Otazky

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Otazky

Příspěvekod marvin » 11 úno 2017, 16:10

Co tim myslíš "špatné kvality"?

Suchá - vzduch+ oheň
Mokvá - voda

Kůže souvisí se střevy - je to vylučovací orgán.
Mívá návaznost na průdušky/ exematici mají často v rodině astmatiky.

Dívej se na to komplexně. Kůže je až výsledek. Poškozená a špatná kůže je následek nerovnováhy v těle. Není to přičina.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Yemeth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2016, 12:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 57×
Obdrženo poděkování: 50×

Re: Otazky

Příspěvekod Yemeth » 11 úno 2017, 17:06

Se střevy...dobrá tedy. Díky.
Myslel jsem tím, že se neregeneruje(dlouho se hojí), tvoří se vyrážka, ucpávají se póry atd.
"All in good time."

Jméno Ořechu
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 17
Registrován: 09 dub 2017, 19:20
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 41×
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Otazky

Příspěvekod Jméno Ořechu » 14 dub 2017, 13:28

Kuato píše:pojednani o stinu - stin jako vytesnena oblast, na jednu stranu ta cast, ktera nas nejvic irituje, drazdi, napada, zpochybnuje nase rozhodnuti, na druhou stranu jeden z nejvetsich ucitelu a pomocniku, kdyz clovek spravne pochopi ten mechanismus, jak to funguje.


Tak přesně tuhle funkci jsem přiřadila svému manželovi a jeho rodině a i tak se nechám vyvést z míry častěji, než bych po takovém uvědomění a prozření čekala...jedna věc je chápat a druhá umět tomu čelit a pracovat s tím...

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Otazky

Příspěvekod Rota » 15 dub 2017, 10:13

Je to tak, svůj stín vážně můžeme poznat jen skrze vztahy k někomu, něčemu a díky těmto objektům se dá na sobě pracovat. Vlastně každý člověk se kterým těžko vycházíme je naším velkým učitelem a prokazuje nám svou přítomností velkou službu (i když máme pocit, že bez něho by byl život lehčí)
Když jsem žila ve Vídni, bydlela jsem ve stejném domě se svou tchyní. Byl to děs, strašně jsem tu ženu nesnášela a bylo to oboustranný. Měla jsem pocit, že vedeme boj o mého bývalého manžela. Pořád něco chtěla, do všeho mluvila, nic jsem neudělala dobře (ani ona) a můj muž byl uprostřed nás, dvou žen, které měl rád. Nenáviděla jsem jí, nesnášela jsem to město z betonu....každý nový den.
Dnes si s ní telefonuji několikrát do týdne a tak třikrát do roka přijede na návštěvu. A i když mi do všeho mluví stále stejně, jinak hrabe listí, jinak peče chleba, jinak, přísněji by vychovávala dítě atd. snažím se pochopit způsob jakým dělá věci ona, vím, že mi chce předat své poznání a že některé z těch poznatků vlastně nejsou tak špatné....
Snažím se, aby odjížděla spokojená, to je pro mne vždy malé vítězství. Je těžké se každému člověku zavděčit, lehčí je prostě některé věci neřešit, nedělat si s nimi horkou hlavou, nereagovat na to co nás dřív vytáčelo, ono to jde, přináší to klid a druhé to odzbrojí. Netvrdím, že nejsou další stíny. Je jich tolik, že světlo přijde tak vzdálené. Na to jeden život nestačí :-)

Jméno Ořechu
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 17
Registrován: 09 dub 2017, 19:20
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 41×
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Otazky

Příspěvekod Jméno Ořechu » 15 dub 2017, 21:33

Rota píše:...


No každý to vnímá trošku jinak a každý se s tím jinak popere.

EDIT: Nejprve jsem odpověď poslala jako soukr.zprávu, ale pak jsem si řekla, že si to zaslouží tady být, ostatně je to můj postoj a tak ho nebudu skrývat:

Cestou "zavděčování" a snažení se o to, abych se chovala tak, ať jsou lidé kolem mě spokojení, jsem už kráčela a už jsem došla na její konec. Teď se snažím o opak. Pokaždé, než vyhovím něčím požadavkům, tak nejprve zhodnotím, jestli bych se nechovala proti své přirozenosti, nebo jestli se požadavek na mé zachovaní v dané situaci shoduje i s mým vnitřním přesvědčením a nastavením a udělám to, co považuju za správné já a co vede k mé spokojenosti (ničí jiné) klidně i bez vysvětlování, které by u omezeného blbce stejně nepadlo na úrodnou půdu. Samozřejmě je potřeba připravit se na to, že při takovém způsobu chování se (krásně) vyeliminují situace a lidé, kterým ve své pravé podstatě vadím a kteří, ač tvrdí, že mě milují, tak milují jen představu o tom, koho ze mě chtějí mít (mnohdy aniž by o tom věděli). Je to moc těžké, protože stíny se samozřejmě brání a nechtějí přijít o otroka a používají všecky možné prostředky, jak mě vrátit do původního nevědomí. Zatím se mi v tom boji daří vítězit a zdá se, že je to naopak stále snazší. Určitě ze všeho nejhorší byl začátek a pak proces uvědomění si "ztrát" a ochota je podstoupit. Dávám do uvozovek, protože to doopravdy nejsou ztráty, jen výhry, ale jsem schopna uvědomit si to třeba až zpětně. Ale vzhledem k dobrým zkušenostem získávám stále větší důvěru ve svou cestu a už na ní nutné "ztráty a oběti a vzdávání se něčeho" přestávám vnímat takto. Už je vnímám spíše jako odměny. Příroda (tak já nazývám Boha, či Bytí) se postará vždycky o to, abych byla tam, kde si "zasloužím", kde to pro mě bude nejpoučnější a když se poučit dokážu, nepříjemné vlivy odstraní. Je to přesně jako s bolestí ve fyzickém těle - ta taky signalizuje, že něco není v pořádku. Jde sice utlumit práškem (když udělám kompromis nebo něco, co se ode mě očekává i když já to udělat ve skutečnosti nechci), ale obvykle se po takovém zásahu vrátí a je mnohdy intenzivnější....nebo můžu pátrat po příčině a vyléčit ji (když se zachovám podle svého cítění i když je na mě tlačeno z jiné strany) a pak bolest zmizí trvale...
Snad je to srozumitelné, často mám problém vyjádřit své vnitřní věci slovy...

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Otazky

Příspěvekod Rota » 17 dub 2017, 10:45

Jméno Ořechu, odepisuji touto otevřenou cestou....
z cesty zavděčování se může stát přirozené jednání v míru a klidu, bez vnitřního násilí.
K tomu je potřeba proměna, kdy se nenecháš vyvést z míry, protože některé věci jsou pro tebe zbytečné k řešení. A kdy blaho bližního svého umíš postavit nad blaho své (i když se to může druhému jevit jako největší blbost:-)
Člověk nepotřebuje bojovat s člověkem, člověk musí bojovat sám se sebou.
Děkuji za tvé řádky a hlubokou úvahu. Každá cesta je v danou chvíli ta jediná správná, protože dává pochopení a poznání a určuje další směr.
Přeji ať se ti ve všem daří.

hladac
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 15
Registrován: 27 led 2016, 09:24
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Otazky

Příspěvekod hladac » 16 črc 2019, 16:57

Myslim ze v knihe Magicky dennik J. Drabka som sa docital , ze mal celozivotny problem zvladnut v introspekcii vlasnost Smyslnost. Predpokladam ze sexualitu, chtíč.

Dnesna doba je nastavena tak , ze sex je vsade. Vsetko sa cez sex predava. Zenske na bilboardoch, vsade v TV ale sa aj tak obliekaju do mesta, ze je pomaly pipku vidiet.

Uvazujem nad tym, ako v tomto nastolit rovnovahu. Dost dlho som to mal takmer nekontrolovatelne a ten chtic tam bol obrovsky, prebudil sa vo mne vzdy pri pohlade na zenske telo, a ostal v podvedomi aj ked uz pohlad na zenu nebol. No teraz ju viem zastavit, dat do uzadia, utlmit. Ale az tak, ze nemam problem s priatelkou nespat par mesiacov. Je to extrem ?
Na druhej strane, ked myslienky, predstavy povolim prebudia chtíč ktorý sa takmer nedá kontrolovat a proste MUSÍŠ.

Cize zrejme je to jeden extrem proti druhemu. Ako to v tomto mate vyriesene ?
Po EZO stranke vnimam orgazmus ( vyron semena) ako zbytocne mrhanie vnutornej sily, takze sa toho snazim pokial je mozne stranit.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Otazky

Příspěvekod zebyja » 16 črc 2019, 17:33

Velmi dobré téma.

Na úvod bych chtěl dodat, že ejakulace není jediný způsob jak o sílu přijít. Lze o ní také přijít například užíváním alkoholu, zejména nad míru, kouřením cigaret, nedostatečným spánkem, emočními výboji (vzek pláč atp.) a v samozřejmě také jejím použitím např. při magické operaci, nebo nějaké silově náročném cvičení.

Ideální je, když používáš svou sílu výhradně takovým způsobem, aby jsi ovládl negativní vlastnosti a to zejména jejich kořen, pýchu. To by byla idea a teď realita:

Každý partnerský vztah má nějaké sexuální potřeby, které je nutno uspokojit, aby vztah fungoval harmonicky a oba byli šťastní. Je to vztah od vztahu a v každém vztahu jsou také různá období, kdy se to může lišit. Osobně mi přijde nesmysl být v nešťastném vztahu a hrát si na velkého asketu, jen abych měl hromadu síly, kterou nakonec spotřebuji kvůli své nerovnováze třeba na to, abych se s přítelkyní pohádal(emoční výlev) a sílu stejně ztratil; nebo třeba na to, abych byl v práci přesčas a uhnal si syndrom vyhoření, proto že to nikdo neocenní.

Je tedy podle mě potřeba najít řekněme určitou minimální hladinu síly se kterou jsem schopen efektivní introspekce a snažit se množství síli držet na této hladině nebo výš. Pokud však dojde hladina k určité kritické mezi, kde bych plýtval silou nesmyslně, pak je zase sílu potřeba nějak rozumně využít. Pokud je ve vztahu deficit sexuality. Tak to jde v první radě tam. A to za předpokladu, že harmoničtější vztah mě výrazně podporuje v tom, abych byl lepším člověkem. Pokud už jsem jednou do vztahu šel, tak je třeba, aby to k něčemu taky bylo. Když i tak zbyde síla, např. proto že máte cudné období, nebo je partnerka prostě celkově cudná a zrovna nezaděláváte na sviště, tak se samo nabízí nadbytek síli využít hermeticky dříve, než by množství síly dosáhlo meze, kdy by jsi s ní stejně začal plýtvat vlivem své nerovnováhy. Předpoklad opět je, že o vlastnosti, která tě nutí silou plýtvat víš a snažíš se ji zpracovat, ale je stále z nějakého důvodu nezvladatelná.

To by bylo co když je síli hodně a když je jí málo i k samotnému harmonickému vztahu, tak je třeba věnovat se technikám, které oddálí ejakulaci, nebo ji úplně zamezí. Nebo pokud by bylo množství síli potřebné k udržení vztahu tak velké, že ji nestíháš ani obnovovat a techniky by byli pro tebe nedosažitelné, pak bych zvážil, zda je to vztah pro mě a pravděpodobně ho ukončil.

Při dobré výdrži a koncentraci je pak možné i sílu při souloži využít k okultním praktikám. Na to tu máme jiné experty, z nichž někteří mě jistě rádi doplní.

Ať se daří!
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

chvála chtíči

Příspěvekod Kuato » 17 črc 2019, 13:58

muž a žena
obsednuti chtíčem
ztrácejí své vědomí i lidství
ve prospěch Prastarých.

barva i hloubka čtyř očí se mění
a s nimi i význam viděného, vyřčeného
slyšeného, jsoucího.

v šachové partii rozehrané před tisícem let
pohne se dnes další figura
a pavučina osudů tisíců se rozvlní
jako vlnky na zčeřené hladině.

kdo rozbouří toto moře důkladně
zalíbí se bohům
neboť život libý je životu
krása těší se z krásy.

opři svůj meč o čelo lože
a vdechuj Její vůni
až zakalí se tvůj zrak i rozum
a čas se zastaví
a ve sklepeních tvého domu
probudí se spící vládci.

pohlédni do jejich očí
na jejich široká ramena
jsou výživou tvého bytí
proudí tebou jejich krev!

už chápeš
proč muž stojí vzpříma
podržuje i dává své sémě bez výčitek
proč kastrují se jen otroci?

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Otazky

Příspěvekod Arex » 17 črc 2019, 21:57

Hľadač: Smyslnost má spoustu úrovní. Od prudkého popudu vášně, který člověka nutí k sexuálnímu vybití, až po smyslnost v umění nebo smyslnost v hudbě. Předválečnou generaci uráželo, jak je klasický jazz smyslný, a my to v něm dnes většinou vůbec necítíme. Je potřeba dávat pozor, co kdo smyslností myslí. Mladý kluk v pubertě myslí smyslností sexuální pud a svatý Bernard viděl smyslnost v nadměrném okrášlování kostela ("Ta zbytečná výška, ta nepřiměřená šířka, ta záplava světla... Nu, když se to alespoň děje pro slávu Boží...":-) On vlastně vidí smyslové věci jako smyslné.

Když se jedná o zvládnutí sexuálního pudu, tradiční hermetismus se drží toho, co řekla někdy ve starověku kněžka Diotima: že člověk v mládí touží po kráse jednoho těla a touží ji poznat a vlastnit (tím se myslí sexuální soužití). Později pozná, že krása jednoho těla je příbuzná s krásou druhého těla a člověku tak dojde, že krásu nemůže pochopit pouze fyzicky a sexuálně. Pak začne toužit po kráse duše a tělesná krása už není tak důležitá. A pokračuje-li člověk po této cestě dále, říká božská žena Diotima, dosáhne NÁHLE na této cestě erotického zasvěcení podivuhodné IDEJE KRÁSY, jejímž odleskem a projevem je každá krása duševní a tělesná. - Volně převyprávěno z Platónova spisu "Symposion".

Tedy: každý člověk má jinak silnou touhu po sexuálním životě. Pokud je pro Tebe nezvladatelná asketicky, musíš ji zvládnout s partnerkou, aby Tě soužití s ní osvobodilo na fyzické rovině a aby Tě Tvůj erós dokázal dovést i do úrovně duševní a duchovní.

Jinak s všudypřítomnou sexualitou mi výborně poradil jeden mnich. "Když vidím nahou ženu na plakátu, otočím se a vidím jen cestu."
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Otazky

Příspěvekod gooolem » 18 črc 2019, 08:05

A pak je jeste "milost shury", ktera tvoji dusi osvodobi z tohoto pevneho a tezkeho pouta erotiky a sexuality. Je to jisty dar za osobni snahu toto pouto svymi silami uvolnit. Pak na krasu tela opacneho pohlavi muzes hledet bez jakehokoli smysloveho ci smyslneho pripoutani. V tom spociva ono osvobozeni, ze te jiz sexualita nezotrocuje. Neni to dosazitelne pouhou lidskou silou. Snad mozna proto se panu Drabkovi toto pouto nepodarilo v tomto zivote uvolnit, kdo vi?
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Yemeth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2016, 12:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 57×
Obdrženo poděkování: 50×

Re: Otazky

Příspěvekod Yemeth » 19 črc 2019, 22:34

Jelikož tohle vlákno má název "otázky", ptám se tady: Wim Hof´s breathing techniques! Někde jsem tady viděl odkaz na jeho videa(ne na Youtube) a za boha to nemůžu najít. Může být někdo tak hodný a nasměrovat mě?
"All in good time."

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Otazky

Příspěvekod Adam » 19 črc 2019, 22:42

Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

hladac
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 15
Registrován: 27 led 2016, 09:24
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Otazky

Příspěvekod hladac » 04 srp 2019, 12:47

k sexu, smyslnosti o ktorom sme si pisali :

takze riesenie bude u mna nahromadenu silu hermeticky, okultne vyuzivat . Zhanam preto knihu Sexuální magie - Pierre de Lasenic. Nahodou niekto nemate na predaj pripadne scan knihy ?
Lasenic ma v knihe hermeticka iniciace martinizmu co sa tyka sexu velmi dobru pasaz. Dost mi to niektore veci objasnilo.
Taktiez som precital par dni dozadu knihu od Odsha : Od sexu k nadvedomi.
V skratke odoporuca drzat vedomy celibat kde je sexualna energia transformovana. Meditovat, meditovat a este raz meditovat.

Uživatelský avatar
MDominik
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 38
Registrován: 13 pro 2016, 17:28
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 159×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Otazky

Příspěvekod MDominik » 04 srp 2019, 12:52



Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti