Byliny

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
leniela
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 18
Registrován: 26 úno 2019, 08:46
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 169×
Obdrženo poděkování: 57×

Re: Byliny

Příspěvekod leniela » 02 čer 2019, 10:28

:-D mám v životě podobný problém, na který hledám odpovědi už léta..Ale vypozorovala jsem společný jmenovatel pro karmické nemoci. rozdíl mezi klasickou nemocí a karmickou vidím takový : Když člověk omenocní obyčejnou nemocí, dá se vždy potvrdit lékařským vyšetřením, zabírají na ni léky, bylinky a td..Za to karmická nemoc, ta příjde jako blesk z čistého nebe ve chvíli, kdy se člověk v životě motá jako by v kruhu..Lékaři nemohou určit příčiny nemoci, nemohou tudíž nasadit léky, člověk je tak nucen více se ponořit do sebe a hledat cesty sám..U mě osobně se karmické nemoci objevily vždy, když jsem prodělávala v životě nějaké zásadní změny v myšlení, jednání , když sem zažila něco, co mi doslova obracelo život naruby..Když mě skolila před 5 léty další karmická nemoc, myslela jsem že asi už umřu..dle lékařů jsem byla naprosto zdráva, přestala jsem už pak k nim chodit..a začala se spoléhat jen na sebe. Šla jsem do sebe a zcela změnila vše, co se dalo. Na hmotné úrovni zaměstnání, rozchod s partnerem, nové bydlení, změna stravy, zhubla jsem skoro 50kg, a td.. Začalo se pak měnit i mé nitro, myšlení, otevíraly se mi další úrovně bytí, o nichž jsem dřív netušila. Karmická nemoc mě vlastně navrátila k sobě samé a to je cíl těchhle nemocí. Člověk si to uvědomuje ale až zpětně, kdy může na vše pohlížet s nadhledem, kdy přestane s nemocí bojovat, ale uvidí v ní společníka, bez něhož by nedošel tam, kde má být. I po 5 letech mám stále fyzické problémy, už s nimi nebojuji, ale stále hledám cesty, jak si pomoci.
"Všechno je součástí všeho"

Jurka
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 70
Registrován: 18 pro 2018, 21:31
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 22×
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Byliny

Příspěvekod Jurka » 07 čer 2019, 19:23

Ahoj chystám se na sběr šlajvěje?
Ale dle knih jsem zjistil že jedna udává šalvěj jako bylinu sluneční a druhá jako Jupiterovu.
|Tak kdy pro ní v neděli, nebo ve čtvrtek ?
Díky za názory

Uživatelský avatar
profesorikebara
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 41
Registrován: 03 pro 2015, 14:38
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 79×
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Byliny

Příspěvekod profesorikebara » 29 led 2020, 18:28

Podle Lasenica, Mavérica, Kabeláka a Veselého je Sluneční, Podle Junia Jupiterská. Takže bych se toho nebál a vyrazil v neděli :-)
Jsi pánem slov, která jsi nepronesl, ale otrokem těch, která ti unikla.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Bryonia alba

Příspěvekod Kuato » 30 bře 2020, 08:47

dostal jsem na podzim darem nejake seminka posedu (modri vedi) a maji se cile k svetu. opravdu me mrzi, ze letos bude veskere setkavani notne omezene, protoze jsem mel v planu handlovat jednotlive sazenicky za flasku dobreho vina a jiste bych si doplnil regal, takhle to ale vypada, ze je budu muset rozesadit nekde kolem zanedbanych plotu :o))
BryoniaAlba.jpg

Uživatelský avatar
RaE
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 64
Registrován: 03 úno 2016, 00:20
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 41×

Re: Borelióza

Příspěvekod RaE » 30 bře 2020, 23:57

Rád bych se zeptal na Vaše zkušenosti s bylinnou (případně i jinou alternativní) léčbou lymské boreliózy za situace, kdy "standardní" léčba antibiotiky nepřinesla adekvátní výsledky. Jedná se o poměrně nový fenomén a tak v tradičních osvědčených knihách radu najít nelze...

Uživatelský avatar
DAn
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 200
Registrován: 23 úno 2011, 15:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 36×
Obdrženo poděkování: 49×

Re: Byliny

Příspěvekod DAn » 31 bře 2020, 14:02

Zkušenost osobní nemám, ale lidi co dělají ten DuoLife prý ano.
https://myduolife.com/shop/products/1/6 ... o-new.html
Bere se to 2 tablety po osmi hodinách (dodržovat stejně jako antibiotika)
A po 3 měsících se přejde na 1x denně 2 tablety po dobu 10 měsíců.
Pokud máš zájem napiš.
D.

Šálukim
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 57
Registrován: 05 zář 2016, 19:06
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 34×
Obdrženo poděkování: 52×

Re: Byliny

Příspěvekod Šálukim » 05 dub 2020, 17:29

Rae já jsem boreliozu prodělal. Zkouším to se Štětkou soukenickou Dipsacus sativus. Vyrobil jsem si homeopatický výtažek.
V homeopatii se zpracovává kořen i květ s lihem 90% Dále se potencuje lihem 40% na D3,
užíváme s dávkováním 3 x denně 15 kapek, před jídlem. Vyčistění buněk, borelioza.
Později ho vylepším o další byliny- Jehlice trn., řimbaba, harpagofyt, křemík, a jasan.
strelec Šťasten ten, kdo našel pravou cestu a je jí věrný.

Uživatelský avatar
RaE
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 64
Registrován: 03 úno 2016, 00:20
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 41×

Re: Byliny

Příspěvekod RaE » 05 dub 2020, 21:49

Šálukim: je možné zhodnotit výsledky této léčby nebo je to ještě předčasné?

Šálukim
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 57
Registrován: 05 zář 2016, 19:06
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 34×
Obdrženo poděkování: 52×

Re: Byliny

Příspěvekod Šálukim » 06 dub 2020, 17:42

Onemocnel jsem v roce 2005. O rok později přišel tříměsíční záchvat léčeny antibiotiky.
Štětkou se léčím asi 2 roky, beru ji 4x do roka. Teď zlobí jen chlamydie, ale držím je na uzdě.
Šťasten ten, kdo našel pravou cestu a je jí věrný.

Uživatelský avatar
Zuzana
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 129
Registrován: 19 úno 2013, 12:37
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 46×
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Borelióza

Příspěvekod Zuzana » 06 dub 2020, 22:01

RaE píše:Rád bych se zeptal na Vaše zkušenosti s bylinnou (případně i jinou alternativní) léčbou lymské boreliózy za situace, kdy "standardní" léčba antibiotiky nepřinesla adekvátní výsledky. Jedná se o poměrně nový fenomén a tak v tradičních osvědčených knihách radu najít nelze...


Wolf Dietrich Storl - Přírodní léčba boreliózy

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Byliny

Příspěvekod mek onder » 08 dub 2020, 01:59

Doporučil bych to kombinovat s čínskou tlakovou masáží,chiropraxí a stimulací nerv.systému(akupresura apod.).Borélie se při léčbě schovává v nervovém systému a ten je třeba mít nastimulovaný aby jim to nebylo dovoleno.I při léčbě antibiotiky je to třeba,jinak se to vrací a nedoléčí..Ať se daří.Mc
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Jurka
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 70
Registrován: 18 pro 2018, 21:31
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 22×
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Byliny

Příspěvekod Jurka » 10 kvě 2020, 12:28

Ahoj Šálukim,
zkoušel jsi koloidní stříbro ?
Zkuz se podívat po netu je tam dosti informací a na borélii by mělo zabrat.
Pokud nezabere rozhodně ti neuškodí.
Pěkný den všem

Jurka
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 70
Registrován: 18 pro 2018, 21:31
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 22×
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Byliny

Příspěvekod Jurka » 10 kvě 2020, 12:38

By the way:
CHRONICKÁ BOLERIÓZA s narušením nervové soustavy, paměti, hybnosti a podobně:
Po dobu dvou týdnů se užívá NANOSTŘÍBRO 8 ppm v množství 150 ml 2x denně (lze užívat souběžně s případnými antibiotiky).
Doporučujeme lehkou stravu, nanostříbro přímo nezapíjejte vodou.
Po dvou týdnech užívání se udělá týdenní pauza a poté se užívá koloid 12 ppm 2x denně 150 ml po dobu 14 dní. V těžkých případech (ochrnutí, paralýza apod.) je nutno postup po měsíci prodlevy opakovat.
U osob, které se z Boreliózy vyléčili se pak často ještě používá cca 3 měsíce až rok udržovací dávka "homeopatického" stříbra SPECIAL I. – a to 1x týdně 150ml.

Šálukim
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 57
Registrován: 05 zář 2016, 19:06
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 34×
Obdrženo poděkování: 52×

Re: Byliny

Příspěvekod Šálukim » 13 kvě 2020, 19:36

Ahj Jurko, koloidní stříbro jsem užíval ve třech intervalech během jednoho roku.
Jak to zabralo nemůžu říct. Jinak díky za radu.
Šťasten ten, kdo našel pravou cestu a je jí věrný.

Uživatelský avatar
Andrea
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 195
Registrován: 13 úno 2013, 17:05
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 27×
Obdrženo poděkování: 10×

Re: Byliny

Příspěvekod Andrea » 14 kvě 2020, 20:07

Doporučuji knihu již nežijícího léčitele-bylinkare L. Kříže: Povídání v magických energiích. Vzadu jsou různé pitné kůry, na různé neduhy. K borrelióze tam je několik kůr (str.317-320) Kůry se trochu mění podle konkrétního pacienta, základem je většinou Truskavec, Jitrocel a dalších pár bylinek. Zkuste na to kouknout (knihu jsem si kdysi půjčila v knihovně v Praze) a třeba podle příznaků těch pacientů některou směs vyzkoušet.
Já už pana Kříže nezažila, ale v rodině s ním máme osobní zkušenost a opravdu uměl. Má dva syny, kteří také léčí, u těch jsem jednou byla a výsledek dobry, i když se říká, že prý tatínkových kvalit nedosahují.

A jen tak mimochodem, v té knize je i čajová směs na korona virus... Akorát pan Kříž umřel asi i dřív než se objevil SARS, takže možná to je proti tomu původnímu "obyč." koronaviru.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti