tvůj přítel dělal léta atletiku, dosáhl určitých výsledků a najednou se rozhodl pověsit atletiku na hřebík a začal luštit křížovky. Nic proti křížovkám :P

Lussac
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 07 lis 2009, 23:05
pohlaví:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod Lussac » 29 led 2010, 22:13

Na můj dotaz,co to je přímější cesta ke světlu,mi předložil tu knihu (Poselství) a řekl,že mystika mu dala mnoho,ale že pokročil dále a půjde touto cestou.
Kam pokročil ve cvičení Brány nevím,o tom samozřejmě nemluvil,ale měl velké schopnosti jako
léčitel,zcela nezištně pomohl mnoha lidem včetně mě, i zvířatům,jeho dům byl naplněn pozitivní energií doslova po půdu(spali jsme vždy podkroví).
Mluvil o elfech,které vídal,ale víc nikdy neřekl.Varoval mě i před negativními duchy.
Jeho diagnozy a výsledky byly ohromující.Když se začal věnovat Poselství Grálu,všeho tohoto postupně
zanechal.A já,jelikož jsem ho považoval za svého gurua,jsem logicky šel rovněž tím směrem.
Jak jsem dopadl-popsáno již zde výše. Zdraví L.S.

Razik
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 51
Registrován: 25 led 2010, 20:08
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod Razik » 29 led 2010, 22:35

Lussac píše:Na můj dotaz,co to je přímější cesta ke světlu,mi předložil tu knihu (Poselství) a řekl,že mystika mu dala mnoho,ale že pokročil dále a půjde touto cestou...
K


Ja si myslím, že každý máme jiné poslání a jak už tu někdo zmiňoval Brána není pro každého. Asi cítil, že třeba potřebuje změnu. Nebo potřeboval dořešit některé věci, než se zase k duchovním cvičením a mystice vrátí. Kdo ví.. ;)

Rensiem
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 24 led 2010, 16:28
pohlaví:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod Rensiem » 29 led 2010, 23:21

Nemyslím si, že je příliš moudré soudit druhého člověka, aniž bys ho znal, vlastně bys ho neměl soudit, i přestože ho znáš. Zda byl Lussacův přítel natolik daleko, aby si zvolil jinou cestu, která je pro něj vhodnější, nebo přímější, či zda byl, jak říkáš sveden z cesty, na tom nezáleží. (BTW, žádný mág ti neřekne, právě jsem dokončil 8. Stupeň, byla to brnkačka, zhmotnil jsem elementála lusknutím prstů a dalo se pod ním i číst.) Určitě by nikdo neměl být druhými souzen, pokud jde o jeho vlastní duchovní vývoj, protože je právě tam, kde je, a kde být má. Skutečná cesta ke světlu je žití, nikoli meditace, to je pouze prostředek k lepšímu pochopení a to zejména proto, že nás nutí více vnímat náš život a naše poslání a pochopit zkušenosti, které jsme získaly, tudíž prožít na maximum toto vtělení, abychom se naučili, co možná nejvíce.

Luccasi, podle mě je brána dobrý systém. Nikdy není na škodu zesílit svou koncentraci, harmonizovat svou osobnost a vnést si do života řád. Když je chaos v mysli, nutně se odrazí v životě a emocích, a obráceně. To myslím můžeme na sobě pozorovat všichni. Brána, stejně jako ostatní smysluplné systémy, nás vede k plnému uvědomění, a dle mého názoru, pro západního člověka, velice přirozenou cestou. Váš přítel v minulosti prošel bránu, kam není důležité, ale byla jeho odrazovým můstkem. Můžete ho jako svého guru zkusit následovat a uvidíte, kam Vás brána zavede. Opravdu neexistují přímější cesty, ale existují cesty, které jsou pro daného jedince rychlejší než ostatní, druhého však mohou zavést do slepé uličky. Musíte být bdělí, abyste našel tu svou.

Přeji vám hodně úspěchů.

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod balamunt » 29 led 2010, 23:37

Tady nejde přece o žádné souzení, ale o hledání pravdy nebo lépe řečeno o zorientování se v problému. Já kdybych chtěl řešit nějaký problém, tak si budu chtít vyslechnout všechny názory i ty, které můžou znít nepříjemně, sám si to už potom přeberu. Luccas tady uveřejnil svůj problém nebo jak to nazvat a já jsem mu napsal svůj pohled na věc. Jestli mu tento můj názor pomohl v orientaci, pak to mělo svůj smysl. Mé vývody by byly samozřejmě přesnější, kdybych s dotyčným mohl hodit řeč osobně. Chtěl jsem jen naznačit, že pro mě jsou doporučení Poselství grálu trochu dost mimo mísu.Je na něm, aby si to přebral. Ostatní si můžou uveřijnit svoje názory, o ničem jiném to není.

Lussac
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 07 lis 2009, 23:05
pohlaví:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod Lussac » 30 led 2010, 09:58

Z mého pohledu máte pravdu oba,jde vlastně o názory na můj problém,který jsem měl,jen se mi trochu nelíbí výraz "křížový výslech" od balamunta.To mě trochu mrazí.
V některém z předchozích příspěvků jsem napsal,že zkusím tyto systémy spojit v jednu cestu,ale započetím cvičení brány jsem zjistil,že to není možné.A jsem rád,že to tak je,ale nemyslím si,že by
doporučení Poselství byly "dost mimo mísu",to bych si netroufl říct.
Jen se pro mě staly již nepoužitelné. Zdraví L.S.

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod balamunt » 30 led 2010, 10:36

Lussaci, já rád přeháním, používám nadsázku, aby to dotyčného trklo. Pod pojmem "křížový výslech" si představ "otevřený přátelský rozhovor" :P

Pokud ti záleží na názoru tvého přítele, pak bych ti doporučoval tu knihu Poselství grálu prostudovat a sem už vkládat případné konkrétní rozpory, které tě trápí. To potom můžeme rozebrat. Bohužel už v úvodu Abrusmin nabádá lidi k tomu, že nejlepší je zůstat "prostým člověkem", nevzdělávat se v okultních vědách a neprovádět duchovní-magický výcvik. Nevím, co ho k tomu vede, k tomuto názoru, ale tento názor se mi jeví jako mylný. Není to ale katastrofa, jak jsem psal výše. Člověk pouze absolvuje s většinou obyvatelstva normální vývoj. V tomto smyslu ses dostal opravdu do nezávidění hodné situace. Jeden autor říká: běž doprava a druhý: běž doleva. Nelze věřit oběma najednou.

Já takový problém nemám, protože mí oblíbení autoři se na podstatných záležitostech shodnou, jsou to František Bardon, Rudolf Steiner, ale i Carlos Castaneda nebo Sanaya Roman. To, o čem píše Poselství Grálu, o těchto tématech píše i Rudolf steiner. Proto bych ti spíše doporučil ke studie jeho.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů