Wim Hof - Ledový muž

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
sida
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 17
Registrován: 02 dub 2016, 13:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 10×
Obdrženo poděkování:

Wim Hof - Ledový muž

Příspěvekod sida » 06 dub 2017, 16:42

Ahoj,

znáte někdo chlapíka jménem WIM HOF? Říká se mu Ice man a jedním z jeho kousků je třeba výstup na Mount Everest v kraťasech. Říká, že se každý může naučit jeho technice a ve zkratce vyzdvihuje tři nutné věci pro dosažení tohoto cíle:

1) pravidelné dechové cvičení
2) pravidelné otužování a cvičení
3) odhodlání

Jde vlastně o překysličování krve a ovládání autoimunitního systému (tak daleko ale nejsem) - zatím jsem teprve na začátku, třetí den jsem dokázal cca 3 minuty vydržet se zadrženým dechem. Jsem zvědavý kam mne to fyzicky (případně mentálně) posune, a pokud třeba někdo tuto metodu (nebo něco podobného) praktikujete, budu rád za Vaše zkušenosti.

Zde je krátký dokument o něm:
http://www.tarak.cz/wim-hof/ (zde vystoupí v kraťasech v zimě na Sněžku, spolu s jeho žáky)

Tady je víc informací o jeho metodě:
http://wimhof.cz/

a na uloz.to je desetidílný kurz metody (v angličtině, ale je to dost v pohodě).

Hodně zdaru,

Síďa

Uživatelský avatar
Agalandis
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 29
Registrován: 14 bře 2023, 17:53
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 27×
Obdrženo poděkování: 13×

Re: Wim Hof - Ledový muž

Příspěvekod Agalandis » 16 bře 2023, 10:51

Ahoj koukám že tento příspěvek je pár roků starý, ale co....
Asi dva roky jsem tuto metodu praktikoval a vlastně jsem s tím skončil před měsícem, co jsem se dal na magický výcvik podle FB. I když to není zrovna nyní má cesta, dalo mi to hodně. Zlepšilo plíce, naučil jsem se po ránu ledové sprchy a tím posílilo vůli a odhodlání.
Východní Čechy. Rád se s někým sejdu :)


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů