Vánoční zamyšlení nad námi všemi

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
FTX

Vánoční zamyšlení nad námi všemi

Příspěvekod FTX » 26 pro 2014, 00:16

Doporučuji k nahlédnutí:
http://www.ragauian.cz/jezis-kristus-clovek-nebo-buh-vanocni-zamysleni-nad-nami-vsemi-1/
http://www.ragauian.cz/jezis-kristus-clovek-nebo-buh-pravda-o-cirkevni-manipulaci-s-fakty-2/
http://www.ragauian.cz/jezis-kristus-clovek-nebo-buh-a-jak-to-vlastne-s-temi-bohy-je-3/

Cituji:
Ježíš Kristus: Člověk nebo Bůh? Pravda o církevní manipulaci s fakty 2 - 25.12.2014 Me

Před mnoha mnoha staletími, dokonce už před více než dvěma tisíciletími, „Panna“ Marie devět měsíců po, jistě traumatickém, „Panenském“ početí Ježíše uléhá do vonného sena v přístěnku zájezdního hostince někde v Judei na Středním východě, aby splnila radostnou povinnost — porodit nám Božího Syna.

Dnes je 25. prosince a je první svátek vánoční. Vy jistě užíváte zaslouženého dne odpočinku po včerejší, jistě krásné, ale i náročné oslavě Štědrého dne a událost stará dva tisíce let vás příliš nevzrušuje. A právem — Ježíš Kristus se totiž narodil úplně někde jinde, úplně někdy jindy a po svém narození měl k Bohu tak daleko, jak kdokoli jiný z vás…

Uměle vykonstruovanou pohádku o narození Syna božího dala dohromady římskokatolická církev teprve hezkých pár set let po roce nula našeho letopočtu, který měl být započat právě Kristovým narozením. Tehdejší církevní protagonisté – falšovatelé historické skutečnosti — stejně jako ti dnešní — sledovali jediný cíl: zajistit vybrané skupině vyvolených bohatství a moc, pokud možno na celém tehdy známém světě.

Neštítili se a neštítí žádného činu, aby dosáhli svého. Lživá konstrukce příchodu jejich nepravého Božího syna onoho údajně prosincového dne před dvěma tisíci čtrnácti roky byla jen jednou malou kapkou ve hře falší a manipulací, kterou s vámi, jako lidstvem, papežové v každé době hráli a hrají.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Vánoční zamyšlení nad námi všemi

Příspěvekod Arex » 26 pro 2014, 13:04

Ftx: Uvažuji, že bych toho autora nějak podpořil. Je to krásný a poučný příklad toho, ze nevědoucí mystérium nejen nepochopí, ale ani neuvidí. Jo, kdyby se nám takhle snadno podařilo odradit dav i od studia magie, mohli jsme tu mít opravdu klid:-)
Hezké Vánoce všem!
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Ištar
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 88
Registrován: 25 říj 2013, 20:01
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 172×
Obdrženo poděkování:

Re: Vánoční zamyšlení nad námi všemi

Příspěvekod Ištar » 26 pro 2014, 20:05

Chci přispět vzpomínkou na ty, kteří tu s námi již nejsou. Dnes v tento vánoční čas jsem navštívila hřbitovy, kde odpočívají mí příbuzní.
Zapálila jsem svíčku a položila kytičku z chvojí a jmélí, na hrob pana Františka Bardona za nás za všechny z Frabata. S láskou, pokorou a vděčností.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoční zamyšlení nad námi všemi

Příspěvekod marvin » 26 pro 2014, 20:07

Děkuji moc Ištar za to.Díky
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Vánoční zamyšlení nad námi všemi

Příspěvekod Ondra » 26 pro 2014, 21:28

Ištar: Supeer...

FXT: ono je celkem úplně jedno, jak to bylo , když dle toho žijí lidé přez 2000 let... prostě je z toho tradice , někdo tradici dodržuje , někdo méně, pro někoho je toto obobí jedno z nejvýznaměnších v roce atd... žijeme v tom.
I když nejsem křesťanem, tak co je fajn, že se sejdu s rodinou a to i s těmi s kterými se moc zrovna nemusím (vzájemě). Nadruhou stranu nesnášim to, co je okolo vánoc, to je fakt šílenost, stres atd... moc duchovní rozměr to nemá.

Celou dobu jsem myslel, že jsi striktním křesťanem. Je vidět, jak ten internet klame :)

Za mne je ale dost zásadní si vybrat náboženství , které člověku vyhovuje, protože těžko se opřeš v rituálu o "prázdnotu"....

Bardon pěkně píše.
Nastávající zasvěcenec bude vyznávat univerzální náboženství. Pozná, že každé náboženství má své světlé í stinné stránky. Nejlepší z nich ponechá pro sebe a slabin si nebude všímat. Nemusí samozřejmě vyznávat každé náboženství, ale ke všem bude mít náležitou úctu, neboť každé náboženství má svůj vlastní božský princip, ať již jde o náboženství křesťanské, buddhistické, mohamedánské čí jiné. Svému náboženství zůstane zásadně věrný. Oficiální dogmata své církve ho však neuspokojí a proto se vynasnaží vniknout hlouběji do božího stánku, což je také účelem zasvěcování.
Každý mág si na základě univerzálních zákonů utvoří svůj vlastní univerzální názor, v němž bude vidět pravé náboženství. Pozorováním dospěje k názoru, že každý církevník bude, nehledě k slabostem, prohlašovat svou církev vždy za nejlepší ze všech. Každá církevní pravda je relativní a její pochopení závisí na zralosti jednotlivce. Proto ponechá zasvěcenec v tomto ohledu každému jeho přesvědčení, nebude nikomu své vlastní přesvědčení vnucovat, nikoho kritizovat anebo dokonce odsuzovat. Fanatiky nebo ateisty ve svém nitru nanejvýše polituje, aniž by to dal najevo. Každý nechť se drží toho, v co věří, co ho činí šťastným a spokojeným. Kdyby každý dbal této zásady, nevládla by ani nenávist, ani církevní rozepře. Nebylo by důvodu k rozdílnosti názorů a všechny duchovní směry by svorně vedle sebe prospívaly.
Jinak je tomu ovšem tehdy, když hledající, kterého nemohly uspokojit ani materialismus ani dogmata, touží po duchovní potravě a obrací se přímo k zasvěcenci o radu a vysvětlení. V takovém případě je zasvěcenec povinen poskytnout hledajícímu dle stupně chápavosti náležité vysvětlení. Zasvěcenec ať pak nešetří ani času ani námahy, aby poskytl hledajícímu své duchovní poklady a vedl ho ke světlu.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Vánoční zamyšlení nad námi všemi

Příspěvekod Cagliostro » 26 pro 2014, 21:38

Ondra píše:Celou dobu jsem myslel, že jsi striktním křesťanem. Je vidět, jak ten internet klame :)


FTX na tebe, Ondro, působil jako křesťan? To mne překvapuješ.

Ondra píše:Bardon pěkně píše.

Bardon měl pravdu, bohužel se tím ale tímto základním názorem neřídilo několik českých okultních společností. (Česká společnost theosofická a následný rozkol na theosofickou společnost a společnost mystickou). Vždy jde o hádky, založené na víře. Někdy to, bohužel, záleží na jménu té víry, jak si to někdo pojmenuje. A běda, má-li někdo jiný názor, hádka je na světě. A někdy i nesnášenlivost až na onen svět...
Ego sum, qui sum!

FTX

Re: Vánoční zamyšlení nad námi všemi

Příspěvekod FTX » 26 pro 2014, 21:53

Ondra píše:Celou dobu jsem myslel, že jsi striktním křesťanem. Je vidět, jak ten internet klame :)

Asi jsi moc pozorně moje názory nečetl. I když i v notně cenzurované křesťanské Bibli se najde hluboká pravda a tu jsem čas od času citoval. Někdy je lepší použít dobrý a známý postřeh z Bible než to opisovat vlastními slovy. V křesťanství byla vychována spousta osvícených lidí a ti se snažili a pracovali na sobě.

Ondro, nakonec nic jiného než ta prázdnota ti nezbyde. Všechna ta pozlátka náboženské fasády se ti rozpadnou na prach. Cituji někoho povolanějšího:
Shiva píše:Mystik je člověk, který má tu neobyčejnou odvahu ponořit se do hlubin a čelit vnitřním běsům. Noří se do temnoty nitra, aby nalezl světlo. Nalezl Boha v sobě. Pak ho začne vidět všude kolem. Propracovává se balastem minulosti, rozrušuje psychické napětí, které jako zdi brání tryskajícímu Světlu a pocitů štěstí a blaženosti, aby se dostaly napovrch, začaly vyzařovat do okolí.



Ondra píše:FXT: ono je celkem úplně jedno, jak to bylo , když dle toho žijí lidé přez 2000 let... prostě je z toho tradice , někdo tradici dodržuje , někdo méně, pro někoho je toto obobí jedno z nejvýznaměnších v roce atd... žijeme v tom.

Bohužel jedno to není:
http://www.ragauian.cz/2000-let-papezstvi-historie-plna-zlocinu-proti-lidskosti/
Kdyby tato organizace neokrádala a neohlupovala většinovou společnost, tak ať si věří, v co chtějí. Jenže oni se na ni napíchli a škodí. A i Ragauian píše o tom, jak regresí odstraňoval panický strach z ohně vzniklý třeba upálením.

Vánoce vypadají jako krásná tradice. Jenže jsou za tím maskované svátky slunovratu. A tím že byly zakryty jsme se oddálili od zdroje našeho života matky Země.

Většina křesťanů, co nejsou integrováni v hierarchii církve, z toho nemá prospěch a jejich víra je svým způsobem čistá. Proti nim nic nemám.

Karel Kryl byl hluboce věřící křesťan. A ty texty jeho písniček jsou někdy drsné:
http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/ ... o-kat-8323
"Kněz ďábel, co mši slouží z oprátky má štólu ....."
http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/kryl-karel/demokracie-220832
"Farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky ..."

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Vánoční zamyšlení nad námi všemi

Příspěvekod Saila » 26 pro 2014, 23:24

Ištar: Díky:-)
All izz well :-)

Thoth-Amon
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 49
Registrován: 24 led 2014, 16:25
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Vánoční zamyšlení nad námi všemi

Příspěvekod Thoth-Amon » 28 pro 2014, 01:12

Bardon to o náboženství napsal výstižně. Člověk v tom najde cestu pro každého, která umožňuje brát si to dobré bez nutnosti dělat někomu naivního otroka.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Vánoční zamyšlení nad námi všemi

Příspěvekod Cagliostro » 23 pro 2017, 15:05

Pěkné vánoční svátky všem členům stránek frabato.cz přeje C.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Pěkné svátky

Příspěvekod Cagliostro » 23 pro 2021, 08:40

Přeji všem členům pěkné a klidné svátky, naplněné nejen hermetickým Duchem a Inspirací!

C.
Ego sum, qui sum!


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti