Sylfy nejsou jen v pohádkách

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
FTX

Sylfy nejsou jen v pohádkách

Příspěvekod FTX » 19 bře 2015, 17:13

Setkal jsem se, že někdo považuje sylfy za neskutečné smyšlenky patřící snad jen do pohádek. Ale jsou mezi lidmi i tací, kteří s nimi běžně komunikují - viz obrázek v příloze. Nepřipadá mi, že by autor tohoto textu jen tak blouznil, ale to ať si každý posoudí sám pro sebe.

Dříve byli i prostí vesničani daleko blíže k přírodě a s něčím podobným se občas setkali.
Přílohy
spev3_104.jpg

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Sylfy nejsou jen v pohádkách

Příspěvekod Arex » 19 bře 2015, 18:03

Díky, z čeho to je?
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Sylfy nejsou jen v pohádkách

Příspěvekod Cagliostro » 22 bře 2015, 22:37

FTX píše:


Vypadá to spíše na nějakou fyzickou energii. Každá svítící koule hned nemusí být notně živlová bytost.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Sylfy nejsou jen v pohádkách

Příspěvekod marvin » 22 bře 2015, 22:46

taky to tak nějak vypadá na všechno možné. : ) zkus uvést zdroj a autora prosím
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Sylfy nejsou jen v pohádkách

Příspěvekod Cagliostro » 22 bře 2015, 22:52

Autora bude vědět jen FTX, co samotný článek jmenuje jsem sice v pravěku let četl, ale tento citát neznám.
Ego sum, qui sum!

FTX

Re: Sylfy nejsou jen v pohádkách

Příspěvekod FTX » 23 bře 2015, 14:35

Cagliostro píše:
FTX píše:

Vypadá to spíše na nějakou fyzickou energii. Každá svítící koule hned nemusí být notně živlová bytost.

Cagliostro, u tebe to zase vypadá na to že vůbec neumíš číst! Kdyby sis to přečetl pozorně, tak by ti z toho bylo jasné, že to žádná živlová bytost nebyla. Ale tu kouli sylfy vyrobily aby se pobavily.
Ale nelze už dokázat jestli si autor vymýšlí nebo ne.

Autorem tohoto textu je Jan Spěváček a kniha se jmenuje "Tulák po světech".

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Sylfy nejsou jen v pohádkách

Příspěvekod Cagliostro » 23 bře 2015, 16:40

Nebuď tak kyselej.

Pokud se tohle událo, může za to fyzika. Vidět za každým světlem schovaného gnoma či sylfu smějícího se za stromem je irelevantní.
Ego sum, qui sum!

FTX

Re: Sylfy nejsou jen v pohádkách

Příspěvekod FTX » 23 bře 2015, 19:03

Cagliostro píše:Nebuď tak kyselej.
Podívej se na můj obrázek avatar ;).

Cagliostro píše:Pokud se tohle událo, může za to fyzika. Vidět za každým světlem schovaného gnoma či sylfu smějícího se za stromem je irelevantní.
To máš pravdu.
Ale pokud jsi to četl pozorně, tak pan S. o několik let později evokoval sylfy a ty se mu k tomu přiznaly. A to je z toho textu snad jasně vidět.

Takže jsi četl/porozuměl něco jiného než co je tam napsáno. A musím ti za tu nevědomou demonstraci jednoho jevu poděkovat. Mám v plánu tento jev popsat v jiném vlákně. Je to jeden ze závažných důvodů, proč si lidé vzájemně nerozumí.


Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Sylfy nejsou jen v pohádkách

Příspěvekod gooolem » 19 zář 2015, 18:25

Mme by treba zajimala jedna vec. Kdyz vezmu v uvahu fyzickou rovinu, je jasne, co to je, nase hmota. Pokud uvazuji o rovine astralni, tak tomu take rozumim. Do astralu se da dostat, pokud vyjdeme z tela, je to tak? A na astralni urovni lze potkat ruzne bytosti, napr. bytosti zivlu, ci duse zemrelych atd. Dokaze mi nekdo odpovedet na to, v jake urovni clovek muze potkavat vily, gnomy, undiny, tak jak je uvedeno v prvnim prispevku na tomto vlaknu, vezmeme li v uvahu, ze to byla bytost? Pochybuji, ze autor po svem vymoceni vystoupil z tela, aby mohl potkat tu bytost. Sam jiz mam taky par zkusenosti z bytostmi v souvztaznosti se cvicenim Brany, ale urcite jsem nebyl pri techto kontaktech mimo sve telo, ac v jistem smyslu jsem vedomi zmenene mel. Jsou snad nejake jemnejsi urovne fyzicke reality, kde je mozne castecne s temito bytostmi, nebo jejich castmi, ci jak to nazvat, komunikovat ci spolupracovat? Snazim se na to prijit a muj nazor je, ze se i fyzicka uroven deli na postupne jemnejsi casti, tak jako astralni jiste jde od nejhrubsich casti astralna do tech nejjemnejsich. Mate o tom nekdo, prosim, ujasnenou predstavu? Je to popripade jiz v nejake literature rozvedene? Diky za odpovedi.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Sylfy nejsou jen v pohádkách

Příspěvekod zebyja » 19 zář 2015, 22:31

Představu mám.. Člověk není jen hmotné tělo, ale i tělo astrální a mentální (Když zůstanu u dělení podle brány).. Bytost, která má mentální/astrální/hmotné tělo s Tebou může komunikovat na mentální/astrální/hmotné rovině..

Tak že technicky, aby jsi vnímal astrál, nemusíš opouštět hmotné tělo, ale musíš mít tělo astrální a být schopen skrze něj vnímat.. Jak to chápu, tak jediná výhoda při astrálním cestování v kontextu komunikace je, že Tě neruší vjemy z hmotného těla, které vnímáš jako mnohem důležitější, proto že většina lidí vnímá vědomě jen vjemy hmotného těla a jsou tedy i s ostatními lidmi zvyklý vědomě komunikovat jen skrze hmotnou úroveň a stejně tak i Ty s nimi.. Stejně je to s Mentální úrovní..

Je třeba si jen uvědomit, že nejsi jenom z masa a kostí, ale že máš taky astrální tělo a mentální tělo a najít ten správný způsob jak oddělit co je komunikace na hmotné úrovni, astrální úrovni a mentální úrovni..

Ostatní lidé komunikují i na ostatních úrovních než na hmotné, jen to dělají nevědomě, podobně jako když někdo gestikuluje a nevnímá to a Ty jsi z toho například schopný posoudit jeho postoj, který Ti klasickou komunikací třeba sdělit nechce.. Na ostatních úrovních lidé komunikují jen více nevědomě, ale to neznamená, že to nemůžeš vnímat a lépe je díky tomu chápat.. Díky takovému vnímání lidí ( a v první řadě sama sebe ), jsi pak schopen komunikovat i s bytostmi, které hmotné tělo nemají..
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Sylfy nejsou jen v pohádkách

Příspěvekod gooolem » 20 zář 2015, 02:06

Takze i dle tveho nazoru je zrejme, ze pro komunikaci s bytostmi obyvajici astralni uroven neni pro cloveka bezpodminecne nutne opoustet fyzicke telo ve smyslu oddeleni astralu a mentalu, kdy telo vykazuje priznaky smrti. Je to tak?
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Sylfy nejsou jen v pohádkách

Příspěvekod zebyja » 20 zář 2015, 11:43

Ano.. Opouštění hmotného těla za účelem komunikace s bytostmi, které hmotné tělo nemají mi připadá jako se snažit trefit komára devítikilovou palicí..
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Sylfy nejsou jen v pohádkách

Příspěvekod gooolem » 20 zář 2015, 14:32

Děkuji za odpověď :-).
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Sylfy nejsou jen v pohádkách

Příspěvekod Adam » 20 zář 2015, 18:08

Mezi hmotnou a astrální, stejně jako astrální a mentální úrovní nejsou jasné předěly, celé členění je jenom pomůcka pro lepší chápání. Reálně je to kontinuum pokrývající vibrace od nuly do nekonečna (neberte mě za slovo) a kolik z toho rozsahu jsem schopný "vidět" závisí na tom, jak rozvinuté mám (mimo)smyslové vnímání (resp. na mojí individuální vibraci). Např. vidění aury, čaker, energetických toků apod. předpokládá zjemnění zraku - určitou jasnovidnost - a stejně tak vidění elementárních bytostí, přičemž u těch jsou i další podmínky popsané v Bráně (ovládnutí daného živlu, vzájemná sympatie,...) Koneckonců se dají živlové bytosti i fotografovat... Takže opravdu není třeba opouštět fyzické tělo. Ale to je teorie. Já nevidím ani nekomunikuji. Víc by jistě pověděl ten, kdo vidí.

doporučená literatura: Kybalion
http://uloz.to/xgux7V4M/tri-zasvecenci- ... tismus-pdf
doporučená literatura: skoro cokoliv od Misteleho, který se na živlové bytosti specializuje (a nejvíc na rusalky) např.:
http://www.williammistele.com/mindoffourelements.pdf
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů