egregor značkového oblečení

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Světloslav
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 02 zář 2016, 07:19
pohlaví: Muž
Národnost: ČR

egregor značkového oblečení

Příspěvekod Světloslav » 02 dub 2018, 18:56

Zdravím Vás :-)

jaký je prosím váš názor na koupi "značkového zboží" ?
Hlavně oblečení?
V dnešní době je téměř nemožné koupit kvalitnější oděv, obuv, bez agresivního označení "značky".
Jsem pamětník doby, kdy jsem tak moc toužil býti označkován - adidas, nike atd. a na trhu to nebylo.
Dnes se snažím toho zbavovat, párat a odstraňovat viněty výše zmíněného, ale někdy to opravdu nejde.
Jak dalece vkládám svoji energii egregoru koupí a nošením té-které značky?
Nejhůře vnímám "onálepkování" na levé straně prsou, na srdíčku.
Na bundách "to" přelepuji Československou vlajkou ..

Děkuji za vaše názory
Světloslav

Jméno Ořechu
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 17
Registrován: 09 dub 2017, 19:20
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 41×
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: egregor značkového oblečení

Příspěvekod Jméno Ořechu » 02 dub 2018, 22:21

Můj názor je, že je kravina tohle řešit.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: egregor značkového oblečení

Příspěvekod marvin » 03 dub 2018, 07:57

Tak neřekl bych "kravina", není špatné o tom přemýšlet. Mrkni třeba na film Branded https://www.csfd.cz/film/317337-reklama/prehled/ je to sice takový úlet, ale když se podíváš, jak si autor představuje energii těch korporací, tak by to mohlo být něco v tom duchu.

Přelepovat věci asi nemá smysl. Taky si nemyslím, že by to mělo nějak výrazně ovlivňovat srdce, to už bys to logo musel hodně oživit, aktivovat, dynamizovat. Takle je to jenom nepatrný ladič a pro normálního člověka to má zanetbatelný význam.

Co se týče kvalitního oblečení, je to asi jiná diskuze. Dají se kupovat české značky, nebo třeba české výrobky z biobavlny apod. Nechci dělat reklamu, ale pokud trochu pohledáš tak najdeš. Nebo třeba věci z merina atd.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: egregor značkového oblečení

Příspěvekod zebyja » 03 dub 2018, 10:16

Oblečení je Tvá maska. Pokud nemáš pocit, že Tě to ovládá, nos si co chceš.

Má smysl se zamyslet nad tím, kolik za to dáš peněz, proto že jsi si mohl koupit levnější věci a ušetřené peníze využít Bohuliběji. Ale nehnal bych to do extrému, proto že oblečení má větší vliv na ostatní, než si lidé obvykle myslí.

Já Třeba tam, kde mě lidé znají, chodím v děravých botech, ale na pohovor, kde potřebuji udělat dojem, jdu v nových. Lidé jsou opravdu velmi povrchní a i já přes všechny snahy neovládám své podvědomí a chovám se přirozeně velmi povrchně. Pokud má např. moje milá krásné šaty je pro mě výrazně snadnější se k ní chovat laskavě a pozorně, než když má potrhaný jarní kabát.

Samozřejmě je vždy třeba myslet na to, že jsi některým lidem za vzor a mohou mít tendenci Tě napodobovat. A tak tím co nosíš šíříš určitý styl, ale pokud to nevyvádíš do extrémů (Jako neustálé nošení obleků i do lesa atp.), tak to má nepatrný vliv na Tvé okolí.

Pokud jde o značku jako takovou, tak má minimální vliv a to jen na určité skupiny lidí a často s různými výsledky. Je to jako fandit spartě nebo slavii, to si nikdy nevybereš správně. Navíc řádově větší vliv mají barvy, materiál a střih.

Rozhodně doporučuji na tomto poli udělat mnohé osobní experimenty. Ať už jde o vliv na Tebe, jak se v masce cítíš, tak o vliv na druhé: Jak se k Tobě chovají. Procvičíš si své pozorovací schopnosti a nebere to skoro žádný čas. Výsledný um v maskování se je pak nedocenitelnou schopností. ;)
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: egregor značkového oblečení

Příspěvekod Flox » 04 dub 2018, 09:16

Vidím v tom dva důvody:
1) výrobci mají silnou konkurenci. Jednak ostatních značek a jednak levného nekvalitního neznačkového zboží. Aby je zákazníci preferovali a zaplatili větší marži, tak budují identitu pro svoje podnikání. Identita se dělá tak, že některé vlastnosti/věci se do ní zahrnou a proti jiným se vymezí. Tím vzniknou nějaké hranice v myšlenkové sféře. Logo pomáhá budovat identitu značky, ale pokud se nedotane do myslí lidí, tak nemá kdo o té značce přemýšlet a budovat ten mentální konstrukt. Takže se snaží, aby byla vidět. K těm značkám pam mohou přiřadit vlastnosti, jako kvalita, technologie a pokud produkt nemá žádné benefity jako např. cigarety nebo coca-cola, tak se jim snaží přiřadit emoce a pocity např. svobodu nebo radost.

2) lidské ego existuje, aby existovalo a dělá vše proto, aby bylo něco víc a zabránilo svojí neexistenci. Proto má potřebu sebe neustále definovat a vymezovat. A ze stejného důvodu máš obavu, jestli nejsi pod vlivem, který ti může škodit. To, že lidi mohu používat produkty nějaké značky, znamená, že si mohu dopřát nějakých kvalit, kterých si ostatních dopřát nemůžou anebo mě to dělá nějakým způsobem zajímavým. Resp. vždy jde o to, abych si o sobě mohl myslet, že jsem někdo víc a tudíž je moje existence v bezpečí. Vztahuje se to i bytí příslušníkem nějaké větší skupiny na jejíž členství jsem hrdý. Kolektivní ego. Ale tím členstvím se zase vymezuji vůči jiné skupině, abych mohl mít pocit, že jsem lepší než jiná skupina lidí.

Pravda je takové, že nejsme ani naše tělo, nejsme ani pocity, které máme a nejsme ani myšlenky, které jsme si vymysleli a ta představa, že tam vlastně nic není se může zdát děsivá a může to vypadat, že pokud se přestaneme s něčím identifikovat, tak přestaneme existovat a zmizí to co považujeme za sami sebe.

Značky si tenhle strach uvědomují a snaží se nám namluvit, že jsme to, co máme na sobě :-D :-D
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti