Zelený lev a symbol T

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
AŠMüBafoBArdGoteZchA
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 54
Registrován: 11 led 2016, 06:59
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 139×
Obdrženo poděkování:

Re: Zelený lev a symbol T

Příspěvekod AŠMüBafoBArdGoteZchA » 08 čer 2017, 21:48

Jade: No ono je to možno len môj osobný pohľad na to. Ale zaujímavo to sedí. Bola by väčšia bomba, keby si to začal čítať a tebe to sadlo :D https://uloz.to/!pUJdy4pgEWQ4/vladimir- ... -knihy-pdf Lebo ten Sibír, Sibírská ruža, havrany a mocný jašter, ktorý zrazu chce byť jedno sú akoby zosymbolizované črty z tadiaľ, kde sa to hovorí o dosť priamejšie. Tvoje pocity by však boli myslím ešte zaujímavejšie :D

Jade
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 11
Registrován: 06 pro 2015, 18:37
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Zelený lev a symbol T

Příspěvekod Jade » 18 srp 2017, 22:08

Nedávno mě jedno ráno napadlo cosi, čeho jsem si předtím nevšiml: Egyptský posvátný symbol "skarabeus" představuje zřetelný znak ve tvaru T!
27124504_1_x.jpg
Fig-19A-Two-examples-of-funereal-scarabs-'winged-scarab'-left-made-of-blue-faience.png
ShowImage.jpg

Symbol skarabea má stejný význam, jako ono alchymistické T, zrození slunečního Boha, východ nového slunce. Hlavička skarabea bývá stylizována často do podoby právě vycházejícího slunce.
Alchymické manuskripty zčasta mluví o tom, že Kámen se nachází i v hnoji... Jaká shoda se symbolikou skarabea, který představuje zrození slunečního Boha z kuličky trusu!
Tenhle objev pro mě znamená velmi mnoho. Zároveň jasně ukazuje, kde má Velké dílo své kořeny.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

.

Příspěvekod Anubis » 05 zář 2017, 20:03

Snad nikoho neurazím svou fantasy teosofickou vložkou když doplním, že Tau v kruhu podle Blavatské značilo první lidskou rasu (Lemurskou - 3. celkově). To mě jen tak napadlo, protože jsi psal o ještěrovi, takže by snad odpovídalo i období, kdy tu údajně pobíhali první lidé spolu s dinosaury. Byla to poslední rasa, která se takto zapisovala do kruhu - ten značil jednotu s Bohem.

Tau s kolečkem nahoře je mimo jiné znak naší rasy a primárně v kruhu není, protože jsme evolučně za pádem lidí do hmoty = pomož si sám. Tento symbol v kruhu by tedy mohl naznačovat náš/tvůj návrat do původního stavu se současným tělem. Blahopřeji ať už k zajímavým snům, či objevení hlubokých předků, nebo k nárazu na teosofický egregor - je to hutná bašta...

Mimochodem, pro mě osobně je smutné zjištění, že moudřejší byl zrovna ten ještěr.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti