Vláda 72 géniů v roce

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
jakpro100
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 15 pro 2015, 12:07
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 33×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Vláda 72 géniů v roce

Příspěvekod jakpro100 » 16 lis 2016, 03:20

Kuato píše:Jakpro100: ač máme stovky metod, kterak přistupovat k různým kvalitám, jejich samotná podstata spočívá v tom, že se skrze ně VĚDOMÍ člověka dotkne nějaké kvality. to je samo o sobě natolik ontologicky vysoká složka, že nepodléhá času a příčinnosti. ...atd.



Kuato píše:nerozumíme si. ty poptáváš metodu a já na to nechci vůbec odpovědět. já říkám, že metodu není nutno primárně řešit, že to důležité je dotyk vědomí s libovolnou zamýšlenou kvalitou.


Vracím se k těm odpovědím, zpětně jsem se tím prokousal a nemohu s tím nesouhlasit, zní to celkem rozumně. Souhlasím a díky za toto zasvěcené objasnění. Ale mohu něco dodat.
V rámci zákona duality a protikladu existuje přirozeně i nějaký protiklad k tomu, co jsi napsal. Popisuješ dobře jak by si měl člověk počínat, pokud je v pohodě, stabilizovaný, pokud se vymanil z vlivů časoprostorového omezení své bytosti. Ale to bohužel není můj případ. Kdysi mi to šlo, pozorovat sebe a mít se pod kontrolou, posunovat se pomalu vpřed. Ale jak jsem psal, v posledních letech jsem z toho poněkud vypadl. Takže vše je otázka vyrovnání. Pokud někdo plave uprostřed oceánu, vydán napospas živlům, pak by asi velmi rád ucítil pevnou půdu pod nohama, zažil nějaká pravidla, přeje si, aby se jeho dny staly předvídatelnějšími, aby se v nich lépe vyznal a nemusel se bát, co přinese příští chvíle v nevyzpatatelném moři.
Kdo je půl roku zavřený v betonové kobce 2 x 2 metry, asi by naopak chtěl zrušit veškerou pravidelnost a očekávanost, kterou jeho život oplývá, chtěl by se rozeběhnout kam chce, dělat co chce, zažít slunce i déšť, vnést do svého života prvek nepředvídatelnosti, rozmanitosti, svobody.
Obrazně řečeno se cítím v poslední době jako ten ubožák unášený oceánem, hledám tedy něco pevného, možná proto jsem poptával pevnou, přesnou metodu. Která by mi pomohla být „tady“ na Zemi. Byl by to způsob, jak se vyrovnat se situací. Jiný způsob je si uvědomit, že je to jedno, že oceán „neexistuje“, je jen vědomí, které je stále stejné, a´t jsem, kde jsem. Jo asi by to taky šlo.
Jak říkám, vypadl jsem z toho magického života do obyčejnosti, protože jsem to chtěl, abych byl „v kolektivu oblíbený“. Což se mi sice podařilo,, ale ne zadarmo samozřejmě. Jenže to funguje jen na chvíli. Nakonec Touha po poznání stejně vyleze na povrch a nutí odtahovat se od lidí, kteří se nechtějí hnout z místa. nemůžu je nutit, aby šli se mnou. Ale když člověk žije v prostředí, kde se na touhu nesoustředí, tak jí nevidí. Takže může platit, že nejenže touha způsobí, že se objeví metoda, ale může být i že poskytnutá metoda způsobí, že se dostaví touha. Když člověk není dokolaný, tak primárně vyrovnává svojí aktuální nerovnováhu. Rovnováha je koneckonců přesně to, o co se všichni snažíme.
Tolik k doplnění z mého pohledu, spodky nechám na příště, je již pozdě :)

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Vláda 72 géniů v roce

Příspěvekod Rota » 16 lis 2016, 09:36

Ahoj, Marvin sem dal ke stažení a čtení díla pana Weinfurtera, Léčba přírodními silami. Je tam krásně vysvětleno, jak vše, ať je to zdraví, úspěch v čemkoliv, spokojenost, vyrovnanost atd. ale i opak těchto vlastností, začíná v naší hlavě v myšlenkách. A jak na to.
Stojí za přečtení a úvahu....
Ať se ti ve všem daří! R.

Marvine díky!

Uživatelský avatar
Inrise
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 458
Registrován: 08 dub 2015, 07:34
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 580×
Obdrženo poděkování: 167×

Re: Vláda 72 géniů v roce

Příspěvekod Inrise » 16 lis 2016, 17:07

Jackpro: Snad se neptam prilis, ale kazdodenni rozcvicku, studenou sprchu, zrcadlo etc z prvnich stupnu brany poctive delas? Brana je metoda ktera roztahne ucho jehly i pro slona... tim chci rict, ze snad nejsem jediny komu to pomohlo. Ať se daří!
Je úsměvné domnívat se, že něco ovládáme, pokud neovládáme sami sebe...

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vláda 72 géniů v roce

Příspěvekod marvin » 17 lis 2016, 11:43

jakpro100 píše:Obrazně řečeno se cítím v poslední době jako ten ubožák unášený oceánem, hledám tedy něco pevného, možná proto jsem poptával pevnou, přesnou metodu. Která by mi pomohla být „tady“ na Zemi. Byl by to způsob, jak se vyrovnat se situací. Jiný způsob je si uvědomit, že je to jedno, že oceán „neexistuje“, je jen vědomí, které je stále stejné, a´t jsem, kde jsem. Jo asi by to taky šlo.
Jak říkám, vypadl jsem z toho magického života do obyčejnosti, protože jsem to chtěl, abych byl „v kolektivu oblíbený“. Což se mi sice podařilo,, ale ne zadarmo samozřejmě. Jenže to funguje jen na chvíli. Nakonec Touha po poznání stejně vyleze na povrch a nutí odtahovat se od lidí, kteří se nechtějí hnout z místa. nemůžu je nutit, aby šli se mnou. Ale když člověk žije v prostředí, kde se na touhu nesoustředí, tak jí nevidí. Takže může platit, že nejenže touha způsobí, že se objeví metoda, ale může být i že poskytnutá metoda způsobí, že se dostaví touha.



Ahoj, mám trochu pocit, jako bys byl zklamaný, ale je možné, že to jenom nechápeš správně co se stalo. Je možné, že jsi se potřeboval trochu ponořit a zabalit do hmoty, aby jsi byl schopen lépe porozumět a pochopit. Věci, jako oblíbenost v kolektivu se v žádném případě nemusí a v zásadě nemůžou vylučovat s magickou praxí.

Všechno je to úhlu pohledu a vlastní práci
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Vláda 72 géniů v roce

Příspěvekod Kuato » 18 lis 2016, 11:40

jakpro100 píše:Kdo je půl roku zavřený v betonové kobce 2 x 2 metry, asi by naopak chtěl zrušit veškerou pravidelnost a očekávanost, kterou jeho život oplývá, chtěl by se rozeběhnout kam chce, dělat co chce, zažít slunce i déšť, vnést do svého života prvek nepředvídatelnosti, rozmanitosti, svobody.
Obrazně řečeno se cítím v poslední době jako ten ubožák unášený oceánem, hledám tedy něco pevného, možná proto jsem poptával pevnou, přesnou metodu. Která by mi pomohla být „tady“ na Zemi. Byl by to způsob, jak se vyrovnat se situací. Jiný způsob je si uvědomit, že je to jedno, že oceán „neexistuje“, je jen vědomí, které je stále stejné, a´t jsem, kde jsem. Jo asi by to taky šlo.
Jak říkám, vypadl jsem z toho magického života do obyčejnosti, protože jsem to chtěl, abych byl „v kolektivu oblíbený“. Což se mi sice podařilo,, ale ne zadarmo samozřejmě. Jenže to funguje jen na chvíli. Nakonec Touha po poznání stejně vyleze na povrch a nutí odtahovat se od lidí, kteří se nechtějí hnout z místa. nemůžu je nutit, aby šli se mnou. Ale když člověk žije v prostředí, kde se na touhu nesoustředí, tak jí nevidí. Takže může platit, že nejenže touha způsobí, že se objeví metoda, ale může být i že poskytnutá metoda způsobí, že se dostaví touha. Když člověk není dokolaný, tak primárně vyrovnává svojí aktuální nerovnováhu. Rovnováha je koneckonců přesně to, o co se všichni snažíme.


rozumim tematu, ktere resis, nejsi jediny :o). proces individualizace, ktery podstupujeme by nemel vest k tomu, ze se zcela vyrveme ze spolecnosti, ze ktere jsme vzesli, ze ztratime koreny. zda se mi, ze zde dojde k jakemusi paradoxnimu cyklickemu pohybu, kdy ac vzejdeme z kolektiva a individualizujeme se vyhranenim vuci kolektivu, v urcitem momentu rozpozname, ze nelze zit jako jednotka oddelena od celku (ostatne byl by to zivot velmi smutny a prazdny) a dojde k jakemusi znovuuvedomeni, ze my a rod, narod, rasa, lidstvo, biosfera.. jedno jsme. tedy je tam znovuprihlaseni se k tomu, od ceho jsme utekli pri hledani sve jedinecnosti. nicmene ten navrat neni do uplne stejne polohy jako predtim. restrukturalizace a krystalizace naseho vedomi, nasi sebeidentity, kterou projdeme na nasi ceste, nedovoli abychom se znovu rozpustili do puvodniho kolektiva do stejneho stavu jako na pocatku. nase "vedomost" (od slova vedomi, i vedomosti) nam zustane. dobrovolne hrajeme svoji roli v organismu sveta a ta role je jina nez jsme ji hrali coby nevedomy clen kolektiva. tedy muzeme si uzit jak sve jedinecnosti tak i prislusnosti ke vsemu stvoreni - a z toho plynouci moznosti sdilet. pouze vyladit a vyvazit tu polohu tak akorat, aby se to nepreklapelo do jednoho nebo druheho extremu se zda vyzadovat hromadu zivotnich zkusenosti a moudrosti a clovek se nevyhne rade krizi ruzneho typu..

Uživatelský avatar
ON35
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 35
Registrován: 28 led 2020, 13:12
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 74×

Re: Vláda 72 géniů v roce

Příspěvekod ON35 » 16 srp 2022, 20:26

"Od jednoho slunce počínaje až k příštímu východu slunce obnáší podle našeho propočtu doba vlivu každého přednosty nadzemské zóny na naší zemi čtyři minuty. Je-li tedy astrologovi přesně na minutu známa doba zrození člověka, může snadno vypočítat, který přednosta uplatňoval v okamžiku zrození svůj vliv a je tedy člověku příznivě nakloněn. "


Moze sa tato "rovnica" tak isto pouzit napriklad na merkurske bytosti? Je ich 72, co je pri delenim poctom 24 hodin (v minutach 1880 min), 20 minut na kazdeho merkurskeho genia, prvy genius by zacinal vychodom slnka. Nechapem kde niekto berie ze ten zaciatok je 21.3. a nie vychod slnka...
Rozobrať cely vesmir do tej poslednej častice, naposledy ich zložiť do seba,
& pochopením všetkého, vyhasnúť.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Vláda 72 géniů v roce

Příspěvekod zebyja » 17 srp 2022, 22:59

ON35 píše:
"Od jednoho slunce počínaje až k příštímu východu slunce obnáší podle našeho propočtu doba vlivu každého přednosty nadzemské zóny na naší zemi čtyři minuty.... "


Moze sa tato "rovnica" tak isto pouzit napriklad na merkurske bytosti? ...

Ano, doporučuji u významných géniů vlastního radixu (asc, desc, mc, slunce, luna, ...) zkusit vnímat okamžik kdy vláda génia začíná a kdy končí. Dá se tak dobře nacítit vibrace daného génia.
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti