(Náběh na) Oddělení od těla

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Yemeth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2016, 12:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 57×
Obdrženo poděkování: 50×

(Náběh na) Oddělení od těla

Příspěvekod Yemeth » 16 bře 2017, 17:36

Dobré odpoledne,
poslední dobou, znovu po letech, se u mne už několik dnů objevuje před spánkem pocit oddělování astrálního těla od těla hmotného.
Cítím, jak se mi zvedají ruce a zároveň leží na posteli. Někdy se zvedají i další části těla, spolu s tím cítím vibrace, zvýšený tep, silný tlak v oblasti čela...Avšak nikdy se mi nepodařilo přejít k úplnému oddělení a ruce klesnou zpátky do těla.
Další věc..Dnes tomu předcházel stav, který nedokážu dobře popsat, ale zahrnovalo to jakýsi pocit hrůzy, který jsem překonal. Pak nastala ta část oddělování. Nutno podotknout, že tento děs se u mne objevil poprvé(za mnoho let).

Máte s tímto stavem zkušenosti?

T.
"All in good time."

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: (Náběh na) Oddělení od těla

Příspěvekod Flox » 16 bře 2017, 23:15

S tímhle jsem zkoušel hodně věcí.
1) S největší pravděpodobností jde o mentální tělo. Nikoliv astrální. V bráně je kapitola, která se věnuje mentálnímu cestování a další pro astrální cestování.
2) Mentální tělo je to, které používáš ve spánku. Pohyby se projektují do něj. To aby ses ráno neprobudil celý omlácený. :-D
3) Zvýšený tep může znamenat, že je to pro tebe vzrušující zážitek. Nejsou mi známy jiné důvody, proč by se měl zvýšit.
4) Často se mi stalo, že jsem se mohl oddělit jenom do půlky těla. Pak jsem přišel na to, že když je člověk trochu více oddělený, tak mentální tělo vnímá jako sebe samého. Je s ním ztotožněn působí velmi realisticky. Podvědomí pak blokuje pokusy o levitaci, a další posuny sebe sama pomocí myšlenky typu telekineze. Na tohle mi nejvíce fungovalo vstát úplně stejně, jako kdyby to byla zkutečnost. Musím si být jistý tím, že ruce nejsou z velké části ve své kůži, jinak by se to mohlo projektovat do fyzického těla a zrušilo by to ten stav.

Potom když vstanu anebo když jsem z největší části venku, tak prostor kde se nacházím už není realita ve které je zrovna fyzické tělo. Je tu velká šance, že se to rychle změní na odraz tvojí mysli. To na co budeš myslet se tam objeví. Halucinace vizuální i zvukové, pocit něčí přítomnosti atd.

Podle BKOZ lze být v mentální sféře naší reality a vidět skutečně věci, které se právě dějí. Ale k tomu musí člověk začít prvním stupněm, kde se mág naučí dokonalé kontrole mysli. Když se začne šestým stupněm, tak to pak moc nejde a ve většině případů uvidíš svoje sny, stejně jako většina moderních "astrálních cestovatelů" :-)

Pokud se oddělíš způsobem jako bys to udělal doopravdy doporučuji provést test reality, aby sis byl 100% jistý, že tvoje tělo leží bezpečně na posteli, zbavil ses pochybností a mohl se pak lépe soustředit na to co tam budeš chtít dělat.

V testu reality se obvykle dělá něco, co by ve skutečnosti bylo nemožné. Např. levitace, prostrčení ruky skrz zeď, telekineze, změna předmětů na jiný pomocí mysli atd. Pokud se povede udělat nemožnou věc, je potvrzeno, že sen je sen resp. mentální projekce. Pokud se to nepodaří není jisté zda to je sen nebo skutečnost. K prokázání skutečnosti bys potřeboval udělat něco, co ve snu není možné udělat a o ničem takovém nevím :-)
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů