Učebnice vysoké magie, I. díl

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
RaE
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 64
Registrován: 03 úno 2016, 00:20
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 41×

Učebnice vysoké magie, I. díl

Příspěvekod RaE » 07 čer 2016, 20:50

Rád bych se zeptal, zda-li se nenachází někde k dispozici kniha Františka Bardona "Učebnice vysoké magie, I. díl". Na klasických zdrojích jako uloz.to nebo grimoar.cz není, nebo pouze její další díly.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Učebnice vysoké magie, I. díl

Příspěvekod Arex » 26 úno 2017, 17:20

RaE: Kniha, na kterou se ptáš, právě vyšla tiskem. Poprvé. Svazek obsahuje všechny díly. http://www.kosmas.cz/knihy/226294/ucebnice-vysoke-magie/
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Učebnice vysoké magie, I. díl

Příspěvekod Anubis » 03 bře 2017, 20:59

Asi hloupý dotaz. I. díl je také překlad, nebo je to Bardonovo vlastní dílo? Předem děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Učebnice vysoké magie, I. díl

Příspěvekod Arex » 03 bře 2017, 21:04

Anubis: Něco mezi tím. Sám uvádí "na motivy napsal".
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
profesorikebara
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 41
Registrován: 03 pro 2015, 14:38
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 79×
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Učebnice vysoké magie, I. díl

Příspěvekod profesorikebara » 14 bře 2017, 09:27

Arexi díky moc za novou knihu od F.B.Je úasný, že se z těch starých Běhonkovských archivů a dalších zdrojů daří dát do kupy celé dílo i po tolika letech. Musela to být neskutečná práce a to jak jsem z učebnice pochopil můžeme se letos těšit na další knihu od F.B.
ještě jednou díky moc a ať se daří
Jsi pánem slov, která jsi nepronesl, ale otrokem těch, která ti unikla.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Učebnice vysoké magie, I. díl

Příspěvekod Arex » 14 bře 2017, 11:47

Profesorikebara: Ale není zač - chválíš stejně jen toho, komu osud do ruky vrazil redaktorské pero, protože se nebránil. Ale neměli bychom zapomenout, že chvála patří spíše tomu, kdo kreslil "původní plán".

Všem: Pro mně jsou tyto nové knihy jednoznačným potvrzením, že jediné, co má momentálně smysl, je spolupráce. Rukopisy z okruhu pana Bardona byly prostě pronásledovány a ukrývány tak dokonale, že dnes nikdo nemá všechno - ba myslím, že ani převážnou část textů. To jest: znalosti a dovednosti každého z nás jsou pouze dílčí, třebaže je můžeme mít tradované v přímé linii. Jsou jen dílkem pravdy, kterou bychom měli chtít znát celou.

Takže když budou "zlí" pražáci tajit Učebnici vysoké magie, "zlí" opaváci tajit Pomůcku k introspekci a "ještě horší" ostatní majitelé (:-) tajit drobné práce, nakonec se celé nevydané dílo Františka Bardona a jeho žáků ztratí. A tak se hermetikové stanou místo bytostí světla pouhými strážci prahu, negativními bytostmi, zahalujícími nauku pláštěm nicoty. A tomu se odvažuji říct jasné ostré NE.

Abych toto NE mohl říct právem, potřebuji k tomu určitou situaci, které není vůbec snadné dosáhnout. Dostupnost rukopisů. Relativní svobodu tisku. Právní možnost knihy vydat. Touhu lidí po nauce a praxi, touhu tak obsáhlou a nekompromisní, že ji může utišit jedině dlouholetá práce a úspěch. Odvahu lidí postavit se svým chybám a později i svým přednostem. Víru v Boha, umožňující chodit po vodě (či velmi tenkém ledě) našeho nepoznání. A tuto shodu okolností mi nemůže dát esoterní nauka, žádný režim ani mecenáš, ale jen a jen lidé, kteří teď hermetismus oživují. Žijí jím. Poznávají a cvičí.

Jsem tedy vydán na milost a nemilost každému, kdo ty knihy otevře, přečte a buď jimi ožije, nebo ve své povaze nezmění ani fň a zapíše si FB a v konečném důsledku i mne do svého srdce jako profanátora. Vy rozhodujete, lidé, ne já.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Helena
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 904
Registrován: 18 črc 2013, 14:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 257×
Obdrženo poděkování: 56×

Re: Učebnice vysoké magie, I. díl

Příspěvekod Helena » 25 bře 2017, 08:53

Kniha je úžasná! Diky za vydani!
Tiše sedím, nic nedělám, jaro přichází a tráva sama roste.

Uživatelský avatar
RaE
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 64
Registrován: 03 úno 2016, 00:20
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 41×

Re: Učebnice vysoké magie, I. díl

Příspěvekod RaE » 28 bře 2017, 23:00

Kniha má na několika místech vročení 2018. Má toto nějaký zvláštní význam, nebo se jedná pouze o omyl?

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Učebnice vysoké magie, I. díl

Příspěvekod Arex » 29 bře 2017, 08:58

RaE: Omyl, původně měla vyjít až v roce 2018.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Haldirus
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 44
Registrován: 05 led 2017, 13:15
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování:

Re: Učebnice vysoké magie, I. díl

Příspěvekod Haldirus » 05 dub 2017, 15:49

No ale furt jsem nezjistil, co v ní vlastně je co není v Bráně ani v jeho dalších dílech? Může mi někdo trochu přiblížit její obsah? Mockrát děkuji
Jedu pomalu ale jistě, jsem zvědavý a tak se rád dozvím zajímavé informace či jiné názory. Nesoutěžím s nikým a tak Vás prosím, mějte se mnou trpělivost.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Učebnice vysoké magie, I. díl

Příspěvekod Adam » 05 dub 2017, 17:32

Buď zdráv, Haldire,
zde nahlédni do obsahu a nádherné předmluvy ZO a LL - to by mělo pro představu stačit.
http://www.uschovna.cz/zasilka/LIVAJDNCY5Z8BC2C-GAK/
Adam
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Haldirus
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 44
Registrován: 05 led 2017, 13:15
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování:

Re: Učebnice vysoké magie, I. díl

Příspěvekod Haldirus » 05 dub 2017, 19:44

Děkuji, knihu už mám doma a studuji, v bráně jsem se nedostal na moc vysoký stupeň, stále jedu vpřed ale chci to brát jak píšou ne jako román ale precizně a poctivě. Čili proto budu rád když doplním svůj výcvik i o takovou knihu.
Jedu pomalu ale jistě, jsem zvědavý a tak se rád dozvím zajímavé informace či jiné názory. Nesoutěžím s nikým a tak Vás prosím, mějte se mnou trpělivost.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Učebnice vysoké magie, I. díl

Příspěvekod gooolem » 09 dub 2017, 09:40

Existuje nekdo, kdo cvici soucasne podle BKOZ a take cviceni uvedene v teto nove knize Ucebnice vysoke magie? Lze to oboje cvicit soucasne (ma-li to smysl) , nebo je to v Ucebnici navazujici cviceni?
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Haldirus
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 44
Registrován: 05 led 2017, 13:15
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování:

Re: Učebnice vysoké magie, I. díl

Příspěvekod Haldirus » 11 dub 2017, 11:07

gooolem píše:Existuje nekdo, kdo cvici soucasne podle BKOZ a take cviceni uvedene v teto nove knize Ucebnice vysoke magie? Lze to oboje cvicit soucasne (ma-li to smysl) , nebo je to v Ucebnici navazujici cviceni?


Upřímně, dá se to cvičit současně. Ikdyž z mého ne zcela odborného pohledu je Brána prostě Brána.
V učebnici jsou informace jako doplňky k Bráně, po případě zajímavá cvičení, k zušlechťování osobnosti a pod..
Ale bohužel bez vysvětlení živlů. Čili je pouze na tobě co si z učebnice vezmeš a co použiješ. Za přečtení nic nedáš a ztratit rozhodně nic nemůžeš :)
Jedu pomalu ale jistě, jsem zvědavý a tak se rád dozvím zajímavé informace či jiné názory. Nesoutěžím s nikým a tak Vás prosím, mějte se mnou trpělivost.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Učebnice vysoké magie, I. díl

Příspěvekod Arex » 11 dub 2017, 11:43

Googlem: Z mého pohledu je:
Učebnice vysoké magie I srovnatelná s Bránou k opravdovému zasvěcení,
Učebnice vysoké magie III s Praxí magické evokace,
Runová magie do jisté míry srovnatelná s Klíčem k opravdové kabale.

Učebnice vysoké magie II. je unikát, který v pozdějších pracích Františka Bardona nemá obdoby - a je možné, že by s ní korespondovala Zlatá kniha moudrosti, kdyby byla celá.

Z praktického pohledu na UVM a BKOZ vidím, že Učebnice vysoké magie je vhodná pro lidi, kteří mají vlastní sílu, protože cvičení v ní více dynamizují. Musí být ovšem co dynamizovat... Dokonce se připojuji k názoru, že vlastní náboj knih FB je v UVM a do Brány jenom prozařuje. Ale to je řekněme stanovisko odborné, které nezmění nic na tom, že pro většinu lidí je a bude vhodnější Brána k opravdovému zasvěcení, aby si vypěstovali sílu a pochopili smysl askeze.

Ale pro velmi disciplinované typy lidí budu sahat po UVM, stejně jako se to dělalo vždycky. Autor to nedělal jinak.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti