Dharmy - nositelé myšlenek?

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Filásek
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 12
Registrován: 20 srp 2014, 13:08
pohlaví: Muž

Dharmy - nositelé myšlenek?

Příspěvekod Filásek » 20 kvě 2015, 10:20

Máte někdo zkušenosti s tímto "fenoménem" ? kdykoliv se podívám např. proti zářícímu sněhu nebo nebi, vidím před očima poletovat tyto "bubliny", někdy si všimnu i spojených do určitého tvaru který vnímám už delší dobu. Drtikol v knize Síla moudrosti od Štekla se k tomuto vyjádřil, že to jsou dharmy a dají se zničit jedině nemyšlením. Podařilo se to někomu? Jsou ty shluky snad nějaké představy, které o sobě mám a které se "zhmotnily" do těchto bublin (kruhů) ?
How far down the rabbit hole do you want to go?

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Dharmy - nositelé myšlenek?

Příspěvekod Anubis » 20 kvě 2015, 13:28

Před cca pěti lety jsem o tom trochu psal. Viz několik příspěvků počínajících tímto: viewtopic.php?f=77&t=58#p822 - možná i na jiných místech - zkus (příště) hledat přes klíčová slova.

Rozvinul jsem to do takové míry, o které se nedá psát, abych nebyl prohlášen za blázna. Nicméně před několika lety mi psal jeden klučina, který měl bez zjevného úsilí lepší výsledky než já. I když jsme si rozuměli, tak se jednoho dne vytratil...


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti